امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک تصادف یک دنیا دردسر
با سلام
ضمن خسته نباشید از محضر کارشناسان محترم
در 15 مرداد ماه در جاده اصلی با عابری تصادف کردم .
سرعتم مجاز و جاده خالی از پل عابر پیاده و تابلو بود لذا عابر به ناگهان وارد جاده شد
از آنسو که خداوند باریتعالی روش به سوی من بود عابر در برخورد با خودروی من فوت نکرد و از ناحیه سر با شیشه جلوی من تصادم کرد .
مدارک من در خصوص بیمه و خودرو کامل میباشد .
در حال حاضر مصدوم در حال طی کردن زمان استراحت پزشکی میباشد .
نظر اولیه پزشکی قانونی به شرح ذیل میباشد :
پس از معاینه در بیمارستان و بررسی پرونده بالینی به شرح زیر اعلام نظر میگردد :
1-سیاه شدگی بالای کتف راست
2-سیاه شدگی بالای گوش راست
3-دوسیاه شدگی خلف بازوی چپ و خارج بازوی چپ
4-دو جراحت (دامیه) خلف ثلث تحتانی بازوی چپ و قدام ثلث میانی ساق پا
5-کاهش خفیف سطح هوشیاری
6-ترشح مایع مغزی نخاعی از گوش راست
7-خونریزی روی سخت شامه ای سمت راست مغز

حال استعداد دارم راهنمایی فرمایید :
1- من در مراجعه به دادگاه پس از صدور احضاریه چه میزان باید وثیقه همراه داشته باشم ؟
2-در صورتیکه وثیقه من سند ملکی باشد اگر وام 20 میلیونی مسکن داشته باشد میتوانم بعنوان وثیقه استفاده کنم ؟
2-1 آیا میتوانم برای اینکه صاحب وثیقه ملکی بدلیل بعد مسافت به همراه من هنگام تشکیل دادگاه نیاید از ایشان وکالت بگیرم ؟
2-2 اگر وثیقه نقدی باشد آیا در مدت زمانیکه نزد دادگاه گذاشته میشود حداقل سود بانکی به آن تعلق میگیرد ؟
3-رضایت طرف مقابل جدای از اجرای حکم دادگاه است ؟ یعنی من باید غیر از حکم دادگاه برای جلب رضایت مصدوم کاری انجام دهم یا همان اجرای حکم دادگاه کفایت میکند ؟
4- بابت زمانیکه مصدوم در حال استراحت پزشکی بوده آیا باید من وجهی جدای از دیه پرداخت کنم ؟ مصدوم کشاورز است .
5-آیا محاسبه دیه بر اساس نظر اولیه پزشکی قانونی خواهد بود یا نظر آخر ؟
6-با توجه به اینکه محل تصادف تا محل زندگی من 800کیلومتر فاصله دارد و رفت و آمد بسیار دشوار است و بنده کارمند هستم :
نگران صدور قرار وثیقه ، اعتراض روی نظر قاضی ، مدت دار شدن بسته شدن پرونده و.... هستم
بیمه بنده 160 میلیون میباشد
7 سال تخفیف بیمه دارم
7سال تخفیف بیمه بنده دارم
اولین تصادف دوران رانندگی میباشد
پاسخ
سلام
برادرعزیز چرا اینقدرنگران هستید
تصادفی منجربه مجروحیت شده با آنچه که پزشکی قانونی اعلام نظرفرموده دیه متعلقه حتی به یک سوم دیه بالنتیجه افزایش یک سوم درماه حرام هم نخواهد شد
سعی کنیدبعداز صدورقرار بیمه نامه خودرا جهت به وجه الکفاله قراردهید اینکه میفرمائید پول نقد بسپارید میتوانید حساب بلند مدتی افتتاح نموده وآنرا جهتقرارصادره معرفی نمایید دادسرا با دستوربه بانک آنرا توقیف بالنتیجه سود هم به ان تعلق خواهدگرفت
قطعآ برای شما قرارکفالت صادرخواهدشدکه با معرفی یک کارمند با حکم کارگزینی تا روز دادگاه آزادخواهید بود

دیگرنگران نباشید بیشتر احتیاط کنید حتی در بلوار ،شاید دوستانم نسبت به پاسخ مختصر اینجانب نظرات تکمیل تری ارائه نماید
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام خدمت جناب حکمت و مخاطب محترم: طبق ماده 504 قانون مجازات اسلامی هر گاه راننده ای که با داشتن مهارت و سرعت مجاز و مطمئن و رعایت سایر مقررات در حال حرکت است،در حالی که قادر به کنترل وسیله نباشد و به کسی که حضورش در آن محل مجاز نیست،برخورد کند،ضمان منتفی و در غیر این صورت راننده ضامن است . تبصره1:در موارد فوق هر گاه عدم رعایت برخی از مقررات رانندگی تاثیری در حادثه نداشته باشد به گونه ای که تقصیر مرتکب علت جنایت حاصله نباشد،راننده ضامن نیست...

در واقع باید بین عنصر مادی جرایم غیر عمد با نتیجه رابطه سببیت وجود داشته باشه،یعنی رفتار توام با بی احتیاطی و خطایی باعث تحقق جنایت شده باشد پس اگر در زمانی که فردی با نقض نظامات رانندگی مثلا بدون داشتن گواهینامه ،اما با مهارت لازم رانندگی کند و دیگری ناخود اگاه خود را جلوی ماشین او پرت کند و بمیرد ،راننده ضامن مرگ نیست،زیرا نداشتن گواهینامه سبب مرگ حادثه دیده نبوده است به نحوی که اگر راننده گواهینامه هم میداشت باز حادثه رخ میداد پس با لحاظ ماده 504 (که حتی چنین جنایتی خطای محض نیست) و با لحاظ رای وحدت رویه 6/7/1362 شماره 13 که اگر کسیکه ارتکاب قتل(در مورد مخاطب،جرح) به او نسبت داده شده است هیچ گونه تخلفی نکرده باشد وقوع قتل یا جرح هم صرفا به لحاظ تخلف مقتول یا مجروح باشد،راننده مسئولیتی ندارد

پس مخاطب محترم نگران نباشید،چون اصلا شما مرتکب جرمی نشدهاید که بخواهید دیه بپردازید
تنها چیزی که در دنیا می توانی تغییرش دهی،

خودت هستی

و با این کار دنیا را متحول می کنی .
پاسخ
(۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۵ : ۱۳)حکمت نوشته است: سلام
برادرعزیز چرا اینقدرنگران هستید
تصادفی منجربه مجروحیت شده با آنچه که پزشکی قانونی اعلام نظرفرموده دیه متعلقه حتی به یک سوم دیه بالنتیجه افزایش یک سوم درماه حرام هم نخواهد شد
سعی کنیدبعداز صدورقرار بیمه نامه خودرا جهت به وجه الکفاله قراردهید اینکه میفرمائید پول نقد بسپارید میتوانید حساب بلند مدتی افتتاح نموده وآنرا جهتقرارصادره معرفی نمایید دادسرا با دستوربه بانک آنرا توقیف بالنتیجه سود هم به ان تعلق خواهدگرفت
قطعآ برای شما قرارکفالت صادرخواهدشدکه با معرفی یک کارمند با حکم کارگزینی تا روز دادگاه آزادخواهید بود

دیگرنگران نباشید بیشتر احتیاط کنید حتی در بلوار ،شاید دوستانم نسبت به پاسخ مختصر اینجانب نظرات تکمیل تری ارائه نماید
موفق باشید
من در حال حاضر آزاد هستم .
15 مرداد تصادف کردم و فقط ماشینم 3 روز توقیف بود . به من گفتن بعد از سپری شدن سه ماه استراحت پزشکی و احضاریه دادگاه و بعد از حکم دادگاه تا اجرای حکم که همان پرداخت دیه میباشد برای من قرار بازداشت صادر خواهد شد که برای اینکه بازداشت نشوم نیاز به وثیقه هست .
حال بیشترین نگرانی من این وثیقه هست . بنده کارمند رسمی بوده و دارای فیش حقوقی هستم همچنین همسرم هم دبیر رسمی بوده و ایشان هم دارای فیش حقوقی هستند .

(۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۱ : ۱۷)dadkhah نوشته است: با سلام خدمت جناب حکمت و مخاطب محترم: طبق ماده 504 قانون مجازات اسلامی هر گاه راننده ای که با داشتن مهارت و سرعت مجاز و مطمئن و رعایت سایر مقررات در حال حرکت است،در حالی که قادر به کنترل وسیله نباشد و به کسی که حضورش در آن محل مجاز نیست،برخورد کند،ضمان منتفی و در غیر این صورت راننده ضامن است . تبصره1:در موارد فوق هر گاه عدم رعایت برخی از مقررات رانندگی تاثیری در حادثه نداشته باشد به گونه ای که تقصیر مرتکب علت جنایت حاصله نباشد،راننده ضامن نیست...

در واقع باید بین عنصر مادی جرایم غیر عمد با نتیجه رابطه سببیت وجود داشته باشه،یعنی رفتار توام با بی احتیاطی و خطایی باعث تحقق جنایت شده باشد پس اگر در زمانی که فردی با نقض نظامات رانندگی مثلا بدون داشتن گواهینامه ،اما با مهارت لازم رانندگی کند و دیگری ناخود اگاه خود را جلوی ماشین او پرت کند و بمیرد ،راننده ضامن مرگ نیست،زیرا نداشتن گواهینامه سبب مرگ حادثه دیده نبوده است به نحوی که اگر راننده گواهینامه هم میداشت باز حادثه رخ میداد پس با لحاظ ماده 504 (که حتی چنین جنایتی خطای محض نیست) و با لحاظ رای وحدت رویه 6/7/1362 شماره 13 که اگر کسیکه ارتکاب قتل(در مورد مخاطب،جرح) به او نسبت داده شده است هیچ گونه تخلفی نکرده باشد وقوع قتل یا جرح هم صرفا به لحاظ تخلف مقتول یا مجروح باشد،راننده مسئولیتی ندارد

پس مخاطب محترم نگران نباشید،چون اصلا شما مرتکب جرمی نشدهاید که بخواهید دیه بپردازید

متاسفانه گزارش افسر رانندگی عدم توجه بنده به جلو میباشد
بدلیل اینکه بنده همراه زن و بچه در شهر غریب بودم امکان اینکه زمان زیادی در آن شهر باشم نبود لذا چون اعتراض به نظر افسر رانندگی مستلزم صرف وقت بود بناچار روی نظر افسر رانندگی اعتراض نکردم .
پاسخ
باسلام حضور سرکارخانم دادخواه وپاسخ تکمیلی
نگرانی شما با توجه به قبولی نظریه کارشناس صرفآ ازجهت بازداشت به علت عجزازتودیع قرارکفالت بایدباشد
مورد مشابه وجودداشته که قاضی تحقیق دادسرا بیمه نامه را البته طی لایحه ای قبول نموده است درخصوص قبولی قرار گواهی حکم کارگزینی همسرتان (نه فیش حقوقی)بستگی به نظرقاضی دارد ناگفته نماند ملائت وثیقه گذارنزد قاضی باید احراز شود قدر متقین قبول خواهد نمود
پیشنهاد
قطعآ پرونده شما به دادگاه رفته است چرا شماره پرونده16رقمی ورمز شخصی از دادگستری محل وقوع تصادف اخذ نمی نمایید تادرروند رسیدگی پرونده باشید؟
ما بیشتر،
پاسخ
پاسخ توسط دوستان ارائه گردیده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۳ : ۲۱)حکمت نوشته است: باسلام حضور سرکارخانم دادخواه وپاسخ تکمیلی
نگرانی شما با توجه به قبولی نظریه کارشناس صرفآ ازجهت بازداشت به علت عجزازتودیع قرارکفالت بایدباشد
مورد مشابه وجودداشته که قاضی تحقیق دادسرا بیمه نامه را البته طی لایحه ای قبول نموده است درخصوص قبولی قرار گواهی حکم کارگزینی همسرتان (نه فیش حقوقی)بستگی به نظرقاضی دارد ناگفته نماند ملائت وثیقه گذارنزد قاضی باید احراز شود قدر متقین قبول خواهد نمود
پیشنهاد
قطعآ پرونده شما به دادگاه رفته است چرا شماره پرونده16رقمی ورمز شخصی از دادگستری محل وقوع تصادف اخذ نمی نمایید تادرروند رسیدگی پرونده باشید؟

شاید من شرح خوبی ندادم .
پرونده تشکیل شده و مراحل اون هم در سیستم مکانیزه به شرح ذیل درج گردیده :
1-پرونده کلاسه .................. ردیف فرعی 1 با علت طرح تحقيقات مقدماتي نسبت به اتهام ايراد صدمه بدني غير عمدي در دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان.... به تاریخ 19/05/1393 ثبت گردید و با شماره بایگانی ..... به شعبه دادستاني دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان .... ارجاع شد
2-در تاریخ 20/05/1393 وقت نظارت برای تاریخ 02/06/1393 تعیین گردید
3-لایحه از طرف............... با موضوع درخواست پذيرش كفالت/وثيقه در تاریخ 20/05/1393 واصل و به شماره ...................ثبت گردید
4-در خصوص اتهام متهم کیفرخواست به شماره .................. مورخ 27/05/1393 صادر گردید
5-در تاریخ 27/05/1393 وقت نظارت مورخ 02/06/1393 باطل شد
6-نسبت به شکایت ......... علیه ............... مبنی بر ايراد صدمه بدني غير عمدي طی شماره .................... مورخ 27/05/1393 قرار مجرميت صادر شد.
7-نامه مکانیزه به شماره ..................مورخ 27/05/1393 با موضوع اعلام زمان ارجاع پرونده و گیرنده شعبه ... دادگاه عمومي(جزايي) دادگستري شهرستان ... ثبت و ارسال شد
8-نامه مکانیزه شماره ............ مورخ 27/05/1393 ارسالی به شعبه ... دادگاه عمومي(جزايي) دادگستري شهرستان ... در تاریخ 27/05/1393 رویت شد

(۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۱ : ۱۷)dadkhah نوشته است: با سلام خدمت جناب حکمت و مخاطب محترم: طبق ماده 504 قانون مجازات اسلامی هر گاه راننده ای که با داشتن مهارت و سرعت مجاز و مطمئن و رعایت سایر مقررات در حال حرکت است،در حالی که قادر به کنترل وسیله نباشد و به کسی که حضورش در آن محل مجاز نیست،برخورد کند،ضمان منتفی و در غیر این صورت راننده ضامن است . تبصره1:در موارد فوق هر گاه عدم رعایت برخی از مقررات رانندگی تاثیری در حادثه نداشته باشد به گونه ای که تقصیر مرتکب علت جنایت حاصله نباشد،راننده ضامن نیست...

خدا نبخشه افسر راهنمایی رانندگی رو .
در کروکی کاملا مشخص است که بنده برای جلوگیری از برخورد به سمتی غیر از موضع عابر منحرف شدم و حتی ذکر شده 8 متر خط ترمز دارم
آخه یکی نیست قضاوت کنه که من چطور به جلو توجه نداشتم که برای جلوگیری از برخورد خودرو رو به سمت راست هدایت کردم ؟
و یا چطور من از جلوی خودرو با عابر برخورد نکردم و عابر از گلگیر سمت راننده با من برخورد کرده ؟
مثل این میمونه که عابر به من زده !
جالب اینکه این بنده خدا هنگامیکه من دیدمش و هر چه قدر بوق زدم اصلا به سمت من نگاه نکرد
انگاری میخواست خودکشی کنه
حال بماند که چندین نفر از اهالی اونجا به من گفتند بنده خدا از ناحیه گوش راست کم شنوا بوده
فکر میکنم ماده 512 قانون مجازات اسلامی بیشتر به موضوع حادثه من نزدیک باشه .
پاسخ
سلام
1-پرونده شما به دادگاه ارسال شده باردیف فرعی2میتوانید پیگیری کنید.

2-اینکه شما به علت عدم رعایت نظامات دولتی مقصرهستید یا عابر پیاده نیاز به بحث کارشناسی دارد که حقوقدانان هم کارشناس تصادفات نیستند ضمن اینکه نظرکارشناس ازباب طریقت است نه موضوعیت که شما دردادگاه میتوانید نظرکارشناس راهوررابااستدلال محکمه پسندانه رد نمائید شاید قاضی قبول کردند درچنین صورتی قاضی به نظر خودش رفتار خواهدنمود.

3-برای افسرراهورهم دعا کنیدشایدیکی هم پیداشودبرای من دعا کندفرض رااگربراین بگذاریم که نظرکارشناس تامین دلیل به نفع طرف مقصرباشد شما میتوانستید اعتراض کنید همانگونه که بنده دراین انجمن درمواقعی پاسخ اشتباه داده ام بلافاصله توسط دوستانم که بربنده منت نهادند اصلاح شده که جای قدردانی دارد.
ما بیشتر،
پاسخ
دوستان محترم
شنیدم از زمان ابلاغ حکم تا اجرای حکم دیه ، در صورتیکه میزان دیه مبلغ بالایی باشد قرار وثیقه صادر میکنند
حال اگر در پرونده من ، میزان دیه ایکه مقرر کردن مبلغ بالایی بود و من باید ملکی را وثیقه کنم یا پول واریز کنم یا حسابی معرفی کنم :
1- اگر ملک من 400م ارزش داشته باشد و دیه زیر 100 م باشد و ملک من وام 20م بانک مسکن داشته باشد . من میتوانم آنرا وثیقه کنم ؟
2-اگر مبلغ دیه زیر 100م باشد و دارای حساب بانکی 100م باشم میتوان حسابم را وثیقه کنم ؟ آیا این حساب LOCK میشود ؟ یعنی احتمال واریز پول در زمانیکه بعنوان حساب وثیقه معرفی میکنم به دادگاه ندارد ؟
3-اگر ملکی برای بستگانم باشد و به من وکالت اداری و یا وکالت بلا عزل بدهند که صاحب اختیار آن ملک باشم میتوانم بدون نیاز به حضوز صاحب ملک و فقط با وکالت نامه اقدام به وثیقه کنم ؟
واقعیتش اینه که من کارمندم و همسرم هم کارمند. منزل فعلی ما بنام همسرم میباشد و دارای 20 میلیون وام مسکن .
برامون مرخصی گرفتند خیلی سخته .
نگران وثیقه هستیم . نگران مدت زمانی هستیم ممکن در شهرستانیکه دادگاه قرار دارد معطل شویم . نمیدونم از زمان شروع دادگاه تا اجرای حکم من باید در آن شهر باشم ؟
از تهران تا آن شهر 800 کیلومتر است .
خلاصه عجیب داستانی شده برامون .
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم و اذن از دوستان محترم:آیا سند ملک شما در رهن بانک است؟

معاون آموزش دادگستری استان تهران

پیرو دستورالعمل شماره 3 طرح جامع رفع اطاله دادرسی به ویژه مواد 22، 23 و 26 آن که تأکید دارد: «شرکت‌های بیمه‌گر مکلفند بلافاصله پس از وقوع تصادفات و تعیین خسارت نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند و از طرفی ضرورت دارد در مواردی که اختلافی بین زیان‌دیده و شرکت‍های بیمه‌گر در کمیت و کیفیت پرداخت خسارت حاصل شود با دقت و سرعت حل و فصل شود»؛با نظر به مواد 6 و 10 قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث؛
نظر به مواد 3، 7، 16 و 17 آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث؛
لازم است محتوای بندهای این دستورالعمل در تشکیل و رسیدگی به پرونده‌های تصادفات رانندگی منجر به (خسارت) جرح و یا فوت به نحو دقیق مورد توجه ویژه قضات قرار گیرد.
1ـ پاسگاه انتظامی موظف است ضمن اطلاع بیمه‌گر یا نماینده وی، پرونده‌های موضوع تصادفات رانندگی منجر به جرح و فوت منضم به نظریه افسر کارشناس راهنمایی و رانندگی را در اسرع وقت به دادسرا ارسال نماید.
تبصره: طریق و نحوه اطلاع و دستیابی به نماینده بیمه‌گران به موجب دستورالعملی که متعاقباً توسط بیمه مرکزی ایران تهیه و در اختیار نیروی انتظامی جمهوری‌اسلامی ایران قرار خواهد گرفت، صورت خواهد پذیرفت.
2ـ در صورت تأیید اصالت بیمه‌نامه توسط بیمه‌گر، مقام قضایی موظف است بیمه‌نامه تأیید شده از سوی بیمه‌گر ذیربط را به عنوان قبولی قرار وثیقه قبول نماید. ضمناً بیمه‌گر موظف است حداکثر ظرف 2 روز کاری پس از دریافت استعلام مرجع قضایی، پاسخ آن را ارسال نماید. ـ در حوادث رانندگی منجر به صدمات بدنی که دیه و یا ارش آن در زمان وقوع حادثه به طور قطعی قابل تعیین نباشد بیمه‌گر موظف است پس از دریافت گزارش کارشناس راهنمایی و رانندگی و یا پلیس راه و پزشکی قانونی پنجاه درصد از میزان تقریبی دیه و یا ارش مربوطه را (بنا به نظریه اولیه پزشکی قانونی) به زیاندیده پرداخت نموده و باقیمانده آن را پس از معین شدن میزان قطعی دیه و یا ارش صدمات از سوی مرجع قضائی بپردازند. بیمه‌گر و بیمه‌گذار مقصر حادثه به میزان درصد دیه‌ای که به‌زیاندیده پرداخت شده بری‌ءالذمه خواهد بود. بدیهی است آن بخش از دیه که باقی مانده است مشمول دیه یوم‌الادا خواهد بود.
7ـ در صورتیکه پرونده تصادف منجر به جرح یا فوت به هر علت بدون طی روال فوق در محاکم قضایی مورد رسیدگی قرار گرفته باشد، محاکم قضایی مذکور مکلفند در جلسات رسیدگی به این قبیل دعاوی، شرکت بیمه ذیربط و یا صندوق تأمین خسارت‌های بدنی را به عنوان مطلع جهت حضور در جلسات و ارائه نظرات و مستندات خود دعوت نمایند و پس از ختم دادرسی یک نسخه از رأی صادره را به آنها ابلاغ کنند.
8 ـ رؤسای کل دادگستری استانها موظفند برای رسیدگی به پرونده‌های حوادث رانندگی منجر به خسارات جانی، به تعداد لازم شعب ویژه اختصاص دهند.
9ـ در مواردی که اعتراض و تجدیدنظرخواهی، صرفاً راجع به جنبه عمومی جرم بوده و تأثیری در کمیت و کیفیت دیه و ارش تعیینی نداشته باشد، دادگاه بدوی دادنامه را ظرف یک هفته برای پرداخت دیه و یا ارش به طرفین و شرکت بیمه مربوطه اعلام خواهدنمود.
10ـ این دستورالعمل شامل پرونده‌هایی که در جریان رسیدگی می‌باشند نیز خواهدبود.

روزنامه رسمی شماره 18209 مورخ 1386/6/14

خودت هستی

پاسخ
با سلام خدمت دوستان محترم و خصوصاً خانم دادخواه هرچند دستور العمل یاد شده در عمل به ندرت در زمان خود رعایت میشده اما با توجه به پرداخت درصدی از خسارت توسط بیمه گر که به نامهای مختلفی از آن یاد شده مانند فرانشیز ....لذا این مبلغ باید از جیب مقصر دارنده بیمه پرداخت شود که برای این مبلغ قرار صادر میشود و شخص مقصر میتواند کفیل یا وجه الکفاله و....دریافت شود شخص میتواندجهت ضمانت ضمانت نامه بانکی هم همراه ببرد و عملاً این دستورالعمل با این موضوع منتفی گردیده این نظر شخصی بنده بوده منتظر پاسخ بهتر با راهکارهای بهتر از جانب دوستان هستیم
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام خدمت جناب تیموری و تشکر از پاسخ درست ایشان......

خودت هستی

پاسخ
آخرین تغییر ثبت شده برای این پرونده مربوط به تاریخ 12/07/1393 ساعت 12:22 می باشد
1-پرونده مقید به وقت رسیدگی به تاریخ 05/09/1393 راس ساعت 13:00 می باشد
2-پرونده کلاسه ********** ردیف فرعی 2 با علت طرح رسيدگي بدوي نسبت به اتهام ايراد صدمه بدني غير عمدي در دادگاه عمومي و انقلاب شهرستان **** به تاریخ 08/07/1393 ثبت گردید و با شماره بایگانی **** به شعبه 101 دادگاه عمومي(جزايي) دادگستري شهرستان *** ارجاع شد
3-در تاریخ 08/07/1393 وقت رسیدگی برای چهارشنبه مورخ 05/09/1393 ساعت 13:00 تعیین گردید
4-نامه مکانیزه به شماره ****** مورخ 08/07/1393 با موضوع دعوت دادستان به جلسه دادرسي و گیرنده شعبه دادستاني دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان *** ثبت و ارسال شد
5-نامه مکانیزه شماره ***** مورخ 08/07/1393 ارسالی به شعبه دادستاني دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان*** در تاریخ 09/07/1393 رویت شد
6-ابلاغیه مورخ 10/07/1393 جهت حضور *****در تاریخ 05/09/1393 ساعت 13:00 برای رسيدگي، ضمن ارايه اصول مستندات و مدارك خود صادر شد
7-ابلاغیه شماره ****** مورخ 12/07/1393 جهت حضور شما در شعبه 101 دادگاه عمومي(جزايي) دادگستري شهرستان ***در تاریخ 05/09/1393 ساعت 13:00 برای رسيدگي، ضمن ارايه اصول مستندات و مدارك خود صادر شد
8-ابلاغیه مورخ 12/07/1393 جهت حضور بيمه پارسيان در تاریخ 05/09/1393 ساعت 13:00 برای رسيدگي، ضمن ارايه اصول مستندات و مدارك خود صادر شد

ضمن تبریک عید قربان خدمت بزرگواران عزیز
طی اس ام اس ابلاغیه حضور در تاریخ 05/09/93 در دادگاه به من اعلام شد
این شماره ردیف قضیش چیه ؟
توی سیستم الکترونیک میتونم لایحه ثبت کنم ؟
اصلا اگر بخواهم وکیل بگیرم چقدر برای من هزینه داره ؟
ببخشید اینو میگم ولی احساس میکنم سئوالات من برای شما عزیزان جوابهای بسیار ساده داره ولی چون این فروم ماله کانون وکلا هست زیاد تو دادن پاسخ دقیق کسی اصراری نداره
منو حلال کنید
والا40 سالمونه تا حالا از کنار کلانتری هم رد نشدیم
آسه رفتیم اداره آسه هم اومدیم
من میتونم صحبتهایی در مورد نظر افسر پلیس راه بصورت لایحه در سیستم الکترونیک ثبت کنم؟
میتونم ماده ایی را مانند ماده 512 قانون مجازات اسلامی به عنوان یک لایحه در سیستم مکانیزه ثبت کنم ؟
آن قسمت که پرسیده بودم میتونم حساب بانکی را بعنوان وثیقه معرفی کنم بدون پاسخ ماند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
خدا توفیق دهد به همه عزیزان که با راهنمایی خودشون بنده را شرمنده و امیدوار میکنند .
پاسخ
مخاطب محترم کلیه دوستان قصد کمک دارند و این قضیه هم بسیار ساده بوده شما خودتان برای خودتان مسئله را بزرگ کرده اید در ضمن پاسخ سوالات شما کوتاه بوده و نیازی به تفسیر نداشته در ضمن به نظر بنده شما نیاز به وکیل ندارید اما همانگونه که دوستان بیان فرمودند به دلیل طولانی بودن راه و کثرت ایاب و ذهاب برای شما داشتن وکیل صرفه اقتصادی دارد خلاصه خدمت شما عرض میکنم در تصادفات منجر به جرح دو جنبه وجود دارد یک جنبه عمومی و جنبه دوم خصوصی بوده و تصادفات به دلیل عدم رعایت نظامات قانونی جرم انگاری شده ولی عملاً و در واقع جرم نمیباشد در مورد پرونده شما تصادف با عابر پیاده در هر صورت مقصر راننده بوده و به فرض غیر مقصر بودن راننده تنها تاثیر در نوع مجازات داشته نه در پرداخت دیه لذا این موضوع در تصادف دو وسیله نقلیه فرق داشته و تنها وسیله مقصر باید مجازات شود و این مجازات در کلیه موارد جریمه در حق دولت بوده و فقط در تصادف منجر به فوت مشمول حبس و جزای نقدی میباشد و به نظر بنده تصادفات اصولاً جرم نیست تخلف بوده لذا نگران نباشید و پیشاپیش کنکاش نکنید نهایت حکم شما به نظر بنده پرداخت دیه توسط بیمه و درصدی به عهده شما تحت عناوینی مانند فرانشیز به انضمام جزای نقدی در حق دولت به عنوان مجازات جزای بدل از حبس می باشد زیاد فکر نکنید و بی خیال آخرش باشید که طی رویه جاری محاکم جز این نیست و به نظر بنده حتی جریمه و کسب در آمد برای دولت مهمتر از دیه و حقوق متشاکی بوده چون پس از سرکار آمدن آیت الله لاریجانی کلیه هم وغم قوه قضائیه کسب در آمد بوده تا جایی که اکنون شاهد ایجاد موسسه مالی میزان هستیم و یا وجوهات مربوط به محکوم به ناشی از احکام به دلیل بروکراسی اداری در طولانی ترین زمان به ذینفع پرونده های محاکم پرداخت میشود لذا زیاد فکر کردن باعث آزردگی روحی و روانی شما شده و شما را به صبر و دوری از تفکرات بیهوده ارشاد میکنم و هیچگونه وجهی تحت هیچ عنوان به حادثه دیده ندهید که از جیبتان خارج و به ضرر شما بوده و در آخر هیچگونه لایحه به صورت ثبت مکانیزه قابل ارسال نبوده و حضور فیزیکی شما و یا وکیل شما در زمان رسیدگی لازم و واجب میباشد و در صورت عدم حضور هم فرقی نمیکند در هر حالت شما محکوم به پرداخت دیه و جریمه خواهید شد و داشتن وکیل در آن شهرستان تاثیری در ماهیت حکم نداشته و ندارد فقط از باب جلوگیری از رفت و آمد بسیار شما بوده این نظر شخصی بنده بوده
پاسخ
(۱۳ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۳ : ۱۱)Kamyab.Teymouri نوشته است: مخاطب محترم کلیه دوستان قصد کمک دارند و این قضیه هم بسیار ساده بوده شما خودتان برای خودتان مسئله را بزرگ کرده اید در ضمن پاسخ سوالات شما کوتاه بوده و نیازی به تفسیر نداشته در ضمن به نظر بنده شما نیاز به وکیل ندارید اما همانگونه که دوستان بیان فرمودند به دلیل طولانی بودن راه و کثرت ایاب و ذهاب برای شما داشتن وکیل صرفه اقتصادی دارد خلاصه خدمت شما عرض میکنم در تصادفات منجر به جرح دو جنبه وجود دارد یک جنبه عمومی و جنبه دوم خصوصی بوده و تصادفات به دلیل عدم رعایت نظامات قانونی جرم انگاری شده ولی عملاً و در واقع جرم نمیباشد در مورد پرونده شما تصادف با عابر پیاده در هر صورت مقصر راننده بوده و به فرض غیر مقصر بودن راننده تنها تاثیر در نوع مجازات داشته نه در پرداخت دیه لذا این موضوع در تصادف دو وسیله نقلیه فرق داشته و تنها وسیله مقصر باید مجازات شود و این مجازات در کلیه موارد جریمه در حق دولت بوده و فقط در تصادف منجر به فوت مشمول حبس و جزای نقدی میباشد و به نظر بنده تصادفات اصولاً جرم نیست تخلف بوده لذا نگران نباشید و پیشاپیش کنکاش نکنید نهایت حکم شما به نظر بنده پرداخت دیه توسط بیمه و درصدی به عهده شما تحت عناوینی مانند فرانشیز به انضمام جزای نقدی در حق دولت به عنوان مجازات جزای بدل از حبس می باشد زیاد فکر نکنید و بی خیال آخرش باشید که طی رویه جاری محاکم جز این نیست و به نظر بنده حتی جریمه و کسب در آمد برای دولت مهمتر از دیه و حقوق متشاکی بوده چون پس از سرکار آمدن آیت الله لاریجانی کلیه هم وغم قوه قضائیه کسب در آمد بوده تا جایی که اکنون شاهد ایجاد موسسه مالی میزان هستیم و یا وجوهات مربوط به محکوم به ناشی از احکام به دلیل بروکراسی اداری در طولانی ترین زمان به ذینفع پرونده های محاکم پرداخت میشود لذا زیاد فکر کردن باعث آزردگی روحی و روانی شما شده و شما را به صبر و دوری از تفکرات بیهوده ارشاد میکنم و هیچگونه وجهی تحت هیچ عنوان به حادثه دیده ندهید که از جیبتان خارج و به ضرر شما بوده و در آخر هیچگونه لایحه به صورت ثبت مکانیزه قابل ارسال نبوده و حضور فیزیکی شما و یا وکیل شما در زمان رسیدگی لازم و واجب میباشد و در صورت عدم حضور هم فرقی نمیکند در هر حالت شما محکوم به پرداخت دیه و جریمه خواهید شد و داشتن وکیل در آن شهرستان تاثیری در ماهیت حکم نداشته و ندارد فقط از باب جلوگیری از رفت و آمد بسیار شما بوده این نظر شخصی بنده بوده

استاد عزیز
امیدوارم صاحب امروز شفاعت شمارا در آن دنیا کند
دل نگرانی بیش از اندازه من بابت تجربه اول و ان شاءالله آخر است
همراهان این ساین همه بزرگوارند
من در شرکت معظم ایرانخودرو مشغول هستم اگر بتونم در اینخصوص کمکی بکنم خوشحال میشم
یاعلی .
پاسخ
سلام وتبریک متقابل این روز خجسته خدمت دوستانم وجنابعالی درانجمن ،آرزوی موفقیت وپیروزی برای شماوخانواده محترمتان
روند پرونده تان دردادگاه ملاحظه گردید تمامی آنچه برای خودتان ساخته بودید زائیده تخیلات ودراثرصداقت وپاکی خودتان بود
پس نگران نباشید ازخداوند بخواهید چنین سرنوشتی برای هیچ مسلمانی درشهرغربت پیش نیاید.
حق نگهدارتان
ما بیشتر،
پاسخ
عرض سلام وتبریک عید سعید قربان خدمت دوستان و مخاطب محترم،آسمان
دلـــت کـه گـرفــت، دیگر مـنـتِ
زمیـــن را نــکـش!
راهِ آسمـان بـاز است...
پر
بکش!
او همیشه آغوشش باز است، نگفته تو را می‌خواند...
یَا مَنْ لامَفَرَّ إِلا إِلَیْهِ
یَا مَنْ لا مَفْزَعَ إِلا إِلَیْهِ یَا مَنْ لا مَقْصَدَ إِلا إِلَیْهِ یَا مَنْ لا مَنْجَى مِنْهُ إِلا إِلَیْهِ یَا مَنْ لا یُرْغَبُ إِلا إِلَیْهِ یَا مَنْ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إِلا بِهِ یَا مَنْ لا یُسْتَعَانُ إِلا بِهِ یَا مَنْ لا یُتَوَکَّلُ إِلا عَلَیْهِ یَا مَنْ لا یُرْجَى إِلا هُوَ یَا مَنْ لا یُعْبَدُ إِلا هُوَ

اى که گریزگاهى نیست جز بسوى او
اى که پناهگاهى نیست جز بسوى او اى که مقصدى نیست جز درگاهش اى که راه نجاتى از (عذاب و قهر) او نیست جز خود او اى که رغبت و اشتیاقى نباشد جز به درگاه او اى که جنبش و نیرویى نیست مگر بوسیله او اى که کمک نجوید جز به او اى که توکل نشود جز بر او اى که امیدوار نتوان بود جز به او اى که پرستش نشود جز او

دعای جوشن کبیر

خودت هستی

پاسخ
با سلام
ضمن خسته نباشید خدمت محضر کارشناسان محترم

بنده چندی پیش با یک موتور سوار تصادف جرحی داشتم که بعداز مراجعه افسر مقصر موتور سوار شناخته شد چون از فرعی به اصلی میامد حالا با اوجه به اینکه خودشون میدونستن مقصر هستن بازم اصرار به خوابوندن ماشین و موتور تو پارکینک نمودند تا مراحل از طریق قانون طی بشه بانجانب بعداز گرفتن کروکی تصادف ماشینم رو از پارکینگ در آوردم و حالا منتظر مشخص شدن شعبه دادگاه هستم سوالی که از حضورتان داشتم این بود که آیا با توجه به اینکه موتور سوار مقصر بوده اگر صدمه ای دیده باشه بیمه من هم باید چیزی پرداخت کنه بهش یا نه ؟؟ و طبق قیمتی که من برای ماشینم در آوردم حدودا 600 تومن میشه و چون خیارت جوری هست که باعث افت قیمت ماشین هم خواهد شد و من یک هفته ماشینم تو پارکینگ بود و خیلی از کاراهام لنگ موندن میتونم اداعای طلب خسارت افت قیمت ماشین و این ایام رو بکنم ؟؟ و مراحلش به چه صورت هست ؟ میشه لطفا راهنمایی بفرمایید!
باتشکر
پاسخ
سلام
مطالبه خسارات توقف خودرو در پارکینگ قابل مطالبه نمیباشد اما خسارت وارده به خودرو با توجه به قصور موتور سیکلت سوار قابل مطالبه است از شورای حل اختلاف طی دادخواست حقوقی بدوا با تامین دلیل مطالبه نمائید

به نظربنده موتور سوار میتواند از بیمه خودرو جهت مطالبه خسارات جانی خویش هرچند مقصر حادثه هم نباشدرا باتوجه به قانون مسئولیت مدنی مطالبه نماید که باشکایت خویش چنین نموده است
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اطلاع رسانی در مورد تصادف منجر به جرح مرصاد 2 4,288 ۲۸ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۹ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت
  تصادف دو پراید amir1739 10 16,977 ۲۷ تير ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۲ : ۰۰
آخرین ارسال: کامیاب
  تصادف غيرعمدي omid52 4 6,995 ۲۶ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۳ : ۲۱
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان