امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی
سلام.حدود 25 سال پیش یک زمین با پسر عموم گرفتیم و 2 طبقه به صورت ویلایی ساختیم.و من 20 سال زیر زمین بودم و پسر عموم طبقه بالا.2 سال پیش 1 طبقه بالای خونه برای خودم ساختم.بعد زیرزمین که من ساکن بودم خالی موند.میخواستم ببینم زیرزمین حق من هست یا پسر عموم؟
پاسخ
سلام خدمت شما
بستگی به توافق وقرارداد روز اول دارد که بطور مشاعی شریک هستید یا اینکه هر کس برای خودش هرچه بسا زد مال خودش است اگر چنین وچنان نباشد عرف منطقه ای را شامل خواهد بود ولی بهترین راه بنظر حقیر درخواست تفکیک ملک وتقسیم ملک براساس هزینه های مصرفی اگر بشود بهتراست که البته توافق وقرارداد روز نخست نیز محکم تر ونافذ است -
هرچند این سوال شما دارای چند سوال دارد لذا جهت ممانعت ازاتلاف مکاتبه بدان توضیح بسنده شودبهتراست
خدانگهدار
پاسخ
(۹ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۰ : ۰۰)کیومرث بتیانه نوشته است: سلام خدمت شما
بستگی به توافق وقرارداد روز اول دارد که بطور مشاعی شریک هستید یا اینکه هر کس برای خودش هرچه بسا زد مال خودش است اگر چنین وچنان نباشد عرف منطقه ای را شامل خواهد بود ولی بهترین راه بنظر حقیر درخواست تفکیک ملک وتقسیم ملک براساس هزینه های مصرفی اگر بشود بهتراست که البته توافق وقرارداد روز نخست نیز محکم تر ونافذ است -
هرچند این سوال شما دارای چند سوال دارد لذا جهت ممانعت ازاتلاف مکاتبه بدان توضیح بسنده شودبهتراست
خدانگهدار

به خاطر فامیلی قراردادی بین ما نبوده.منظور شما اینه که اگر نصف هزینه های ساخت طبقه جدید را به ما بدن شریک میشیم؟
پاسخ
[quote='shahrzad' pid='4120' dateline='1425071564']
[quote='کیومرث بتیانه' pid='4119' dateline='1425068415']
سلام خدمت شما
بعلت فامیلی کتبا توافقی نبوده است ایا بصورت شفاهی هم توافقی نشده ؟ این توافق را خلاصه اعلام بفرما که پاسخ قابل قبول میسرگردد درغیر اینصورت کی از کجا بداند که شما چه توافقی داشته اید وپس از صرف هزینه های مصرفی لازم سهم هریک دارای چه ؟ امتیازی میشوید ؟ اینها هم سوال است که بدان برخواهی خورد پس بهتراست دقیقا وخلاصه اعلام بفرمائید - درغیر اینصورت معذورم ببخشید خدانگهدار
پاسخ
با سلام حضور جناب بتیانه ومخاطب محترم
عرض شود حضورتان چنانچه مدارکی دارید مبنی براینکه واحد جدیدراخودتان با توافق شریکتان احداث وهزینه آنرا خودتان پرداخت نموده اید صرفآ میتوانید هزینه هایی را که پرداخت نموده اید از طریق مسالمت آمیز ودرصورت عدم امکان از طریق قانون مطالبه نمائید اما اینکه آنچه درتصورات دارید که دوطبقه متعلق به شما باشد تصوری باطل است درغیر اینصورت تمامی مستحدثات متعلق به شرکاء به نسبت سهم عرصه تعلق دارد
از نظرات ارزشمند دوستان استفاده خواهیم نمود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید omid1362 8 9,785 ۱ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۶ : ۲۲
آخرین ارسال: omid1362
  رد درخواست به علت شکایت خارج از مهلت از رأی داور sarv123 2 6,804 ۳۰ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۲ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب
  لطفا راهنمایی کنید Mazda_dalvandi 5 8,227 ۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۰۱
آخرین ارسال: کامیاب
  درخواست هزینه های دادرسی و... بعد از صدور حکم (درخواست در دادخواست ا soooot 0 7,147 ۲۵ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۴ : ۱۰
آخرین ارسال: soooot

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان