امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثبات رباخواري
با سلام
من از يكي اقوام مبلغ چهل ميليون تومان دريافت كردم كه قرار سد ماهانه پنج در صد سود پرداخت نمايم در قبال اين مبلغ چهل ميليون سفته بابت اصل پول ودوميليون سفته بابت سود ضمانت دادم چون اين پول براي شركت دريافت كرده بودم روي سفته هارو مهروامضا شركت را زدم پس ازسه ماه پرداخت سود ده ميليون از اصل مبلغ رانيز پرداخت نمودم و ده ميليون سفته را گرفتم و سه ماه ديگر نيز سود پرداختم وليكن به دليل اينكه شركاي من سرمن كلاه گذاشت نتوانستم مابقي سودواصل پول را پرداخت نمايم چون ايشان از اشنايان بنده بود به توصيه همسرم ده ميليون سفته كرفته بودم را برگرداندم تا بتواند با شكايت بروي سفته ها هم اصل پول را وهم هزينه هاي دادرسي را استرداد نمايد ولي ايشان پس از چندي از همسر بنده به عنوان شاهد پشت سفته هارو امضا گرفت و ازايشان بعنوان ضامن شكايت نمود وجهت گذشتن زمان ونيز عدم حضور ايشان در دادگاه به عنوان مجهول المكان معرفي نمود ما نيز زماني متوجه شديم كه تقريبا تمام كارهارو ايشان انجام داده بودند وحكم جلب همسر بنده را گرفته بود ما توانستيم يك بار واخواست بزنيم چون هزينه واخواست را نداشتيم از اعصار استفاده نموديم ولي چون قبول نشد ايشان پس از چندي توانستن مجددا حكم جلب همسر بنده را بگيرند من نيز براي اينكه ايشان نتوانند همسر بنده را جلب نمايند ايشان را محل زندگيمان را جابجانمودم ودر عين حال درخواست اعصار از پرداخت نمودم كه دادگاه ما براي روز 90/7/27 ميباشد .سوال بنده اينست چگونه ميتوانم ثابت كنم كه ايشان ربا گرفته اند. همچنين به بدادگاه بگويم كه ايشان مبالغي را از بنده گرفته اند كه اصل مجرا را براي دادگاه شرح ندادهان. باتشكر كريمي
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
اثبات رباخواري - توسط ahkarimi - ۲۳ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۲۵ : ۱۰

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اثبات ربا arminafrasiabi 0 1,147 ۶ مرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۵۷ : ۰۲
آخرین ارسال: arminafrasiabi
  راهكار قانونی در وضعیت موجود بعد از اثبات حجر افراد smsalehimazandarani@gmail.com 1 4,005 ۳۰ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۷ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب
  اثبات سرقفلی عبد صالح 3 6,487 ۲۸ شهريور ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۴ : ۲۲
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان