امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختلاف بین شریکها
باسلام چهارشریک هستیم که بصورت مساوی از یک ملک تجاری سهم داریم و هیچگونه شراکت نامه ای بین ما نیست به دلیل اختلافات مالی از تمدید پروانه کسب جلوگیری نموده ام حالا ایشان از من شکایت نموده اند آیا قانون میتواند مرا ملزم به تمدید جواز نماید؟ البته هیچ تعهدی نسبت به گرفتن جواز به شرکا نداده ام .
شکایت دیگری نیز ازمن نموده اند که مربوط به خسارت عدم رضایت من ازتمدید جواز کسب است آیا میتوانندبا شرایط فوق ازمن خسارت بگیرند؟
ناگفته نماند که بیش از ده سال است که من حقوق سهامی دریافت نکرده ام و عملا بخاطر اختلافات درآن واحد صنفی نبوده ام.
ممنون میشم اگه راهنمای کنید
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام
مخاطب محترم اینکه بیان نمودید بصورت مساوی از یک ملک تجاری سهم داریم منظور چیست؟
چگونه درمدت ده سال مالکیت داشته ایداما هیچگونه وجهی بابت تجارت دریافت ننموده اید؟
ابهامات بسیار در پرسش جنابعالی وجوددارد قبل از پاسخ رفع ابهام نمائید تا پاسخ تکمیل توسط دوستانم ارائه گردد
مالکیت اجاره یا ملکی یا سرقفلی یا قراردادعرفی
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام آقای حکمت هرکدام بصورت بیستوپنج درصد ازکل ملک و به همان صورت لیست اداره دارایی هم برای هرنفر بیستو پنج درصد مالیات بردرآمد میاد البته این وضعیت بخاطر ثبت نشدن حق کسب پیشه به نفع دو شریکم که پروانه کسب به اسم ایشان بوده
ابهام دوم بخاطر رابطه نزدیک خانوادگی و ملاحظات . هروقت هم صحبتی ازسهم میشد دلیل بظاهر موجه میآوردند که باید بابت پول سهمی که میخواهی اینجا کار کنی !!! منهم چون در جای دیگری مغازه دارم هم نمیتوانستم وهم حوصله درگیری لفظی را نداشتم
البته بیمه ام از انجا به مبلغ ماهیانه شصت هزار تومان پرداخت میشد که انرا نیز قطع نمودن و من نیز به اتحادیه مربوطه مراجعه نمودم و نامه عدم رضایت خود برای تمدید جواز راتقدیم نمودم که انموقع از جوازشان پنج سال باقی مانده بود و اکنون که مهلت تمام شده اتحادیه رضایت محضری تمام شریکها را برای تمدید مطالبه نموده
با عرض پوزش مثلا خواستم مختصر بنویسم که خارج از حوصله نباشد
ممنونم

نا گفته نماند سند ثبتی برای هرکدام از شرکها به صورت جداگانه تهیه شده یعنی بنده هم از ملک سهم دارم و با توجه به لیست اداره مالیات، هم از حقو پیشه
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام
دوست عزیز مشکل جنابعالی با سایر شرکاء به نظربنده ممانعت از حق میباشد آنها بجای اینکه حق متصرفات خویش را از زمان عدم رضایت جنابعالی بپردازند وجلب موافقت نمایند از حدود خویش خارج حقی هم از جنابعالی مطالبه نموده اند کجای قانون وعرف جامعه چنین تضییع حقوقی پیش بینی شده است.
نگران نباشیددروقت رسیدگی دادگاه اگرتوانائی دخالت وکیل درپرونده را دارید واگرندارید از وکیل بخواهیدبرایتان لایحه ای تنظیم وضم پرونده بدون حضوردردادرسی نمائید
پوزش بنده را نسبت به دیرپاسخ دادن پذیرا باشید
ما بیشتر،
پاسخ }
سپاس شده توسط
سپاسگزارم لطف کردید
البته میگویند ممانعتی نیست و اگر میخواهی بیا سر ملک خودت
چندبار بصورت آزمایشی رفتم اما درآمدی که بمن نشان داده میشد کفاف حقوق کارگر ساده راهم نمیکرد یعنی کمتراز روزی ده هزارتومان پس در مراجعات بعدی دلیلشان کم درآمدی بود
اما در شکایت مطروحه علیه بنده ماهیانه پنج ملیون تمان تقاضای خسارت نموده انداز زمان تنظیم شکایت
پاسخ }
سپاس شده توسط
در شکایت مطروحه علیه جنابعالی مطالبه ماهیانه پنج میلیون تومان خسارت به عبارتی علیه خودشان اقرار نموده اند جنابعالی نیز درتقابل ادعای آنها میتوانید طرح دعوی اجرت المثل ایام تصرف تقدیم دادگاه نمائید همزمان رسیدگی خواهدگردید واجرت المثل ده سال تصرف را بنا براقرارخودشان خواهید گرفت.

از نظرات ارزشمند دوستانم خصوصآ جناب کامیاب نیز استفاده می نمائیم
ما بیشتر،
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام
باتشکر از جناب حکمت
آیا امکانش هست که آقای کامیاب نظر شخصیشوتو لطف کنن
پیشاپیش تشکر میکنم
پاسخ }
سپاس شده توسط

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb اختلاف برسرملک مشاع صادق پیش دار 1 5,847 ۶ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۳۰ : ۱۸
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان