امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جرایم اینترنتی
با سلام
من چند ماهی بود یه سایتی راه اندازی کرده بودم یک هفته پیش از پلیس فتا دعوتنامه ای برام اومد (احضاریه نبود) که برم و توضیحاتی بدم . به پلیس فتا مراجعه کردم یه سری سوالات رو جواب دادم در باره مدت زمان آغاز به فعالیت سایت میزان درآمد کسب شده تعداد کاربرا و این موارد . مسوول اونجا گفت سایت رو ببند کلا و فردا بیا تعهد بده پرونده بسته میشه . امروز که رفتم گفت فردا باید بری دادسراااا تا اونجا پرونده مختومه بشه !
من تا حالا درگیر دادگاه و اینا نبودم یکم ترسیدم ممکنه اونجا مشکل خاصی پیش بیاد یا همون طوری که تو پلیس فتا گفتند پرونده بسته میشه؟
میشه راهنمایی کنید من فردا برم دادسرااا په اتفاقاتی مکنه برام پیش بیاد؟ نگیرن بندازنم زندان یه وقت!
پاسخ
مخاطب محترم به نظر بنده با توجه به قوانین مربوطه جهت راه اندازی سایتهای خاص باید مجوز لازمه را داشته و یا دریافت نمایید اگر فعالیت شما ایجاد درآمد و انتفاع شخصی داشته باشد باید مالیات بر درآمد فعالیت خود را پرداخت نمایید و اگر مجوز نداشته باید مجوز دریافت نمایید لذا حتماً شما شاکی خصوصی یا مدعی خصوصی داشته اید که تشکیل پرونده و به دادسرا ارجاع شده ناراحت و نگران نشوید بروید هم شاکی خود را خواهید شناخت و هم اگر خسارتی به کسی زده باشید ملزم به جبران خسارت خواهید بود بروید و از خود دفاع کنید نگرا نباشید
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
خوب , ما امروز رفتیم دادسرا اونجا دادستان بود نمیدونم مسوولی که اونجا بود پرونده رو نگاه کرد مارو فرستاد پیش بازپرس ولی مث اینکه بازپرس نبود گفتن فردا دوباره بیا! فردا میریم ببینیم چی میشه.
راستش من با چند نفر مشورت کردم ادم های معمولی نه کارشناس گفتن اگه قرار بود بسته بشه نمیفرستادن دادسرا بازپرس هم که تحقیقات رو شروع کنه دیگه پرونده سفت و سختی علیه ما درست میشه و این حرفا! میخواستم ببینم لازمه من الان وکیل بگیرم میترسم مشکل ساز بشه .
این پلیس فتایی ها که خیلی به نظر ادمای خوبی میان دائم میگن مشکلی نیست و پرونده بسته میشه ولی خودم نگرانم
پاسخ
دوست عزیر ما هم کسب و کار اینترنتی داریم اما تا زمانی شرکت نباشید و کد اقتصادی نداشته باشید فکر نمی کنم مالیات اجباری داشته باشید البته اگه استارت آپ دانش بنیان شوید هم معاف معالیاتی هستید

جرم تون رو چی گفتن لطفا بگید برای ما هم مفید است !
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مالیات و مسئولیت های استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی masoudfn 3 1,565 ۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
آخرین ارسال: پونه تندرو
  قانون جرایم رایانه ای kkakaei 1 5,936 ۲۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۸ : ۱۸
آخرین ارسال: کامیاب
  کلاهبرداری (خرید اینترنتی دلار) mehrdad1 9 11,612 ۱۲ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۴ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان