امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصادف و فرار راننده
باسلام و عرض ادب:
سه ماه قبل ساعت 23 کنار خیابان ایستاده بودم که یکدستگاه 206 به محض دیدن من شروع به گاز دادن نمود و اول فکر کردم به قصد ترساندن من اینکار را میکند ولی وقتی نزدیک شد دیدم راننده میخندد و حالت طبیعی ندارد اما دیگر دیر شده بود به من زد و از صحنه تصادف فرار کرد خوشبختانه کسبه محل توانستن شماره ماشین را بر دارند. در جریان تصادف رباط صلیبی پای راستم پاره شده و مقداری جراهت سطحی برداشتم..
راننده متواری بعد از گذشت 22 روز جستجو پیدا شد و توسط کلانتری به دادسرا معرفی گردید و با گذاشتن یک فیش حقوقی ازاد شده حال سوال من این است
راننده حاضر به هیچگونه همکاری با بنده نشده و طی تماس که با ایشان داشتم جهت ادامه معالجه پایم ایشان فرمودن یک برگ کوپن خرجت کردم برو هر کاری میخواهی بکن و حتی طی این مدت حاضر نشدن که احوالی ازمن بپرسند.
1- ایا من میتوانم از قاضی تقاضای حبس جهت تنبیه ایشان بنمایم
2- دیه پاره شدن رباط صلیبی چقدر است
3- تاکنون پزشکی قانونی پنج ماه برای من طول درمان در نظر گرفته ایا این تاثیری در دیه بنده دارد
4-هزینه هایی که برای پیدا کردن ایشان خرج کردم به عهد کیست
5-چطور میتوانم ثابت کنم ایشان به عمد به من زده در ضمن خواهر ایشان ناخوداگاه در دادسرا گفت ایشون در رانندگی مردم را اذیت میکند و چندین بار بهش تذکر دادیم .
6_ ایا نیاز به گرفتن وکیل دارم
7- در ضمن چون بنده کارمند شرکت نفت میباشم کلیه مخارج درمانم را شرکت پرداخت کرده ایا میتوانم به حساب ایشان منظور نمایم
با تشکر از شما لطفا مرا راهنمایی کنید
پاسخ
باسلام

کاربر گرامی ؛ رویه قضایی ، دیه را خسارت شرعی مقرر می داند بنابراین موازی با آن خسارت دیگری را در نظر نمی گیرد صرفآ به زیاندیده دیه پرداخت می شود

دیه پارگی رباط صلیبی 4درصددیه بصورت ارش دررویه غالب میباشد که آنرا پزشکی قانونی تعیین وبانظر قاضی رای صادرمیگردد

در خصوص بندهای پرسش
1-نمیتوانید
3-بله
4-خودتان
5-عمد راثابت کنید بیمه چیزی به شما نخواهددادازمقصرحادثه باید دیه بگیرید
6-نیاز به وکیل ندارید
خوش شانس بوده اید که شرکت نفت هزینه هاراپرداخت نموده پاسخ :خیر

درحقیقت دیه مقدرشما 4 ضرب در 1650000تومان میباشد مگراینکه جراحات دیگریهم منظورشده باشد
تا نظردوستانم چه باشد؟
موفق باشید .
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۱۷ ارديبهشت ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۳ : ۱۶)حکمت نوشته است: باسلام

کاربر گرامی ؛ رویه قضایی ، دیه را خسارت شرعی مقرر می داند بنابراین موازی با آن خسارت دیگری را در نظر نمی گیرد صرفآ به زیاندیده دیه پرداخت می شود

دیه پارگی رباط صلیبی 4درصددیه بصورت ارش دررویه غالب میباشد که آنرا پزشکی قانونی تعیین وبانظر قاضی رای صادرمیگردد

در خصوص بندهای پرسش
1-نمیتوانید
3-بله
4-خودتان
5-عمد راثابت کنید بیمه چیزی به شما نخواهددادازمقصرحادثه باید دیه بگیرید
6-نیاز به وکیل ندارید
خوش شانس بوده اید که شرکت نفت هزینه هاراپرداخت نموده پاسخ :خیر

درحقیقت دیه مقدرشما 4 ضرب در 1650000تومان میباشد مگراینکه جراحات دیگریهم منظورشده باشد
تا نظردوستانم چه باشد؟
موفق باشید .

با سلام
ضمن تشکر از پاسخگویی شما عزیزان
1_ اگر هزینه های شرکت نفت را فاکتور کنم و برای قاضی ببرم از دیه در نظر گرفته برای من از بنده کسر میشود یا جداگانه محاسبه میشود؟
2_فرار از صحنه جرم و همکاری نکردن به مصدم هیچ مجازاتی ندارد؟
ایشان بعد از دستگیریشان اظهار پشیمانی نکردند و حتی حاضر به دلجویی نشدند و با حالت غرور گفتند برگ بیمه خرجت کرده ام.ایا نباید وافعا برای جامعه درس عبرت شوند؟
پاسخ
1سلام
_ اگر هزینه های شرکت نفت را فاکتور کنم و برای قاضی ببرم از دیه در نظر گرفته برای من از بنده کسر میشود یا جداگانه محاسبه میشود؟
پاسخ:این کارانکنید
پاسخ:فراراز صحنه جرم از موجبات تشدیدمجازات است
ایشان بعد از دستگیریشان اظهار پشیمانی نکردند و حتی حاضر به دلجویی نشدند و با حالت غرور گفتند برگ بیمه خرجت کرده ام.ایا نباید وافعا برای جامعه درس عبرت شوند؟
پاسخ: آیا مورد کوپن خرجت میکنم گواه دارید گواه خودرابه دادگاه ببرید در غیر اینصورت انکار خواهدنمود
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۶ : ۲۱)حکمت نوشته است: 1سلام
_ اگر هزینه های شرکت نفت را فاکتور کنم و برای قاضی ببرم از دیه در نظر گرفته برای من از بنده کسر میشود یا جداگانه محاسبه میشود؟
پاسخ:این کارانکنید
پاسخ:فراراز صحنه جرم از موجبات تشدیدمجازات است
پاسخ: آیا مورد کوپن خرجت میکنم گواه دارید گواه خودرابه دادگاه ببرید در غیر اینصورت انکار خواهدنمود
موفق باشید
دوست عزیز از اینکه بنده و دیگر عزیزان را راهنمایی میکنید کمال تشکر را دارم و تنها دعایی که میتوانم برایتان بکنم اینکه . خداوند شما و خانواده محترمتان را همیشه در صحت و سلامت در کنار هم قرار بدهد.
من سه نکته برایم هنوز مشخص نشده:
1- تشدید مجازات یعنی چه میشود حتی بازپرس محترم هم که متهم را دید به من گفت به این سادگیها رضایت نده اگر رضایت ندم چه اتفاقی می افتد؟
2- بنده پس از گذشت چهار ماه سختی و بدبختی که متحمل شدم
(با عرض معذرت نزدیک یکماه لگن زیر پای من میگذاشتند)
هنوز هم پایم خم نمیشود و قادر به سالم راه زفتن و کار کردن نیستم و اگر این دائمی شد چکار کنم شغلم را از دست میدهم (من مهندس برق در شرکت گاز هستم)
3- طی این مدتی که سر کار نرفتم و حقوقم یک سوم شد به عهد کیست ؟ همان دیه فقط در نظر گرفته میشود/
در ضمن اگر محبت کنید نام و شماره تماس خود را برای من بنویسید ممنون میشوم/
با تقدیم احترام
پاسخ
سلام
درپاسخ اینکه شما مهندس برق درشرکت گاز هستید بخاطر جلوگیری از ضرر مالی بیشتر پیشنهاد مینمایم که از طریق بهداری شرکت تحت درمان قراربگیرید وعندللزوم یا به کمیسیون پزشکی شرکت معرفی تا درصورت عدم توانائی کاری و از کارافتادگی تصادفی قبل از موعد شاید ترتیب بازنشستگی شما داده شود که متحمل ضرر بیشتر نباشید البته این پاسخ با تائید وتنفیذ بزرگواران حقوقی مفیدخواهد بود
پاسخ
1- تشدید مجازات یعنی چه میشود حتی بازپرس محترم هم که متهم را دید به من گفت به این سادگیها رضایت نده اگر رضایت ندم چه اتفاقی می افتد؟
پاسخ:به قول عامیانه کسی که از صحنه تصادف فرارمیکند برای عبرت دیگران مقنن حتی زندان را برایش پیش بینی نموده است
رضایت یا عدم رضایت شما اگر مرتکب فرارکرده باشد وکلانتری تایید نموده باشد قطعآ زندان حتی اگر سابقه موثرکیفری نداشته باشددرانتظارش خواهد بود شما نباید تابهبودی ودریافت دیه رضایت بدهید
2- بنده پس از گذشت چهار ماه سختی و بدبختی که متحمل شدم
(با عرض معذرت نزدیک یکماه لگن زیر پای من میگذاشتند)
هنوز هم پایم خم نمیشود و قادر به سالم راه زفتن و کار کردن نیستم و اگر این دائمی شد چکار کنم شغلم را از دست میدهم (من مهندس برق در شرکت گاز هستم)
شغلت را ازدست نمیدهی بلکه با همان سنوات بازنشسته میشوید منتهای مراتب دیه کامل به شما در ان وضعیت تعلق خواهدگرفت
3- طی این مدتی که سر کار نرفتم و حقوقم یک سوم شد به عهد کیست ؟ همان دیه فقط در نظر گرفته میشود/
پاسخ:منتظرپاسخ دوستان دراین مورد باشید؟
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام
سوالی داشتم که قبلا هم جواب دادید ولی هنوز نقطه مبهمی در ذهنم هست/
راننده خاطی به عمد به من زد و متواری شد پس از بیست و یک روز توانستیم پیدایش کنیم فعلا با یک فیش حقوقی ازاد هست طی شش ماه که گذشته حاضر به یک دلجویی کوچک هم نشد از ناحیه پا صدمه دیدم و رباط صلیبی و مینیسک پایم را عمل کردم متخلف در جواب بنده که گفتم بیا کارهای بیمارستانی من را انجام بده گفت یک برگ کوپن بیمه خرجت کردم و به من دیگه زنگ نزن و غیره...
من سوال کرده بودم که دیه من چقدر میشود فرمودید:
( درحقیقت دیه مقدرشما 4 ضرب در 1650000تومان میباشد مگراینکه جراحات دیگریهم منظورشده باشد )
تا الان من نزدیک چهار میلیون تومان فقط رباط متوفا خریدم و پیوند زدم و حدود شش میلیون تومان هم شرکت نفت تا الان برای من خرج کرده...
سوال بنده این است
1- اگر کلیه مخارجی را که شرکت نفت برای من انجام داده بخواهم از فرط خاطی مطالبه و به حساب شرکت نفت واریز کنم (برای تنبیه ایشان) ایا از دیه من کسر میشود؟
2- کلیه مخارجی را که بنده طی شش ماه متحمل شدم شامل چهار ماه استراحت پزشکی که حقوقم را به نصف کاهش داده و مخارج تاکسی تلفنی که طی بیست روز جهت پیدا کردن ایشان خرج نمودم.و همچنین مخارج جزعی از قبیل دستبندم و ساعتم که شکسته به عهده کیست و چگونه مطالبه کنم.
3- من از چه طریقی میتوانم از قاضی محترم بخواهم که لااقل برای مدت کوتاهی هم که شده ایشان را برای عبرت جامعه زندانی کنند چون به عمد زد و متواری شد و پس از پیدا شدن گردن کلفتی هم کرده میگه من پشتم قرصه هر کاری میخوای بکن...
4- اگر من نقص عضو بهم بزنم و تا اخر عمر پایم معیوب شده باشد دیه بنده چه میشود؟
تشکر میکنم از همه شما عزیزان که وقتتان را برای مردم بدون هیچ چشم داشتی صرف میکنید
پاسخ
دلیلی بر اینکه راننده با طرح قبلی وعامدانه با شما تصادم کرده وجود نداشته وندارد اگر مدرک ویا اشنائی قبلی ویا خصومتی داشته باشید میتوان تصور عمد نمود
ولی اگر چنین دلائلی نباشد فقط تصادف است وانهم در اثر سهل انگاری وعدم کنترل خودرو یا به مستی ویا هوشیاری
در مورد رقم دیه را که فرموده اند حال اگر هزینه هائی برای درمان خود متحمل شده ویا میشوید با تهیه فاکتور های مجزا هر قلم مشخص ویا گواهی درمان وهزینه مربوطه را مجموعا در یک دادخواست جداگانه در همین شکایت کیفری بخواسته مطالبه ضرر وزیان ناشی از تصادف منجر به صدمه از شعبه محترم رسیدگی کننده پی گیری بفرمائید مسلما ومطمئنانا مدنظر ولحاظ خواهد شد متوجه باشید که تا زمان اولین جلسه دادرسی کیفری وقبل از صدور حکم میتوان دادخواست مطالبه هزینه را تقدیم نمود وبعداز ان خیر واز طریق مرجع حقوقی مسترد خواهد شد وتطویل دادرسی
قبلا در مورد پرداخت هزینه توسط شرکت نفت سخن گفتید وجناب حکمت ارشاد فرمودند
در باره نقض عضو ان شال.. به انجا نمیرسد که معلول شوی ممکنه طول درمان زیاد باشد و مسلما پزشک معالج وقانونی موضوع وصدمه را بهتر وبیشتر میداند وبدفعات بدان واقف بوده ومیداند که ایا صدمه وارد بهبودی دارد یا به نقض عضو وغیره منهی خواهدشد در نظریه خود منعکس می نماید
این سایت بتصدی مسئولین واعضاء محترم در راه پیشبرد اهداف هم وطنان محترم است که با راهنمائی منطبق با قوانین جاری ارشاد وانجام وظیفه می نماید واز شما قدردانی می نمایم
امیدوارم بهبودی حاصل وسریعتر درمان خاتمه وبحقوق خود نائل شوید - خدانگهدار
پاسخ
با تشکر از پاسخ دوستان مخاطب محترم بنده متوجه نشدم ذاتاً شما دنبال چه چیزی هستید!!!!دیه؟عبرت شخص یا جامعه؟بیکاری؟نقص عضو؟ و.... ولی به نظر بنده با توجه به قوانین جاری و رویه حاکم به طور کلی هر مشکلی چه حال و چه آتی برای شما از باب این تصادف حاصل شود هیچ چیزی بجز پرداخت دیه آنهم از جانب بیمه راننده خطا کار نصیبتان نمیشود چه کارمند جزء باشید و چه مدیر عامل و صاحب بیلیاردها سرمایه و در آمد روزانه میلیاردی چون حسب قوانین جاری بر اثر بی مبالاتی و حتی همانگونه که بیان فرمودید عمداً تصادفی شده و راننده مقصر فرار کرده که بنا به عرایض دوست بزرگوارم جناب حکمت مجازات زندان بیان فرمودند ولی در مورد این قسمت از نظر بنده جزای بدل از حبس صادر خواهد شد چون هدف در رویه جاری کسب در آمد برای دولت بوده نه تنبیه فرد خاطی و عبرت جامعه و حتی به فرض غیر ممکن اگر به فرض اثبات قصد و نیت فرد مقصر و عدم پرداخت دیه توسط بیمه خودروی مقصر فقط بجز مبلغ دیه پرداختی دیگری به شما نخواهد داشت چه بیکار شوید یا مفلس ،حالا حقوقتان نصف شده و هر مورد دیگر .....عدم نفع قابل وصول نبوده و نیست لذا با تخیل بافی مانند جرمشناسان و تئورسینهای کیفری دردی از شما دوا نمی کند در ضمن اگر شما از بیمه شخصی شرکت نفت استفاده نموده اید و خود را درمان نموده و یا درمان مینمایید به نفعتان کل دیه به جیب خودتان میرود در ضمن اینجا ایران بوده نه آمریکا و اروپا زیرا در قوانین بعضی کشورها بیکاری و در آمدهای ممکن الوصول و.... در نظر گرفته شده و در قانون و محاکم ما هیچ چیزی بجز دیه متصور نبوده و نیست شاید عده ای برای دلخوشی شما بگویند هست اما عملاً فر مقصر نه وظیفه داشته و نه وظیفه دارد از شما دلجوئی کند و یا عذرخواهی و التماس برای رضایت چون اینگونه تصورات خیالات واهی بوده هرچند پرونده شما احتمالاً در مرحله تحقیق بوده و در دادسرا و اگر قرار مجرمیت صادر و پرونده به دادگاه هم ارسال شده و حکم هم صادر شود شما چه رضایت بدهید و چه ندهید نهایتاً به فرض اثبات فرار و قصد و تشدید مجازات با توجه به رویه جاری فقط در دادنامه صادره جزای بدل از حبس متصور بوده و فی نهایت دیه مطابق نظر پزشکی قانونی مخاطب بزرگوار ببخشید که انقدر صریح و رک و بی پرده و بدون لفافه پاسخ شما را دادم چون بنده با توضیح حاشیه ای و ننه من غریبم بازی و دادن امید واهی مخالف بوده چون هم اکنون فکر و ذکر و هدف و اندیشه محاکم کسب در آمد برای دولت و کارانه بسته شدن هر پرونده برای قاضی رسیدگی کننده و حمایت مطلق از مجرمین و متهمین بر اساس اصل تفسیر به نفع متهم و همچنین توبه متهم خواهشمندم کلیه دوست محترم بنده را به جهت بیان صریح عف بفرمایید.چون فکر میکنم بیان واقعیت بهتر از همدردی بلاجهت بوده چون همدردی و بیان موارد امیدوار کننده ایجاد غرور و توقع کاذب در مخاطب مینماید زیرا در اکثر موارد چه حقوقی و چه کیفری در کشور ما حلال مشکلات پول بوده و در نبود پول قاعده اعسار هست زیرا وجود جائم اساس نظام و قوانین جاری را به خطر نمی اندازد تنها جائمی نظیر جرائم امنیتی و سیاسی بوده که اساس نظام را به مخاطره انداخته و هیچگونه گذشتی در اینگونه جرائم قابل قبول و توجیه نمیباشد. این نظر شخصی بنده بوده.
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  تصادف با عابر مصطفی 2 2,158 ۲۷ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۲ : ۰۰
آخرین ارسال: vakil
  تصادف با عابر پیاده mazegar 5 3,733 ۱۱ شهريور ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۳۹ : ۰۰
آخرین ارسال: mazegar
  تصادف Mahdiii 1 2,688 ۲ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۸ : ۱۳
آخرین ارسال: vakil
  کروکی تصادف Mmh72 1 3,255 ۶ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۰ : ۰۵