امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال برای شکایت از حفر چاه غیر مجاز و سازه‌ی غیر مجاز
درود
مالک ساختمان دیوار به دیوار بنده اقدام به ساخت سازه‌ی غیر مجاز (دو طبقه!!) وسط حیاط کرده و یک چاهِ فاضلاب کنار دیوار مشترک با منزل من کنده، چاه علاوه بر غیر مجاز بودن، استاندارد هم نیست!
این چاه داره به زیرزمین و قسمتی از راه‌پله‌ی من آب میده، با صحبت کردن با مالک و مستأجر به نتیجه نرسیدم و مالک اعلام کرد که : برو و هر کاری که دوست داری بکن !!!

بنده از طریق شورای حل اختلاف اقدام کردم، بعد از انجام کارشناسی و هزینه‌های مربوطه، ایشون حاضر به تحویل گرفتن احضاریه نشدن و برای اینکه آدرس دیگری از مالک در دسترس من نبود مجبور به نشر آگهی شدم و در پایان ایشون به پرداخت مبلغی به عنوان خسارت محکوم شدن.

بعد از ارائه‌ی کد ملی ایشون به شورای حل اختلاف و دریافت نامه از شورا برای اداره‌ی ثبت اسناد متوجه شدم که سند ملک بصورت 3 دانگ، 3 دانگ به نام دو نفر هست که یکی از اون‌ها فوت شده و نفر بعدی هم 3 دانگ خودش رو واگذار کرده و این مالک که تا حالا من باهاش سر و کار داشتم و مستأجر ایشون کلاً نام اشتباه رو به من گفتن!

حالا من موندم و یک پرونده‌ی بی نتیجه !

سؤال بنده این هست که »

- چطور می‌تونم از طریق دادگاه اقدام کنم و مالک رو مجبور کنم چاه رو جمع آوری کنه ؟
- در درجه‌ی دوم، آیا می‌تونم پرونده‌ای که در حل اختلاف دارم رو دوباره به جریان بندازم و اسم اصلی مالک رو بدم ؟

ممنون میشم از راهنماییتون
پاسخ
سلام
1-پرونده بی نتیجه نبوده شما بایدپس از مشخص شدن مالک دوم درشورااورابه عنوان جلب شخص ثالث به دادرسی خوانده دوم قرارمیدادیدکه چنین ننموده اید وقرارعدم استماع دعوی صادرگردیره است.
شکایت مطالبه خسارات وارده با استناد به پرونده قبلی را مجددآ درشورا تکرارکنید البته مالک 1و2وحتی مستاجر راخوانده قرارهید.

دردادگاه طرح دعوی رفع مزاحمت به استناد پرونده شورا نمائید.
درهرحال پیوست سندمالکیت ونظرکارشناس الزامی است صرف استناد کفایت نمیکند.
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۲ آبان ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۷ : ۱۰)حکمت نوشته است: سلام
1-پرونده بی نتیجه نبوده شما بایدپس از مشخص شدن مالک دوم درشورااورابه عنوان جلب شخص ثالث به دادرسی خوانده دوم قرارمیدادیدکه چنین ننموده اید وقرارعدم استماع دعوی صادرگردیره است.
شکایت مطالبه خسارات وارده با استناد به پرونده قبلی را مجددآ درشورا تکرارکنید البته مالک 1و2وحتی مستاجر راخوانده قرارهید.

دردادگاه طرح دعوی رفع مزاحمت به استناد پرونده شورا نمائید.
درهرحال پیوست سندمالکیت ونظرکارشناس الزامی است صرف استناد کفایت نمیکند.

ممنون از پاسختون

پرونده‌ی حل اختلاف هنوز بسته نشده و توی اجرای احکام هستش، متأسفانه کارکنان شورا هم راهنمایی درستی نمی‌کنن.
چطور و تحت چه عنوانی باید مالک جدید رو خوانده‌ی همون پرونده کنم ؟
پاسخ
درشورا 1-مطالبه خسارات ناشی از حفرچاه غیرمجاز2--مطالبه خسارات دادرسی
دردادگاه 1-رفع مزاحمت حفرچاه غیرمجاز2-مطالبه خسارات دادرسی
بدرود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قرار تامین خواسته برای شارژ ساختمان sh4hrooz 4 5,928 ۴ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۶
آخرین ارسال: masoudfn
  نمونه شکایت حفر چاه Kazemi 0 1,326 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۳ : ۱۲
آخرین ارسال: Kazemi
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  راه حل حقوقی برای سرک کشیدن همسایه maziyar12 2 3,513 ۲۹ بهمن ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۹ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان