امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالبه ی ثمن معامله
منزلی را به قیمت 50 میلیون فروختم از این 50 میلون ده میلیون به عنوان ودیعه ی اجاره نزد موجر ماند من برای پنج ماه مستاجر موجر شدم و 20 میلیون قرار شد به صورت 4 قسط ، هر قسط 5 میلیون به من پرداخت بشود در فروشنامه در قسمت دریافت و پرداخت وجه چیزی ننوشتیم قرار شد بعد از پرداخت 20 میلیون اقساط و تبادل رسید در فروشنامه مندرج گردد در مورد ودیعه ی نزد موجر دوسال است درگیر هستیم و در مورد الباقی ثمن معامله هم آخرین جلسه ی تجدید نظر برگزار شد خریدار هیچ دفاع موجهی نداشت چون نه در فروشنامه قیدی از پرداخت شده نه شاهدی دارند و نه رسید پرداخت دارد و نه چکی داده است . دادگاه به من فروشنده سوگند داد .
خریدار گفتند اگر فروشنده پولش را نگرفته چرا در جریان درگیری ما در موضوع اجاره هیچ اشاره ای به الباقی ثمن نکرده ؟ بعبارتی چرا دیر شکایت کرده ؟ از طرفی خریدار از مدیر بنگاه هم در موردی شکایت کرده است و یقه ی او را گرفته است قرار است بنگاهدار بیاید به نفع او شهادت بدهد و او هم در مورد آن موضوع بخصوص به بنگاهدار رضایت بدهد. 1- سرنوشت پرونده چه خواهد شد؟ آیا قاضی میتواند بعد از اینکه به من قسم داده به مدیر بنگاه هم قسم بدهد ؟ آیا استناد به موضوع اجاره و اینکه چرا بعد از گذشت دو تا قسط شکایت کرده ام به نفع خریدار قانونی است؟ آیا قاضی می تواند بنگاهدار را ملزم به حضور در دادگاه و شهادت بکند؟ آیا شهادت بنگاهدار با توجه به خصومتی که مابین ما است و همچنین شکایت کذایی بین بنگاهدار و خریدار مسموع است ؟ متشکرم
پاسخ
سلام وقت بخیر
با کسب اجازه مخاطب محترم بهتراست اصل مطالب را بفرمائید تا صحیح پاسخ ارائه شود
شما نوشتید که منزلی را که داشتی فروختی 50 میلیون تومان ده میلیون بعنوان ودیعه نزد موجر ماند بنابراین 40 میلیون مانده که بشمابدهند (ایا خریدار همان موجر شماست ؟ و20 میلیون قرارشده طی 4 قسط بشما تحویل گردد 20 میلیون بعدی کجاست ؟
چرا درقسمت مبایعه نامه مبلغ ذکر نشده ؟ ایا شرطی که شده بعداز پرداخت 4 قسط 20میلیون تبادل رسید شود در مبایعه نامه (فروشنامه ذکر شده یا خیر ؟ )
درمورد 10 میلیون موجر دوسالست درگیرهستی
بنظرم سوال شما چندمعمادارد
درصورت امکان شرح خلاصه ای مفهوم بفرمائید ونام خریدار وموجر را با x ,y بیان نمائید ممنون خدانگهدار
ممکنه دیگر دوستان گرامی ازاین مقوله بهتر وبیشتر اعلام پاسخ بفرمایند
پاسخ
با سلام و تشکر از بابت دقت نظر شما.
بنده منزل را به مبلغ 50 میلیون فروختم 20 میلیون در لحظه ی معامله گرفتم و رسید دادیم که آن رسید هم فعلا دست خریدار نیست . 20 میلیون هم نزد خریدار ماند تا در چهار قسط پرداخت بکند که نکرد . 10 میلیون تومان هم به عنوان ودیعه اجاره مجددا نزد خریدار ماند تا این که من مستاجر خریدار شدم یعنی خریدار و موجر یک نفر است. در قسمت ماده 3 فروشنامه نوشته شد مورد معامله به مبلغ 50 میلیون مورد توافق قرار گرفت منتها قسمت ا-3 ( بند یک ماده ی 3 ) دست نخورده باقی ماند تا بعد از پرداخت اقساط و استهلاک آن نوشته شود که کل ثمن پرداخت شد و یک برگ فروشنامه به خریدار که همان موجر بنده است تسلیم شود دو برگ دیگر متعلق به بنگاه و فروشنده است خریدار با حیله هر سه را از بنگاه گرفته که بعد از انجا کاری پس بدهد که نداده . بعدا هم درگیری که با مدیر بنگاه به خاطر سه میلیون داشت به مدیر بنگاه پیشنهاد داده که در هر سه نسخه بنویسد که کل پول پرداخت شده و او هم در مقابل سه میلیون را به بنگاهدار واگذار بکند اما چون بنده یک کپی از فروشنامه بدست آورده بودم بنگاهدار نتوانست این کار را انجام دهد و حالا در مرحله ی تجدید نظر هیچ جواب محکمه پسندی نداشت بنده به عنوان فروشنده سوگند هم خوردم با این وجود خریدار به همراه وکیلش به پرونده ی مربوط به شورا استناد کردند که چرا بنده آنجا این طلب 20 میلیونی خودم را مطرح نکردم. از طرفی از مدیر بنگاه هم به اتهام جعل شکایت کرده و کارشناس هم جعل را تایید کرده یعنی یقه ی مدیر بنگاه را گرفته که بیاید به نفع او شهادت بدهد و در مقابل او ( خریدار) هم به مدیر بنگاه در پرونده ی جعل رضایت بدهد. حالا دادگاه تجدید نظر دوباره برای ما برای دو ماه بعد وقت رسیدگی داده در اخطار نوشته جهت استماع شهادت شهود ( شهادت مدیر بنگاه که نوعی باجگیریست ) و رسیدگی به پرونده ی استنادی شورا در تاریخ ... مدیر بنگاه را هم به همراه خود بیاور. یعنی من ، مدیر بنگاه را که میرود به زور برعلیه من شهادت بدهد به همراه خود به دادگاه ببرم. حالا:
1- نتیجه چه خواهد شد؟ 2- آیا شهادت مدیر بنگاه با این شرایط وجهه ی قانونی دارد ؟ آیا دادگاه میتواند مدیر بنگاه را ملزم به حضور در دادگاه و ادای سوگند بکند؟ 3- آنوقت سوگند من چه خواهد شد؟ ( که جلسه ی قبلی انجام داده ام ) 4- آیا استناد به پرونده ی شورا که مربوط به اجاره و استرداد ودیعه است قانونی است؟ خریدار گفت اگر به من بدهکار بوده چرا در طول شکایت اجاره که در شورا مطرح بود هیچ اشاره به الباقی ثمن معامله نکرده ام . این در حالیست که دو پرونده ربطی بهم ندارند. حالا دادگاه می خواهد بررسی کند که آیا در آن پرونده به مورد ثمن معامله اشاره کرده ام یا نه. 5-آیا اساسا اطاله ی وقت و حواله ی دادگاه به دو ماه بعد تنها به خاطر استناد به پرونده ی اجاره و شهادت مدیر بنگاه توجیه دارد خودم میدانم چه اتفاقی درحال وقوع است و چه کسی پشت ماجراست ..فقط خدا پارتی ماست آنهم اینقدر صبر دارد ...پارتی طرف کارش را میکند او همچنان منتظر است
در رفتن جان از بدن گویند هرنوع سخن
من که خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می رود تشکر
پاسخ
سلام وقت خوش
1- بیع انجام گرفته است چون از 50 میلیون میشه گفت 30 میلیون گرفته اید 10 میلیون بابت ودیعه اجاره و20 میلیون نقد گرفته اید ودرواقع 20 میلیون مانده که طی چهارقسط بشما بدهد ورسید دریافت نماید
2- اگر مدت اجاره خاتمه یافته میتوانید تا پول شمارا نداد ملک را تحویل ندهید ومتصرف باشید این تصرف به دوحالت بشما کمک خواهد کرد ودیگری اینکه بابت 20 میلیون مانده 4 قسطی میتوانید ملک را متصرف واقدام قانونی نیز انجام وملک را بعنوان مانده ثمن معامله دراختیارداشته باشید
3- سه فقره برگهای قولنامه که نزد بنگاهداربوده را خریدار گرفته وبرده وشما کپی از ان دارید اینهم نقطه خوبی است که اگر مفاد اصل تغییرکند وبا کپی مطابقت نداشته باشد بنظر اصالت اصل فروشنامه (مبایعه نامه) سوال برانگیزخواهدشد
4- درمورد بردن هرسه برگ فروشنامه بنگاهدار میتواند علیه کسی که برده شکایت نماید وبا شهادت واطلاعات شما موضوع ثابت وبنفع شماست
واگر فروشنامه دستکاری شده بود موضوع به کارشناس خط وجعلی بودنش ثابت گردد مسلما ضامن خواهدبود
چنانچه درمورد موضوع قسامه که شما را سوگند داده اند نظردادگاه محترم است میتواند هرفردی را که به رفع مشکل ورفع موضوع پرونده کمک ویاری نماید را درهردرجه ورتبه وموقعیتی احضارنماید وقاضی مخیراست هیچ جای شک نداشته باشید چنانچه گفتید بنگاهدارنمیتواند غیرواقعیت سخنی بمیان بیاورد که خودش زیر سوال خواهدرفت
ایا شما برای مطالبه 20 میلیون تومان 4 قسطی اقدام نمودید یا خیر ؟
میتوانید با تودیع هزینه لازم که متعاقبا از طرف دعوی مسترد خواهدشد دعوی مطرح نمائید . ومتعاقبا بهمین طریق از دوستان سایت که فقط جهت راهنمائی وارشاد حقوقی مساعدت دارند مددبگیرید وهیچ یک قاضی نیستند که از محتویات پرونده واقف ومبادرت به رای بنفع کسی بدهند بنابراین شما نکات بالا را مدنظرداشته باشید موفق میشوید واز نظر دوستان محترم سایت تقاضای ارشاد بهتر وبیشتر را مسئلت دارم
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استعلام هویتی، استعلام و مطالبه ارث lonelinesspains 0 1,389 ۱ آبان ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۸ : ۱۳
آخرین ارسال: lonelinesspains
  مطالبه ی خسارت 13881355 1 5,688 ۹ آبان ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۰ : ۱۹
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  ممانعت از معامله 13881355 3 6,824 ۲۸ شهريور ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۸ : ۱۵
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  چگونگی اجرای حکم مطالبه وجه seha 1 6,682 ۲۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۱ : ۱۳
آخرین ارسال: vakil
  معامله فضولی fardin20 5 10,236 ۲۴ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۳۰ : ۱۴
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان