امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب نام خانوادگی یک شخص دیگر برای نام فروشگاه خود
سلام.
به تازگی متوجه شدیم که شخصی از نام خانوادگی ما برای نام فروشگاه خودش استفاده کرده و ما در این رابطه هیچ رضایتی نداریم.
همینطور در جستجوهای اینترنتی متوجه شدم که نام خانوادگی جزو حقوق یک شخص هست و به شخص ارث میرسه و هیچ کس نمیتونه بدون مجوز نام خانوادگی شخص دیگری رو برای خودش انتخاب کنه.
از اونجایی که به جز اقوام و خویشاوندان ما هیچ شخص دیگری در ایران از این نام خانوادگی استفاده نمی کنه، آیا ما میتونیم از این شخص بابت انتخاب نام خانوادگی مون برای نام فروشگاهش شکایت کنیم یا نه؟
پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم.
پاسخ
حالا این نام خوانوادگی شما چیه که اینقد روش حساسی . خب چه اشکالی داره بزا نام خوانوادگی شما رو استفاده کنه
پاسخ
ببخشید من یه سؤالی که فکر میکنم جنبه حقوقی داشته باشه پرسیدم و لطفا دوستان در همین زمینه به من پاسخ بدن.
پیشاپیش از شما تشکر می کنم.
پاسخ
سلام
مخاطب محترم پاسخ جنابعالی منفی میباشد زیرا در قانون مجازات اسلامی چنین جرمی پیش بینی نگردیده به روایتی فاقد عنصر قانونی میباشد اما در اخذ شناسنامه نمیتواند ومامورین ثبت احوال به این موضوع بسیار حساس میباشند
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قرار تامین خواسته برای شارژ ساختمان sh4hrooz 4 5,928 ۴ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۶
آخرین ارسال: masoudfn
  راه حل حقوقی برای سرک کشیدن همسایه maziyar12 2 3,513 ۲۹ بهمن ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۹ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت
  خروج از کشور برای مشمول غایب ahdz123 0 4,322 ۲۵ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۷ : ۰۴
آخرین ارسال: ahdz123
  انتخاب وکیل 13881355 1 4,572 ۱۸ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۶ : ۱۶
  سؤال برای شکایت از حفر چاه غیر مجاز و سازه‌ی غیر مجاز jamil.A 3 7,279 ۲۳ آبان ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۶ : ۰۹

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان