امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
الزام به پرداخت خسارت تصادف
سلام
متاسفانه اخلاقيات و پايبندي به قول و احترام به اعتماد ديگران روز بروز كمتر شده و ريشه هاي بي اعتمادي و عدم گذشت و ... در خلق و خوي ما دوانده ميشود.
باري ...
حدود 10 روز قبل با يك خودرو تصادف كردم. راننده كه اظهار مينمود اصلا خودرو مرا نديده و حواسش جاي ديگري بوده، تقصير خود را پذيرفت و هنگاميكه به او گفتم با 110 تماس بگيريم تا كارشناس اعزام كنند، گفت كه بسيار عجله دارد و منتظر او هستند و در ضمن خودرو متعلق به او نيست و لذا كارت خودرو و بيمه نامه نيز به همراه ندارد و حاضر است خسارت را پرداخت كند. ولي در حال حاضر پول همراه ندارد و گواهينامه خود را بعنوان ضمانت به من تحويل داد. براي تعيين خسارت به يك صافكار مراجعه نمودم كه مبلغ خسارت را در حدود 160000 تومان برآورد نمود.
امروز راننده مذكور تماس گرفت، وپس از شنيدن مبلغ خسارت ميگويد :
من اين مبلغ را قبول ندارم و اصلا ميتوانستم تماس هم نگيرم. ميگويم اشكالي ندارد و ميتوانيد از صاحب خودرو بخواهيد قرار بگذاريم برويم بيمه تا تعيين خسارت كند و اين مبلغ خسارت نيازي به كروكي تصادف نيز ندارد.
ميگويد من كلا به خود خودرو و صاحب خودرو و كارت بيمه و ... ديگر دسترسي ندارم.
و من ميگويم تكليف من چيست؟ و او ميگويد من فعلا در تهران نيستم و وقتي برگشتم تماس ميگيرم تا ببينيم چه كنيم ...

استنباط من اين است كه احتمالا ميخواهد دفع الوقت كند و شايد از همان روز براي گرفتن المثني گواهينامه خود اقدام هم كرده باشد. موضوع مبلغ خسارت نيست چون اصلا مبلغ زيادي نيست ولي اينكه از اعتماد من سوء استفاده شده و يك مثلا زرنگ پيش خودش فكرهايي كرده، احساس خوبي ندارم.
سئوال من اين است : آيا با مراجعه به پليس + 10 يا شوراي حل اختلاف و ارائه گواهينامه شخص
طرف مقابل ميتوانم جلوي صدور المثني گواهينامه وي را بگيرم و او را ملزم به پرداخت خسارت نمايم يا خير؟
با تشكر
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
الزام به پرداخت خسارت تصادف - توسط afshin - ۱۰ دي ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۵ : ۲۲

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مالیات و مسئولیت های استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی masoudfn 3 1,565 ۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
آخرین ارسال: پونه تندرو
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  تصادف با عابر مصطفی 2 2,158 ۲۷ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۲ : ۰۰
آخرین ارسال: vakil
  تصادف با عابر پیاده mazegar 5 3,733 ۱۱ شهريور ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۳۹ : ۰۰
آخرین ارسال: mazegar
  تصادف Mahdiii 1 2,688 ۲ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۸ : ۱۳
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان