امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پبش فروش واحدهای دارای سند مشاع
#1
با سلام
بنده خانه ای داشتم که با گرفتن جواز تخریب و ساخت از شهرداری، جهت بازسازی آن را تخریب نمودم. پس از تکمیل خاکبرداری و در ابتدای شروع ساخت با مخالفت همسایگان مواجه شدم زیرا پس از تخریب خانه خود که در انتهای یک بن بست قرار دارد، فضای بن بست بسیار باز شد و باعث مرغوبیت ملک همسایگان شده بود. حتی پس از ساخت دیوارهای اطراف زمین، دیوارها توسط همسایه تخریب شد. پس از چندین هفته مشاجره و حتی حضور پلیس کار ساخت متوقف شد. چند هفته پس از آن باتوجه به نزدیکی یکی از همسایگان با یکی از کارمندان شهرداری، شهرداری علیرغم صدور پروانه ساخت، از ساخت آن جلوگیری کرد و بعد ادعا نمود که زمین شما به ع علت تعریض بن بست تو طرح میوفته.
پس از چند سال که از آن ماجرا گذشت ادعای معوض زمین خود رو کردم که شهرداری زمینی معوضی را پیشنهاد نمود. شهرداری ادعا کرد در قبال زدن سند شش دانگ زمین خودم به نام شهرداری زمینی را به من میدهد که پس از گرفتن پروانه ساخت و شروع ساخت سند شش دانگ آن را به من میدهد. من هم زمینم را به نام شهرداری زدم.
چندین سال بعد پس از گرفتن پروانه ساخت متوجه شدم که زمینی که شهرداری به من واگذار کرده (زمین معوض) اصلا سند مجزا نداره. پس از دوندگی های فراوان موفق به گرفتن سند مشاع اون شدم. با توجه به اینکه زمین معوض بخشی از یک باغ بزرگ (متعلق به وراث یک شخصی) بوده که توسط شهرداری تفکیک شده، دیگر وراث (شرکا) به دلیل مشکلات بینشان در تقسیم ارث، حاضر به حضور در حل اختلاف امضا نمی شوند و به همین دلیل نتوانستم سند شش دانگ بگیرم. زمین کناریم به دلیل داشتن وکالت از بقیه شان موفق به دریافت سند شش دنگ شده ولی با توجه به مشکلات گفته شده وکلاتش باطل شده و نمی تواند همکاری کند. از طریق ماده 147 در سایت ثبت اسناد هم اقدام کرده ام که پس از یک سال هنوز خبری نیست.
با توجه با شکایتم به شورای شهر، شورا تشخیص داده که صدور سند به عهده شهرداری است.
الان سه ساله که ساختمانم نیمه کاره مانده که نه پولی برای ادامه ساخت آن دارم نه سندی برای فروش، حال:
1- آیا می توانم یکی از واحدهای آن را (با توجه به اینکه سند آن مشاع است)پیش فروش کنم؟
2- آیا شهرداری شخصا توانای صدور سند را (با توجه به ماده 147 و 148) را ندارد؟ (پروسه ای که من در سایت ثبت اسناد ثبت نام کردم ماه ها طول میکشد)
3- آیا من می توانم از این همه ظلمی که در حقم شده از شهرداری شکایت کنم؟
ببخشید طولانی شد
با سپاس فراوان
پاسخ }
سپاس شده توسط
#2
دوستان لطفا منو اهنمایی کنیید
پاسخ }
سپاس شده توسط
#3
با سلام خدمت مخاطب محترم شما باید سوال خود را مجزا و در یک تاپیک مستقل بیان بفرمائید در هر صورت پاسخ شما را با توجه به برداشت و به نظر بنده این چنین بوده
1- آیا می توانم یکی از واحدهای آن را (با توجه به اینکه سند آن مشاع است)پیش فروش کنم؟
بله .شما در صورت داشتن بیع نامه با شهر داری میتوانید ملک خود را بفروشید اما باید کلیه شرایط را به خریدار عنوان و در قرارداد قید کنید و زمان انتقال سند را منوط به صدورسند توسط مراجع مربوطه کنید یعنی زمان مشخصی برای انتقال سند در زمان فروشتان به غیر مشخص نکنید.
2- آیا شهرداری شخصا توانای صدور سند را (با توجه به ماده 147 و 148) را ندارد؟ (پروسه ای که من در سایت ثبت اسناد ثبت نام کردم ماه ها طول میکشد)
مرجع صدور سند با توجه به مواد 147و 148 قانون ثبت همان ثبت اسناد محل وقوع ملک بوده و نه شهرداری و خود شما هم میتوانید به استناد همین مواد سند دریافت کنید و به نظر من دوندگیهای قبل شما بیهوده بوده زیرا با توجه به مدارک شما قانوناً ثبت میتواند سند مستق برای شما صادر کند و در صورت وجود معارض شما میتوانید به طرفیت شهرداری و وراث مالک اول الزام به تنظیم سند را از دادگاه نموده و دادگاه به استناد توافق مالک اصلی با شهرداری و تعهد وراث نسبت به توافق مالک ملزم به انتقال سند بوده و حتی هزینه ها و ضرر و زیان وارده به خود و ملکتان را هم از شهرداری و یا وراث مالک درصورت وجود ماترک دریافت کنید
3- آیا من می توانم از این همه ظلمی که در حقم شده از شهرداری شکایت کنم؟
مخاطب محترم به نظر بنده از هیچ نهاد دولتی نمیتوان شکایت نمود چون قوای حاکم بوده و در صورت شکایت در دیوان عدالت اداری رای آن دیوان هم به کشک و دوغی نمی ارزد فقط شما میتوانید دادخواست تامین دلیل و برآورد خسارت توسط دادگستر نموده و در صورت اثبات خسارت دادخواست الزام شهرداری محل را به پرداخت خسارات وارده به انضمام خسارت تاخیر تادیه بدهید آنهم در دادگاه محل وقوع ملک و دادگاه شهرداری را ملزم به پرداخت خسارت نموده و پس از قطعیت حکم آنرا اجراء نموده و پس از گذشت یکسال و نیم از سال قطعیت حکم دادگاه از محل حساب شهرداری مربوطه وجوه خسارت را به شما پرداخت خواهد نمود
این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر بهتری داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فروش ملک نیمه کاره sadeq03 2 5,671 ۱ آذر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۲ : ۰۰
آخرین ارسال: کامیاب
  افراز ملک مشاع دارای سند hunter 6 9,940 ۱۲ آبان ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۵ : ۱۷
آخرین ارسال: hunter
  يك مشكل بزرگ ........افراز ملك مشاع silverheart 0 3,753 ۲۳ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۳ : ۱۷
آخرین ارسال: silverheart
  فروش سهام شرکت در قبال اپارتمان alireza 1 4,833 ۲۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۲۱
آخرین ارسال: vakil
Question سهم مشاع رامیتواند انتقال دهد؟ behnam277 3 20,778 ۲۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۱ : ۲۱
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان