امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حق طلاق زن براي موارد خاص
سلام دوستان

عزيزاني كه در جريان مشكل من بودن ميدونن كه هفت ماه قبل يه جر و بحثي پيش اومد و خانمم درخواست طلاق داد و يه مدت رفتيم و اومديم و رابطه ام رو خوب كردم و دادگاه اهل سنت زاهدان هم راي رو به من داد و گفت همسر بايد بره خونه شوهر ...
( البته ما عقد بوديم و هنوز مراسم عروسي رو نگرفته بوديم )

گذشت و گذشت و كدورت بين اقوام و خانواده هاي دو طرف هم خدا رو شكر حل شد ...

قرار بود اين ماه مراسم عروسي رو بگيريم
كه باز خانم بنده شرط گذاشت !!!

البته اينم بگم كه من خونه مستقل دارم ( طبقه بالاي خونه پدر مادرم )
و يكي از شروط همسر اين بود كه خونه در مكاني ديگر بگيرم كه قبول كرده بودم ...

حالا شرط جديد ايشون اينه كه من به عنوان شوهر يه دست خط با امضا بدم و بريم دفتر اسناد رسمي ثبت كنه كه اگر فردا روز من شوهر مانع فعاليت ( فيلمسازي ) همسرم شدم حق طلاق با اون باشه !!!

من كه اصلا زير بار نرفتم ... گفتم اينقدر حرف و خواسته تو زشت هست كه حتي اگه ميگفتي دست خط بده كه مانع نميشي حتي بدون حق طلاق من اين كار رو نميكردم!
هيچكس هم از فرداي خودش خبر نداره ...

به هر حال ... بنده كه واقعا الان وجدانم راحت هست
اينقدر تو اين هفت ماه پيشنهاد ازدواج مجدد و گزينه هاي متنوع و مختلفي معرفي كردن و من صبر كردم كه برگرديم سر خونه زندگي خودمون ... ولي الان خود خانم اينجوري بهونه و شرط و شروط ميزاره هر روز !

خانم بسيار خوب و دينداري حتي معرفي كردن كه خونه و ماشين داشت، كارمند رسمي دولت بود، هم سن و سال خودم بود، و وقتي گفتم من شرايطم اينه و همسرم رو طلاق نميدم و شما ميتوني فردا روز به عنوان همسر دوم بياي وارد زندگي من بشي؟ اينم قبول كرده بود!
ولي من باز خودم گفتم چهار سال با اين همسرم عقد بودم و نتونستم كس ديگه اي رو وارد زندگيم كنم، نميدونم واقعا مردي هست اينقدر فرصت بده به همسرش!

كلا دست خط و اين چيزا رو كه نميدم ...به قول ديگران اين دست خط باعث ميشه فردا روز دست خط هاي بعدي رو هم بهش بدي ...

كاري ندارم كه واقعا چطور يه نفر ميتونه از فيلم سازي و مستندسازي و اين چيزا نگذره ولي از شوهرش به سادگي بگذره ... كاش يه فيلم هم ساخته بود، متاسفانه هنوز آماتور هست همسرم و فقط يه فيلم كوتاه 2-3 دقيقه اي ساخته!!! يه روياهايي تو سرش هست مثلا جشنواره كن فرانسه بره و جايزه بگيره !!! والله بزرگان سينماي ايران نتونستن ..... اي بابا بي خيال
ميدونم اينجا جاي بحث مشاوره خانواده نيست
ولي سوالم اينه كه كلا چنين دست خط و دست نوشته هايي فردا روز باعث مشكل ميشه
وقتي حق طلاق رو بدي به همسر براي اينكه اگر فردا روز مانع فيلم سازي ايشون بشي؟!

( البته بازم تكرار ميكنم كه اصلا چنين كاري نميكنم، ولي ميخوام آگاه بشم در اين زمينه )
ممنون و بازم شرمنده كه حرف هاي منو تحمل ميكنيد ...
پاسخ
سلام
اگر چه این انجمن مشاورخانواده نیست لیکن درامورخانواده گی وقانون خانواده تکلیف عرفی وشرعی داردکه پاسخ ارائه نمایدومورد شما نیز از آن موردمیباشد
دوست عزیز ما درقانون وشرع انور وسایرادیان مقوله ای به نام حق طلاق به زوجه نداریم آنچه عامیانه حق طلاق شهرت پیدانموده وکالت در طلاق میباشد که وکیل باید مصلحت موکل رادرارائه دادخواست طلاق به دادگاه رعایت نماید به این صورت که مالی ببخشد تا بتواند موکل خودیعنی زوجه را به سرانجام منحوس طلاق برساند وکیل هم باید از وکلای دادگستری باشد نه هرشخص غیر حقوقدان من جمله شخص موکل (زوجه)یا اینکه زوجه خود مجوز وکالت از کانون وکلای دادگستری داشته باشد وقراردادوکالت به اعتبار وکالتنامه رسمی که دراختیاردارد تنظیم نماید.
پرسش جنابعالی
سوالم اينه كه كلا چنين دست خط و دست نوشته هايي فردا روز باعث مشكل ميشه
وقتي حق طلاق رو بدي به همسر براي اينكه اگر فردا روز مانع فيلم سازي ايشون بشي؟!
پاسخ
خیراگر طی عقدخارج لازمی حق عزل وکیل رااز خوددرسندوکالت عزل نکنید هرزمان که بخواهید میتوانید وکیل را عزل ووکالت بلااثرخواهدشد.

اگرنتوانستم مطلب رابرسانم درانتظار پاسخ های اساتیدم جناب کامیاب ومدافع عدالت که دراین خصوص تبحربیشتری دارند باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ممنون از شما ولي خب بنده واقعا گيج ميشم كلمات حقوقي و اينا رو كه ميشنوم... شرمندم
ولي ساده تر اينكه من حتي اگه دست نوشته بدم به خانمم و امضا كنم و به قول اون بريم دفترخونه اسناد رسمي تا اين دست نوشته رو تاييد كنه يا در سند ازدواجي چيزي ثبت كنه ( كه نميدونم اصلا چنين كاري ميكنن يا نه ) باز هم فردا روز
اگر مانع فعاليت و فيلم سازي خانمم بشم نميتونه بره طلاق بگيره حتي با حق طلاقي كه من بهش دادم ...
ببينيد يه مشورت ، با اينكه واقعا ميدونم اينجا سايت مشاوره نيست
ولي من زندگيم رو دوست دارم
از يه طرف اين دست نوشته رو هم بخاطر همون مرد بودن و ... نميتونم بدم
نا سلامتي ما هم يه غروري داريم ديگه ...
بنظر شما الان كه ميگيد تاثيري نداره روي حق طلاق چنين كاري بكنم ؟!
پاسخ
عزيز اين حق طلاق كه خيلي چيز جدي هست كه !Confused

[/quote]
این حقوقدان درباره نوع دیگر وکالت می‌گوید: «اما مورد دوم وکالت مربوط به حالتی است که شوهر به زن وکالت مطلق و بدون قید و شرط موضوعی می‌دهد که هر وقت بخواهد، خود را طلاق دهد. این وکالت از نظر حقوقی و قانونی صحیح است و مانند آن است که شوهر او را طلاق داده یا شخص ثالث به وکالت، زن را طلاق داده است. در این حالت، برخلاف مورد نخست، نیاز به اثبات شروط فوق در دادگاه نیست و اعمال وکالت از طرف زن متوقف بر تحقق آن نبوده و به تشخیص و تصمیم او قابل اعمال در دادگاه است.»
[/quote]
پاسخ
شرمنده من همش پست ارسال ميكنم ، واقعا نگرانم

زندگيم رو دوست دارم
يه راه طلاق و دادگاهم يه بار رفتم تو سن 26 سالگي كه دوباره منو بكشن نميرم اون سمت !
الان مثلا من بخوام چنين دست نوشته اي بدم و بريم جايي ثبت كنيم
منم ميتونم يه شرط خيلي سنگين بزارم كه فردا روز دردسر نشه اين حق طلاق واسم ؟!
نگاه كنيد مثلا فردا روز خانم بنده ميگه من تو اين شهر نميتونم فيلم بسازم و بايد برم تهران مثلا
خب منم كه نميتونم از كار و زندگي و خانوادم بگذرم
ميگم نه نميام ، نه نميشه بري ...
خب اين ميشه مانع فعاليت خانم شدن و ميتونه بره طلاق بگيره با حق طلاقي كه داره !

الان اگر اگر اگر چنين حقي بخوام بهش بدم
آيا ميتونم تو همين دست نوشته اينو اضافه كنم
كه همسرم بايد از مهريه و نفقه بگذره
حضانت بچه رو به پدر بده
و اگر خودش ميخواد بره طلاق بگيره بايد خسارت بپردازه ( مثلا 100 ميليون تومن! )

آيا چنين چيزي ميشه و بعد اعتباري داره ؟!

ممنون ميشم به زبون ساده هم بهم بگين
عجله هم دارم
مثلا قرار بود مرداد مراسم عروسي بگيرم بعد 4 و نيم سال !
پاسخ
به عبارت ساده وکالتی که شما میدهید نبایددر آن درج شود طی عقدخارج لازمی موکل حق عزل وکیل رااز خودسلب نمود این یعنی خراب کردن پل های پشت سر وماندن درجزیره آدم خوارها اما اگر چنین جمله ای نوشته نشود چنانچه زوجه وکیل جهت طلاقتعیین نمود قطعآ دادخواست وضمائم ووقت دادگاه به شما نیز ابلاغ خواهد شد با یک اخطاریه دفترخانه یادرهمان جلسه دادگاه همسرتان رااز وکالت عزل بالنتیجه وکیل را هم عزل میکنید

شرایط حین العقد میگویند مورد شما بعداز عقد است که موردداشتم زوج500سکه بهارآزادی اقراربه بدهی به همسرش نموده بود درنهایت بعداز2سال دادگاه بدوی زو رامحکوم نمود اما دردادگاه تجدید نظر طی لایحه ای وگواهانی به استناد رای488مورخ.../../88 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری چون تلویحآ مشخص شده بود مربوط به افزایش اقساط مهریه بود رای بدوی رامنقلب وحک مبربی حقی زوج خانه دار صادرگردید

واقعآ نمیدانم دفترخانه ازدواج حاضر به تنظیم شرط خارج از سندنکاحیه میشود ؟
اما دردفترخانه هایی که به امور ثبت اسناد ملکی اشتغال دارند این امرممکن میباشد
از این ساده تر نتوانستم بیان نمایم
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق internet 31 32,941 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۱
آخرین ارسال: هشتگ11
  مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی vakil 0 3,258 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۰ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان