امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با چه عنوان شکای کنم
با سلام و تشکر از راهنمایی عزیزان

مالک 3 دانگ مشاع از 6دانگ مغازه ای بودم که چند سال قبل بعد از انحصار وراثت از طرف بقیه وراث به من انتقال پیدا کرد ( بااستثناء 11 سهم از 48سهم اعیانی مربوط به مادرم ) و مالک 3 دانگ دیگر دو نفر دیگر( غیر از ورثه ) که تصمیم به فروش را داشتیم که هر بار به دلایلی به توافق با هم یا با خریدار نمیرسیدیم که آخرین بار خرداد93 با شرکا به قیمت 3 دانگشان 185 میلیون با هم توافق کردیم برای فروش که باز با خریدار و نحوه پرداخت وجه به توافق نرسیدیم که 370 میلیون بود و 180 میلیون زیر قیمت بازار حاضر به فدوش بودیم تا اینکه در بهمن 93 خریداری دیگر آمد قیمت واقعی را به او گفتم و اینکه من 3 دانگم را کمتر از 220 میلیون نمیدهم ولی 3دانگ شرکایم را نمیدانم ولی قبلا به 185 میلیون راضی بودند قرار شد از شرکایم بپرسم که انه به فروش 185 میلیون راضی بودند ولی از قیمت توافقی 3 دانگ من با خریدار مطلع نبودند . قرار شد در دفتر املاک هر 3 دانگی را جدا قولنامه کنیم از من 215 میلیون و 3 دانگ دیگر را 185 میلیون . روز قولنامه خریدار گفت دفتر املاک آشناست گفته یک قولنامه 370 میلیون بنویسیم و ما باقی را جداگانه چک بگیر بخاطری اگر شرکایت بدانند که از تورا بیشتر میخرم آنها هم بیشتر میخواهند ( چون از چند نفر در مورد خریدار سوال کرده بودم و همه آن را ایید کرده بودند که خوش حساب است و خودش نیز با هزار قسم و اینکه استخاره کردم برا خرید اینجا و بیع ابوالفضل خوندن همان قسم است که مرسوم اینجاست حتی املاکی نیز تاییدش مینمود ) قبول کردم در 13 بهمن در دفتر املاک قولنامه نوشته شد که یک چک بمبلغ 150 میلیون تاریخ روز و یک چک 35 میلیون همزوان با انتقال سند که تا یکماه دیگر بود و عینا برای شرکایم من امضا کردم چون برای شرکایم کاری پیش امده بود روز بعد امضا نمودند. روز بعد با خریدار رفتیم بانک برای وصول چک150 میلیونی که توسط من پاس شد و130 میلیونش واریز شد بحسابم در همان بانک و 20 میلیون دیگرش توسط خریدار مجددا واریز شد به حساب خودش ( چون مبلغی بحسابش برای چک شرکایم واریز شده بود کم بود تصمیم به نزول این مبلغ داشت که به پیشنهاد من قرار بر این شد خودرو زانتیایی که میگفت 45 میلیون قیمتش است من بردارم که مشکلش حل شود به همین دلیل 20 میلیون بحسابش برگشت داده شد ) بعد از این ماجرا رفتیم دفترخانه و وکالت بلاعزل به او دادم بعد دفتر املاک برای تسویه حساب و نوشتن قولنامه ماشین که در قولنامه ماشین مبلغ 45 میلیون قیمت ماشین قید شده که از مبلغ فدوش 3 دانگ مغازه پرداخت گردیده است و انتقال سند نیز تا یک ماه آینده یعنی 13 اسفند 93 و یک چک 5 میلیونی که جمع آنها 215 میلیون میشود ( 130 نقد + 45ماشین +35 چک همزوان با انتقال سند مغازه +5میلیون چکی دیگر ) و سندهای مغازه نیز تحویل خریدار برای انجام کارهای تک برگ شدن (سندها هنوز دفترچه ای بودند)و بعد انتقال به نام خودش . حال بعد از گذشت 3 ماه و نیم نه تنها هیچکاری برای تک برگ کردن و انتقال انجام نداده که چکها را پاس نماید(چکها در دفتر املاک میباشند) روز قولنامه ماشین گفت فقط یک گلگیر ان رنگ دارد در صورتی که یکماه بهد مشخص شد که دور ماشین کلا رنگ دارد و قیمت آن 30 میلیون هست که قبول ندارد و میگوید من گفتم رنگ دارد ا حالا به حرف دفتر املاک صبر کردم ولی حالا میخوام شکایت کنم چون خریدار به پشتوانه برادر خانمش که او نیز وکیل میباشد و با وکالت بلا عزلی که از من دارد همه قول و قرارها را حاشا کرده و میگوید که قولنامه 370 میلیون است که سهم 3دانگت 185 میلیون است حتی 20میلیونی که از چک 150 میلیونی گرفته بحسابش واریز کرده را حاشامیکند وقی که میگویم برگ کارشناس ماشین برا رنگ هست بانک هم مشخص میشود که چک را پاس کردم 130م بحساب من اومده و 20م بقیه را خودت بحسابت ریختی دوربینهای بانک هم موجودن شاهد هم برا قولنامه و مبلغ قرارمون هم دفتر املاک هست در جواب میگوید پرونده درست میکنم میدم وکیل ( برادر خانمش) پوست از کله ات بکنه (البته حقمه که اعتماد بیجا به هر کسی که با خدا و قرآن میاد جلو نکنم ) . حال تصمیم به شکایت دارم ولی به چه عنوان شکایت کنم نمیدانم و آیا به حقم میرسم ؟
پاسخ
سلام
فقط میتوان بگویم آیا دربیع خودرو وضعیت ظاهری خودرو که یک لکه رنگ داردرا در پیش قرارداد(قولنامه)ذکر کرده اید یا خیر؟
بقیه قضایا جنبه حقوقی دارد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با تشکر جناب حکمت

نه متاسفانه ذکر نشده است ولی برای این موضوع که فقط یک لک رنگ دارد شاهد ( مسئول دفتر املاک که قولنامه را نوشت و به عنوان شاهد امضاء کرد . شخص دیگری که ماشین را از لحاظ موتوری بررسی کرد ) . از کارشناس تشخیص رنگ که از دادگستری مجوز دارد سوال کردم مشخص میشه که رنگ شدن دور ماشین مربوط به 3ماه گذشته نیست که جواب داد این رنگ شدن به یکسال هم میرسد و با این وضعیت نهایت قیمت 32میلیون هست نه 45 میلیون گفت میتونی شاکی بشی روی قیمت
خوشبختانه امروز رفتم بانک و ماجرای چک 150 میلیونی که من پاس کردم و 130میلیونش را بحسابم واریز شد و 20میلیون دیگر را به همان حساب که چک ازش صادر شده واریز شد حالا صادر کننده چک حاشا کرده که بحساب من واریز نکردی چون در برگ واریز 20 میلیونی نام واریز کننده را نوشته خودم و امضا کرده بعد از بررسی اسناد مشخص شد که 150 میلیون به چه حسابهای منتقل شده تنها شانسم اینجا شماره درخواستها بود که هر دو یک شماره بودن گفتن اگه دادگاه نامه بزنه ما جواب میدیم طرف بودن چک پاس شده و به چه حسابهایی واریز شده

با عرض معذرت جناب حکمت
امشب با وکیلی صحبت کردم کل ماجرا را صادقانه گفتم که اول گفتند با چه فکر و عقلی اینجوری معامله کردی همه چیز رو هواست شاید کس دیگری هم بود وقتی میدید که همه چیز طرفش هست و تو هم هیچ مدرکی نداری فقط اعتماد کردی شاید وسوسه میشد که بخواد مفت از دستت در بیاره که آوردن گفت پرونده خیلی پیچیده و سخت میشه شاید بشه کلاهبرداریش رو ثابت کرد چون جریان ماشین و 20 میلیونی که منکرش شده با معامله مغازه بهم ربط پیدا میکنن و این جریانها بعد از گرفتن وکالت بلاعزل اتفاق افتاده شاید بشه معامله ماشین رو به دلیل فریب در وضعیت ( ازجهت دور تا دور رنگ داشتن و قیمت آن ) قولنامه رو با وجود شاهد فخس کرد البته اگر با دفتر املاک تبانی نکرده باشن. برای چکها هم که در دفتر املاک هستند و در مبایعه نامه ذکر شده تاریخ وصول یک ماه بعد همزمان با انتقال سند یعنی 13 اسفند 93 ( با وجود بودن سندها دست خریدار هنوز برای تک برگ کردن سند و بعد برای انتقال هیچ کاری انجام نداده ) باید دادخواست بدهید به طرفیت دفتر املاک که چکهارو بده تحویلتان که اگر تحویل ندهد میشود خیانت در امانت . در آخر به وکیل مورد اشاره گفتم که خریدار به پشتوانه برادر خانمش آقای ... اینکار کرد که وکیل طرف مشورتم گفت البته من وقت ندارم پرونده تان را قبول کنم .

جناب حکمت باعرض پوزش منظور از جنبه حقوقی دارد چیست ؟
با سپاس بسیار
پاسخ
سلام
اقا حکمت من نمیدانم چرا ؟ افراد واشخاصی که قصد دارند به صورت معامله گنگ وابهام دار انجام دهند در بدوا بفکر مشورت وتشریک مصاحی نیستند و با هر قصدی که در سرشان پرورش یافته معامله می نمایند وقتیکه عاقبت بضررشان میشود بفکر درمان وبهبودی وضع می افتند
ایا با اینگونه راهنمائی ها وزحمات میتوان ومیشود تمام قصورات وکسورات را تامین نمود ؟ بنظرم ایشان در انجام معامله بنفع خود وتا حدی بضرر شرکایش موفق نشده چه بسا خریدار هم با فکر این موضوع جلو امده وقبول کرده سه دانگ را 220 م وسه دانگ را 185 م خریداری کند تعجب بیشتراینست که شرکا چطوری قبول کردن که سهم انان 185 م است وسهم ایشان 220 م یا اینکه خبرنداشتند ومخفیانه بوده که امر جالب وپسندیده ای نیست ودرثانی قیمت ملک هرچه باشد بین شرکا عادلانه قابل تقسیم است نه کسی بیشتر نه کسی کمتر
2- درمورد معامله ماشین میباید قبل از ردوبدل شدن بها یا خود خریدار با علم واگاهی وبازدید ماشین دقیقا دقت می نمود یا اینکه توسط فرد منتخب ومتخصص این بازدید انجام میشد حالا که معامله شده وشرایط وضعیت در مبایعه نامه ذکرنشده چه یک تیکه رنگ چه دورنگ باشد معامله شده فکر نمیکنم اثباتش ساده باشد . بنظرم مشکل قیمت ماشینه که خریدار برای بهدف رسیدن به پولش به این نحو معامله عجولانه تن داده است
به عقیده ام راهی ندارد وبفکر معاملات بعدی باشند وقبل از هر معامله ای مشورت با اهل فن ومتخصص را فراموش نفرمایند
پاسخ
باسلام حضورجناب بتیانه ومخاطب محترم
جنبه حقوقی یعنی اینکه دردادگاه حقوقی طرح دعوی نمائید نوع دیگرهم شکایت کیفری میباشدکه دردادسرا طرح وتقاضای به کیفررساندن شخصی که ازش شاکی هستیدرامینمائید بعد که شخص به کیفرجرم خودرسید دردادگاه حقوقی طرح دعوی مینمائید
البته در دادسرا اگر نتوانید شکایت خودرا به اثبات برسانید او از شما به جرم افترائ شکایت خواهد نمود

بله جناب آقای بتیانه اینقدر راه های انحرافی در جامعه ما وجوددارد که اشخاصی با لطائف الحیل مال مردم را حتی با وکالتنامه رسمی با عقد خارج لازم میخورند انوقت آن شخص باید سالها وقت خودرادردادگاه ها با صرف مخارج هنگفت هدردهد ان هم به نتیجه برسد یا خیر
بهترین راه برای این کاربرمحترم مشاوره با یک وکیل ودرنهایت همراه داشتن وکیل درموقع تنظیم قرارداد بوده که هزینه اندکی را بایدپرداخت مینمود اما بانتیجه مثبت که چنین ننموده وآب رفته زجوی بازنمیگردد
دوست عزیز وکیلی که مشورت نمودید به جهت رعایت دوستی همکار خودقبول وکالت ننموده بروید وکیل دیگری انتخاب کنید چون واقعا مشکل شما نیاز به بررسی مدارک وورود به ماهیت معاملات دارد
تا نظردوستانم چه باشد
ما بیشتر،
پاسخ
باسلام.همسر اینجانب مبتلا به بیماری افسردگی واز وسواس شدید رنج میبرد سوال من این است که چگونه از دادگاه تقاضا بکنم که ایشان را به پزشکی قانونی ارجاع دهد و بیماری های ایشان توسط آن نهاد به دادگاه محرز گردد
پاسخ
سلام
درقوانین مدونه الزام به درمان پیش بینی نشده بلکه صرفآ میتوانید با محبت ایشان را وادار به درمان نمائید(دادگاه محبت به قضاوت زوج وخوانده زوجه)
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اصلاح عنوان شغلی از کارگر به تلمبه چی پمپ بنزین alijahangiri 8 14,790 ۲۵ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۸ : ۰۰
آخرین ارسال: کامیاب
  استفاده از فایل صوتی به عنوان مدرک در دادگاه ؟ bloori 6 22,122 ۲۱ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۶ : ۰۲
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  چند مورد عنوان اتهام علیه این همسایه مزاحم وجود دارد؟ om-zaf 11 16,137 ۱۳ ارديبهشت ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۰ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت
  کمک فوری در خصوص اصلاح عنوان شغلی نزد تامین اجتماعی KIMIA2005 11 17,000 ۲۰ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۲ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب
  آیا عنوان خیانت در امانت را دارد؟ مـــدافـــع عـــدالـــت 2 6,562 ۱۲ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۰ : ۰۱
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان