امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احضاریه تصادف جرحی
با سلام . امروز عصر یک احضاریه از طرف یکی از کلانتری های شهر محل سکونتم دریافت کردم که طی اون عنوان شده بود باید در تاریخ ۲۷/۸/۹۳ در کلانتری حاضر باشم جهت پاسخگویی راجع به یک تصادف منجر به حرج ! در صورتی که به هیچ عنوان تصادف نداشتم چه برسه به اینکه منجر به جرح باشه .به دلیل عدم حضور خودم احضاریه به مادرم تسلیم شده و سرباز همراه شاکی عنوان کرده که بنده در روز عید قربان تصادف داشتم ! در حالیکه روز عید قربان همه اعضای خانواده به جهت قربانی دور هم بودیم . سوالم اینه که این احضاریه یر چه مبنا و اساسی برای من تنظیم شده ؟ ایا میتونم غیر زمان گفته شده مثلا فردا به کلانتری مراجعه کنم ؟ برای اثبات بیگناهی من شهادت اعضای خانواده ام کافیه ؟ چه جوری باید اثبات کنم که اصلا از تصادف خبر ندارم؟ با تشکر
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم و دوستان بزرگوار در مورد مشکل شما نظر و برداشت حقوقی بنده به شرح ذیل بوده
سوالم اینه که این احضاریه یر چه مبنا و اساسی برای من تنظیم شده ؟
شکایت و تعقیب کیفری بر اساس در خواست مدعی بوده و مرجع قضایی مطابق قانون تکلیف به رسیدگی چه حقوقی و چه کیفری بوده و بار اثبات با مدعی بوده و در صورت خواسته کذب تمهیداتی در قانون وجود داشته لذا در بدو امر قبل از هر اقدام ملاک رسیدگی به ادعای شاکی بوده پس مبنا و اساس رسیدگی قانون حاکم بوده و جهل به قانون مسموع نیست.
ایا میتونم غیر زمان گفته شده مثلا فردا به کلانتری مراجعه کنم ؟
خیر شما بر اساس اخطار و یا مطابق ابلاغ و یا احظاریه باید عمل کنید ولی جهت پیگیری و باخبر شدن از موضوع شما میتوانید زودتر رفته و از موضوع ابلاغ با خبر شوید
برای اثبات بیگناهی من شهادت اعضای خانواده ام کافیه ؟
دوست گرامی شهادت شهود یک بحث بوده و اثبات مدعی یک بحث دیگر ابتدا باید بدانید ملاک شکایت چیست سپس مدعی وجود شهود شوید لذا موضوع تصادف با وسیله نقلیه با نظر کارشناس رسمی دادگستر و یا دوربینهای راهنمایی و رانندگی و یا وجود شهود صحنه تصادف قابل اثبات میباشد

چه جوری باید اثبات کنم که اصلا از تصادف خبر ندارم؟
تشخیص با قاضی پرونده بوده نه بنده و نه حضرتعالی و نه هر شخص دیگری قاضی پرونده خود عاقل بالغ و دارای علم به چگونگی رسیدگی داشته پس خودتان را گول نزنید اگر شما در آن زمان واقعاً حضور نداشته و یا مقصر نباشید قطعاً قاضی به این موضوع با ترفندهای قضایی دست خواهد یافت و اگر کذب بیانات شاکی یا متشاکی یعنی هر طرف اثبات شود قانون چنان بلائی سرش می آورد که مدعی هوس ادعای دروغ نکند پس خیالتان راحت باشد و ناراحت نباشید درصورت بیگناهی قطعاً پرونده به نفع شما خواهد بود.
این نظر و برداشت حقوقی و شخصی بنده میباشد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام و با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز
منظور شما را از جمله * ﭘﺲ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ
ﺭﺍ ﮔﻮﻝ ﻧﺰﻧﯿﺪ*متوجه نشدم .استدلال بنده این است با توجه به گذشت حدود ۴۰ روز از زمان وقوع تصادف!ان هم طبق گفته شفاهی سربازی که احضاریه را اورده است شخص شاکی هنوز پیگیر است و این پیگیری به عقیده بنده یعنی شاکی یقین دارد که با خودروی بنده مجروح شده است و خودم ۱۰۰درصد یقین دارم که تصادفی انهم جرحی صورت نگرفته است پس کاملا مشخص است که این پرونده راحت به نتیجه نخواهد رسید.منظورم از اثبات و شهود این بود که ایا شاکی باید اثبات کند که من با ایشان تصادف کرده ام یا بنده باید اثبات کنم که من تصادفی نداشته ام؟سوال بعدی بنده این است که چرا به کلانتری احضار شده ام ؟چرا احضاریه از طرف دادگاه و دادیاری نیست؟ با تشکر
پاسخ
سلام
باکسب اجازه از دوست گرامیم جناب تیموری
دوست عزیز شکایت حق قانونی هرشخص حقیقی وحقوقی رسیدگی وتحقیق نیز تکلیف بردادسراوقاضی تحقیق میباشد.
گواهانی که فرمودید ،مورد قبول مقنن نیست امااز قرائن میتواند باشد اینکه خودتان را گول نزنید یعنی چی؟صراحت کلام آقای کامیاب است که بنده متاسفانه از آن محروم هستم رک حرف خودرامیزنند به دگرکلام اینکه اگر به فرض مثال جرمی مرتکب شده باشید وبخواهید قاضی رافریب دهید قاضی نیز به انواع ترفندهای قضائی نسبت به کشف حقیقت تبحردارد با پرسش های فنی وتحقیقات میدانی به حقیقت خواهدرسید اگرهم به فرض مثال جرمی مرتکب نشده باشید ترسی به خودراه ندهید که حقیقت آشکارخواهدشد .
پرسش:ایا شاکی باید اثبات کند که من با ایشان تصادف کرده ام یا بنده باید اثبات کنم که من تصادفی نداشته ام؟
پاسخ:هم شاکی بامعرفی گواهان خود ونظریه کاردان فنی ،هم جنابعالی به همین ترتیب باید قاضی تحقیق ومامورین کلانتری رابه رسیدن حقیقت کمک کنید ضمن اینکه قاضی نیز نسبت به کشف حقیقت هرگونه تحقیقی که بخواهدراسآ یابوسیله ضابط قضائی انجام خواهدداد.
پرسش:سوال بعدی بنده این است که چرا به کلانتری احضار شده ام ؟چرا احضاریه از طرف دادگاه و دادیاری نیست؟
پاسخ:احضار شما ازطریق دادسرا بوده آنهم دادیار یا بازپرس ومظنونیت به ارتکاب جرم چه اگر قدرمتقین جرمی مرتکب شده بودید مستقیم باید توسط کلانتری جلب وهمانروز به دادسرااعزام میگردیدید نه اینکه ظرف 3روز پس از ابلاغ؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام خدمت دوستان محترم و مخاطب عزیز خدمت شما عرض کنم منظور از بیان پس خودتان را گول نزنید این بوده که بیانات شما دارای تضاد بود به این توضیح که یا اطلاع داشته و یا نداشته اید اگر اطلاع از تصادف نداشته باشید بیان اگر و اما های متعدد معنی ندارد کسی که اطلاع نداشته باشد موضوع را اعلان نموده و راه حل میخواهد نه اینکه برای خود اگر و اما متصور شود لذا حالات بیان انسان بی اطلاع از موضوع کاملاً متفاوت از طریقه بیان شما بوده و همانگونه که مستحضرید هم ابتدا و هم انتهای بیاناتم عنوان نمودم این نظر شخصی بنده بوده و همچنین عنوان نمودم قضات دادگاهها باهوشتر و زرنگتر از آنچیزی هستند که شما طی سوالاتتان دنبال پاسخ نکات مبهم خود هستید چون شخص بیگناه هیچگاه دنبال ابهامات نبوده بلکه دنبال این بوده که حق محقق شود و میخواهد بداند آیا حق او محقق خواهد شد

کاملا مشخص است که این پرونده راحت به نتیجه نخواهد رسید.
دوست گرامی همیشه در مسائل قضایی نمیتوان پیش داوری نمود چون نظر اشخاص مختلف بوده

منظورم از اثبات و شهود این بود که ایا شاکی باید اثبات کند که من با ایشان تصادف کرده ام یا بنده باید اثبات کنم که من تصادفی نداشته ام؟
فرقی نمیکند کلیه طرفین چه شاکی و چه متشاکی ادله اثبات خود را ارائه میکنند

سوال بعدی بنده این است که چرا به کلانتری احضار شده ام ؟
این موارد طبیعی بوده قاضی رسیدگی کننده ذاتاً رویه بوده مطابق قوانین خاص در تصادفات جرحی مراحل تحقیق اولیه را به کلانتری ها اعاده مینمایند فقط در تصادفات منجر به فوت آنهم ندرتاً قضات به صحنه تصادف می آیند.

چرا احضاریه از طرف دادگاه و دادیاری نیست؟
دادیار یا باز پرس که در موارد شما اکثراً بازپرس دستور تحقیق و برسی را به کلانتریهای مربوطه ارجاع میدهند
این برداشت و نظر شخصی بنده بوده بر اساس تجربه و قانون و رویه جاری محاکم
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر از دوستان و پیش داوریها امروز صبح با کلی پرس و جو کلانتری مورد نظر را پیدا کردم .محل کلانتری با محل کار و منزل مسکونیم خیلی فاصله داشت و پیش افسر پرونده رفتم و با صحبت با ایشان متوجه شدم که توسط شاهدین سه پلاک ماشین اعلام شده و یکی از پلاکها متعلق به ماشین من میباشد و راننده ماشین در این تصادف مرد بوده است و طبق گفته شواهی افسر پرونده باید روزی که خواسته شده با کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهینامه و کارت ماشین و بیمه به کلانتری مراجعه کنم . در مورد اینکه فرمودید من به دنبال راه رهایی هستم برای اینه که به نظرم اومد میتونه اصلا تصادفی صورت نگرفته باشه و ماجرا پاپوش باشه که دیدگاهم همیشه منفی است و البته شغلم ایجاب میکنه که دید مثبت نداشته باشم

ضمن تشکر ویژه از صحبت شما که فرمودید حالا که بی اطلاع هستم نباید اما و اگر داشته باشم چون افسر بازپرس کلانتری هم احتمالا دیدگاهی همانند شما دارد سعی میکنم رفتار مناسبی داشته باشم در روز خواسته شده . امروز در کلانتری متوجه شدم تنها صاحب ماشینی که با ادرس اعلام شده توسط راهنمایی و رانندگی پیدا شده بنده بودم و از بیانات افسر پرونده متوجه شدم که شاکی مبلغ ۱۵ میلیون تومان پول میخواهد تا رضایت بدهد و برایش فرق ندارد ضارب چه کسی باشد .حالا با توجه به اخلاقم که شدیدا بدبین هستم اما و اگر دارم ایا امکانش هست که بخواهند به هر طریق مرا مجرم معرفی کنند ؟ دیدگاه من این است که کلانتری میخواهد پرونده زودتر بسته شود و به نتیجه برسد و جز امار موفقیتشان قرار بگیرد و شاکی هم که میخواهد به پولش برسد من احساس میکنم که به حق بودن برایشان اهمیت نداشته باشم ایا این حرفم درست است ؟
پاسخ
مخاطب محترم نصیحت نده به حضرتعالی این است همه انسانها خوب و مثبت هستند عده اندک از اشخاص با اعمال خلاف عرف و شرع و قانون موجبات بدبینی را فراهم میکنند و برای این مورد مثالهایی وجود دارد مانند کارمندان شهرداری دارایی و شهربانی و.... عده کمی از این افراد باعث چنان شبهه در افکار عمومی شده که هم اکنون در بین عامه مردم حتی مسئولین شبهه افکار بیداد میکند پس دوس گرامی باید شبهه داشت نه تا این حد که موجبات جلوگیری از دید حق گردد پس ناراحت نباشید قطعاً در صورت بیگناهی و بیان صادقانه قاضی رسیدگی کننده حکم و نظر به بیگناهی شما خواهد داشت و ضابطین دادگستری هیچکاری بجز فرامین قاضی نمیتوانند انجام دهند و هیچ گزارش خلاف واقعی نمیتوانند بنویسند و وظیفه آنها انتقال بیانات شما با طرف مقابلتان بوده و حق ارائه نظر شخصی و یا پررنگ کردن بیانات هیچ یک از طرفین را ندارند و در صورت انجام اینگونه اعمال تخلف نموده و قابل پیگرد بوده پس نگران نباشید و سعی کنید خودتان برگهای بازجویی را پر کنید این نظر شخصی بنده بوده موفق باشید
پاسخ
با تشکر دوست گرامی تذکر خوبی بود در باب پر کردن برگه های بازجویی توسط خودم لطفا در صورت امکان هر گونه راهنمایی که به ذهنتون میرسه بیان کنین با تشکر فراوان
پاسخ
سلام دوستان با تشکر ویژه از همه عزیزان که راهنمایی کردند ببخشید بخاطر تاخیرم . صبح روزی که به پاسگاه مراجعه کردم مدارک ماشین رو ارایه کردم و خود افسر پرونده و شاکی از ماشین بازدید کردند ولی اثار تصادفی رو که میخواستند پیدا نکردن ماشینم اصلا از ناحیه ای که تصادف انجام شده بود ضربه نخورده بود برای همین برگه احضاریه رو ازم گرفتن و بی هیچ بازجویی یا پر کردن هیچ برگه ای از کلانتری بیرون اومدم .
پاسخ
سلام
جالبه
برگ احظاریه متعلق به شما بوده نباید می گرفتند چون قاضی تا دلائل علیه کسی نباشد نباید اورااحضار کند
به هر حال خداوند را شاکرباشید از نگرانی درامدید واز درگاهش رفع نگرانی عموم مسلمین را خواستارشوید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
سلام و با تشکر پاسگاه احضاریه فرستاده بود نه دادگاه گفتند به علت تشابه پلاکها بوده منم که گیج شدم بازم ممنون دوست گرامی
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مراحل رسیدگی به تصادف جرحی zohamasadi 2 3,945 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۲
آخرین ارسال: zohamasadi
  اعتراض به کروکی تصادف unnamed 3 22,518 ۱۲ مرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۵ : ۱۶
آخرین ارسال: amir877
  تصادف جرحی سارا راشدی 3 5,112 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۵ : ۰۳
آخرین ارسال: vakil
  اعتراض به کروکی تصادف بعد از 2 ماه پرسشگر 4 9,593 ۲ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۷ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت
  تصادف منجبر به جرح با کودک و فرار از صحنه علی ترکی 5 8,118 ۸ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۳ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان