امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در خصوص شکایت واهی و تهمت و افترا
(۱۴ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۱ : ۲۰)محمدعلی عزیزی نوشته است: با سلام خدمت دوست گرامی آقای حکمت بزرگوار و کاربران عزیز
ضمن تشکر از پاسخ دوستان نظر شخصی ام را عرض کنم:
شما می توانید در خصوص افترا شکایت کنید اما به نظرم به نتیجه نمی رسید
فرمایش دوستمان خانم دادخواه در مورد م697کاملا صحیح است اما ماده ایست مسکوت و بی کاربرد!!!
چرا که دادگاه ها استدلالشان بر این است عاجز ماندن از اثبات ادعا افترا محسوب نیست و در این خصوص نظریه ی مشورتی هم صادر شده
مگر اینکه بتوانید عمدی بودن افترا و ایذائی بودن آن را در دادگاه اثبات کنید که در این صورت ممکن است کارفرمایتان به 1ماه تا 1سال حبس و از1ضربه تا74ضربه محکوم شود
و اگر در دعوی مذکور(سرقت)برای دفاع از خودتان وکیل گرفته بودید می توانید تا400هزار تومان بعنوان خسارت از کارفرما دریافت کنید و دیگر هیچ!

در مورد اداره ی کار هم اگر تا 30روز پس از حکم تبرئه به کارفرما برای بازگشت به کارتان مراجعه نکردید مستعفی شناخته شده و مستحق حق سنوات به ازای هر سال 1 ماه آخرین حقوق دریافتی خواهید بود
نظر بنده بود اگر کاستی و اشتباهی وجود داشت حتما توسط دوستان بزرگوارم تکمیل و اصلاح خواهد شد
"ارادت تا قیامت"

پس یعنی شکایت کنم می گن به این اقا ظلم شده منتها نتونسته ثابت کنه پس تبرئس؟ درسته؟
و میان فقط 400 تومن ضرر زیان جبران می کنن؟
اداره کارم چون خودم نمی خوام برگردم فقط حقوق یک ماهو بهم می دن؟
درست متوجه شدم؟
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
سوال در خصوص شکایت واهی و تهمت و افترا - توسط iceboy67 - ۱۳ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۵ : ۲۳

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  افترا و تهمت armita83 3 1,809 ۱ اسفند ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت
  شکایت بابت جرائم ایرانیان خارج از کشور octagon 6 9,590 ۲۷ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۲ : ۱۰
آخرین ارسال: octagon
  تهمت و افترا m.a.a.tabriz 5 7,518 ۲۴ دي ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۳ : ۲۱
  درخواست پاسخ به سوال کیومرث بتیانه 6 9,223 ۱۸ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۳ : ۱۹
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  سوال در مورد نقص قرار pyman21 1 4,099 ۱۶ آبان ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۴ : ۱۹

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان