امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصادفات جرحی
سلام و وقت.بخیر به دوستان:
اگه.براتون.مقدور هست منو راهنمایی کنین..
من ۶روز پیش تصادف کردم و من باموتور بودم و یک ماشین از بغل باسرعت نصبتا زیاد بهم زد و من باموتور کشیده شدم لاین مخالف رفتم زیر یک سواری دیگه""تو این تصادف من قفسه سینه و ریه هام اسیب شدید دیدش و بطوری که وقتی اورژانس اومد و رسیدگی کرد.در طول مسیر چندبار وایستاد تا اکسیژن وصل کنن....بگزریم افسر اون راننده سواری که زد رو مقصر اعلام کرد..در صورتی که اون اقا از اینکه من توان حرف زدن نداشتم داشت سو استفاده میکرد و منو مقصر نشون میداد که خدارو شکرجلو دوربین تصادف شد و افسر هم اخر اون رو مقصرر اعلام کرد...من ریه هام عمل کردن و قفسه سینه هام.باد افتاده بود.جدای زخم روی دست و پاهام..ازاون روز تا الان اون شخص نه پیگیر شده نه چیزی..ماشین و موتور هم پارکینگه..منم فقط امروز تونستم شماره پرونده بگیرم...درضمن من گواهینامه ندارم که افسر گفت جریمه میدی ربطی به مسایلی دیگه نداره...حالا من باید چه اقدامی بکنم تاحالا کارای اداری انجام ندادم..بعدش برای پیگیری پرونده زمان زیادی میبره؟؟ایا از بیمه.خسارت گرفتن چی اونم.زمان بره؟؟هزینه زیادی داره برای پیگیری؟؟بنظرتون.حدودا بخواید سرانگشتی بگید چقد از ببمه.میتونم.بگیرم؟؟و سوال اخر اگه ی وکیل بگیرم بهتر نیس برام.؟چون من نان اور خونه هم هستم؟وکیل تو.چه قیمتی ایا راه خوبی نیستش برام
پاسخ
سلام
جنابعالی تصادفی نموده اید مقصرحادثه حتی از احوال شما جویا نشده تا این مرحله درقانون احوالپرسی از مجروح وپرداخت هزینه های درمان پیش بینی نشده امااز نظرعرف جامعه مقصرباید ازشما دلجوئی میکرد که سنت پسندیده ای است.

دیه مقدرشما تاپایان طول درمان وارائه نظریه نهائی پزشکی قانونی مقدورنیست مگر پس از ملاحظه نظریه پزشکی از دادیارمحترم دادسرا بخواهید کتبآ نظریه را ابلاغ کند وآنرا دراین انجمن ارسال کنید تا حدوددیه شما اعلام شود.

اینکه بخواهید وکیل درپرونده دخالت دهید بستگی به توافق دارد اما هستند وکلائی که توافق بربرداشت درصدی از دیه پس از وصول مینمایند خودمخیر هستید.

اینکه خودرو مموتور سیکلت هر دودرتوقیف هستندنظریه پزشکی و کارشناس راهور پس از یک هفته از تاریخ ابلاغ وعدم اعتراض به آن قطعیت حاصل مینماید پس از قطعیت میتوانید آنهارا باپرداخت هزینه پارکینک از توقیف درآورید.

رمز شخصی وشماره پرونده 16رقمی رااز داسرا اخذ وروند تحقیقات را از سامانهhttp://adliran.ir/ResultCase.aspx پیگیری نمائید
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام به شما و تشکر از جواب شما.
من بعد از چند روز رفتم پزشکی قانونی و بهم ۳۵ روز طول درمان دادن و جوابش رو باپست به کلانتری ارسال میکنند.
تو کلانتری مامور پرونده ما ازمن پرسید گواهینامه داری.منم گفتم نه و گفت پس مقصر ۵۰٪ ۵۰٪میشه..که من گفتم مقصر ۱۰۰٪افسر پژو رو اعلام کرده و کروکی هم هستش..که دید و تایید کرد.و نوشت مقصر پژو هست...ازمن ی امضا گرفت که تو متن نامه این بود که من هیچ اعتراضی به کروکی ندارم.و تا فردا نامه پزشکی قانونی رو تحویل میدهم(اخه نمبشد لرم پزشکی قانونی روز‌)امضاکردم..این مشکلی برام پیش نمیاره؟؟
بدش نامه پزشکی قانونی نرسیده کلانتری بخاطر تعطیلات و دیر رفتن من گفته اگه نرسه پرونده رو میفرستم بره شورا حل اختلاف پرونده بیش از حد مونده تو کلانتری..ایا این کارو میشه انجام بده و مشکلی برای من پیش نمیاره؟؟؟
بعدشم طرف همش دنباال اینه ماشینشو در بیاره و برای من مثلا زبون میریزه و منم اشلا بدرفتاری نکردم با اینکه یکبارم از احوالات خودمنپرسید و جویا نشد.مهم نیس برام ولی فشار میاد یکم بهم.میخواستم بدونم اگه اون ماشینشو در بیاره و بره من چطوری بیاد بیفتم پنبال اون و کارایدیگه..که بگفته خودش ی کوپن از بیمه ماشینش کندن و تاییده گرفته..ایا ماشین اون از توقبف در مایاد یا با رضایت من باید در بیاد‌..یا دادگاه چه چیزی از اون طرف میگیره که طرف رو هم خودشو هم ماشینشو ازاد میکنه؟؟
پاسخ
سلام
تو کلانتری مامور پرونده ما ازمن پرسید گواهینامه داری.منم گفتم نه و گفت پس مقصر ۵۰٪ ۵۰٪میشه..که من گفتم مقصر ۱۰۰٪افسر پژو رو اعلام کرده و کروکی هم هستش..که دید و تایید کرد.و نوشت مقصر پژو هست...ازمن ی امضا گرفت که تو متن نامه این بود که من هیچ اعتراضی به کروکی ندارم.و تا فردا نامه پزشکی قانونی رو تحویل میدهم(اخه نمبشد لرم پزشکی قانونی روز‌)امضاکردم..این مشکلی برام پیش نمیاره؟؟
پاسخ:افسرتحقیق درکلانتری نظرشخصی اش رابیان نموده اما رویه جاری وقوانین موضوعه چنین نظری نداره برای شما هم مشکلی پیش نخواهد آمد چون نظریه کاردان فنی به نفع شمابوده است.

بدش نامه پزشکی قانونی نرسیده کلانتری بخاطر تعطیلات و دیر رفتن من گفته اگه نرسه پرونده رو میفرستم بره شورا حل اختلاف پرونده بیش از حد مونده تو کلانتری..ایا این کارو میشه انجام بده و مشکلی برای من پیش نمیاره؟؟؟
پاسخ:خنده داره؟
اصلا پرونده ارتباطی به شورا ودرصلاحیت شورا نیست ،یک گوش در وگوش دیگرت رادروازه کن

بعدشم طرف همش دنباال اینه ماشینشو در بیاره و برای من مثلا زبون میریزه و منم اشلا بدرفتاری نکردم با اینکه یکبارم از احوالات خودمنپرسید و جویا نشد.مهم نیس برام ولی فشار میاد یکم بهم.میخواستم بدونم اگه اون ماشینشو در بیاره و بره من چطوری بیاد بیفتم پنبال اون و کارایدیگه..که بگفته خودش ی کوپن از بیمه ماشینش کندن و تاییده گرفته..ایا ماشین اون از توقبف در مایاد یا با رضایت من باید در بیاد‌..یا دادگاه چه چیزی از اون طرف میگیره که طرف رو هم خودشو هم ماشینشو ازاد میکنه؟؟

پاسخ: شاکی ومتهم که نظریه پزشکی قانونی را قبول نمودند اگر اقناع وجدان برقاضی تحقیق شودکه جرمی واقع شده برای متهم قرارکفالت وخودرو نیز از پارکینک ترخیص خواهدشد
نگران نباشید از کفیل او خواهند خواست اورا حاضرنماید
با آرزوی بهبودی
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
برادربزرگوار جناب حکمت
باسلام وعرض ارادت
نظرباینکه راکب موتور فاقدگواهینامه میباشد آیا پرداخت خسارت دیه از سوی بیمه امکان دارد؟
چنانچه مشهود است وبارها مشاهده کرده ام دراین دیار به افراد یکه دراثرتصادف متحمل خسارت ازنظر بدنی وازنظرخودروئی یا موتور سیکلت که فاقد گواهینامه باشند دیه و خسارت قابل پرداخت نبوده است . خصوص برای یکی از فرزندانم پیش امد که ازناحیه دست صدمه دید ونظرکاردان فنی ماشین مقابل را مقصر اعلام که درحین ترسیم کروکی وتکمیل مشخصات از فرزندم گواهینامه مطالبه شد که نداشت بلافاصله افسرکاردان فنی کروکی را معدوم وگفت بعلت نداشتن گواهینامه اقدامی میسر نیست باهم بصورت توافقی سازش کنند واگر تشکیل پرونده هم شود شورای حل اختلافات تصادفات نیز وی را مستحق دریافت خسارت دیه وغیره نمی داند وممکنه جریمه هم بشود بنابراین بنفع شماست برید با هم کناربیاید والحمدل... صدمه بیشتر وجانی نبوده است . بنظرجنابعالی این مورد منطبق با مقررات بوده یا کلاه سرمان رفت ؟ البته مربوط بسال 91 بود که عرض کردم.
خدانگهدار
پاسخ
سلام
بحث فاقد گواهینامه بودن از باب تعزیر جریمه مالی درصلاحیت شورای حل اختلاف واما بحث جرح راکب موتور سیکلت به صرف نداشتن گواهینامه برمیگرددبه قانون مسئولیت مدنی که فعلآ به علت ضیق وقت وارد مقوله آن نمیشوم
سئوال:آیا کسی که گواهینامه نداشته باشد مستوجب تصادف ومجروحیت است؟
متاسفانه ارائه نظریه توسط مامورراهور تکلیف قانونی و به مجازات رسانیدن مرتکبان تکلیف درتحقیق دادسرا ودرنهایت صدورحکم دادگاه است
اتفاقآ بنده پرونده ای ازبهمن ماه 93دردادسرا دارم متاسفانه افسر نگهبان براحتی نزد خودم به همکارش گفت
من اگه بازپرس بودم میدانی چی رای میدادم؟
پس بگذاریم قاضی کارخودش رابکند
حال به نظر شما100000تومان پرداخت جریمه بهتربود یا عدم تعقیب پرونده؟
بدرود
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خسارت مالی در تصادف جرحی هومن ش 6 3,952 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۳۴ : ۲۲
آخرین ارسال: هومن ش
  تصادف جرحی Minoo 0 1,158 ۱۴ خرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۴ : ۱۲
آخرین ارسال: Minoo
  تصادف جرحی محمد ۹۱ 1 3,826 ۱۳ مرداد ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۲۹ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
  تصادفات جرحی mahnooshghani 3 10,142 ۲۱ مرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۶ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن: