امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فسخ قرارداد
باسلام ارادت
نظراین حقیر درپاسخ مخاطب محترم اقای حمید این است که :اولا اجازه بفرمائید سوال نخست جنابعالی مطابق با شرع وقانون داده شود وسپس سوال بعدی را مطرح بفرمائید
پیرو مطلب قبلی که با توجه به مطالب اخیرشما تغییراتی داده شده که در قبل شما مالک سه دانگ ننوشته اید وفقط اشاره به انعقاد قرارداد با مالک نمودید وگفته شدهایا با توجه به اینکه هنوز سند ملک به نام بنده انتقال پیدا نکرده .
بنابراین شما مالک سه دانگ هشتید وفعلا توافق مشارکت دارید
که درهرحال فرقی واثری در قراردا شما با پیمانکارندارد . چون مدت ومهلت توافق با پیمانکار منقضی شده بخودی خود توافق وقرارداد نیز منفسخ میشود ونیازی به رجوع دادگاه نیست حال اگر دراثر تطویل ساخت ودرنوع ساخت خسارتی متحمل شده اید با جلب نظر کارشناس (تامین دلیل ) میزان ضرر مشخص ودرنهایت مطالبه خسارت در دادگاه میسر میگردد
چون شریک ملک هستید (سه دانگ ) هرگونه اقدامی در مورد ششدانگ نیاز به تفویض اختیار در مورد سه دانگ دیگر خواهید داشت ومستقلا نسبت به سهم خود قادرید ودرصورت تراضی با شریک متفقامطالبه خسارت در دادگاه قابل استماع است وشریک یا شرکاء شما میتوانند برای مطالبه خسارت باتفاق شما در یک مجموعه اقدام نمایند وهم اینکه مستقلا قادر هستند که علیهده دادخواست تقدیم نمایند.
شما ملک را دراختیار پیمانکار گذاشته اید که مطابق توافق وقرارداد درمهلت معیین احداث بنا نماید اگر قصور وتخلفی شده باشد بشرح بالا قابل حل میباشد
هیچگونه نیازی به طرح دعوی خلع ید نیست زیرا وظیفه پیمانکار ساخت وساز است نه تصرف بعنوان استجاری ویا غیرو . و طرح دعوی فسخ قرارداد منعقده با پیمانکار بدلیل خاتمه مهلت فسخ شده ونیازی بطرح دعوی نیست .
وظائف پیمانکارمطابق عرف درجامعه معلوم ومشخص است
تمام امورات ساخت وساز ؛ نیروی انسانی ساخت وساز وتهیه وخریداقلام موردنیاز ساختمان وظیفه پیمانکاراست . مگر شرط وتوافقی دیگر باشد
فرض بفرما درحین کار صدمه ای به کارگری وارد شود که مجروح ومصدوم میشود ؛ اگر این کارگر از سوی شما گمارده شده باشد ضامن هستید والا اگر درصورت اینکه پیمانکار کارگر گمارده باشد وی ضامن میباشد زیرا اولین اقدام پیمانکار معمولا بیمه نمودن کارگران مورد نیاز است که مطابق مقررات مجوز ساخت شهرداری گنجانده شده است
***********************************درمورد سوال بعدی بعرض برسانم از نظر اینجانب با توجه به نوشته جنابعالی
من یک واحد خونه رو در یک آپارتمان حدود دو ماه قبل بصورت رهن و اجاره قرارداد یک ساله بستم..
پاسخ . شما بمدت یکسال مستاجر مورد اجاره هستید مگر درصورت توافق دیگر با موجرتان

الان صاحبخانه میگه که میخوام خونه ام رو بفروشم
موجر فعلا قصدش را بیان نموده وهنوز اقدامی نشده . انجام هرگونه معامله توسط موجر با فرد غیراز شما منوط به خاتمه مهلت اجاره نامه شما میباشد
یعنی اینکه موجر میتواند ملک را بفروشد وباخریدار جدید توافق نماید که زمان تحویل ملک پس ازخاتمه یکسال اجاره نامه است و انعقاد هرگونه معامله قبل از انقضاء مدت اجاره امریست قابل تعقیب و مجازات دارد
در چه صورتی صاحب خونه میتونه تقاضا کنه من خونه رو تخلیه کنم
فقط بصورت توافق ورضایتی میتواند
و من چطور میتونم از حقم دفاع کنم
فعلا نیازی نیست چون اقدامی نکرده واگرقصد فروش داشته باشد اولا خریدارملک را روئیت می نماید شما اجازه دخول ندهید . اگر پشت پرده ومخفیانه معامله ای نمود بمحض مراجعه هرفردی بعنوان خریدار ویا مستاجر جدید ویا .... بلافاصله طرح شکایت نمائید
موجر براساس اجاره نامه منعقده فی مابین تا یکسال ملک را بشمااجاره داده است که انجام هرگونه اقدامی در این مورد ملک تا یکسال معنونه ممنوع وباطل وبلااثرمیباشد به استثناء موردی که موجر فعلا بی خبر است وصحبتی دراین باره نمی شود .
این عقیده و نظر حقیر موکول به تشخیص بزرگان محترم دارد
موفق باشید خدانگهدار
چون واقعا جابجایی خونه و پیدا کردنش جای مناسب دردسر داره

وسوال دوم جنابعالی
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
فسخ قرارداد - توسط جمید رضا 57 - ۲۶ تير ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۷ : ۱۱

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان