امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی فوری راجع به خرید ملک
#1
با سلام و تشكر. اينجانب يك باب مغازه را كه داراي سند تفكيكي از يك پاسا‍ژ نبوده است را در بنگاه معاملات ملكي قولنامه كرده ام. به صورت 4 دنگ و 2 دنگ بوده كه هر دو مالك در بنگاه حاضر شده و بنده يك مليون تومان وجه نقد دادم و قرار براي 5 روز بعد شد براي دادن بقيه پول. اينكار در حضور4 شاهد انجام شد. و ثبت و امضائ شد. اما بعد از5 روز خبر آماده بودن سند تفكيكي رسيد و مالك مغازه خواهان فسق معامله را مينمايد. اين در حاليست كه من يك خانه را زير قيمت و به صورت فوري فروختم و نميخواهم فسق كنم. آيا ميتوانم مغازه را نگه دارم؟
ضمنا فروشندگان مدعي شده ان كه مغازه متعلق به همسرانشان است .
خيلي ممنون

در ضمن شرايط فسخ ذكر نشده است و مبايعه نامه (پيش قرارداد) در كاغذ معمولي و بدون كد رهگيري است.

آيا ميتوانم درخواست خسارت بكنم؟
پاسخ
#2
مخاطب محترم طرح سوال شما در مکانی درست نبوده و همچنین سوال شما نامفهوم و دارای نکات گنگ و نا مفهوم بسیاری می باشد. که باید اصلاح شود و کد رهگیری رهگیری بنگاه از نظر بنده بعنوان یک حقوقدان معنا و مفهومی ندارد و وسیله جدید سوء استفاده بنگاهها می باشد زیرا قراردادی که در حضور شهود و خارج از بنگاه منعقد شود و یا در بنگاه چه کد رهگیری داشته باشد و یا نداشته باشد از نظر قانون جاری کشور یک قرارداد عادی است قراردادی رسمی است که در دفاتر رسمی منعقد شود و هیچ یک از قراردادهای بنگاهها رسمیت قانونی نداشته و ندارد و هیچ فرقی هم با قراردادهایی که در خارج از بنگاه منعقد میشود ندارد زیرا بنگاه یک مکان دلالی است از نظر قوانین جاری و قانون تجارت وبرداشت قوانین جاری از نظر بنده محلی قانونی برای سرکیسه کردن مردم زیرا دلال در مقابل مال وصحت و اصالت خریدار و فروشنده هیچگونه مسئولیتی نداشته و ندارد و این عوام هستند که از نظر آنها بنگاه محل امن و معتبر است زیرا مثلاً در مورد شما باید بگویم شما هنوز نمیدانید ملک متعلق به چه کسانی می باشد؟ و یا ملکیت مغازه بوده و یا سرقفلی؟ فروشندگان وکالت فروش داشته و یا خیر؟و یا مغازه داخل پاساژ بوده یا خارج پاساژ؟ کدام مالک مدعی فسخ شده؟و به چه دلیل؟ در قرارداد خسارت در نظر گرفته شده و یا خیر؟ آیا فروشندگان از همسرانشان وکالت فروش دارند و یا خیر؟ میزان خسارت چه مبلغی است؟ آیا خسارت تعین شده ضرر شما را جبران میکند و یا خیر؟ در اینگونه موارد شما حتماً باید به همراه مدارکتان به دفتر یک وکیل و یا مشاور حقوقی رجوع نموده و با ارائه مدارک و برسی توسط ایشان پاسخ خود را دریافت کنید و یا به بسیاری از سوالات پاسخ داده و پس از مشخص شدن ابهامات پاسخ خود را در سایت دریافت نمایید.
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خرید یک ملک با صلح نامه یا مبایعنامه؟ محمد رضایی 2 3,643 ۷ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۴ : ۱۴
آخرین ارسال: محمد رضایی
  خرید قولنامه با سند عادی محمد رضایی 6 6,396 ۷ آبان ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۹ : ۱۵
آخرین ارسال: محمد رضایی
  فسخ قرار داد خرید ملک mg_mahyar 3 5,967 ۲۴ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: baleshto
  مراحل خرید سهم الارث یکی از وراث در حالتی که ملک سند ندارد mps 2 6,089 ۱۹ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۰ : ۲۰
آخرین ارسال: کامیاب
  راهنمایی راجع به تنظیم و انتقال سند آپارتمان lonelinesspains 3 7,473 ۶ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۲ : ۰۸
آخرین ارسال: lonelinesspains

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان