امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حق ثمن‌ واگذاری سهام در وکالت بلاعزل فروش سهام
با سلام ، من شرکتی در بندرعباس دارم، سال 89 بدلیل نیاز مالی برای عمل همسرم در خارج کشور، به شرکا شرکت وکالت بلاعزل دادم برای فروش سهامم با حق گرفتن ثمن‌ معامله، که به میزان نیازم، برام بفرستن،، البته اشتباه بزرگی کردم، خودم میدونم، در شرایط بد روحی بودم ، بعد از یکسال ونیم که به ایران برگشتم، نه سهامم رو فروختن نه میرن وکالتنامه رو باطل بکنن، مدیر شهرک صنعتی دو ماه پیش به من گفت شنیده، شرکا، قصدشون اینه که هر وقت براشون دردسر شدی، با یک صلح نامه صوری که  8 سال پیش نوشتن بگن ما کل سهم شما رو با وکالتنامه یی که از شما داریم به مبلغ یک میلیون تومان صلح کردیم،  البته من حق واگذاری سهامم رو از خودم سلب نکردم، ولی طبق گفته مدیر شهرک صنعتی اینها برای هر سال یک صلح نامه نوشتن که اگه من سهامم رو واگذار کنم یه صلح نامه به تاریخ یکسال قبلش نشون بدن ، البته کارخونه غیر فعاله، ولی ارزش روزش نسبت به یازده سال پیش خیلی بالا رفته، اگه براشون اظهار نامه بفرستم که با وکالتنامه چکار کردید و  شرکا ادعا کنن،، به یک میلیون تومان کل سهامت رو صلح کردیم، من باید ادعاشون رو قبول کنم؟ ، یا به جهت عدم رعایت غبطه و مصلحت موکل، میتونم قیمت ثمن‌ رو با نظر کارشناس دادگستری به قیمت روز درخواست کنم، سرمایه اولیه شرکت در زمان ثبت که اعضا شرکت، من، همسر و دخترم بودیم 400 میلیون تومان بوده، آیا تنظیم دادخواست ابطال وکالت بلا عزل باید آخرین خواسته من باشه؟ اگر در متن وکالتنامه نوشته شده باشه،، به هر قیمت و کمیت و کیفیت و هر عقدی، آیا وکیل میتونه ادعا کنه، خودت متن بالا رو در وکالتنامه امضاء کردی،، من هم با یک میلیون سهامت رو صلح کردم،؟ آیا، نظریه اداره حقوقی قوه قضائیه در این خصوص وجود داره؟ که وکیل باید در معاملش، رعایت غبطه و مصلحت موکل رو در نظر بگیره؟
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تنظیم قرار داد فروش nanesalem 2 4,442 ۶ آذر ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۵۱ : ۰۱
آخرین ارسال: site2017
  نوع فروش nanesalem 2 4,345 ۲۲ آبان ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۲۱ : ۰۱
آخرین ارسال: site2017
  مسئولیت سهام دار Hamida 8 11,006 ۱۹ تير ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۳ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت
Music نحوه ثبت شرکت سهام خاص as-eskandari 0 4,075 ۱ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۲ : ۰۴
آخرین ارسال: as-eskandari

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان