امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر
(۳ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۰۲ : ۲۳)taraneh1370 نوشته است: سپاس از شما. ولی ادرسی که دادید باز نمیشه.
سوالم در مورد ابطال دادخواست طلاق توافقی رو پاسخ ندادید.
باید دادخواست اول رو باطل کنم و سپس برای دادخواست مهریه اقدام کنم؟! میتوانم دادخواست را به تنهایی باطل کنم؟! چون بالا هم گفتم شوهرم اصلا حاضر نیست به دادگاه بره. یا نیازی به ابطال دادخواست قبلی نیست؟!
........................
در مورد پل های پشت سر.
شما مردی رو در نظر بگیرید که فقط فکر رفتن به خارج از کشوره. حتی حاضر نیست حق و حقوق دخترش را بدهد.
من زن بدی هستم. دخترش چه گناهی کرده است؟!

ضمن عرض سلام و ادب و احترام و کسب اجازه از محضر اساتید گرامی

مخاطب محترم . . . .

جواب سوالات شما به شرح ذیل تقدیم میگردد :

1- ( اگر به مشاوره و دادگاه نره طلاق توافقی انجام نخواهد شد. چیکار باید بکنم؟؟؟! )

وقتی زوج در نزد مشاور حاضر نشود عملا دیگر آن طلاق ، توافقی نیست ، و با توجه به قانون حمایت از خانوده و آئین نامه اجرایی آن ، امکان ثبت طلاق توافقی بدون مراجعه به مشاور وجود ندارد. . .

2- ( اگر نتیجه دادخواست بالا منتفی است ؟! باید اون درخواست رو بزارم کنار و دادخواست مهریه بدم ؟! )

بله ، باید دادخواست مطالبه مهریه را مطابق ارشادات استاد حکمت عزیز تقدیم دادگاه نمائید . . .

3- ( مهریه من موقع عقد 10 میلیون تومان در سال 80 بوده که به نرخ روز میشه 90 میلیون فکر کنم! اگه اشتباه محاسبه کردم راهنمایی کنید. )

مهریه به نرخ روز 1050000000ریال

4- ( اگه من درخواست مهریه بدم 3درصد میخوان که در توان مالی من نیست اونو چیکارش کنم؟ )

چنانچه توانائی پرداخت هزینه دادرسی که 3/5میلیون تومان خواهد بود راندارید به گواهی 2گواه مرد یا 4گواه زن ضمن ارائه دادخواست با خواسته های در یک دادخواست 1-مطالبه مهریه 2-بدوآ تامین خواسته3-دادخواست اعسار از پرداخت هزینه های دادرسی تقدیم دادگاه نمائید . . . .

5- ( یعنی من باید دادخواست اول رو باطل کنم و سپس برای دادخواست مهریه اقدام کنم؟! میتوانم دادخواست را به تنهایی باطل کنم؟! چون بالا هم گفتم شوهرم اصلا حاضر نیست به دادگاه بره. یا نیازی به ابطال دادخواست قبلی نیست؟! )

ابطال دادخواست طلاق توافقی در صلاحیت دادگاه می باشد و نیازی نیست شما برای ابطال آن اقدامی بکنید . . .

6- ( به نظر شما فقط برای مهریه اقدام کنم یا نفقه و مهریه؟! چون توی این تقریبا یک ماه حتی یک ریال هم به من نداده و کارت یارانه که دست من بود اونم سوزونده )

اگر به نصایح مشفقانه اساتید عزیز و برادر کوچکتان گوش فرا دهید میگوئیم نه برای نفقه اقدام کنید و نه مهریه ، باور کنید فردای روز جدایی فرزندتان سوال های زیادی از هر دو نفر شما خواهد داشت که جز سکوت پاسخی برایشان نمی یابید . . . .

در مورد یارانه نیز میتوانید به چند طریق احقاق حقوق نمائید 1- ادعای ترک انفاق را در طی یک استشهادیه مطرح نموده و به فرمانداری محل سکونت خود مراجعه نمائید 2- با دردست داشتن تصویر دادخواست طلاق که به تایید مرجع رسیدگی کننده رسیده باشد به فرمانداری محل سکونت خود مراجعه نموده و درخواست جداسازی یارانه را مطرح نمائید 3- تصویر مصدق شناسنامه فرزندتان را به همراه استشهادیه محلی مبنی بر این که فرزند با مادر زندگی می کند و به تایید شوراهای اسلامی یا شوراهای محله رسیده باشد تنظیم نموده و به فرمانداری محل سکونت خود مراجعه نمائید ، فرمانداری پس از بررسی مدارک و مستندات مربوطه، در صورت تایید ، سرپرست جدید خانوار را به همراه نامه رسمی فرمانداری به دفاتر پلیس 10+ جهت اِعمال تغییر سرپرست معرفی می‌کنند . . .

7- ( حق دخترم چیکار باید بکنم؟ )

دخترتان به حقی بیش از نفقه و خوراک وپوشاک و 300 تومان پول نیاز دارد و آن حق ، سایه ی پدر و مادر است ، آن حق چتری به نام خانواده است که همیشه بالای سرش باشد ، دخترتان حق دارد آرامش را در کنار خانواده اش تجربه کند ، دخترتان حق دارد در کنار پدر و مادرش بزرگ شود و به تحصیل علم واخلاق بپردازد اما آیا تا بحال به این موضوع هم فکر کرده اید که بعد از جدایی شما ، فرزندتان چه حقوقی را از دست میدهد ؟! . . . فرزندتان حق نخواهد داشت پدر و مادرش را زیر یک سقف ، درون یک خانه ، دور یک میز شام ببیند . . . ! . . . دخترتان حق نخواهد داشت بهمراه پدر و مادرش به یک رستوران شیک برود . . . ! . . . . دخترتان حق نخواهد داشت با خانواده اش به تعطیلات برود . . . ! . . . دخترتان حق نخواهد داشت به همکلاسی اش بگوید چه خانواده خوبی دارند . . . ! . . . . و . . . . . . . .

و این واقعیت انکار ناپذیری است که هر كدام از ما آدمها در يك برهه اي از زندگی مان درگير اشتباهاتي شديم ... نابينا و ناشنوا شديم ...
گفتند و گوش نكرديم ...
راه درست را پيش پايمان گذاشتند و بدترين مسير را انتخاب كرديم ...
پافشاري كرديم روي اشتباهِ زندگيِ مان ...
زمين خورديم و از سر خجالت بلند نشديم ...
خوابيديم و زار زار گريه كرديم ....
كافي نيست اينهمه اشتباه کردن ؟!
بلند شوید ، خودتان را بتكانيد و ثابت كنيد تغيير كرده ايد...

لحظه وصل
به يك چشم زدن میگذرد

اين فراق است
كه هر ثانيه اش يكسال است

هرگز پلی را که از روی آن عبور می کنی، خراب نکن، حتی اگر دیگر مسیرت به آنجا نمی خورد
در زندگی از اینکه چقدر مجبور می شوی از روی یک پل قدیمی عبور کنی ، تعجب خواهی کرد !

به قول استاد عزیزم ، جناب حکمت که واقعا حکیمانه فرموده اند : ( تمام پل های پشت سر را خراب نکنید یک پل برای عبور بگذارید ) . . . .
تنها یک قانون ثابت است ، هیچ قانونی ثابت نیست !!!
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر - توسط taraneh1370 - ۳ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۵ : ۰۲
RE: نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر - توسط هشتگ11 - ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۳۲ : ۱۵

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دلایل اشتباه بودن مهریه بالا vakil 4 18,838 ۱۱ اسفند ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۴ : ۱۸
آخرین ارسال: shafizadeh
  خلع ید | نحوه طرح دعوی خلع ید | وکیل خلع ید در تهران yaghobilawyer 0 1,010 ۴ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۰۹ : ۰۰
آخرین ارسال: yaghobilawyer
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  وقتی اقساط مهریه پرداخت نشود faezehda 1 5,137 ۲۱ تير ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان