امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست پاسخ به سوال
با سلام وادب خدمت بزرگواران پاسخگوی مسائل کیفری
احتراما" - یک نفر بابت بدهی خود به فرددیگر دوفقره سفته جمعنا بملغ سه میلیون تومان می سپارد - مبلغ دومیلیون نقدا" از طریق کارت به کارت عابر بانک انتقال وتحویل میدهد وبعد از مدتی باقیمانده راه نیز میپردازد وهیچ بدهی نمی ماند وسفته ها را از او گرفته وپاره میکند - بعد از دو ماه طرف شکایت میکند و دونفر هم شاهد می سازد به اینکه فلانی پول بدهکار است وسفته هایم را پاره کرده - درقبال شکایت شخص متشاکی احضار میشود ومیگوید بله من سفته هارا بعد از تسویه حساب گرفتم وابتدا امضاء را پاره وسپس سفته هارا پاره کردم تا دست کس نیافتد - پرونده با صدور قرار به دادگاه ارسال ووقت رسیدگی اخیرا ابلاغ شده است
سوال ؟ ایا طرف که سفته ها را پاره نموده وهیچ گونه بدهی ندارد مجرم است ؟
دادگاه چه تصمیمی اتخاذ خواهد فرمود لطفا مرا راهنمائی بفرمائید که جواب این شخص را بتوانم بدهم در اعلام پاسخ تسریع بفرمائید ممنون وسپاسگزارم
پاسخ
جناب بتیانه به نظر بنده کسی که به کسی بدهکار باشد و مبلغی را پرداخت نموده باشد و اصل فیش واریزی به حساب شخص طلبکار را داشته باشد و مستندات محکم داشته باشد هیچگاه در مرحله بدوی دادسرا کیفرخواست صادر نخواهد شد لذا حتماً شخص بدهکار در مرحله رسیدگی اقرار به جرم نموده یا مواردی خواص وجود داشته که پرونده منتج به صدور کیفرخواست شده لذا پاسخ به مسائل کیفری کمی پیچیده بوده و مانند بیانات صادقانه حضرتعالی ساده نیست چون در مسائل کیفری احراز ارکان جرم در وقوع آن جرم موثر بوده و همچنین طریقه بیان و پاسخ در حضور مرجع رسیدگی کننده هم بسیار مهم میباشد در ضمن چه بسا متهم حقایق را بیان نموده اما مرجع رسیدگی در دادسرا اظهارات وی را قبول نکرده حال در دادگاه مورد قبول قاضی واقع شود و اعلان برائت نماید زیرا در مرحله دادسرا علاوه بر شاکی مرجع رسیدگی کننده نیز خود شاکی پرونده میباشد از جنبه عمومی لذا کلیه جوانب باید سنجیده شود این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
باسلام
پیشنهاد میکنم درخواست مطالعه پرونده از دادگاه نموده و،سپس پرسش خویش رادوباره مطرح تا دوستان پاسخ تکمیل تری ارائه نمایند
آنگونه که فرمودید هرچند کیفرخواست صادرشده قطعآ دردادگاه اگر بتواند واقعآ عالی دفاع نماید حکم برائت صادر خواهدشد
پرسش
ایا طرف که سفته ها را پاره نموده وهیچ گونه بدهی ندارد مجرم است ؟
اگر واقعا سوء نیت احراز نگردد وواقعا پرداخت نموده باشد خیر
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۷ بهمن ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۵ : ۱۷)حکمت نوشته است: باسلام
پیشنهاد میکنم درخواست مطالعه پرونده از دادگاه نموده و،سپس پرسش خویش رادوباره مطرح تا دوستان پاسخ تکمیل تری ارائه نمایند
آنگونه که فرمودید هرچند کیفرخواست صادرشده قطعآ دردادگاه اگر بتواند واقعآ عالی دفاع نماید حکم برائت صادر خواهدشد
پرسش
ایا طرف که سفته ها را پاره نموده وهیچ گونه بدهی ندارد مجرم است ؟
اگر واقعا سوء نیت احراز نگردد وواقعا پرداخت نموده باشد خیر
باسلام
در مورد سوالم توضیح بعرض برسانم که پرونده به دادگاه ارسال که دروقت 9 /12 /93 رسیدگی ومتشاکی با اعلام پاره کردن سفته ها واینکه بدهی ندارد طبق قبض عابر از طریق کارت بکارت ونقدا پرونده برائت خورده اما درمورد پاره کردن سفته ها گویا مبلغ صدهزارتومان جریمه بعنوان پاره نمودن اسناد تجارتی ودولتی جریمه خواهدشد
ماهم مواظب باشیم به هوای اینکه مبلغ چک ویا سفته را پرداخت کردیم ودیگرذ بدهی نداریم واز پاره کردن خودداری نمائیم
چنانچه پرسیدم گویند که سفته های تسویه ای را به بانک ملی باید برد وشماره سریال ان را در لیست سیاه حذف نمود ولاشه چک هم بروال سابق به بانک تحویل میگردد . والسلام خدانگهدار
پاسخ
دوست گرامی جناب بتیانه به نظر بنده بعید می باشد وقتی سندی تجاری از قبیل چک و یا سفته و برات را پاره کند مجازات شود زیرا با خرید سفته یا برات از بانک با عنایت به قانون تجارت ذاتاً این اسناد پرداختی اموال شخصی اشخاص بوده و یکی از طرق ابطال این اوراق امحاء کردن آنها بوده و سوزاندن یا پاره کردن یکی از روشهای امحاء بوده و همچنین این اسناد تجاری پس از صدور و همچنین پس از وصول اصولاً سندی خطر ناک بوده که در صورت مفقود شدن و یا به سرقت رفتن مشکلات فراوانی برای صادر کننده داشته لذا این اوراق مانند چک نبوده که باید به بانک مسترد گردد و دارای حساب وکتاب خاص باشد پس این اسناد پس از انجام عملیات تجاری قانوناً باید نزد صادر کننده باشد و صادر کننده مالک آن اسناد بوده حق داشته در صورت قابلیت استفاده استفاده مجدد به کرات نموده و یا آن اسناد را امحاء نماید و این حق قانونی مالک اسناد تجاری سفته و برات میباشد که در مورد داد وستد این اسناد به تفسیر در قانون تجارت توضیح داده شده و ذاتاً امحاء اینگونه اسناد با توجه به قانون تجارت و قانون مدنی و حتی در هیچ یک از قوانین کیفری جرم نبوده و نیست پس میتوان بیان نمود این اسناد تجاری تا زمانی که نزد بانک بوده جزء اسناد دولتی بوده و وقتی این اوراق و اسناد تجاری به شخص واگذار گردید جزء اموال شخصی اشخاص بوده و وسیله ای جهت اعمال تجاری دریافت و پرداخت لذا چنین حکمی که عنوان نمایید(درمورد پاره کردن سفته ها گویا مبلغ صدهزارتومان جریمه بعنوان پاره نمودن اسناد تجارتی ودولتی جریمه خواهدشد)خلاف قانون و عقل و غیر شرعی بوده این نظر و برداشت بنده با عنایت به قوانین جاری میباشد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
باسلام حضورجناب کامیاب وپاسخ کامل ایشان
از رای دادگاه تجدیدنظر خواهی کنید .
قطعآ اگر واقعآ متهم پرداخته باشد رای بدوی نقض وآثار کیفری آن هم بی اثرخواهدشد
آنچه فکربنده را مشغول کرده دادسرا ودادگاه جزائی شهر شما چه سریع پرونده تشکیل ،قرارصادر،دادستان باقرارموافقت ،کیفرخواست صادر،پرونده به دادگاه ارسال، تعیین وقت رسیدگی فوری مینمایند؟
اما درشهرما پرونده ای از دادگاه بدوی تا دادگاه تجدیدنظر15روز وقت میبرد
آنهم هردو دادگاه دریک کوچه قراردارند به فاصله700متر؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
باعرض دعا وسلام
شهرم کرمانشاه نیز نیکوئی ست از بهارش پیدا وبشرح پرونده ام نمونه مشتی از خروار
همین پرونده کذائی بنده که رسیدگی وعملیات اجرائی پرونده درسال 91 خاتمه یافته حدود دوسال مختومه شده است اما با یک اعتراض ثالث غیر قانونی توسط قاضی (یا تطمیع یا تهدیدویا کم علم قضائی است ) که ازاستقلال قضائی خارج شده است وبرخلاف مقررات وبدون ابلاغ برگ ثانی دادخواست وبدون اخطاریه رسیدگی نموده واتخاذ تصمیم وحکم صادر فرموده است
برفرض محال اینکه اداره راه وشهرسازی خوانده دعوای اولیه واز اصحاب دعوا نبوده وهیچ خبر واطلاع از موضوع دعوا نداشته است در حکم بدوی محکوم به تحویل شده وابلاغ قانونی شده است ووو مهمتراینکه ‌ماده 422 - اعتراض شخص ثالث قبل از اجراي حكم مورد اعتراض، قابل طرح است و بعد از اجراي آن درصورتي مي‌توان اعتراض نمود كه ثابت‌شود حقوقي كه اساس و مأخذ اعتراض است به جهتي از جهات قانوني ساقط نشده باشد. وهرگزاداره مزبورویژگی و شرایط اعتراض ثالث را ندارد
با این اوصاف شهرمن شهریست پراز هیاهوی کیفری وحقوقی واقعا قضات این دیار کارکشته ترین وماهرترین قضات از سایر شهرهایند زیرا از هر متهمی ویا سارقی وخواهان وخوانده ومحکوم محکومعلیه یک لغت اموخته باشد کافیست که به تمام نقاط لاک دفاع لاکپشتی تجربه دار میگردد سعادت است که ظرف چند روزه رسیدگی دادرسی وحکم صادر میگردد امیدوارم شهرتان همواره طولانی ترین باشد ونسخه را ازقبل نوشتن وپیچیده شده نباشد وبه معنای واقعی عدل وانصاف دادخواهی شود وحقی از کسی ضایع نگردد امیدوارم وجان برکفانه به این نظر استوار ومقید هستم
راستی کدام شهرید اگر ممکنه موقعیت جغرافیائی درجه چپ وراست را بفرمائید نقشه خوانی کمی بلدم - چهار فرزند پسر متولد 61 و66 و69و71 کوچک شما هستند دارم تحصیلاتشان تمام وفارغ التحصیل ولی بیکار فقط دومین پسرم مسلط به تمام امورات کامپیوتریست که درشرکتی مشغول است وفرزند اول وسوم من نیز کار ام دی اف وچهارمی هم ازدواج کرده فعلا بیکار ولی بکمک مدت منطقه ای بنده هرچهارتا معاف از سربازی شدند وحدود 60 سال عمر دارم ودر طول خدمت م با حضور فعالانه متخصص وتعمیرکار سلاح سبک وسنگین امریکائی وروسی انجام وظیفه داشتم از اکثر شهرها نیز همکاران سرباز داشته ام که اغلبشان تماس دارم همیشه به دنبال حق بودم واز حق کشی بی زارم ولی هرروز می بینم وکاری از دستم برنمی اید خدانگهدار ضمنا امکان دارد نام کیومرث بتیانه کاربر حذف وبنام اجودانی کلهر ذکربفرمائید اگر میشه ممنون
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  از حقوق دانان و وکلای محترم درخواست کمک می کنم ( عدم ابلاغ صحیح توس spotlight 3 6,285 ۹ تير ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۸ : ۲۲
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  درخواست براي تفكيك دادرسي saturn 5 7,356 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۱ : ۱۴
آخرین ارسال: حکمت
  درباب درخواست تجمیع پرونده های کیفری Parirokh 0 8,977 ۱۹ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۷ : ۱۶
آخرین ارسال: Parirokh
  سوال در مورد نقص قرار pyman21 1 4,099 ۱۶ آبان ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۴ : ۱۹
آخرین ارسال: حکمت
  سوال در خصوص شکایت واهی و تهمت و افترا iceboy67 12 17,536 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۱ : ۲۳
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان