امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهریه
Shocked 
من پزشک و در شرف ازدواج هستم.برای مهریه ام حق طلاق گرفتم و 14 سکه .میخواستم نظر شما رو هم بدونم که تایید می کنید؟
پاسخ
(۳۱ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۰ : ۱۵)سارا نوشته است: من پزشک و در شرف ازدواج هستم.برای مهریه ام حق طلاق گرفتم و 14 سکه .میخواستم نظر شما رو هم بدونم که تایید می کنید؟

سلام
دوست عزیز این موضوعی هست که مربوط به زندگی شخصی شما میشود. اما از لحاظ حقوقی حق طلاق را در قسمت شروط ضمن عقد دفترچه ازدواج حتماً قید نمائید. دوم اینکه مهریه معقول ۱۱۴ عدد سکه بهار آزادی میتواند باشد. ۱۴ سکه خیلی کم است.
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
در خصوص تعیین مهریه مهم نظر شما است و قانون حداقلی را مطرح نکرده است ولی بنا بر عرف جامعه معمولا بین 110 تا500 سکه است ولی در نهایت این خود شما هستید که با توجه به خواسنه یتان مهریه را مشخص میکنید و این را هم یاداور میشوم که میزان مهریه خوشبختی نمی اورد موفق باشید
آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند انتقاد می کنند .
پاسخ
سلام

اول که به مبارکی و میمنت
اما بعد
1- مهریه میزان آن باعث خوشبختی نخواهد شد و لی لازم می باشد .
2- بهتر از مهریه شروط ضمن عقد می باشد که
شامل حق طلاق - حق ادامه تحصیل - حق شغل - حق اسکان در شهر مورد تایید خانم می باشد که البته علاوه بر قید نمودن در دفترچه ازدواج در قسمت سایر شرایط بتوانید در یک دفتر خانه تعهد محضری اخذ نمایید بهتر است البته در تعهد محضری قید شود که وکالت بلا عزل می باشد .
3- در ضمن می توانید تعداد مهریه بیشتری درخواست کنید و ای تعداد که مد نظر خودتان است را عندالمطالبه در سند ازدواج ذکر کنید و مابقی را اقساطی در حد توان مالی در این صورت نه مهریه شماکم است و نه به نامزدتان فشار وارد می آید.
توجه خیلی مهم
تمامی موارد بالا را در صورت اجرا نمودند به نحوی برای همسرتان بیان کنید که باعث اختلاف و برداشت بد از طرف اشان نگردد.
یک مشاوره با دکتر مشاور خانواده بسیار کار پسندیده ای است .
موفق باشید و باز هم پیشا پیش مبارک و خوشبخت باشید.
پوزش خواستن از اشتباه زیباست حتی اگر از یک کودک باشد .
ارد بزرگ
پاسخ
(۱۳ تير ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۴۱ : ۰۰)shirzad نوشته است: 2- بهتر از مهریه شروط ضمن عقد می باشد که
شامل حق طلاق - حق ادامه تحصیل - حق شغل - حق اسکان در شهر مورد تایید خانم می باشد که البته علاوه بر قید نمودن در دفترچه ازدواج در قسمت سایر شرایط بتوانید در یک دفتر خانه تعهد محضری اخذ نمایید بهتر است البته در تعهد محضری قید شود که وکالت بلا عزل می باشد .

اگر کلیه شرایط در دفترچه ازدواج در صفحه شرایط ضمن عقد قید شود ، هم کافی است هم محکم . اثر وکالت محضری را تحت عناوین محتلف میتوان از بین برد . اما به شرایط ضمن عقد تحت هیچ عنوان نمیتوان خدشه ای وارد کرد . به نظر من قید در دفترچه ازدواج کافی و کامل هست .

نقل‌قول: 3- در ضمن می توانید تعداد مهریه بیشتری درخواست کنید و ای تعداد که مد نظر خودتان است را عندالمطالبه در سند ازدواج ذکر کنید و مابقی را اقساطی در حد توان مالی در این صورت نه مهریه شماکم است و نه به نامزدتان فشار وارد می آید.

نحوه پرداخت در دفترچه مهریه فقط به دو صورت عندالمطالبه و عندالاستطاعه می تواند قید شود . قسط بندی در دفترچه ازدواج قید نمی شود . در صورتی که زوجه قصد مطالبه مهریه را داشته باشد ، در صورت اعسار زوج از پرداخت مهریه ، و اثبات آن در دادگاه ، با تقاضای زوج پرداخت مهریه قسط بندی خواهد شد .

جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست طلاق با دریافت حق و حقوق و مهریه مددی 6 9,632 ۲۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت
  ایا مهریه ابراء شده قابل رجوعه؟ hadim 3 12,865 ۱۳ خرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۳ : ۲۰
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  توقیف اموال درشکایت مهریه نجف زاده 1 7,648 ۱۰ دي ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۳۰ : ۲۰
آخرین ارسال: vakil
  مهریه lfc8_1892 1 5,227 ۱۱ آذر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۲۱ : ۲۰
  اعسار از پرداخت مهریه ali ghaderi 1 7,759 ۱۱ مهر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۵ : ۲۲

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان