امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تهمت و افترا
با سلام و خسته نباشید بر دوستان
بنده در یک آپارتمان زندگی می کنم و یک فردی با ما مشکل پیدا کرده دو تا هم شاهد داره رفته شکایت کرده که به من تهمت دزدی افترا زدن یعنی ما چهار نفر (همسایه هستیم) رفتیم کلانتری اونا هم گفتن باید برید دادسرا ما هم نوشتیم که اینا همش دروغ هست و منم نوشتم ایشون به ما افترا می زنه و اینو نوشتم ماده 697 قانون مجازات اسلامي حالا نمی دونم اخرش چی می شه اگه راهنمایی کنید ممنون می شم راستی فردا برم روش شکایت اعاده حيثيت بکنم ایا شاکی به نتیجه میرسه ؟
پاسخ
سلام
1-ماده 697تعزیرات اسلامی درخصوص دیه صوت میباشد وارتباط با موضوع ندارد زیرا قانون مصوب1/2/92مجازات اسلامی تصویب گردیده.

2-اعاده حیثیت بحث جداگانه ای است آیا شاکی جرمی به شما منتسب واز کار بیکارتان کرده که اعاده حیثیت نمائید اگر جرمی به شما منتسب ودرستی ادعارانتواند ثابت نماید میتوانید همزمان به جرم افترا تحت تعقیب قراردهید
درجرم افترا میتوان همزمان با شکایت شاکی شکایت افترا نمود و دریک شعبه دادسرا رسیدگی خواهد شد.

موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۰ دي ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۷ : ۰۹)حکمت نوشته است: سلام
1-ماده 697تعزیرات اسلامی درخصوص دیه صوت میباشد وارتباط با موضوع ندارد زیرا قانون مصوب1/2/92مجازات اسلامی تصویب گردیده.

2-اعاده حیثیت بحث جداگانه ای است آیا شاکی جرمی به شما منتسب واز کار بیکارتان کرده که اعاده حیثیت نمائید اگر جرمی به شما منتسب ودرستی ادعارانتواند ثابت نماید میتوانید همزمان به جرم افترا تحت تعقیب قراردهید
درجرم افترا میتوان همزمان با شکایت شاکی شکایت افترا نمود و دریک شعبه دادسرا رسیدگی خواهد شد.

موفق باشید

یعنی الان من باید برم روش شکایت بکنم که به من افترا زدی راستی طرف با دو تا شاهد می تونه ثابت نماید که من بهش افترا و دزدی زدم یا باید مدرک های دیگه هم بیاره؟ یکی از شاهد هم معتاد هست ولی چطوری ثابت بکنم معتاده راستی تهمت و افترا ماده چنده؟
پاسخ
اولا شما کاری به معتاد بودن گواه نداشته باشید جرم افترای دیگری برای خودتان تدارک نبینید
ثانیآ دوگواه کفایت میکند مگر رابطه نسبی مثل برادر ؛خواهر ،یا والدین باشند
ثالثا مواد قانونی افترا 697و698میباشد
رابعآ, بستگی به نظرقاضی تحقیق دارد
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۰ دي ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۴ : ۲۲)حکمت نوشته است: اولا شما کاری به معتاد بودن گواه نداشته باشید جرم افترای دیگری برای خودتان تدارک نبینید
ثانیآ دوگواه کفایت میکند مگر رابطه نسبی مثل برادر ؛خواهر ،یا والدین باشند
ثالثا مواد قانونی افترا 697و698میباشد
رابعآ, بستگی به نظرقاضی تحقیق دارد

یعنی طرف با دو تا شاهد منو محکوم میکنه ! چطوری از خودم دفاع بکنم!
پاسخ
قطعآ نمیتوان گفت که بتواند؛ بستگی به نظر قاضی تحقیق نسبت به پذیرش گواهان ودرنهایت قاضی دادگاه دارد
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  افترا و تهمت armita83 3 1,809 ۱ اسفند ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت
  سوال در خصوص شکایت واهی و تهمت و افترا iceboy67 12 17,536 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۱ : ۲۳
آخرین ارسال: کامیاب
  یک راهنمایی حقوقی می خوام در خصوص تهمت دزدی cheviz 2 7,142 ۴ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۵ : ۱۲
آخرین ارسال: cheviz

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان