امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تقسیم ارث
ا سلام .لطفا مرا راهنمایی کنید.
برادرم در سال 68 فوت نموده و مادرم طبق گواهی حصر وراثت 1.6 از اموال وی را به ارث برد.اما بنا به دلایلی آن زمان تقسیم ارث صورت نگرفت . مادرم نیز در سال 89 فوت نمود و بعد از انحصار وراثت و ارائه ان به دارایی من و برادر و خواهرم (تنها وراث مادرم ) دچار مشکل شدیم و دارایی از ما لیست اموال برادرم را خواست این در حالیست که از خانواده و اموال برادرم اطلاعی نداریم. لطفا بگویید که
۱ - برای ارثیه برادرم ابتدا باید چه دادخواستی تنظیم و به کدام مرجع رجوع کنم ؟
۲ - خواهان و خوانده من در ارث برادرم چه کسی می باشد ؟
۳ - موضوع دادخواست برای ارث مادرم و مرجع و خوانده و خواهان چگونه باشد ؟
پاسخ
با سلام با توجه به توضیحاتی که دادید تنها کاری که می توانید انجام دهید اینست که با مراجعه به اداره امور مالیاتی که وراث برادر مرحومتان در انجا اظهارنامه تنظیم نموده اند شما میتوانید اموالی را که درزمان مرگ برادرتان در اظهارنامه معرفی شده همراه با گواهی انحصار وراثتی که نزد مادرتان است را به اداره امور مالیاتی محل آخرین اقامتگاه برادرتان ارائه دهید و از اداره مزبور بخواهید با توجه به مدارک فوق گواهی مالیاتی برایتان صادر نماید
خداوندا به من صبر عطا فرما تا آنچه را که غیر قابل تغییر است بپذیرم و شهامت عطا کن تا آنچه را که قابل تغییر است تغییر دهم. ( دکتر علی شریعتی )
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تقسیم ارث مشهد 99 5 11,037 ۲۲ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۷ : ۲۲
آخرین ارسال: حکمت
  تقسیم منافع موقوفات خاص اولادی مشهد 99 9 9,004 ۲۲ تير ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۰ : ۱۷
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
Sad تقسیم ارث میلاد افشارزاده 7 9,637 ۲۲ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۹ : ۱۸
آخرین ارسال: vakil
  ابطال تقسیم نامه sanda 14 22,878 ۲۱ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۳ : ۰۱
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان