انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: سوال در خصوص شکایت واهی و تهمت و افترا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام
من در يک فروشگاهي به مدت يک سال صندوق دار بودم که امين مالک فروشگاه بودم و براي دخل از جيب پول مي زاشتم و مي گرفتم
بعد از يک سال مالک فروشگاه من رو اخراج کرد و بعد به من تهمت دزدي زد و با پيغام رسوندن توسط اينو اون ادعا کرد ماشينتو به نامم کن يا 40 ميليون بهم بده يا منزلتوتنو به نامم کن وگرنه ازت شکايت مي کنم
که شکايت کرد و ادعا کرد 100 ميليون ازم دزدي کرده و البته مدرکي هم برا 100 ميليون نداد و بازپرس هم قرار 25 ميليوني تعيين کرد که چون نداشتم دو شب در زندان خوابيدم و با همون فيلم هاي دوربين مداربسته که من در حال جا به جا کردن پول بودم که همه هم مي دونستن من براي چي پول مي زارم مي گيرم و دو شاهد ساختگي که يکي معتاد بود و يکي يک بساز بفروش ورشکسته اونم با شهادت اين که تو فيلم ديديم پول بر مي داره با مي برده از فروشگاه(منظور خريدهام بود) و با پارتي بازي من رو محکوم به 6 ماه حبس نمود. البته دوست خودم هم جزو شاهد ها بود و اون تنها کسي بود که واقعيت رو گفت که البته حتي در دادگاه هم قاضي شهادت اون رو نديد حساب کرد(به علت همون پارتي بازي)
خلاصه در دادگاه تجديد نظر درجا تبرئه شدم
حالا هدف از اين همه توضيحات اين بود مي خواستم بدونم من الان مي تونم چه نوع شکايتي مطرح کنم و چه مجازاتي بهش مي دن؟آیا امکان داره بتونه تبرئه بشه؟
با سلام خدمت مخاطب محترم. طبق ماده 697 قانون مجازات اسلامی هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی............یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را صریحا نسبت دهد یا آنها را منتشر کند که مطابق قانون آن امر جرم محسوب میشود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت کند جز در مواردی که موجب حد است به حبس از یک ماه تا یک سال و شلاق تا 74 ضربه و یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد....عنوان جرم:افترا .......منتها اگر این فرد نسبت به رای تجدید نظر خواهی اعتراض کند و ذکر کند که به اشتباه تصور میکرده که اتهامی مجرمانه متوجه شما بوده و از شما شکایت کرده و هم اکنون شما برائت حاصل کردید،نسبت داده شده به دلیل تصور صادقانه و اینکه به نادرستی انتساب آگاهی نداشته است،مفتری محسوب نخواهد شد....البته این نظر شخصی بنده بوده و از نظرات بزرگان با کمال میل استقبال خواهم کرد.....[/color][/size]

عذر خواهی میکنم منتها این فرد اگر در پاسخ به شکایت شما...........[/size]
سلام
باکسب اجازه ازدوستانم وددرتکمیل پاسخ ارائه شده
فقط میتونید علیه صاحب کار شکایت افتراء واعاده حیثیت راطرح نمائید قطعآدرخصوص اعاده حیثیت به نتیجه خواهیدرسید وبه شغل قبلی خودقبل ازاخراج که حق مکتسبه قانونی تان میباشدبازخواهیدگشت واگرهم حاضربه بازگشت شما نباشد دراداره کار میتوانید شکایت مطالبه حقوق معوقه دراثر شکایت سرقت منجربه برائت را طرح نمائید ضمن اینکه چنانچه بیمه نبوده اید بااستناد به شکایت ایشان دردادسرا بیمه وحقوق اضافه کاری وبن وپوشاک وتعطیل کاری ومرخصی های انباشته وسایررا بخواهید

علیه گواهان هم اگردردادگاه ادای شهادت با سوکند به کلام الله مجیدنموده اند طرح شکایت شهادت دروغ نزدمقامات رسمی دردادگاه وقسم به کلام الله مجیدطرح نمائید اگردردادگاه نبوده بلکه دردادسرا بوده باشد شهادت دروغ محسوب نیست فقط میتوانید باشکایت خوداذیت شون کنید
به امید ارائه نتیجه شکایات درااین انجمن
موفق باشید
(۱۴ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۴ : ۰۸)حکمت نوشته است: [ -> ]سلام
باکسب اجازه ازدوستانم وددرتکمیل پاسخ ارائه شده
فقط میتونید علیه صاحب کار شکایت افتراء واعاده حیثیت راطرح نمائید قطعآدرخصوص اعاده حیثیت به نتیجه خواهیدرسید وبه شغل قبلی خودقبل ازاخراج که حق مکتسبه قانونی تان میباشدبازخواهیدگشت واگرهم حاضربه بازگشت شما نباشد دراداره کار میتوانید شکایت مطالبه حقوق معوقه دراثر شکایت سرقت منجربه برائت را طرح نمائید ضمن اینکه چنانچه بیمه نبوده اید بااستناد به شکایت ایشان دردادسرا بیمه وحقوق اضافه کاری وبن وپوشاک وتعطیل کاری ومرخصی های انباشته وسایررا بخواهید

علیه گواهان هم اگردردادگاه ادای شهادت با سوکند به کلام الله مجیدنموده اند طرح شکایت شهادت دروغ نزدمقامات رسمی دردادگاه وقسم به کلام الله مجیدطرح نمائید اگردردادگاه نبوده بلکه دردادسرا بوده باشد شهادت دروغ محسوب نیست فقط میتوانید باشکایت خوداذیت شون کنید
به امید ارائه نتیجه شکایات درااین انجمن
موفق باشید

نه من حاضرم برگردم نه اون
الان شغل بهتری پیدا کردم
بازم می تونم ازش اداره کار شکایت کنم؟
با همین بهانه حقوق ماه آخر منم نداده
فقط یکی دو ماه آخر بیمه شدیم
چند ماه آخر یک حسابدار آوردن که از ما امضا می گرفتن که تمام حقوق مزایای اون ماهو گرفتیم
اما اوایل هیچ چیزی از ما نمی گرفتن حداقل حقوق اداره کارم نمی دادن
موقع بیمه هم مارو برده بودن یکی از دفترهای کارگزاری از ما کلی امضا گرفتن بعد بیمه شدیم
نمی دونم شکایت اداره کار به جایی می رسه یا نه
اما در مورد شکایت تهمت افترا چه جزایی بهش می دن؟
راهی داره هزینه هایی که کردمو پس بگیرم؟
پارتی زیاد داره می تونه کاری کنه تبرئه بشه؟
با سلام خدمت دوست گرامی آقای حکمت بزرگوار و کاربران عزیز
ضمن تشکر از پاسخ دوستان نظر شخصی ام را عرض کنم:
شما می توانید در خصوص افترا شکایت کنید اما به نظرم به نتیجه نمی رسید
فرمایش دوستمان خانم دادخواه در مورد م697کاملا صحیح است اما ماده ایست مسکوت و بی کاربرد!!!
چرا که دادگاه ها استدلالشان بر این است عاجز ماندن از اثبات ادعا افترا محسوب نیست و در این خصوص نظریه ی مشورتی هم صادر شده
مگر اینکه بتوانید عمدی بودن افترا و ایذائی بودن آن را در دادگاه اثبات کنید که در این صورت ممکن است کارفرمایتان به 1ماه تا 1سال حبس و از1ضربه تا74ضربه محکوم شود
و اگر در دعوی مذکور(سرقت)برای دفاع از خودتان وکیل گرفته بودید می توانید تا400هزار تومان بعنوان خسارت از کارفرما دریافت کنید و دیگر هیچ!

در مورد اداره ی کار هم اگر تا 30روز پس از حکم تبرئه به کارفرما برای بازگشت به کارتان مراجعه نکردید مستعفی شناخته شده و مستحق حق سنوات به ازای هر سال 1 ماه آخرین حقوق دریافتی خواهید بود
نظر بنده بود اگر کاستی و اشتباهی وجود داشت حتما توسط دوستان بزرگوارم تکمیل و اصلاح خواهد شد
"ارادت تا قیامت"
(۱۴ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۱ : ۲۰)محمدعلی عزیزی نوشته است: [ -> ]با سلام خدمت دوست گرامی آقای حکمت بزرگوار و کاربران عزیز
ضمن تشکر از پاسخ دوستان نظر شخصی ام را عرض کنم:
شما می توانید در خصوص افترا شکایت کنید اما به نظرم به نتیجه نمی رسید
فرمایش دوستمان خانم دادخواه در مورد م697کاملا صحیح است اما ماده ایست مسکوت و بی کاربرد!!!
چرا که دادگاه ها استدلالشان بر این است عاجز ماندن از اثبات ادعا افترا محسوب نیست و در این خصوص نظریه ی مشورتی هم صادر شده
مگر اینکه بتوانید عمدی بودن افترا و ایذائی بودن آن را در دادگاه اثبات کنید که در این صورت ممکن است کارفرمایتان به 1ماه تا 1سال حبس و از1ضربه تا74ضربه محکوم شود
و اگر در دعوی مذکور(سرقت)برای دفاع از خودتان وکیل گرفته بودید می توانید تا400هزار تومان بعنوان خسارت از کارفرما دریافت کنید و دیگر هیچ!

در مورد اداره ی کار هم اگر تا 30روز پس از حکم تبرئه به کارفرما برای بازگشت به کارتان مراجعه نکردید مستعفی شناخته شده و مستحق حق سنوات به ازای هر سال 1 ماه آخرین حقوق دریافتی خواهید بود
نظر بنده بود اگر کاستی و اشتباهی وجود داشت حتما توسط دوستان بزرگوارم تکمیل و اصلاح خواهد شد
"ارادت تا قیامت"

پس یعنی شکایت کنم می گن به این اقا ظلم شده منتها نتونسته ثابت کنه پس تبرئس؟ درسته؟
و میان فقط 400 تومن ضرر زیان جبران می کنن؟
اداره کارم چون خودم نمی خوام برگردم فقط حقوق یک ماهو بهم می دن؟
درست متوجه شدم؟
سلام
بله منظور بنده دقیقا همین بود
به ازای هر سال حقوق ۱ماه آخر(اگه۵سال کار کردین حقوق۵ماه رو خوهید گرفت و الی آخر)
یک سوال دیگه ای که پیش اومده آیا می تونه علیه رای تجدید نظر شده که من تبرئه شدم مجدد درخواست تجدید نظر بده؟
با کسب اجازه از دوستان،رای دادگاه تجدید نظر قطعی بوده و ایشان نمیتوانند نسبت به برائت شما اعتراضی بکنند....
پس اینایی که به تجدید نظر اعتراض می کنن چه شرایطی وجود داره؟
با عرض سلام خدمت کلیه دوستان به نظر بنده پس از صدور حکم تجدید نظر هرگونه اقدام توسط مخاطب وقت تلف کردن و ایجاد مشکلات روانی برای خودش بوده چون در کلیه موارد بنده بارها بیان نموده ام خانه از پای و بست ویران است چون از نظر محاکم چند جرم مشخص مهم و اهمیت خاص داشته ولا غیر ولی توصیه بنده شکایت در اداره کار و دریافت حقوق معوق و سنوات و حقوق بیمه از بین رفته به استناد اقاریرشان در دادگاه بوده والا به نظر بنده محاکم کشور در موارد کیفری که اصل بر تفسیر به نفع متهم و در قانون جدید توبه و غیره... دادرسی کیفری را بسیار بیهوده نموده لذا دنبال حقوق از دست رفته خودتان باشید تا درگیری دادگاهی از باب کیفری که جز از بین رفتن پول و وقت و اعصاب نتیجه ای ندارد حتی اعاده حیثیت که تنها روش و راه قابل نتیجه برای شما بوده که قطعاً حکم هم خواهید گرفت نتیجه مالی برای شما نخواهد شد زیرا در این وان افزای روزگار که کلیه فکر و ذکر قوه قضائیه ایجاد درآمد برای دولت بوده و همچنین کیسه قوه قضائیه که از محل این درآمدها سیراب میشود و حقوقهای سربه فلک کشیده قضات محترم با توجه به درآمد سرانه کشور انتظاری به اجرای عدالت مانند قطره ای در مقابل اقیانوس بوده هرچند قضات با وجدان و با سواد و حق طلب بسیارند ولی باز در مقابل اندک هیچند،پس فکر حقوق مالی خود توسط اداره کار باشید مانند اختلاف حقوق پرداخت نشده،عیدی،سنوات،حقوق معوق،حقوق بیکاری،واثبات حقوق بیمه و محکومیت پرداخت سنوات بیمه ای ووو با عرض پوزش از درد دل و بیانات و نظرات شخصی خود و از غلطهای املائی و ویراستی ممنون از حوصله دوستان.
(۱۷ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۲ : ۲۲)Kamyab.Teymouri نوشته است: [ -> ]با عرض سلام خدمت کلیه دوستان به نظر بنده پس از صدور حکم تجدید نظر هرگونه اقدام توسط مخاطب وقت تلف کردن و ایجاد مشکلات روانی برای خودش بوده چون در کلیه موارد بنده بارها بیان نموده ام خانه از پای و بست ویران است چون از نظر محاکم چند جرم مشخص مهم و اهمیت خاص داشته ولا غیر ولی توصیه بنده شکایت در اداره کار و دریافت حقوق معوق و سنوات و حقوق بیمه از بین رفته به استناد اقاریرشان در دادگاه بوده والا به نظر بنده محاکم کشور در موارد کیفری که اصل بر تفسیر به نفع متهم و در قانون جدید توبه و غیره... دادرسی کیفری را بسیار بیهوده نموده لذا دنبال حقوق از دست رفته خودتان باشید تا درگیری دادگاهی از باب کیفری که جز از بین رفتن پول و وقت و اعصاب نتیجه ای ندارد حتی اعاده حیثیت که تنها روش و راه قابل نتیجه برای شما بوده که قطعاً حکم هم خواهید گرفت نتیجه مالی برای شما نخواهد شد زیرا در این وان افزای روزگار که کلیه فکر و ذکر قوه قضائیه ایجاد درآمد برای دولت بوده و همچنین کیسه قوه قضائیه که از محل این درآمدها سیراب میشود و حقوقهای سربه فلک کشیده قضات محترم با توجه به درآمد سرانه کشور انتظاری به اجرای عدالت مانند قطره ای در مقابل اقیانوس بوده هرچند قضات با وجدان و با سواد و حق طلب بسیارند ولی باز در مقابل اندک هیچند،پس فکر حقوق مالی خود توسط اداره کار باشید مانند اختلاف حقوق پرداخت نشده،عیدی،سنوات،حقوق معوق،حقوق بیکاری،واثبات حقوق بیمه و محکومیت پرداخت سنوات بیمه ای ووو با عرض پوزش از درد دل و بیانات و نظرات شخصی خود و از غلطهای املائی و ویراستی ممنون از حوصله دوستان.
خوب اون دوستمون چند پست بالاتر گفتن چون خودم نمی خوام برگردم سر کار - اداره کار فقط حقوق یک ماهو پرداخت می کنه که چیزی نمی شه
دوست گرامی بنده صحبت حق وحقوق قانونی شما را نمودم و هر حقوقدانی بحث و نقطه نظرات و برداشتهای خود را بیان میکند پس دلیلی وجود ندارد که شما بخواهید بازپرسی نموده و بپرسید چه کسی چه چیزی میگوید بنده همانگونه که خوانده اید اعلان به ارائه نظر شخصی با توجه به تجربیات عملی خود نموده ام پس دلیلی بر اتفاق نظر و یا پاسخگویی در باب نظر و برداشت دیگر دوستان حقوقی خود ندارم و از نظر بنده شما باید نتنها نظر بنده بلکه نظرات کلیه دوستان حقوقی را خوانده و برسی نموده تا در مرحله عمل از این بیانات و نقطه نظرات حداکثر استفاده در پاسخگویی را در مراجع قضایی بکنید در ضمن در کشور ما و در قوانین جاری و در محاکم تصمیم گیرنده تحلیل کننده و صادر کننده حکم قاضی پرونده بوده نه وکیل شما و یا مشاور و مشاورین شما پس بیانات من و کلیه دوستان نوری جهت روشنائی شما بوده نه قاطع دعوی شما پس لطف کنید بجای سوالات بیهوده به فکر استفاده عملی از نظرات حقوقی باشید این نظر بنده در مورد سوالات حضرتعالی میباشد به دلیل اینکه بنده حوصله سوالات حاشیه ای و خلاف عقل و منطق را نداشته و حرف و نظر را یک بار بیان و در صورت وجود سوال جدید خود را ملزم به رفع شبه میدانم نه اینکه نسبت به پاسخ قانونی دیگران پاسخگو باشم در ضمن پاسخهای بنده معمولاً مبتنی بر تجربیات عملی و رویه جاری بوده و کلیه دوستان بزرگوار حقوقی از این اخلاق و نظریات بنده اطلاع داشته با عرض پوزش از دوستان و مخاطب محترم به دلیل صراحت کلام