امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکایت 5 ماه پس از تصادف
(۲۹ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۳ : ۱۴)Kamyab.Teymouri نوشته است: جهت اثبات این موضوع مخاطب محترم زحمت بکشید مانند همین اسکن ابلاغیه کپی حکم صادره قبلی را جهت اظهار نظر ارسال فرمائید تا دوستان و یا بنده نظر بهتر و مستند و مستدل تری خدمت شما ارائه نمائیم این نظر بنده با توجه به اظهارات مخاطب و دوستان محترم جناب حکمت و جناب عزیزی میباشد
خیلی خیلی ممنون ، الان برای خودم هم سوالای بیشتر مطرح شد ممنون میشم راهنمایی کنید که الان با این شرایط من در چه وضعیتی هستم
متن نامه ای که دادگاه به من داد رو به صورت دقیق در زیر مینویسم

بسمی تعالی
مدیریت محترم شرکت سهامی بیمه ملت
با سلام ، حسب محتویات پرونده (گزارش پاسگاه انتظامی – شکایت شاکی و ...) در تاریخ 29/8/92 ساعت 9:16 حادثه رانندگی منجر به جرح در محل محور **** به **** نرسیده به روستای **** واقع شده که برابر گزارش افسر راهنمایی و رانندگی علت وقوع حاثه :
1- بی احتیاطی از جانب راکب موتورسیکلت به شماره ****/***** به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از عدم مهارت کافی نسبت به وانت پیکان و وانت نیسان ذکر شده به میزان 50% و
2- بی احتیاطی از جانب راننده وانت نیسان به شماره ***** ایران 66 به علت عدم رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به موتورسیکلت و وانت پیکان به میزان 50% مقصر است
مقصر حادثه آقای
1- ***** فرزند***** شماره شناسنامه *** متولد **** کد ملی ********* دارای گواهی نامه به شماره *********** تاریخ صدور ***** راننده وانت نیسان به شماره انتظامی ******* ایران 66 و بیمه نامه شماره*************** شرکت را ارائه نموده است ، لذا در اجرای بخشنامه شماره 19030-90000-100 25/5/91 ریاست محترم قوه قضائیه در ارتباط با ماده 33 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب 16/4/87 مراتب به حضورتان اعلام میگردد تا ضمن بررسی سوابق نظر خود در خصوص حادثه مذکور اصالت و اعتبار بیمه نامه و سقف تعهدات آن رابه این دادگاه اعلام نمایید

اسامی حادثه دیدگان خودرو مقصر
(نام و نام خانوادگی مجروح یا متوفی نسبت به راننده مقصر )
........................
اسامی حادثه دیدگان خودرو غیر مقصر
مهدی*******(این فرد راکب موتور بود)

رئیس دادگاه عمومی بخش******
13/9/92

البته از روی پرونده یه نامه پزشکی قانونی هم پیدا کردم که اونم در زیر میارم

ریاست محترم پاسگاه**** با سلام
احتراما در پاسخ به نامه شماره ********* مورخ 2/9/92 در خصوص آقای مهدی**** فرزند ******* به استحضار میرساند
بر اساس پرونده بالینی و معاینه به عمل آمده آثار 1- آسیب نسج نرم گردن 2- خراشیدگی (حارصه ) ساق راست 3- خراشیدگی (حارصه) آرنج راست ، صدمات فوق ناشی از اصابت جسم سخت طی تاریخ 29/8/92 (حسب پرونده ) ایجاد شده است معاینه مجدد یک ماه پس از زمان حدوث الزامیست تالم از قفسه سینه میکند
معاینه مجدد 29/9/92 الزامیست
****** رئیس پزشکی قانونی شهرستان ****

البته در مورد نامه های فوق ، بنده نامه اول رو به همراه راننده وانت پیکان به بیمه ارئه دادم و بیمه مراحل پرداخت نیمی از خسارت رو به ایشون طی کرد

- این که راکب 50% نسبت به من مقصر است ، آیا به این معناست که میبایست نیمی از خسارت من را جبران کند؟(زیرا من خودرو خودم را تعمیر کردم و الان سالم است)

-این که من در مورد موتور سیکلت 50% مقصر معرفی شدم به چه معناست ؟ چون در هنگام حادثه موتورسیکلت به دلیل لغزندگی جاده زمین خورد و موتور اون به وسط راه پرت شد ، و چون جاده یک لاین رفت و یک لاین برگشت بود در سمت راست لاین من دو نفر سرنشین موتو و در میانه نیمه سمت چپ لاین موتور بود ، من انحراف به چپ کردم که قسمتی از چرخ من با موتور برخورد کرد و پس از آن برخورد با پیکان از روبرو و.....
در آن حادثه من هیچ گونه برخورد با موتور که باعث سرنگونی راکبین بشود نداشتم ( که این مورد دقیقا در کروکی افسر ذکر شده) و آنها خودشان سرنگون شدن و آسیب ها ناشی از سرنگونی خودشان بود ، آیا من نسبت به دیه آنها مسئولیتی دارم؟

-آیا این مورد که راکب موتور بدون گواهی نامه و زیر سن قانونی (15 سال) بوده و در جاده ای که تردد موتور ممنوع بود حرکت میکرد ، در پرونده تاثیری دارد؟
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
شکایت 5 ماه پس از تصادف - توسط bingo - ۲۸ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۹ : ۱۷

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شکایت خلع ید pedram134679 1 800 ۲۰ تير ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۱۸ : ۲۰
آخرین ارسال: Hamed-babaei
  مراحل رسیدگی به تصادف جرحی zohamasadi 2 3,945 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۲
آخرین ارسال: zohamasadi
  اعتراض به کروکی تصادف unnamed 3 22,518 ۱۲ مرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۵ : ۱۶
آخرین ارسال: amir877
  تصادف جرحی سارا راشدی 3 5,112 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۵ : ۰۳
آخرین ارسال: vakil
  اعتراض به کروکی تصادف بعد از 2 ماه پرسشگر 4 9,593 ۲ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۷ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان