امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلاهبرداری (خرید اینترنتی دلار)
با عرض سلام و وقت بخیر
از اونجا که تمایل دارم این بار به نتیجه برسم کامل توضیحات را ارئه میکنم و بابت توضیحات کامل و کمی طولانی شدن متن عذر خواهی میکنم
حدود 2 سال قبل مقداری دلار پی پال از شخصی که در اینترنت و انجمن ها با وی اشنا شده بودم و اعلام امادگی فروش دلار کرده بودند خریداری شد
دلار خریداری شده به حساب پی پال مقصد واریز شد و مبلغ ریالی به حساب شخص منتقل گشت
پس از گذشت 24 ساعت از واریز دلار مبلغ واریزی(دلار) به حالت بلوکه در امد
با پیگری بیشتر از وب سایت پی پال متوجه این امر شدم که حساب فرستنده به دلایل امنیتی
لیمیت (محدود) شده و کلیه ی پرداخت های وی بلاک شده تا وی پاسخگو باشند و در صورتی که مشکلی نداشته باشند پرداخت ازاد میشود
تا اینکه به هر دلیل که بوده وی پاسخ گو نبوده و وجه واریزی بعد از گذشت بیش از 6 ماه بلوک بودن به حساب فرستنده باز گشت خورد

مورد دیگه ای که لازم میدونم ذکر کنم اینه که به دلیل تحریم ها پی پال ایرانیان را بهشون اجازه ی ثبت نام و داشتن حساب پی پال نمیدهد (ایرانیان ساکن ایران) و به همین دلیل اکثر افراد از نام ها و مشخصات جعلی جهت افتتاح حساب پی پال استفاده میکنند که در این مورد هم فرستنده حسابی با نام واقعی خود باز نکرده بوده و احتمالا به همین دلیل هم نتونسته از لیمیت خارج کنه و حسابشون مسدود مونده و پول هم به حساب برگشت خورده

ولی حساب بنده با نام واقعی و مشخصات واقعی خودم هست...که این وسط فکر نکنم برا من سودی داشته باشه

باتوجه به این که شخص مورد نظر برای نه تنها من بلکه چندین نفر دیگر همین کار را انجام داده بود و همین مشکل برای انها نیز پیش امده بود دلار اکثریت را مجددا واریز نموده ولی به دلیل بلاک بودن مبلغ مورد نظر برای بنده از قبول این اتفاق امتناع کرد و نهایتا پس از 6 ماه که بازگشت وجه صورت گرفت هیچ کجا پیداشون نبود و پاسخگو نبودن و همچنان پس از گذشت حدود 2 سال از اون قضیه هنوز به بنده پاسخ نمیدهند

برای شکایت اقدام کردم به پلیس فتا هم مراجعه کردم که کاملا گفتن به حوزه ی ما مربوط نمیشه !
به صورت عادی هم میگویند باز هم به حوزه ی ما مربوط نمیشه و برید فتا چون اینترنتی بوده....

مدارک موجود :
بنده 1 شماره تلفن همراه از ایشون دارم(ایرانسل)
وجه واریزی به حساب 2 نفر واریز شد ( 1 حساب مشترک بین خودشون و ظاهرا برادرشون + حساب یه خانم که مادر یا خواهرشون بوده احتمالا که الان هم پیگیری کردم حساب خانومه بسته شده...)
شماره حساب ها و تاریخ و فیش واریزی موجود است
مطالب وی در فرومی که اعلام فروش میکردند موجود هست
یک وبلاگ شخصی هم از وی با عنوان خرید و فروش دلار موجود است که شماره حساب و تلفن در ان وبلاگ نیز موجود است
متن پیام های یاهو که کاملا قبول کردند در صورت مشکل دار بودن وجه را واریز کنند و ... هم موجود است (باتوجه به این که فکر نکنم یاهو به عنوان مدرک معتبری شناخته بشه ولی کلیه ی صحبت ها از این طریق صورت گرفته و همه اش موجوده)

الان 4 سوالی که بنده دارم

باتوجه به این که دلار اینترنتی بوده ، پی پال بوده ، قضیه تحریم های پی پال بوده ، بازار ازاد هم بوده :
-بعد از گذشت این مدت ایا شکایت کردن بنده سودی برای بنده دارد یا دستم به هیچ کجا بند نیست...؟

-من الان به کجا مراجعه کنم ؟ چه کنم ؟

-اثبات این که من از وی دلار تهیه کردم چگونه امکان پذیر هست ؟ یا بهتر بگم با مدارکی که من دارم چیزی میشه ثابت کرد ؟(حساب فرستنده دلار هم به نام خود فرد نبوده و 100 در 100 مشخصات جعلی بوده که در یاهو هم به همین امر اشاره شده)

-سوال اخر ، دلار را زمانی که من تهیه کردم 1600 تومن بوده الان معادل ریالی به قیمت دلار فعلی حساب میشه یا قیمت اولیه ی خرید من (1600) و ایا سودی هم به این مبلغ تعلق میگیرد ؟

با تشکر از وقت شما بابت مطالعه و پاسخگویی
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
کلاهبرداری (خرید اینترنتی دلار) - توسط mehrdad1 - ۸ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۲ : ۱۲

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مالیات و مسئولیت های استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی masoudfn 3 1,575 ۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
آخرین ارسال: پونه تندرو
  کلاهبرداری چنگیزوند 4 5,889 ۱۵ آذر ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۵۳ : ۰۴
آخرین ارسال: چنگیزوند
  جرایم اینترنتی majid1 3 6,364 ۲۳ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۰۶ : ۱۸
آخرین ارسال: tajhizyari
  جرم خرید ، فروش و استفاده از saeid1346 5 7,140 ۹ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۰ : ۱۸
آخرین ارسال: saeid1346
  خرید پارکینگ مزاحم mahdi111 2 9,227 ۹ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۲ : ۲۰
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان