امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم حضور فروشنده
سلام
اینجانب آپارتمانی را از یک بساز بفروش ( که خود نیز مشاور املاک است ) خریداری کردم با کد رهگیری و بجهت دیرکرد در پرداخت بخشی از مبلغ به فروشنده ( که مقصر واقعی آنهم خود فروشنده بود ) توافقی نوشتیم و ۹۰% مبلغ کل را پرداخت کردیم همچنین توافق کردیم که مبلغ ۴۰ میلیون تومان خسارات در هنگام تنظیم سند در دفتر اسناد در تاریخ ۳/۱۵ به فروشنده پرداخت شود همچنین اگر هر کدام از طرفین در تاریخ مزبور جهت انتقال سند حاضر نشدند شخص خاطی روزی ۵۰۰ هزار تومان به طرف مقابل بدهد در ضمن همان روز توافق فروشنده ( که مشاور املاک نیز است) آپارتمان را که قبلا به کسی اجاره داده بود ان اجاره نامه را بنام ما به عنوان موجر تنظیم کرد و آپارتمان را به ما تحویل داد , روز ۳/۱۵ تعطیلی بوده ما به عنوان خریدار روز بعد کاری به دفترخانه رفتیم و فروشنده حاضر نبوده و گواهی عدم حضور گرفتیم الان دو ماه گذشته خبری از فروشنده نیست. ما به آپارتمان مراجه کردیم با سایر مالکین صحبت کردیم ( فروشنده اینجا را که خانه قدیمی بوده بصورت مشارکت ساخته) معلوم شد سایر مالکین نیز ناراضی هستن و فروشنده هنوز بخشی از کارهای شهرداری را انجام نداده و پایان کار نگرفته و با مالکین دیگر هم اختلاف دارد) , لطفآ در صورت امکان به سوالات ذیل را پاسخ دهید
-آیا اینکه روز ۳/۱۵ روز تنظیم سند تعطیل بوده خللی در عدم حضور ایجاد میکند
- اینجانب قصد دارم وکیل گرفته و پیگیری نمایم, آیا قبل از پیگیری از طریق وکیل میشود اظهار نامه تنظیم کرد جهت اطلاع به فروشنده ,آیا برای تنظیم اظهارنامه وکیل نیاز است یا شخصا میتوانم اقدام کنم توضیح اینکه من در تهران نیستم این آپارتمان را هم دوستم که وکالت خرید از من دارد خریده ( دوستم وکیل رسمی نیست) آیا او میتواند اظهارنامه تنظیم کند
- آیا الان آپارتمان رسما تحویل اینجانب میباشد و اگر شکایت کنیم برای تنظیم سند بنام ما سند تنظیم میشود
- آیا پس ا ز طرح دعوی اگر هزینههای شهرداری بود ما بایستی پرداخت کنیم و آیا امکان گرفتن خسارات روزی ۵۰۰ هزار تومان طبق توافق نامه است
از کمک جناب عالی بسدیار متشکرم
پاسخ
دوست ؛ مخاطب گرامی
ضمن سلام
اگرقصد انتخاب وکیل دارید بعداز تعیین وانتخاب وکیل مسلما راه های لازم را میداند وبشما خواهد گفت واگر دوست شما حق وکالت ندارد و اطلاعات حقوقی دارد ازوی کمک بگیرید.
1- برای ارسال اظهارنامه حضور شخص اظهارکننده (شما ) لازم است ویا وکیل رسمی شما با وکالت نامه رسمی
2- اگر در قرارداد منعقده بابت خسارت دیرکرد مقررشده وطرفین پذیرفتین بله میتوانید درخواست کنید
ولی بنظربهتراست اول به فروشنده مراجعه وعلت عدم حضورش را جویا شوید شاید منع قانونی داشته که دراین صورت ضامن خسارت نخواهدبود
3- چون نوشتین که اپارتمان را بشما تحویل داده وبین شما ومستاجر فعلی قرارداد اجاره نامه جدید تنظیم شده بله ملک تحویل شما شده وبعداز انقضاء مهلت مستاجر مکلف است مطابق قرارداد ملک راپس از تسویه حساب ودیعه واب وبرق وتلفن وگاز وغیره بشما تحویل نماید
4- اگر هزینه هائی بیشتر مبلغ توافق مصرف نمودید که مورد توافق نبوده واضافه هزینه کرده اید ویا پرداخت مینمائید بله میتوانید از فروشنده انرا مطالبه نمائید درصورتیکه این موضوع مخفی مانده باشد
5- بنظرم باید وکالت دوست شما به شما منتقل گردد وتفویض شود تا شما بتوانید بعنوان وکیل ( یا مالک )اقدامات بعدی را انجام دهید
خدانگهدار
ودراین باره نظر دوستان بزرگوار نیز ارشاد خواهیم شد
پاسخ
جناب ضمن تشکر , هنوز پاسخ سؤال روشن نمیباشد
در مورد طرح اظهارنامه منظور بنده اینبود که وکیل بنده با وکالت رسمی حتما بایستی وکیل پایه یک دادگستری باشد یا اینکه با وجود اینکه وکیل دادگستری نیست ولی وکالت رسمی از اینجانب دارد هم میتواند اینکار را انجام دهد
سوال دیگر اینکه روز حضور در محضر ۳/۱۵ تعطیل بوده و ما روز کاری بعد مراجه کردیم , عدم حضور گرفتیم این خلل در عدم حضور ایجاد میکند
با تشکر
پاسخ
باسلام - گفتید قصددارید وکیل انتخاب کنید اگر وکیل منصوب فرمودید ایشان قادر است بله میتواند
2- اگر ارسال اظهارنامه در حیطه موردوکالت وکیل مدنیتان درج است (همان شخص وکیل که ازطرف شما ملک را خریده ) میتواند درغیر اینصورت میتواند بنام خود اظارنامه ارسال نماید وابتدا" شرحی به نیابت از شما وسپس مطلب لازم قید نماید
ضمنا درمورد تاریخ 15 /3 /94 که روز تعطیلی بوده عذر موجه حساب میاید وروزبعدهم شما عدم حضور طرف را گرفته اید از همان روزیکه دفترخانه فعال بوده وغیرتعطیل است محاسبه خواهدشد
چون ممکنه ضرر ناشی از تخلف وکیل هم دربین باشد مبادا خدای ناکرده لطمه ای که بشما واردشده دراثرسهل وجهل وکیل مدنی باشد . درست بیاندیش که صحیح بمقصدبرسی
آیا وکیل مدنی شما که ملک را خریده وبا فروشنده بهرنحوی توافق نموده کار محوله را درست وصحیح مطابق خواسته شما وبرابر اصول انجام داده است وایا بعدازخرید ملک انرا طی همان طریق بشما انتقالداده یا خیر .
خدانگهدار
ازنظردوستان نیز استفاده خواهیم برد .
پاسخ
متشکرم
پاسخ
سلام
دوست عزیز با مواردی که ذکرفرمودیدراه دشواری درپیش خواهیدداشت ودفاع از دعاوی از عهده شما خارج بالنتیجه پینهاد میکنم از وکیل دردعاوی خویش استفاده نمائید
اما پاسخ پرسش ها
1--آیا اینکه روز ۳/۱۵ روز تنظیم سند تعطیل بوده خللی در عدم حضور ایجاد میکند
در قوانین حقوقی مورد جنابعالی ارتباط به حساب مواعد دارد خیر روز تعطیل درمواعد محاسبه نمیگردد

2-- اینجانب قصد دارم وکیل گرفته و پیگیری نمایم, آیا قبل از پیگیری از طریق وکیل میشود اظهار نامه تنظیم کرد جهت اطلاع به فروشنده ,آیا برای تنظیم اظهارنامه وکیل نیاز است یا شخصا میتوانم اقدام کنم توضیح اینکه من در تهران نیستم این آپارتمان را هم دوستم که وکالت خرید از من دارد خریده ( دوستم وکیل رسمی نیست) آیا او میتواند اظهارنامه تنظیم کند
تنظیم اظهار نامه کار هر شخص غیر حقوقدان نیسچه بسا اظهارنامه ای ارسال وبه ضررخویش اقاریری اظهارنمائید.

3-- آیا الان آپارتمان رسما تحویل اینجانب میباشد و اگر شکایت کنیم برای تنظیم سند بنام ما سند تنظیم میشود
با شرایط مذکور قبض واقباض صورت گرفته بالنتیجه جناباعلی مالک محسوب میگردید مگرخلاف ان ثابت شود.

4-- آیا پس ا ز طرح دعوی اگر هزینههای شهرداری بود ما بایستی پرداخت کنیم و آیا امکان گرفتن خسارات روزی ۵۰۰ هزار تومان طبق توافق نامه است
بله هزینه های پرداختی طبق مقررات قانونی قابل مطالبه میباشد
پیشنهاد میکنم فعلآ دادخواست مطالبه خسارت تاخیردرایفای تعهدات قراردادی از مورخ 15/3/94 لغایت اجرای حکم ومطالبه خسارات تقدیم دادگاه نمائیدالبته منوط براینکه تنظیم سند از ارکان ایفای تعهدات درقراردادباشد؟
منتظر پاسخ تکمیلی دوستانم باشید
از کمک جناب عالی بسدیار متشکرم
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عدم حضور خريدار در دفتر خانه mr794613 1 4,644 ۲۲ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۷ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان