امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجاره
سلام. بنده در خانه ای مستاجر بودم مورد اجاره را 4/11/93 تحویل بنگاه دادم و رسید گرفتم بنگاه هم با وجود اینکه میدانست برای هر روز تاخیر در تحویل منزل روزی 10 هزار تومان جریمه من باید به موجر پرداخت بکنم کلید مورد اجاره را دو ماه بعد تحویل موجر داده و رسید دریافت کرده. موجر بعد از تحویل منزل اقدام به تعویض کلید خانه کرد . مشاور املاک در رسیدی که از موجر گرفته وپیش خودش بود دستکاری کرده و حساب و کتاب مابین خود و موجر ( ارتباطی به ملک مورد اجاره ندارد ) را نیز در آن رسید ثبت کرده است موجر بعد از ماهها از من و مدیر بنگاه شکایت جعل کرده است و کارشناس نیروی انتظامی جعلی بودن سند را تایید کرده است ( کارشناس نوشته اول جمله ی مربوط به تحویل کلید منزل و تاریخ و امضای موجر ثبت شده و در مرحله ی دیگر یک جمله مربوط به مطالبات موجر و مدیر بنگاه و در مرحله ی سوم نیز یک مطلب دیگر نوشته شده است که هیجکدام ارتباطی به من ندارد و من هیچ نقش و دخالتی در آن رسید ندارم )
بازپرس هم برای من و هم برای مدیر بنگاه کیفر خواست صادر کرده است
1- آیا این کیفر خواست قانونیست؟ 2- آیا من میتوانم برای دو ماه که بنگاهدار کلید را پیش خودش نگاه داشته و روزانه ده هزار تومان جریمه بر من تعلق گرفته با شکایت خیانت در امانت از ایشان بگیرم؟ 3- آیا من هم میتوانم از بنگاهدار شکایت جعل بکنم؟ خیلی متشکر
پاسخ
باسلام و عرض ارادت خدمت اساتید
درخصوص جعل اگر شما نقشی نداشته اید میتوانید با دفاع خوب بیگناهی خویش را ثابت کنید
ولی در خصوص ۲ماه جریمه بنظر میرسد بتوان به بنگاه دار از باب تسبیب جهت مطالبه ی مبلغ جریمه رجوع کرد،خیانت در امانت متصور نیست!
تا نظر دوستان چه باشد
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
سلام
هرچند نظردوستم جناب مدافع عدالت بر بنده صائب میباشد
دوست عزیز از منظر قانون مشاور املاک در خصوص عین مستاجره پس از عقد قرارداداجاره تکلیفی نداردا ما بعضآ مشاهده میکنیم که در خصوص تخلیه موجر ومستاجر به مشاوراملاک رجوع میکنند
خیر مشاور املاک نسبت به قبض واقباض عین مستاجره وفسخ قرارداد به نظربنده مسئولیتی الا مسئولیت کیفری اعمال خویش از نظر جعل وسایر ندارد
تا نظردوستانم چه باشد؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام خدمت دوستان بزرگوار و ممنون از پاسخ دوستان بنده یک جمع بندی از پاسخ دوستان نموده و نظر خود را به شرح ذیل به سوالات شما اعلان مینمایم .بنگاه مطابق قانون تجارت دلال بوده و با عقد قرارداد وظیفه قانونی بنگاه خاتمه میابد مگر طرفین بنگاه و یا شخص خاصی را بعنوان حکم و داور قرارداد مشخص نموده باشند،که در این حالت نظر حکم و داور در صورتی که مغایر با قانون نباشد برای قاضی هم لازم الاطباع بوده.متاسفانه هنوز در کشور ما اکثریت قریب به اتفاق مردم و حتی خود بنگاه هم وظیفه خود را نمیداند و در هر کاری دخالت میکند و پاسخ سوالات شما به شرح ذیل بوده
- آیا این کیفر خواست قانونیست؟
بله چون شما حق دادن کلید به بنگاه را نداشته و ندارید زیرا عمل شما شاید از نظر خودتان صحیح و عقلانی باشد امکا از منظر قانون نوعی تبانی محسوب شده چون بنگاه باید شما را راهنمایی مینمود در صورت تخلیه دادخواست تامین دلیل بدهید و کلید و مورد مستاجره را یا تحویل شورا و یا نزد خودتان نگه میداشتید که عموماً شورا پس از تامین دلیل و ارائه گزارش تخلیه بودن مورد اجاره کلید را نزد مستاجر میگذارد و بنگاه از نظر قانونی هم مجازات جعل و هم مجازات تبانی و اعمال دخالت در امور قضایی بدون داشتن سمت و اعمال نظر شخصی نموده و به نوع خیانت در امانت هم نموده و شما هم در این موضوع تبانی داشته اید.
2- آیا من میتوانم برای دو ماه که بنگاهدار کلید را پیش خودش نگاه داشته و روزانه ده هزار تومان جریمه بر من تعلق گرفته با شکایت خیانت در امانت از ایشان بگیرم؟
اول بیگناهی خودتان را ثابت کنید سپس دنبال حق باشید
3- آیا من هم میتوانم از بنگاهدار شکایت جعل بکنم؟
بله هم جعل و هم عناوین دیگر مانند دخالت در امور قضایی سوء استفاده و......
این نظر شخصی بنده بوده و ممنون ازپاسخ دوستان بزرگوار
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اقامت فردی غیر از مستاجر در مکان مورد اجاره 13881355 1 3,718 ۱۱ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۱ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
Smile اجاره اپارتمان مریم 1 2 4,374 ۱۲ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۰ : ۰۰
آخرین ارسال: dadkhah
  ورثه پسر آپارتمان را تخلیه نمی کند و اجاره هم نمی دهد . maryam2 2 4,858 ۳ تير ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۷ : ۲۱
آخرین ارسال: کامیاب
  فسخ اجاره توسط مستاجر ahdcomp 2 5,172 ۲۶ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۲ : ۱۳
آخرین ارسال: کامیاب
  جریمه فسخ قرارداد اجاره ملک kia 3 7,791 ۱۰ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۹ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان