امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[برش] شرایط ضمن عقد
سلام
من به مشاوره احتياج دارم. چند ماهي هست كه ازدواج كردم و از زندگيم كاملا راضي هستم ولي در مورد شروط ضمن عقد اوضاع اصلا اونجوري كه توافق كرده بوديم و ميخواستم پيش نرفته و قراره با همسرم اصلاحش كنيم. ميخواستم راهنماييم كنين كه چجوري اين كار رو انجام بديم: (لازم به ذكره كه من مهريم خيلي كمه و شروط طلاق، حضانت، تحصيل، كار، خروج از كشور و محل زندگي رو دارم ولي در مورد تصنيف، اموال زوجين (هم من و هم همسرم) تعيين شده و ارث و هدايا استثنا شده و مشكل اينه كه الان من اموال و املاك زيادي دارم و همسرم درآمدي نداره)
1- چطور ميشه شروط ضمن عقد رو تغيير داد؟ ايا اگر در دفتر اسناد رسمي مداركي تنظيم بشه بر شروط عقدنامه اولويت داره؟
2- ايا شروط طلاق و اينا حتما بايد در دفترخانه هم تنظيم بشه تا قابليت اجرا داشته باشه؟
3- به نظر شما تصنيف اموال در چه صورتي عادلانس؟ اگر اضافه بشه كه "اگر درخواست جدايي از طرف زوج باشه، اموال زوجه تعلق نميگيرد" قابل اجرا و عادلانه است؟
4- ايا دادگاه هاي ما قابليت بررسي دقيق اموال كسب شده در طول ازدواج رو دارن؟ يعني ميتونن اموالي كه از قبل داشتم رو تفكيك كنن؟ مثلا اگر من ملكي كه دارم رو بفروشم و ملك جديدي بخرم اونوقت جزو اموال طول زندگي حساب ميشه و در صورت وقوع جدايي، بايد تقسيم بشه؟يا مثلا اگر با موجودي حساب بانكي (كه از قبل ازدواج داشتم) ملكي بخرم تقسيم ميشه؟
5- چطور ميشه در مورد فوت (قانون ارث)، اصلاحات انجام داد و سندي تنظيم كرد تا در صورت (خدايي نكرده) فوت همسر، به زن هم ارث معقولي برسه؟
6- آيا محضر مناسبي براي مشاوره و ثبت اين موارد ميشناسين؟

ببخشيد سوالاتم زياده ولي اگر راهنماييم كنين خيلي ممنون ميشم و حتي اگر لازمه كه به جايي مراجعه كنم براي دريافت مشاوره راهنماييم كنين.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  شرایط ضمن عقد farzad781 12 17,392 ۱۵ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۸ : ۱۴
آخرین ارسال: حکمت
  شرایط ضمن عقد نکاح dadkhah 0 5,183 ۱۸ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۱ : ۲۰
آخرین ارسال: dadkhah

پرش به انجمن: