امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمین معوض
با سلام و احترام
مساله ای دارم که امیدوارم پاسخ انرا در انجمن هامون بیابم
1- پدر مرحوم بنده قطعه زمینی در زمان حیات از فردی خریداری نموده است. این فرد نیز از ایادی ماقبل از طریق مبایعه نامه عادی زمین را خریداری نموده بوده و کلیه اسناد خرید و فروش و سلسله انتقالات موجود است.
2- چند سال اخیر زمین در طرح شهرداری قرار گرفته است و من برای گرفتن این زمین ناچار هستم نبت به کلیه فروشندگان دادخوااست الزام به تنظیم سند رسمی ارائه دهم
3-آیا در داخواستم دو خواسته را اعلام کنم 1- الزام فروشندگان به تنظیم سند رسمی زمین 2- الزام شهرداری به واگذاری زمین معوض
شهرداری به مالکین اراضی اطراف زمین بنده زمین جدیدی را اختصاص داده است و سهم معوض زمین بنده نیز جزء همان اراضی است.
با تشکر از همه دست اندر کاران این سایت
پاسخ
باسلام متقابل خدمت خواهرگرامی
احتراما درموردخواسته جنابعالی نکات ذیل را اعلام بفرمائید تا پاسخ منطبق با قانون تقدیم گردد
مشخصات زمین شماره پلاک فرعی واصلی (ایا تفکیک شده یا نشده یا بصورت مشاعی است ؟ تاریخ مبایعه نامه ؟
را اولا پس ازانجام معامله زمین موردمعامله به تصرف مرحوم پدرشماداده شده یا خیر ؟
ایا اگرزمین بتصرف خریدارداده شده اثار وابنیه ای دران وجوداشته یا خیر ؟
منظوراز اسناد وسلسله انتقالات موجوداست ایا اسنادرسمی است یا عادی ؟
منتظرپاسخ شماهستم
پاسخ
سلام
با تشکراز زحمات جناب بتیانه
خواسته اول خویش رااثبات مالکیت قراردهید وتمامی ایادی ماقبل ومتصرف فعلی که شهرداری باشد را طرف دعوی قراردهید ضمن اینکه خواسته دوم خودراالزام به تنظیم سند ودرنهایت مطالبه خسارات دادرسی را خواسته سوم قراردهید
چون به استناد مواد22-48 قانون ثبت ادارات دولتی صرفآ کسی رامالک میشناسد که سند به نام اوثبت شده باشد با دادخواست اثبات مالکیت درحقیقت تنفیذ بیع عادی را مینمائید
تا نظر دوستانم نفیآ یا اثباتآ چه باشد؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۳ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۶ : ۲۰)کیومرث بتیانه نوشته است: باسلام متقابل خدمت خواهرگرامی
احتراما درموردخواسته جنابعالی نکات ذیل را اعلام بفرمائید تا پاسخ منطبق با قانون تقدیم گردد
مشخصات زمین شماره پلاک فرعی واصلی (ایا تفکیک شده یا نشده یا بصورت مشاعی است ؟ تاریخ مبایعه نامه ؟
را اولا پس ازانجام معامله زمین موردمعامله به تصرف مرحوم پدرشماداده شده یا خیر ؟
ایا اگرزمین بتصرف خریدارداده شده اثار وابنیه ای دران وجوداشته یا خیر ؟
منظوراز اسناد وسلسله انتقالات موجوداست ایا اسنادرسمی است یا عادی ؟
منتظرپاسخ شماهستم
ممنون از توجه شما
پلاک 149/
حدود اربعه زمین در سند رسمی اولیه بنام مالکین رسمی اولیه مشخص است زمین 220 متر قطعه 42 بین سه مالک که هر یک سند دودانگ مشاع را داشته اند.
لکن به دلیل بازداشت زمین توسط فردی که قبل از انقلاب مالک کل اراضی بود مدتها سند رسمی زدن برای ملک غیر ممکن شده است، لذا پدرم با تنظیم مبایعه نامه عادی در بنگاه املاک هر سه سند رسمی را از مالکین رسمی گرفته و نیز وکالت بلاعزلی نیز از این مالکین گرفته است
این اتفاقات در سال 84 افتاده -

پس از آن مالک قبل از انقلاب دعوایش رد شد و بازداشت از روی اراضی برداشته شد.
لکن شهرداری حدود 50 قطعه از این اراضی را که همه 220 متری بودند در طرح خدمات شهری قرار داد و با مالکین اینطور توافق شده که زمینی در پائین این منطقه را به 50 مالکین می دهد. به همین منظور زمین پائین را میخکوبی نمود و مثلا قطعه من که 42 است در انتهای کوچه با قرعه کشی جانمائی شده و در حال اصلاحات و تغییرات در اداره ثبت و شهرداری میباشند.
هیچ وقت هیچ تصرفی از قبیل دیوارکشی بر روی زمین من و حتی باقی مالکین 50 قطعه انجام نشده است.
در ضمن تا بحال به شهرداری و ثبت نرفته ام و بجای پدرم امضاء نموده ام چون امور مربوط به این اراضی توسط هیات امنائی منتخب صاحبین اراضی پیگیری می شود.

مجددا از توجه و عنایت جنابعالی تشکر می کنم.
پاسخ
گویا جنابعالی متوجه درخواست وتقاضای بنده نشدید ودرحال تعریف شرح ماوقه هستید
میخکوبی شده یانشده ربطی بخواسته شماندارد ضمنا گفتید به جای مرحوم پدرتان امضاء نمودید شما تنهاورثه هستید یا ورثه دیگری هم هست شما چه سمتی در امضاءنمودن داشتید بگذرم
پاسخ درخواست بنده را به تفکیک مبذول تا پاسخ شما تقدیم گردد درغیراینصورت تامل فرمائید شاید دیگر برادران بتوانند برره ای ویهوئی پاسخ شمابدهند وبعدا مورد تنبیه قراربگیرند
فقط پاسخ سوالم را میخواهم واگر لازم شد شرح جریان را می پرسم وشما میگوئید ولاغیر والسلام
کیومرث بتیانه

[quote='حکمت' pid='4164' dateline='1426354792']
سلام قربان
درست است ایشان اولا باید برادری را ثابت نماید بعد ادعای ارث نماید
پاسخ خواسته بنده را اگر مبذول فرمودند که جواب بنده را مطلع خواهند شد که البته نیازمبرم به نظارت حضرتعالی داشته ودارد
چنانچه درسایت هست ایشان فرموده مرحوم پدرم زمینی داشته که شهرداری برده وغیره
باید معلوم شود که زمین را از چه کسی خریداری وایا فروشنده اهلیت ومالکیت داشته یاخیر موردمعامله قبضواقباض صورت گرفته یاخیر
بنده سوالاتی مطرح کردم که درصورت وصول پاسخ مطمئنا جواب منطقی تقدیم خواهدشد
دادخواستی که ایشان علیه مالکین فروشنده بدهد چه بعنوان تائیدمعامله ویا الزام به سند دعوا متوجه شهرداری نیست ونبایدباشد زیرا شهرداری سمتی در تائید وگواهی معامله ندارد ایشان با اخذ سمت واهلیت قانونی از طرف دیگر وراث مرحوم پدر خود ابتدا می بایداگر ایشان دادخواست جهت صحت معامله والزام به سند علیه فروشنده تقدیم نماید که بمعنی کان لم یکن شدن وکالت نامه قبلی نباشد وسپس خوانده یا خواندگان موضوع خواسته را تائید وصدوئرحکم . متعاقبا بقوت حکم صادره تقاضای مطالبه حدنصاب مالکانه بمیزان حکم را بنماید با منظوردانستن خسارات وارده ویا هرگونه هزینه های متحمله
موکول به امر حضرتعالی است خدانگهدار - من هرروز بیکارم وشما با خیال راحت بسفرخوش وخرم خود بروید مبارک باشد وشادباش میگوئم چنانچه عرض شد
پاسخ
با سام و احترام مجدد
با اشاره به سوالات پاسخ های مشخص می دهم

مشخصات زمین شماره پلاک فرعی واصلی ؟ 153 اصلی از 1640 فرعی
(ایا تفکیک شده یا نشده ؟ بله زمین 220 متر می باشد و از 11000 متر دیگر تفکیک شده دراری نقشه ثبتی و میخکوبی بوده است
یا بصورت مشاعی است ؟ زمین 220 متر می باشد که برای این قطعه زمین با پلاک ثبتی واحد سه فقره سند مشاعی هر کدام به میزان 2 دانگ مشاع صادر شده است و هر سه سند منگوله دار به پدر من تحویل شده است.
تاریخ مبایعه نامه ؟ در سال 80 پدرم از هر سه شریک مشاع وکالت بلاعزل فروش در دفتر اسناد سمی اخذ نموده و بعلاوه مبایعه نامه عادی در بنگاه با آنها امضاء نموده است.
را اولا پس ازانجام معامله زمین موردمعامله به تصرف مرحوم پدرشماداده شده یا خیر ؟ ایا اگرزمین بتصرف خریدارداده شده اثار وابنیه ای دران وجوداشته یا خیر ؟ خیر این زمین چون در بازداشت بود شهرداری و اداره ثبت اجازه دیوارکشی نمی دادند و نه فقط ما بلکه 50 مالک دیگر در آن منطقه مثل ما نمی توانستند ساخت و سازی نمایند.
منظوراز اسناد وسلسله انتقالات موجوداست ایا اسنادرسمی است یا عادی ؟ مالکین مشاعی دارای سند رسمی بودند و لی به دلیل بازداشت بودن زمین توسط مالک قبل از انقلاب امکان انتقال رسمی برای خریدار نبود و از طریق مبایعه نامه این اراضی خرید و فروش میشد مصوبه شورای شهر مقرر شد تا 11000 متر مربع که دارای 50 مالک بود زمین های خود را به شهرداری بدهند و بجای آن شهرداری در اراضی پایین تر از زمین سابق به آنها زمین بدهد.
طبق
امیدوارم سوالات را فهمیده باشم و بدرستی پاسخ داده باشم.
پاسخ
سرکارخانم خواهرمحترمه رزا
ببخشید از اینکه پاسخ قبلی بنده موردتائید مدیرمحترم انجمن نبوده فلذا با اختیارات ایشان حذف گردید ودرپی ان باستحضار میرسان
بنظرم چون موضوع خواسته جنابعالی هرچند منشا" واحددارد اما از نظر حقوقی دوتا است یکی تقاضای سند الزام به سند وانتقال سند بقوت مبایعه نامه ووکالتنامه ودوم اینکه تقاضای مطالبه حدنصاب مالکانه (معوض زمین ملکی شما
1- دعوی علیه فروشندگان مطرح به خواسته الزام به تنظیم (یا انتقال سند )
2- دعوی علیه شهرداری وفروشندگان به خواسته تقاضای مطالبه حدنصاب مالکانه زمین ملکی تان که موردنیازشهرداریست وتملک یا توافق تملیک نموده است
اگر توافقی بین مالک (شما یا هرفرددیگری وجوددارد به قوت ان نیزامکان مطالبه بند 2 استوارتر خواهدشد
واینکه علت توقیف زمین قبل ازانقلاب چه بوده وچرا زمین درتوقیف بوده است این موضوع را سوال میکنم که خدای نکرده مشکلی دراتی رخ ندهد زیرا اگر زمین بواسطه تقاضای مالک ویا هرفرد دیگری درتوقیف بوده است انجام هرگونه معامله چه عادی ویا رسمی ظاهر یا خفاء صوری یا غیرصوری مکافات خواهدداشت
ضمنا بفرمائید که ایا شما تنهاورثه هستید یا افراد دیگر (اخوان وخواهرانی هستند)
اگرنیازدارید که متن پیش نویس درخواست یا دادخواستهارابرایتان بنویسم شما هم خواهر من محسوب هستید وقابل احترام ازمربی ام یاد گرفته ام خمس اطلاعاتم را باید بیدریغ تقدیم نیازداران کنم چون دستم را گرفتند باید دستگیرشوم منتظرپاسخ هستم
پاسخ
سلام و عرض ادب و احترام
در مورد سوال های جنابعالی به عرض می رساند اراضی مالک قبل از انقلاب که وسعت زیادی هم داشته توسط زمین شهری تملک و برای انها سند جدید صادر شده و به مردم واگذار شده است. لکن مالک قبل زا انقلاب مدتی با طر دعاوی متعدد سعی در برگرداندن مالکیت خود بود.
2- ورثه پدرم چند نفر هستند و من بزرگترین انها هستم ولی با تصمیمات من مخالفت نمی کنند.
3- در مورد الزام به تنظیم سند رسمی علیه فروشنگان سابق این سوال را دارم شهرداری هرگونه نقل و انتقال زمین معوض را منوط به سند تک برگی نموده است. ومن به دلیل مبایعه نامه های عادی قادر به ارائه سند تک برگی نمی باشم حال باید شهرداری را هم خوانده قرار دهم؟ آیا در مورد این اراضی شهرداری به اداره ثبت دستور عدم انتقال سند می دهد اگر اینطور باشد بعد از گرفتن حکم دادگاه من قادر به زدن سند نیستم چون شهرداری جلوس سند جدید زدن را گفته است.
من از لطف شما ممنونم و امیدوارم بتوانم روزی این حسن نیت شما را جبران نمایم
در ضمن من در وزارت راه شاغلم و در مورد قوانین مربوط به راهها و... سررشته دارم
اگر امری داشتید خوشحال می شوم کمک نمایم
پاسخ
سلام - خواهر گرامی قبلا عرض شد وحالا وضعیت درخواست جنابعالی نیزهم تغییردارد
زیرا اندسته از قولنامه های پیش از انقلاب اعتباردارند که دروقت مقتضی به گواهی وتائید مراجع رسمی رسیده باشند شما فرمودید قولنامه درسال 80 منتقل شده وسه سند هست هریک دودانگ بتصوراینکه زمین موردمعامله درهمین تاریخ معامله شده است پاسخ اعلام گردیداگر معاملات به سنوات قبل بازمیگردد بنظرم راه سخت ودشواری را دارید
چون اراضی تحت تملک زمین شهری تماما سندهای مالکین اراضی تملک شده فسخ وباطلند واسناد اراضی بنام دولت انتقال یافته است حالا از ان اراضی مقداری مطابق تقسمات داخلی شهری به شهرداری تعلق گرفته ومقداری به افراد ازاد که زمین گرفتند وتعدادی هم به سایر ارگانهای دولتی وتعاونیهای مسکن ادارات تحویل واختصاص یافته است
اگر زمین مورد نظرشما در تملک زمین شهری بوده واکنون درتملک شهرداریست فکرنمیکنم شما بتوانید حدنصاب مالکانه دریافت کنید - البته راه دیگری وجودادرد که علیه فروشندگان دعوی حقوقی مطالبه خسارت وضرر وزیان ناشی از معامله فضولی نمائید وازطریق کیفری نه هرگز چون شما خریدار نبوده وبناقل صحیح بشما ارث رسیده است وفاقد وصف کیفری است
پیشنهادی دارم که اگر ممکنه تصویری از مبایعه نامه و احیانا مدارک دیگرابا توضیح هریک پی نوشت ارسال بفرمائید که هدایت صحیح میسرگردد که با نظارت وتائید مدیرمحترم انجمن قابل انجام باشد منتظرارسال مدارک هستم
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تفاوت سند زمین شهری با منگوله دار چیه؟ mg_mahyar 4 9,502 ۱۷ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۲ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب
  خرید زمین قولنامه ای alzmg 2 8,039 ۲۹ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۶ : ۱۲
  خرید زمین به صورت شریکی behnam277 3 7,950 ۳۰ آبان ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۲ : ۰۰
  زمین تجاری مسکونی مشاع ramin-alipour 9 15,847 ۲۰ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۳ : ۱۸
آخرین ارسال: ramin-alipour

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان