امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حق ادامه تحصیل
سلام
خسته نباشین
من 4 ماه پیش عقد دائم کردم ولی هنوز به منزل همسرم نرفتم و در منزل پدری ساکن هستم.
ایشون موقع عقد شفاها رضایت خودشون رو برای ادامه تحصیل من اعلام کردن اما در عقدنامه شرطی مبنی بر حق ادامه تحصیل ثبت نکردیم
2 ماه بعد از عقد علیرغم توافق اولیه, ایشون مخالفت خودشون رو برای تحصیل من اعلام کردن و من بدون رضایت همسرم در دانشگاه (دوره کارشناسی ارشد ) ثبت نام کردم و الان مشغول ادامه تحصیل هستم و یک ماهه از ایشون بی خبرم
می خواستم ببینم ایشون می تونن از ادامه تحصیل من به صورت قانونی جلوگیری کنن؟
آیا ممکنه دادگاه حکم اخراج من از دانشگاه رو صادر می کنه؟
با توجه به وجود اختلافات زیاد فرهنگی و رفتارهای بدی که ایشون در این مدت داشتن من قصد زندگی با ایشون رو ندارم
به نظرتون صبر کنم ایشون تقاضای طلاق بدن یا بهتره خودم دادخواست مهریه بدم و از حق حبس استفاده کنم؟
ممنون از سایت مفیدتون

پاسخ
(۴ آذر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۲ : ۱۹)zzzzzz نوشته است: سلام
خسته نباشین
من 4 ماه پیش عقد دائم کردم ولی هنوز به منزل همسرم نرفتم و در منزل پدری ساکن هستم.
ایشون موقع عقد شفاها رضایت خودشون رو برای ادامه تحصیل من اعلام کردن اما در عقدنامه شرطی مبنی بر حق ادامه تحصیل ثبت نکردیم
2 ماه بعد از عقد علیرغم توافق اولیه, ایشون مخالفت خودشون رو برای تحصیل من اعلام کردن و من بدون رضایت همسرم در دانشگاه (دوره کارشناسی ارشد ) ثبت نام کردم و الان مشغول ادامه تحصیل هستم و یک ماهه از ایشون بی خبرم

نقل‌قول: می خواستم ببینم ایشون می تونن از ادامه تحصیل من به صورت قانونی جلوگیری کنن؟
ایشان نمیتوانند بدون دلیل قانع کننده از تحصیل شما جلوگیری نمایند . ولی ظاهراً برای خانمهای متاهل رضایت همسر را برای ثبت نام میخواهند .

نقل‌قول: آیا ممکنه دادگاه حکم اخراج من از دانشگاه رو صادر می کنه؟

متاسفانه به دلیل وجود نقص در قوانین خانواده ما و وجود برخی از قوانین قرون وسطایی !! امکان داره . اگر همسر شما دادخواست بده و بتونه دادگاه رو قانع کنه این امکان هست .

نقل‌قول: با توجه به وجود اختلافات زیاد فرهنگی و رفتارهای بدی که ایشون در این مدت داشتن من قصد زندگی با ایشون رو ندارم
به نظرتون صبر کنم ایشون تقاضای طلاق بدن یا بهتره خودم دادخواست مهریه بدم و از حق حبس استفاده کنم؟
ممنون از سایت مفیدتون

اگر شما قصد زندگی ندارید بهتر است دادخواستی ارائه کنید تا وجود اختلاف و امکان جداییتان برای دادگاه محرز شود . در این صورت بعید به نظر می رسد در خصوص ادامه تحصیلتان دادگاه ممانعت به عمل آورد . دادخواست مطالبه مهریه ارائه دهید بهتر است .

جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابهام رای دیوان عدالت اداری در مورد تحصیل مجدد salirezae 0 5,274 ۱۷ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۹ : ۱۹
آخرین ارسال: salirezae
  پیگیری یک پرونده حقوقی که رسیدگی به آن بعداز4سال ادامه دارد حاجی محمد خدری 2 4,633 ۱ مرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۰ : ۰۰
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان