انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: مهریه
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
من پزشک و در شرف ازدواج هستم.برای مهریه ام حق طلاق گرفتم و 14 سکه .میخواستم نظر شما رو هم بدونم که تایید می کنید؟
(۳۱ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۰ : ۱۵)سارا نوشته است: [ -> ]من پزشک و در شرف ازدواج هستم.برای مهریه ام حق طلاق گرفتم و 14 سکه .میخواستم نظر شما رو هم بدونم که تایید می کنید؟

سلام
دوست عزیز این موضوعی هست که مربوط به زندگی شخصی شما میشود. اما از لحاظ حقوقی حق طلاق را در قسمت شروط ضمن عقد دفترچه ازدواج حتماً قید نمائید. دوم اینکه مهریه معقول ۱۱۴ عدد سکه بهار آزادی میتواند باشد. ۱۴ سکه خیلی کم است.
در خصوص تعیین مهریه مهم نظر شما است و قانون حداقلی را مطرح نکرده است ولی بنا بر عرف جامعه معمولا بین 110 تا500 سکه است ولی در نهایت این خود شما هستید که با توجه به خواسنه یتان مهریه را مشخص میکنید و این را هم یاداور میشوم که میزان مهریه خوشبختی نمی اورد موفق باشید
سلام

اول که به مبارکی و میمنت
اما بعد
1- مهریه میزان آن باعث خوشبختی نخواهد شد و لی لازم می باشد .
2- بهتر از مهریه شروط ضمن عقد می باشد که
شامل حق طلاق - حق ادامه تحصیل - حق شغل - حق اسکان در شهر مورد تایید خانم می باشد که البته علاوه بر قید نمودن در دفترچه ازدواج در قسمت سایر شرایط بتوانید در یک دفتر خانه تعهد محضری اخذ نمایید بهتر است البته در تعهد محضری قید شود که وکالت بلا عزل می باشد .
3- در ضمن می توانید تعداد مهریه بیشتری درخواست کنید و ای تعداد که مد نظر خودتان است را عندالمطالبه در سند ازدواج ذکر کنید و مابقی را اقساطی در حد توان مالی در این صورت نه مهریه شماکم است و نه به نامزدتان فشار وارد می آید.
توجه خیلی مهم
تمامی موارد بالا را در صورت اجرا نمودند به نحوی برای همسرتان بیان کنید که باعث اختلاف و برداشت بد از طرف اشان نگردد.
یک مشاوره با دکتر مشاور خانواده بسیار کار پسندیده ای است .
موفق باشید و باز هم پیشا پیش مبارک و خوشبخت باشید.
(۱۳ تير ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۴۱ : ۰۰)shirzad نوشته است: [ -> ]2- بهتر از مهریه شروط ضمن عقد می باشد که
شامل حق طلاق - حق ادامه تحصیل - حق شغل - حق اسکان در شهر مورد تایید خانم می باشد که البته علاوه بر قید نمودن در دفترچه ازدواج در قسمت سایر شرایط بتوانید در یک دفتر خانه تعهد محضری اخذ نمایید بهتر است البته در تعهد محضری قید شود که وکالت بلا عزل می باشد .

اگر کلیه شرایط در دفترچه ازدواج در صفحه شرایط ضمن عقد قید شود ، هم کافی است هم محکم . اثر وکالت محضری را تحت عناوین محتلف میتوان از بین برد . اما به شرایط ضمن عقد تحت هیچ عنوان نمیتوان خدشه ای وارد کرد . به نظر من قید در دفترچه ازدواج کافی و کامل هست .

نقل‌قول: 3- در ضمن می توانید تعداد مهریه بیشتری درخواست کنید و ای تعداد که مد نظر خودتان است را عندالمطالبه در سند ازدواج ذکر کنید و مابقی را اقساطی در حد توان مالی در این صورت نه مهریه شماکم است و نه به نامزدتان فشار وارد می آید.

نحوه پرداخت در دفترچه مهریه فقط به دو صورت عندالمطالبه و عندالاستطاعه می تواند قید شود . قسط بندی در دفترچه ازدواج قید نمی شود . در صورتی که زوجه قصد مطالبه مهریه را داشته باشد ، در صورت اعسار زوج از پرداخت مهریه ، و اثبات آن در دادگاه ، با تقاضای زوج پرداخت مهریه قسط بندی خواهد شد .