امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد ارث
سلام خدمت دوستان
چند سال بعد از فوت مادرم (پدرم هم فوت شده) بحث تقسیم ارث را پیش کشیدم. که فهمیدم مادرم نصف خونه که به نامش بوده + 1/8 از سهم الارث پدری از سه دانگ باقیمانده رو به نام یکی از وراث کرده. حالا من شک کردم که مادرم پیش از فوتش در همین رابطه به فرد مذکور وکالت داده . و ایشون بعد از فوتش رفتن دفترخونه و عملیات ثبت و به نام کردن مورد وکالت رو انجام دادن. از اونجایی که وکالت فرد مرده باطل هست و امکان رویت اصل سند نیست . از کجا میشه فهمید که این نقل و انتقال از طریق وکالت بوده یا اینکه واقعا پیش از فوت سند به نام خورده است؟
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم جهت پاسخ نیازمند ارائه اطلاعاتی بوده لذا اول بفزمایید از کجا متوجه این شدید که سند منتقل شده؟
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
ضمن تشکر از پاسخگویی سریع... موقعی که موضوع تقسیم ارث رو مطرح کردم فرد مذکور به من گفت. و من گفتم سند رو میخوام ببینم . گفت سند رو نشونت نمیدم و کپی از صفحه اول و اون صفحه مربوط به انتقال گرفته بود و اونو داد بهم . که من بعدا شک کردم نکنه تو کپی دستکاری کرده باشه و تاریخ انتقال رو به زمانی بعد از فوت مادرم دستکاری کرده باشه.
پاسخ
مخاطب محترم داخل همان صفحه انتقال که دست شما میباشد تاریخ انتقال و دفترخانه ای که سند منتقل شده آمده میتوانید برسی کنید و در صورت شک به دفترخانه ای که سند را منتقل نموده مراجعه کنید و با ارائه فوت نامه و گواهی انحصار وراثت به آن دفترخانه رجوع و بعنوان ذینفع از ماهیت و زمان سند مطلع شوید و یا با مدارک یاد شده به ثبت محل وقوع ملک مراجعه کنید و این موضوع را به خاطر داشته باشید در کلیه مراجعه ثبتی و دفاتر اسناد رسمی باید کمی سر کیسه را شل کنید و به همه بگویید شیرینی محفوظه و نقداً قبل از روئیت پرداخت کنید هرچی شیرینی تپل تر باشه اطلاعات و حتی کپی کل پرونده زا هم میتوانید بگیرید این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
متشکرم . من هم حاضرم سر کیسه رو شل کنم تا این مساله برام رفع ابهام بشه. ولی من هیچ مدرکی به غیر از همون کپی سند ندارم. و امکان به دست آوردن مدارک بیشتر رو هم ندارم. حالا با همون کپی سند میرم دفترخونه منتقل شده و درخواست بررسی تو اون تاریخ رو میدم(سرکیسه شل اصلا ول) و میام همینجا اعلام میکنم.
پاسخ
باسلام وسپاس ازپاسخ جناب کامیاب عزیز
دوست عزیز پرسش شما نیاز به مطرح کردن مواردی درجهت خروج ازابهامات دارد
1-چه کسی دراداره دارئی فرم19مالیتی راتکمیل کرده؟آیا املاکی که فرمودید درفرم مذکور منجربه گواهی حصروراثت معرفی گردیده؟مهروموم وتحریرترکه درشورا انجام داده اید؟
2-طی درخواستی میتوانید از دفترخانه ای که به قول برادرتان سند بنامش انتقال یافته به پیوست گواهی حصروراثت مدارک انتقال وحتی رونوشت از سندانتقالی اخذ نمائید البته تکلیف قانونی برسردفتر است امابه فرموده دوست عزیزم شیرینی هم حرف اول را میزند البته تپل مپل؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ضمن تشکر...
1. خواهرم دنبال انحصار وراثت و اینجور برنامه ها رفته. یعنی اونقدر به هم اطمینان داشتیم که من حتی یه برگه انحصار وراثت هم ندارم.
2. به نام خواهرم انتقال یافته. خب اگه از طریق وکالتنامه سند انتقال یافته باشه که قطعا گواهی انحصار وراثت در دفترخونه موجود نخواهد بود. درسته؟
و اگر پیش از فوت انتقال انجام شده باشه که قضیه کاملا روشن میشه.
اینجوری که عرض کردید با یه گونی پول برم دفترخونه :-D
پاسخ
خیر یه گونی پول نمیخواد منظور جناب آقای کامیاب هم تغییر روحیه مخاطبین میباشد با یک درخواست ساده میتوانید چنین درخواستی راازدفترخانه بنمائید.
اگر با این ترفندنتونستید به نتیجه برسید با مراجعه به سامانه قوه قضائیه درشورای حل اختلاف ودرغیر اینصورت اداره دارائی میتونید به منظورخودبرسید
اخذ چنین مدارکی بسیار آسان است اما کمی دوندگی دارد
آرزوی موفقیت وبهروزی برای جنابعالی
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
دوستان

من میخواستم 5شنبه برم دفترخونه ولی هرچی دنبال کپی سند گشتم . پیداش نکردم. حالا میخوام برم کپی سند و انحصار وراثت بگیرم.همونطور که شما عرض کردید و با یه نفر صحبت کردم گفت ابتدا باید بری شورای حل اختلاف و اونجا بهت نامه میدن برای اداره مالیات. توی اداره مالیات انحصار وراثت رو میگیری و همینطور کپی مدارکی (از جمله سند خونه) که برای گواهی انحصار وراثت ارایه شده. حالا سوال من اینه:
توی تهران شورای حل اختلاف کجا برم؟ و کلا تو شورای حل اختلاف چی بگم؟
پاسخ
سلام خدمت مخاطب محترم و کسب اجازه از دوستان

مدارك لازم براي تقا ضاي انحصار وراثت :

1- شنا سنامه و گواهي فوت متوفي :

پس از فوت متوفي مراتب توسط اداره ثبت احوال ثبت گرديده و شناسنامه فوت شده باطل و گواهي فوت صادر مي گردد. ارايه اصل گواهي فوت و كپي برابر اصل شده آن به ضميمه در خواست الزامي است .

2- استشهاديه محضري :

اسامي كليه وراث مي بايست در فرم مخصوصي كه تو سط دادگستري در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد نوشته
و توسط 2نفر از اشخاصي كه وراث و متوفي را مي شناسند در يكي از دفاتر اسناد رسمي امضاء شده و امضاء
ايشان نيز توسط دفاتر اسناد رسمي گواهي شود .

3-رسيد گواهي مالياتي (ماليات بر ارث )

وراث بايد پس از فوت متوفي ليست كليه اموال و داراييهاي منقول و غير منقول متوفي را به اداره دارايي حوزه محل سكونت متوفي ارايه نمايند و رسيد آنرا در يافت داشته و بهمراه تقاضاي گواهي انحصار وراثت به دادگاه تقديم نمايند .

4-كپي برابر اصل شده شناسنامه وراث :

متقاضي انحصار وراثت مي بايست علاوه بر شناسنامه خود كپي برابر اصل شده شناسنامه ساير وراث را نيز تهيه
و به دادگاه تقديم نمايد ارايه اصل شناسنامه ها جهت ملاحظه توسط مدير دفتر دادگاه الزاميست .

5-دادخواست :

پس از تهيه مدارك فوق الذكر متقاضي بايد داد خواستي به خواسته صدور گواهي انحصار وراثت تنظيم و همراه مدارك ياد شده به دادگاه (در حال حاضر شوراي حل اختلاف در آخرین محل سکونت متوفی)ارايه نمايد .

دادخواست را به كدام دادگاه ارايه نماييم ؟
مطابق ماده 20 قانون آيين دادرسي در امور مدني دعاوي راجع به تركه متوفي در دادگاه محلي كه آخرين اقامتگاه متوفي در ايران آن محل بوده و اگر آخرين اقامتگاه متوفي معلوم نباشد رسيدگي در صلاحيت دادگاهي است كه اخرين
محل سكونت متوفي در ايران در حوزه آن بوده است ،بنا براين دادگاه صالح جهت تقديم دادخواست انحصار وراثت دادگاهي است كه آخرين محل سكونت متوفي بوده است .
تنها چیزی که در دنیا می توانی تغییرش دهی،

خودت هستی

و با این کار دنیا را متحول می کنی .
پاسخ
متشکرم. ولی یکبار گواهی انحصار وراثت صادر گردیده و مشکل من این هست که هیچ گونه دسترسی به اصل و کپی اون گواهی ندارم. یعنی سایر ورثه هیچ سندی به من نمیدن.
پاسخ
خواهش میکنم.شما خودتون گواهی انحصار وراثت رو دیدید؟

خودت هستی

پاسخ
(۱ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۸ : ۲۰)dadkhah نوشته است: خواهش میکنم.شما خودتون گواهی انحصار وراثت رو دیدید؟

نه ندیدم. برای چی؟
پاسخ
خوب شاید اصلا گواهی انحصار وراثتی صادر نشده باشد

شاید سندی که خواهر جنابعالی به شما نشون دادند جعلی باشه

خودت هستی

پاسخ
شاید. و میخوام بیوفتم دنبال کاراش تا حقیقت ماجرا برام روشن بشه. چون هیچوقت اصل سند رو بهم نشون نداده. در حال حاضر میخوام بدونم آدرس شورای حل اختلاف کجاست؟
پاسخ
اخرین محل سکونت متوفی کجاست؟

خودت هستی

پاسخ
تهران
پاسخ
اخرین محل سکونت متوفی هر جا که هست ،پرس و جو کنید شورای حل اختلاف در آن محل هست یا خیر،...در شورا ابتدا سوال بفرمایید که ایا گواهی انحصار وراثت صادر شده یا خیر....اگر صادر شده باشد درخواست وصول رونوشت را (با ارائه شناسنامه )کنید..

مجتمع شماره 1
نشاني : ميدان قدس _ خیابان دربند بالاتر ازميدان دربند - نرسيده به سربند سمت چپ
تلفنخانه:22742323
نمابر: 88898031

مجتمع شماره 2

بزرگراه جلال آ ل احمد ،نرسیده به پل آزمایش ، خ ناظریان قمی ، (جنب ایستگاه آتش نشانی )طبقه فوقانی میدان تره بار نصر

تلفنخانه:3-88240892

مجتمع شماره 3

خ شریعتی ، نرسیده به میرداماد ، خ گل نبی ، میدان کتابی ، پلاک 50

22867436

مجتمع شماره 4

فلکه سوم تهرنپارس ، شهید دانشور ، خ 202 غربی ، پلاک 24

77713415

مجتمع شماره 5

اکباتان ، بین فاز یک و دو ، جنب اوژانس 115 ،ساختمان سابق عمران شهرک اکباتان

44670986

مجتمع شماره 6

میدان هفت تیر _ خیابان بهارشیراز _ خیابان سلیمان خاطر _ نبش ابرارغربی _ پلاک 200
تلفنخانه :77601468

نظام آباد ، خ آیت اله مدنی ، چهارراه حسینی ، روبروی کارگاه مترو ، نبش کوچه یعقوبی

-77581116

مجتمع شماره 8

نارمک خ سمنگان ، پشت مسجد جامع نارمک ، نبش کوچه مذهب دار

77153242

مجتمع شماره 9

سه راه آذری ، امامزاده عبداله ، نبش خ شبیری مجتمع گلها ( از مسیر قزوین) ، طبقه سوم ، داخل کوچه

66645043

مجتمع شماره 10

خ قزوین ، نرسیده به سه راه آذری ، خ شهید سبحانی (16 متری امیری) نبش کوچه شهید احمدی مقدم ، طبقه همکف فرهنگسرای کار

55773301

مجتمع شماره 11

ولیعصر ، 4 راه ولیعصر ، روبروی پارک دانشجو ، خ پشند

66483400

مجتمع شماره13- 12

میدان دروازه شمیران ، خ فخر آباد ، جنب مسجد فخر آباد ، شهرداری 13

۷۷۶۴۳۳۱۳

مجتمع شماره 14

خ پیروزی ، خ شکوفه ، خ کرمان ، میدان احمدیه

33433616

مجتمع شماره 15

خ 17 شهریور جنوبی ، تقاطع منصور شرقی ، مجتمع رضوان

۳۳۴۳۳۶۱۶

مجتمع شماره 16

بزرگراه بعثت ، بعد از بیمه ایران، ضلع جنوبی پارک بعثت ، خ شهید تقوی

55327102

مجتمع شماره 17

خ قزوین ، دوراهی قپان ، روبروی پمپ گاز مجتمع قضائی شهید باهنر

55777373

مجتمع شماره 18

سه راه آذری ، شهرک ولیعصر ، خ شهید برادران بهرامی ، روبروی بتنک صادرات ، پاساژ دولتی طبقه 2و3

66201039

مجتمع شماره 19

خانی آباد ، خ میثاق ، جنب کلانتری سابق

5530909

مجتمع شماره21

تهرانسر ، بلوار گلها ، روبروی کلانتری 150 تهرانسر

44504818

مجتمع شماره 22

کیلومتر 14 اتوبان تهران کرج ، شهرک پیکانشهر ، بعد از مرکز بهداشت و درمان بلوک 61

44180967

مجتمع شماره23

اتوبان شهید محلاتی ، خ نبرد جنوبی ، خ زمزم ، جنب آتش نشانی ، مجتمع قضائی خانواده 1

33009127

مجتمع شماره 24

فلکه چهارم تهرانپارس ، نرسیده به تقاطع باهنر و باقری مجتمع قضائی باهنر

77055644

مجتمع شماره25

میدان ونک ، چهارراه جهان کودک ، خ دیدار جنوبی کوچه سپر پلاک 1 مجتمع شورای حل اختلاف 25

88885156

مجتمع شماره26

بزرگراه تندگویان، میدان مرکزی میوه و تره بار تهران انتهای بلوار بهاران ، جنب ساختمان اتحادیه صنف بار فروشان

55027136

مجتمع شماره 27

خ میرزای شیرازی ، کوچه چهاردهم پلاک 8

88927217

مجتمع شماره 28

خ مطهری ، روبروی سنائی ، پلاک 285

88701938

مجتمع شماره 29

کارگر شمالی ، خ شانزدهم (فرشی مقدم ) ، پلاک 119 ، سازمان نظام پزشکی

33009127

مجتمع شماره 30

اوین ، روبروی بازداشگاه اوین ، کوچه باغ ، جنب کارواش دشت بهشت

223557501

مجتمع شماره33

خ جمهوری ، میدان بهارستان ، خ صفی علیشاه ، کوچه خبیر الممالک

7755399

مجتمع شماره 34

میدان هفت تیر ، خ بهار شیراز ، میدان بهار شیراز ، پلاک 150

88493242

http://www.dadgostary-tehran.ir رجوع کنید به این سایت

خودت هستی

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابهام رای دیوان عدالت اداری در مورد تحصیل مجدد salirezae 0 5,274 ۱۷ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۹ : ۱۹
آخرین ارسال: salirezae
  ابهام در مورد یک پرونده ya30n 1 5,886 ۳ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۵ : ۲۰
آخرین ارسال: vakil
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید omid1362 8 9,785 ۱ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۶ : ۲۲
آخرین ارسال: omid1362
  لطفا راهنمایی کنید Mazda_dalvandi 5 8,227 ۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۰۱
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان