امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر دوستان؟
جناب آقای عزیزی بنده سعی میکنم نظر خود را کمی ساده و روان و خارج از توضیحات بحث برانگیز بیان کنم لذا بنده عقدرا مانند یگ ریشه درخت و یک اصل تجسم نموده و شروط آنرا جزئی از شاخ و برگ این درخت لذا بعضی از شروط به مانند برگ درخت و بعضی مانند شاخه ای از این درخت لذا با ریزش برگ یا بریدن بعضی از شاخه ها باعث خشک شدن درخت نشده بعضی بله لذا مطابق قانون هر عقدی دارای اوصافی خاص و شرایط خاص و جهت خاص بوده و این موارد از باب اصالت عقد و مقتضی ذاتی عقد را در بر داشته لذا هرگونه شرطی که خلای مقتضی ذات عقد باشد اصولاً شرط باطل میگردد یعنی شروط هرگاه به اصالت عق آسیبی برساند آن شروط باطل میگردد لذا به نظر بنده این موضوع بحث بر انگیز بوده به لذا اگر عقدی با توجه به شرایط اوصاف همان عقد منعقد شده باشد اصولاً شرط باطل است ولی اگر عقدی در شرایط و تفسیر با عقد دیگر کمی هماهنگی داشته باشد که موجبات شک و شبهه را بوجود آورد هم شرط و هم عقد مفسده داشته و این فساد هم مبطل عقد بوده و هم مبطل شرط به طور ساده تر در اینگونه موارد حکایت اول مرغ بوده یا اول تخم مرغ موجبات سفسطه و یا تفسیر ایجاد شده ولی از نظر کلی به نظر شخصی بنده در اینگونه موارد سعی میکنم فرعیات را حذف کنم یعنی شرط خلاف را حذف کنم تا اینکه بخواهم عقدی را باطل کنم چون بنده عقد را اصل و شرط را فرع میدانم این نظر بنده در مورد سوال حضرتعالی بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
نظر دوستان؟ - توسط مـــدافـــع عـــدالـــت - ۲۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۳ : ۱۱

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال حقوقي از دوستان گرامي mohsennn 2 5,470 ۱۰ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۸ : ۲۰
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان