امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معامله فضولی
با سلام و عرض ادب احتراما بنده زمینی را از اقایی که ایشان عضو یکی از تعاونی بوده اند ودارای سند دفترجه ای بوده است خریداری کرده ام ضمنا لازم به توضیح است که سند طبق اجراییه دادگاه صادر شده است اما حلا عده ای از وراث دادخواست ابطال سند(تمام وراث قول نامه را اضا نکرده اند 2 ادعا کرده اند 10000متر توسط تعاونی تصرف شده است)ملک بنده داده اند ایا امکان ابطال سند وجود دارد؟جواب و تکلیف من چیست که با مشارکت 60میلیونی بانک مسکن خانه ساخته ام ؟نهایتا مقصر اصلی و حکم چه می می شود؟
Sad
باکمال تشکر ع.ق
پاسخ
(۷ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۴۹ : ۱۳)fardin20 نوشته است: با سلام و عرض ادب احتراما بنده زمینی را از اقایی که ایشان عضو یکی از تعاونی بوده اند ودارای سند دفترجه ای بوده است خریداری کرده ام ضمنا لازم به توضیح است که سند طبق اجراییه دادگاه صادر شده است اما حلا عده ای از وراث دادخواست ابطال سند(تمام وراث قول نامه را اضا نکرده اند 2 ادعا کرده اند 10000متر توسط تعاونی تصرف شده است)ملک بنده داده اند ایا امکان ابطال سند وجود دارد؟جواب و تکلیف من چیست که با مشارکت 60میلیونی بانک مسکن خانه ساخته ام ؟نهایتا مقصر اصلی و حکم چه می می شود؟
Sad
باکمال تشکر ع.ق

سلام
دوست گرامی ، توضیح نداده اید که فروشنده فوت کرده است ؟ و اجرائیه دادگاه در چه خصوصی می باشد ؟ و در تعاونی دفترچه بنام چه کسی بوده است . در ضمن اینکه شما سند 6 دانگ دارید ؟ انتقال دهنده چه کسی می باشد ؟
در کل خیلی توضیحات ناقصی داده اید . لطفاً برای راهنمائی بیشتر ، مفصلتر توضیح دهید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
با سلام دوست گرامی،این زمین 35 نفر ورثه دارد که 4 نفر از انها به نیابت از بقیه این زمین را به شرکت تعاونی غرب فروخته اند این 4 نفر ودر ان زمان دادگاهی هم شده اند و حتی به خاطر این کار زندان رفته اند،دادگاه نیز درمورد عدم حضور مالکین حکم التزام به سند را صادر نموده است. از این 4 نفر نیز 3 نفر در قید حیات می باشند.با رای دادگاه سند مادر به اسم شرکت تعاونی صادر شده است و شرکت تعاونی نیز ان را بین اعضای خود تقسیم کرده است.بنده نیز با این زمین را از یکی از اعضای همان تعاونی خریداری نموده ام و با مشارکت بانک اقداو به ساخت زمین کرده ام بعد از تکمیل شدن ساختمان به طور کامل ابلاغیه داگاه را اوردن دم در خونه؟؟؟؟؟؟؟؟در ضمن بنده نیز این ساختمان که 3 طبقه می باشد برای هر کدام از طبقات سند مجزا به اسم خودم گرفته ام.(تمام وراث قول نامه را اضا نکرده اند 2 ادعا کرده اند 10000متر توسط تعاونی تصرف شده است)ملک بنده داده اند ایا امکان ابطال سند وجود دارد؟جواب و تکلیف من چیست که با مشارکت 60میلیونی بانک مسکن خانه ساخته ام ؟نهایتا مقصر اصلی و حکم چه می می شود؟
با کمال تشکر
ع.ق

با سلام دوست گرامی،این زمین 35 نفر ورثه دارد که 4 نفر از انها به نیابت از بقیه این زمین را به شرکت تعاونی غرب فروخته اند این 4 نفر ودر ان زمان دادگاهی هم شده اند و حتی به خاطر این کار زندان رفته اند،دادگاه نیز درمورد عدم حضور مالکین حکم التزام به سند را صادر نموده است. از این 4 نفر نیز 3 نفر در قید حیات می باشند.با رای دادگاه سند مادر به اسم شرکت تعاونی صادر شده است و شرکت تعاونی نیز ان را بین اعضای خود تقسیم کرده است.بنده نیز با این زمین را از یکی از اعضای همان تعاونی خریداری نموده ام و با مشارکت بانک اقداو به ساخت زمین کرده ام بعد از تکمیل شدن ساختمان به طور کامل ابلاغیه داگاه را اوردن دم در خونه؟؟؟؟؟؟؟؟در ضمن بنده نیز این ساختمان که 3 طبقه می باشد برای هر کدام از طبقات سند مجزا به اسم خودم گرفته ام.(تمام وراث قول نامه را اضا نکرده اند 2 ادعا کرده اند 10000متر توسط تعاونی تصرف شده است)ملک بنده داده اند ایا امکان ابطال سند وجود دارد؟جواب و تکلیف من چیست که با مشارکت 60میلیونی بانک مسکن خانه ساخته ام ؟نهایتا مقصر اصلی و حکم چه می می شود؟
با کمال تشکر
ع.ق
پاسخ
(۸ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۵ : ۱۴)fardin20 نوشته است: با سلام دوست گرامی،این زمین 35 نفر ورثه دارد که 4 نفر از انها به نیابت از بقیه این زمین را به شرکت تعاونی غرب فروخته اند این 4 نفر ودر ان زمان دادگاهی هم شده اند و حتی به خاطر این کار زندان رفته اند،دادگاه نیز درمورد عدم حضور مالکین حکم التزام به سند را صادر نموده است. از این 4 نفر نیز 3 نفر در قید حیات می باشند.با رای دادگاه سند مادر به اسم شرکت تعاونی صادر شده است و شرکت تعاونی نیز ان را بین اعضای خود تقسیم کرده است.بنده نیز با این زمین را از یکی از اعضای همان تعاونی خریداری نموده ام و با مشارکت بانک اقداو به ساخت زمین کرده ام بعد از تکمیل شدن ساختمان به طور کامل ابلاغیه داگاه را اوردن دم در خونه؟؟؟؟؟؟؟؟در ضمن بنده نیز این ساختمان که 3 طبقه می باشد برای هر کدام از طبقات سند مجزا به اسم خودم گرفته ام.(تمام وراث قول نامه را اضا نکرده اند 2 ادعا کرده اند 10000متر توسط تعاونی تصرف شده است)ملک بنده داده اند ایا امکان ابطال سند وجود دارد؟جواب و تکلیف من چیست که با مشارکت 60میلیونی بانک مسکن خانه ساخته ام ؟نهایتا مقصر اصلی و حکم چه می می شود؟
با کمال تشکر
ع.ق

سلام
دوست عزیز . در پرونده شما امکان ابطال سند مالکیت شما بسیار بسیار محال است . اول اینکه فرموده اید که سند با حکم دادگاه بنام شرکت تعاونی انتقال پیدا کرده است و شما نیز از اعضای شرکت خریداری نموده اید و هم اکنون نیز در رهن بانک می باشد و تفکیک کرده اید . تا این مرحله کار شما محکم و بدون عیب و کاملاً قانونی می باشد . اگر وراث ادعایی از شرکت تعاونی دارند به تنهایی نمی توانند شما را طرف دعوا قرار دهند . همانگونه که شرکت تعاونی را هم نمی توانند به تنهایی خوانده دعوی قرار دهند . تا آنجایی که من از نوشته های شما متوجه شدم ، هراس شما از ابطال اسناد مالکیتتان است . به نظر بنده همانگونه که عرض کردم امکان ابطال بسیار پائین است . اما در صورت ابطال ، ایادی قبلی ، ضامن جبران همه خسارات وارده به شما هستند . به نظر بنده بهتر است شما با کلیه اسناد و مدارک خود با یک وکیل مشاوره حضوری داشته باشید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
با عرض سلام و ادب فراوان دوباره خدمت شما دوست عزیز و ممنون از اینکه پاسخ سوال بنده رو دادید . اما در مصادیق معامله فضولی امکان ابطال سند خیلی زیاد هستش میشه بگید طبق کدوم ماده قانونی امکان ابطال سند محاله؟؟ اگه بنده رو راهمایی کنید ممنون میشم اینم توضیحات بیشتر(
بنده زمینی را از اعضای یک شرکت تعاونی با سند رسمی خریداری نموده ام و با مشارکت بانک اقدام به ساخت ان زمین کردم و بعد از اتمام ساخت ان برای 3 طبقه ان 3 سند نیز گرفتم بعد از مدتی اخطاریه داگاه اوردن جلو در خونه ؟گویا شرکت تعاونی زمین را از ورثه صاحب زمین خریداری کرده اند که از این ورثه ها که 35 نفر می باشن 4 نفر از هر خانواده قولنامه را امضا نموده اند و وقتی شرکت تعاونی می خواسته سند برای زمین بگیره به دادگاه شکایت نموده و بعد از برگزاری دادگاه رای به التزام سند میده و و 4 نفر فروشنده به حبس محکوم میشن و زندان میرن و وحبس قانونی خودشون رو طی می کنن،حالا بعد از 5 سال از این ماجرا دوباره بقیه ورثه از بنده شکایت کردن؟؟این وسط من چیکاره ماجرا میشم که از هیچی خبر نداشتم؟ایا امکان پس گرفتن زمین و تخریب خونه هست؟اگه هست ضرر و زیان من رو کی باید جبران کنه؟)
پاسخ
Brick 
(۲۴ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۵ : ۰۳)fardin20 نوشته است: با عرض سلام و ادب فراوان دوباره خدمت شما دوست عزیز و ممنون از اینکه پاسخ سوال بنده رو دادید . اما در مصادیق معامله فضولی امکان ابطال سند خیلی زیاد هستش میشه بگید طبق کدوم ماده قانونی امکان ابطال سند محاله؟؟ اگه بنده رو راهمایی کنید ممنون میشم اینم توضیحات بیشتر(
بنده زمینی را از اعضای یک شرکت تعاونی با سند رسمی خریداری نموده ام و با مشارکت بانک اقدام به ساخت ان زمین کردم و بعد از اتمام ساخت ان برای 3 طبقه ان 3 سند نیز گرفتم بعد از مدتی اخطاریه داگاه اوردن جلو در خونه ؟گویا شرکت تعاونی زمین را از ورثه صاحب زمین خریداری کرده اند که از این ورثه ها که 35 نفر می باشن 4 نفر از هر خانواده قولنامه را امضا نموده اند و وقتی شرکت تعاونی می خواسته سند برای زمین بگیره به دادگاه شکایت نموده و بعد از برگزاری دادگاه رای به التزام سند میده و و 4 نفر فروشنده به حبس محکوم میشن و زندان میرن و وحبس قانونی خودشون رو طی می کنن،حالا بعد از 5 سال از این ماجرا دوباره بقیه ورثه از بنده شکایت کردن؟؟این وسط من چیکاره ماجرا میشم که از هیچی خبر نداشتم؟ایا امکان پس گرفتن زمین و تخریب خونه هست؟اگه هست ضرر و زیان من رو کی باید جبران کنه؟)

سلام.
ظاهراً جنابعای به دلیل استرس زیاد جواب بنده رو در پست قبلی خوب مطالعه نفرمودید. Confused
دادن نظر قطعی در خصوص پرونده تان مستلزم مطالعه پرونده های مرتبط با این موضوع در دادگاه می باشد. شما بر چه اساسی ادعای فضولی بودن معامله را دارید ؟ اگر معامله فضولی بود چرا دادگاه حکم الزام به تنظیم سند به نفع تعاونی داده است ؟ در هر حال باید پرونده شما کامل مطالعه شود. در حالت هایی غیر از آنچه فرموده اید نه تنها سند ابطال میشود ، بلکه احتمال پرداخت خسارت نیز وجود دارد.
پاسخ بقیه سوالهایتان در پست قبلی داده شده است.
موفق باشید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ممانعت از معامله 13881355 3 6,824 ۲۸ شهريور ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۸ : ۱۵
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  مطالبه ی ثمن معامله 13881355 3 6,956 ۱ شهريور ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۴ : ۱۹
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  معامله ملک (فوری) android5 4 8,000 ۵ شهريور ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۴ : ۰۰
آخرین ارسال: android5

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان