امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصادف جرحي و عدم پيگيري صدمه ديده
با عرض سلام خدمت شما
من ديروز با يك موتور تصادف كردم كه سه نفر بر روي آن بودند و من تقريبا مطمئن هستم كه از قصد با من برخورد كردند اما به دليل نوع برخورد بنده مقصر شدم. خوشبختانه نه موتور و نه ماشين اصلا صدمه نديدند. راكب موتور از ناحيه انگشت كوچك دست چپ دچار شكستگي شد و فاقد گواهينامه بود. دو نفر ديگر هم ضرب ديدگي جزيي از ناحيه زانو و آرنج داشتند. اما هر سه نفر شكايت نامه تنظيم كردند و درخواست مراجعه به پزشك قانوني دادند و ماشين بنده و موتور به پاركينگ منتقل شدند. راكب موتور به دليل شكستگي در بيمارستان بستري شدند و قرار بود دوشنبه عمل جراحي روي انگشتشان انجام بشود كه امروز كه من خواستم به عيادت بروم متوجه شدم چند ساعت قبل از بيمارستان خارج شدند با رضايت خودشان. مسئول بخش مربوطه در بيمارستان گفتند كه تذكر به ايشان داده شده كه در صورتي كه بخواهند مثلا به بيمارستان خصوصي بروند براي جراحي ممكن است بيمه و ضارب(بنده) نپذيرند. حالا بنده هرچه تماس ميگيرم يا جوابگو نيستند يا گوشي خودشون رو خاموش كردند. من ميخواستم ببينم اگر نخواهند كاراي پزشكي قانوني رو انجام بدهند يا بخواهند اذيت كنند ما چه كاري از دستمان بر مي آيد؟ و اينكه ايشون منتظر عمل نماندند و خودشون رضايت دادند و خارج شدند از بيمارستان آيا بعدا مشكلي براي بنده ممكن است پيش بيايد؟ همچنين اگر پيگير كارها نشوند تا چند وقت بعد قاضي مي تواند دستور آزادي خودرو را بدهد؟ چون احساس ميكنم عليرغم رفتار بسيار محترمانه بنده، قصد اذيت كردن و طولاني كردن روند دادگاه رو دارند. و يك سوال ديگه اينكه من در چه زماني و به چه شكلي بايد از اينها رضايت نامه بگيرم كه بعدا نتوانند ادعايي دوباره روي اين پرونده مطرح كنند؟ پيشاپيش از بذل توجه شما سپاسگزارم.

يك سوال ديگه هم داشتم، اينكه ايشون گواهينامه نداشته بعدا بيمه خسارت رو به ايشون پرداخت ميكند يا ممكنه پرداخت نكنه و مارو درگير كنه با ايشون؟ سپاس از پاسختون
پاسخ
سلام
در قانون مجازات اسلامی وقانون مسئولیت مدنی تصادف از موارد غیرعمد میباشد کدام آدم عاقلی حاضرمیشود خودش را دربستر بیماری بیندازد.

قطعآ پاسخ منفی خواهد بود به فرض مثال چنین باشد سوابق اشخاص درپرونده کیفری وجوددارد در صورت علم به عمدی بودن از قاضی تحقیق میتوانیددرخواست کنید تا سوابق راکب که مظنون به سوابق قبلی باشدرا اخذ نماید درصورت صحت اظهارات جنابعالی میتوانید شکایت کلاهبرداری کنید.
دادخواهی حق قانونی هر شخص ورسیدگی تکلیف قانونی مرجع قضائی توسط قاضی میباشد بگذارید مدت اندکی بگذرد مضروب از بستر بیماری برخیزد سپس چنانچه پیگیر پرونده نشد از مرجع قضائی طی درخواستی کتبی تععین تکلیف پرونده وخودرو را بخواهید

اصولا در هرنزاعی وتصادفی وضرب جرح عمدی وغیرعمدی شخص مقصر خودش را بری از گناه جلوه میدهد بنده هم از این موضوع استثناء نیستم فعلآ رضایت وسایر بماند برای بعد برای بهبودی مضروب دعاکنیداگر بیمه نامه معتبردارید پرداخت خواهدنمود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  تصادف با عابر مصطفی 2 2,158 ۲۷ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۲ : ۰۰
آخرین ارسال: vakil
  تصادف با عابر پیاده mazegar 5 3,733 ۱۱ شهريور ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۳۹ : ۰۰
آخرین ارسال: mazegar
  تصادف Mahdiii 1 2,688 ۲ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۸ : ۱۳
آخرین ارسال: vakil
  کروکی تصادف Mmh72 1 3,255 ۶ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۰ : ۰۵