امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکم عدم تمکین و اخراج از منزل
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید عزیز و تشکر از راهبری چنین سایت علمی و مفیدی .
زنی هستم 53 ساله ساکن خارج از کشور با دو دخترم . شوهرم تا دو سال پیش با ما زندگی میکرد که تصمیم بازگشت به ایران گرفت ولی از اونجایی که منزل خودمون رو کرایه داده بودیم ساکن منزل برادرش شد همراه با خانوادۀ ایشان که حتی اتاقی از خودش نداشت و در نشیمن منزل میخوابید . یازده ماه پیش مستأجر خودمان را بلند کرده و زندگی مستقل شروع کرد . به من هم اعلام کرد که مسکن حاضره و میتونم برگردم ایران ولی خیال داشت که منزلی که در خارج داریم بفروشه و دخترها رو به شهری دیگه که محل دانشگاه و کارشون هست منتقل کنه . بنابراین به من وکالت داد که بمونم و منزل رو بفروشم و بچه ها رو در شهر جدید جا به جا کنم و بعد برگردم . این پروسه به دلیل نیاز منزل به بنایی سنگین نزدیک ده ماه طول کشید و حالا به خاطر مشکلاتی کار ما به اختلاف رسیده و ایشون پیغام داده که وقتی برمیگردی هر جایی میخوای برو ولی اینجا نیا .
میخوام بدونم آیا قانوناً ایشون میتونه منو از منزل اخراج کنه ؟ با توجه به اینکه ایشون در ابتدا منزل مستقل نداشته و بعد هم به من وکالت ومأموریت داده که بمونم حالا من مقصرم از نظر قانون و زنی هستم که شوهرش رو ترک کرده ؟ اگر ایشون تصمیم به طلاق بگیره من ناشزه به حساب میام ؟ بین مستقل شدن شوهرم و وکالتی که به من داد تا خونه رو بفروشم فقط یک ماه فاصله است . آیا قانون حکم میکرده در این یک ماه با هزینۀ سنگین بلیط بیام ایران و برگردم ؟ اگر کار ما به طلاق برسه من میتونم درخواست مهریه و اجرت المثل کنم یا با حکم عدم تمکین مواجه میشم ؟
پیشاپیش از محبت این گروه حقوقی و سیستم پاسخ دهی آنلاین بینهایت متشکرم .
پاسخ
سلام
شما بابت مخارج فرزندان از شوهرتان نفقه مطالبه دارید البته اگر پرداخت ننموده باشد میتوانید مطالبه کنید البته اگر کمتر از15سال باشند توسط شما بالای15توسط خودشان
اما اینکه شمارابه خانه راه ندهند اگر برگشتیدوراه ندادند میتوانید با تماس با پلیس110آنرا صورت مجلس کنید مسئولیت کیفری هم دارد
حال فرض رابراین بگذاریم که ذر مدت 2سال شما درخارج بوده باشید وتمکین ننموده باشید که چنین نیست اززمانی که شما قیام به تمکین بنمائید مشمول نفقه خواهید بود ومسئولیت کیفری شدیدد با توجه به قانون حمایت خانواده جدیدید برای شوهرتان دارد
چون سالها باهم زندگی کرده اید پیشنهاد میکنم پس از بازگشت برای ایشان اظهارنامه ای مبنی برتمکین با تهیه ملزومات تمکین ارسال کنید
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۵ آبان ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۳ : ۱۷)حکمت نوشته است: سلام
شما بابت مخارج فرزندان از شوهرتان نفقه مطالبه دارید البته اگر پرداخت ننموده باشد میتوانید مطالبه کنید البته اگر کمتر از15سال باشند توسط شما بالای15توسط خودشان
اما اینکه شمارابه خانه راه ندهند اگر برگشتیدوراه ندادند میتوانید با تماس با پلیس110آنرا صورت مجلس کنید مسئولیت کیفری هم دارد
حال فرض رابراین بگذاریم که ذر مدت 2سال شما درخارج بوده باشید وتمکین ننموده باشید که چنین نیست اززمانی که شما قیام به تمکین بنمائید مشمول نفقه خواهید بود ومسئولیت کیفری شدیدد با توجه به قانون حمایت خانواده جدیدید برای شوهرتان دارد
چون سالها باهم زندگی کرده اید پیشنهاد میکنم پس از بازگشت برای ایشان اظهارنامه ای مبنی برتمکین با تهیه ملزومات تمکین ارسال کنید
موفق باشید

جناب آقای حکمت گرامی ، یک دنیا ممنونم از پاسخ سریع و دقیق شما .
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  الزام زوج به تمکین parsalaw 0 5,956 ۶ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۱ : ۱۷
آخرین ارسال: parsalaw
Sad امکان طلاق بعد از صدور حکم عدم تمکین زن وجود دارد ؟ nimrooz 4 9,786 ۲۰ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۰ : ۲۲
آخرین ارسال: Omidalipoor
Question در صورت ازدواج مجدد شوهر بدلیل عدم تمکین زن و با اجازه دادگاه و بدو مـــدافـــع عـــدالـــت 0 6,189 ۱۵ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۷ : ۲۳
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان