امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل فراگیر مزاحمت مدارس غیر انتفاعی
با سلام
در مورد برخورد با مدارس غیر انتفاعی که با ایجاد سر و صدا و ترافیک موجب مزاحمت برای همسایه ها میگردند از چه طریقی میتوان برخورد نمود.
در بعضی مناطق شهرداری ها قسمت هایی را با کاربری آموزشی معین کرده اند و مالکان به علم وجود این کاربری ها نسبت به خریداری و سکونت در آن محل اقدام میکنند که مدارس دولتی معمولا جزو این دسته اند ولی مدارس غیر انتفاعی متاسفانه ملزم به رعایت کاربری ها ظاهراً نیستند.
در همسایگی بنده مدرسه غیر انتفاعی در 2 سال آخیر مستقر شده که متاسفانه علاوه براینکه هیچ کدام از معیار های ابنیه اموزشی را ندارد (تغییر کاربری ساختمان مسکونی فاقد استحکام بنا به آموزشی) با ایجاد ترافیک شدید و سر و صدای مداوم (به علت زنگ های تفریح پیاپی ) موجبات مزاهمت برای همه همسایه ها را فراهم آورده است.
لطفاً دوستان در این مورد راهنمایی بفرمایند که ار چه طریق با این مساله به صورت قانونی می توان برخورد کرد.
پاسخ
سلام
اینکه بیان نمودید
معیار های ابنیه اموزشی را ندارد (تغییر کاربری ساختمان مسکونی فاقد استحکام بنا به آموزشی) با ایجاد ترافیک شدید و سر و صدای مداوم (به علت زنگ های تفریح پیاپی ) موجبات مزاهمت برای همه همسایه ها را فراهم آورده است.

آیا جنابعالی کارشناس در چنین موردی هستید قطعآ آموزش وپرورش مجوز تاسیس چنین مدارس غیرانتفاعی راصادرمینماید با شرایط فعلی کشوروکمبود فضای آموزشی قطعآ به نتیجه مثبت نخواهید رسید اما اینکه بحث مزاحمت وممانعت از حق با پارک خودرو وعدم اجازه خروج از پارکینگ میتوانید طی درخواستی موضوع رابه راهنمائی ورانندگی منعکس نموده در صورت عدم تمهیدات لازم به بازرسی کل کشور از طریق سایت شکایت نمائید
من حیث المجموع ببخشید که اینگونه رک پاسخ دادم چون نمیخواستم منحرف ودرپیچ وخم محاکم سرگردان شوید از نظرات ارزشمند دوستانم تبعیت مینمایم
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
سلام
یه مدرسه غیر دولتی تازه بغل خونه ما اومده که حیاط مدرسش هم بغل خونه و هم پشت خونه ماست و مدام هم زنگ ورزش دارند و سرو صدای زیادی ایجاد می کنند اگر فقط پشت خونه بودند مشکلی نداشت ولی چون بغل خونه هست دیگه هر جای خونه بری سروصداشون هست. حالا موندیم چکار کنیم اگه راه حلی دارید ممنون میشم؟
با تشکر
پاسخ
سلام
مشکل شما مشکل جامعه ای است که بالاجبار دوست دارند فرزندانشان درنزدیکترین مرکز آموزشی اعم از دبستان یا دبیرستان ،مراکز آموزش عالی تحصیل نماید شما نیز از بطن همین جامعه هستید که در جوار شما بعداز چندین سال سکوت مطلق مدرسه ای تاسیس شده است ضوابط تاسیس مدارس غیرانتفاعی قانون ومصوبه میباشد قانونی که حتی از بودجه سالیانه دولتی وزمین دولتی استفاده می نماید و هیچگونه ماده وتبصره ای در قوانین آن درخصوص خارج از شهرقراردادن مدرسه اورده نشده است
اما اگر بخواهیم از منظر قوانین دیگر چون قانون آئین دادرسی مدنی به موضوع بنگریم شما میتوانید طی دادخواست تامین دلیل از شورای حل اختلاف بخواهید بابازدید از محل آن را صورتمجلس نمایند ودرصورت ناهنجار بودن سروصدا میتوانید به استناد تامین دلیل شورا دادخواست رفع مزاحمت تقدیم دادگاه نمائید.

دوستان عزیزم آقایان کامیاب و hamid79 در این خصوص تجارب بیشتری نسبت به بنده دارند در صورت امکان وتمایل نفیآیااثباتآ پاسخ ارائه خواهند نمود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ممنون از بیانات جناب حکمت بنده نیز هم نظر حضرتعالی بوده متاسفانه هیچ کار نمیتوان نمود لذا توصیه به فروش و خروج از دردسر نظر بنده بوده آیا میدانید چند گروه از ساختمانها ارازانتر از جاهای دیگر بوده ؟مانند ساختمانهای اطراف مدارس ،مساجد ،ادارات دولتی ،املاک موقوفه و....لذا تنها راه نجات فروش و نقل مکان بوده این نظر بنده می باشد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۱۸ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۴ : ۲۱)کامیاب نوشته است: ممنون از بیانات جناب حکمت بنده نیز هم نظر حضرتعالی بوده متاسفانه هیچ کار نمیتوان نمود لذا توصیه به فروش و خروج از دردسر نظر بنده بوده آیا میدانید چند گروه از ساختمانها ارازانتر از جاهای دیگر بوده ؟مانند ساختمانهای اطراف مدارس ،مساجد ،ادارات دولتی ،املاک موقوفه و....لذا تنها راه نجات فروش و نقل مکان بوده این نظر بنده می باشد

مشكل اینجاست زمانی كه من ملك خودم رو خریدم مدرسه ای در این مكان وجود نداشت و حتی با استعلامی كه نمودم قرار هم نیود تاسیس بشه اما 2 سال بعد شخصی ملك مسكونی پر از درختشو در تهران خالی از هر گونه درخت و تبدیل به مدرسه كرد حالا من اگر هم بخواهم جابجا شوم با توجه به فرمایش شما ملكم رو باید با قیمت بسیار پایین تر بفروشم و بروم، حال چه كسی پاسخگوی ضرر مالی خواهد بود كه بر من و انثال من وارد می شود (ضرری كه شامل حال من شده بالغ بر ده سال حقوق و كار مداوم منه) Sad
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مزاحمت تلفنی مهران 24 38,907 ۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۸ : ۱۷
آخرین ارسال: پونه تندرو
  ایجاد مشکل از همسایه ها vahid_nemesis 5 7,345 ۲۴ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۳۸ : ۰۶
آخرین ارسال: Ebiii
  مشکل حقوقی در کارگری bdei131993 2 4,974 ۶ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۴ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت
  مشکل همسایه خانه مجردی saeid1346 12 15,949 ۱ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۶ : ۰۹
آخرین ارسال: saeid1346
  مشکل راه انداختن کارگاه در آپارتمان vahidjavani 1 4,006 ۷ آذر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۸ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان