امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیه ی شکستی
سلام' در مورد شکستگی ساق پا میخواستم بپرسم ' که آیا شکستگی استخوان درشت نی و نازک نی یک شکستگی تلقی میشود و در نتیجه یک دیه تعلق میگیرد? سپاس
پاسخ
مخاطب محترم به نظر بنده از منظر قانون هر یک از اعضاء و استخوانها بدن دارای دیه مختص خود بوده که پزشکی قانونی به دلیل کار تخصصی بعنوان کارشناس میزان دیه را مشخص مینماید
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام.....راي وحدت رويه هيات عمومي ديوان عالي كشور

با توجه به ماده۴۴۲ قانون مجازات اسلامي كه مقرر داشته: « ديه شكستن استخوان هر عضوي كه براي آن عضو ديه معيني است خمس آن مي‌باشد...» بنابراين چنانچه دو استخوان از يك عضو نيز شكسته شود براي هر استخوان طبق ماده مذكور بايستي ديه جداگانه تعيين شود .
....
میزان دیه, بر اساس گواهی پزشکی قانونی تعیین می گردد, فلذا در این خصوص اعلام میزان معینی دیه, مقدور نمی باشد و باید توجه داشته باشید, پس از ارائه نامه پزشکی قانونی, قاضی محترم دادگاه در نهایت با توجه به شرایط, حسب مورد نوع جنایت اعم از عمد , غیر عمد و یا شبه عمد, اقدام به صدور رأی می نماید, و مهلت پرداخت دیه مزبور بستگی به نوع جنایت وارده دارد, و همچنین نرخ دیه در سال 1393 به میزان 150 میلیون تومان می باشد که برای ماه‌ های حرام به این مبلغ (150 میلیون تومان) 30 درصد اضافه می‌گردد.
تنها چیزی که در دنیا می توانی تغییرش دهی،

خودت هستی

و با این کار دنیا را متحول می کنی .
پاسخ
دیه شکستگی گردن چطوری محاسبه میشه اگه خانوم باشه فرق داره یا اینکه نه؟
پاسخ
من خودم چند سال پیش تصادف کردم و یکی از دستام شکست پزشکی قانونی 30 تومان در نظر گرفت. آیا با توجه به تورم این قیمت افزایش پیدا میکنه؟
پاسخ
(۱۸ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۹ : ۱۶)dadkhah نوشته است: با سلام.....راي وحدت رويه هيات عمومي ديوان عالي كشور

با توجه به ماده۴۴۲ قانون مجازات اسلامي كه مقرر داشته: « ديه شكستن استخوان هر عضوي كه براي آن عضو ديه معيني است خمس آن مي‌باشد...» بنابراين چنانچه دو استخوان از يك عضو نيز شكسته شود براي هر استخوان طبق ماده مذكور بايستي ديه جداگانه تعيين شود .
....
میزان دیه, بر اساس گواهی پزشکی قانونی تعیین می گردد, فلذا در این خصوص اعلام میزان معینی دیه, مقدور نمی باشد و باید توجه داشته باشید, پس از ارائه نامه پزشکی قانونی, قاضی محترم دادگاه در نهایت با توجه به شرایط, حسب مورد نوع جنایت اعم از عمد , غیر عمد و یا شبه عمد, اقدام به صدور رأی می نماید, و مهلت پرداخت دیه مزبور بستگی به نوع جنایت وارده دارد, و همچنین نرخ دیه در سال 1393 به میزان 150 میلیون تومان می باشد که برای ماه‌ های حرام  به این مبلغ (150 میلیون تومان) 30 درصد اضافه می‌گردد.

استخوان بزرگ یا کوچک تاثیری در قیمت نداره؟
پاسخ
(۱۶ دي ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۵ : ۱۱)seosho نوشته است: دیه شکستگی گردن چطوری محاسبه میشه اگه خانوم باشه فرق داره یا اینکه نه؟

با سلام
دیگه شکستگی گردن بستگی به میزان شکستگی دارد و توسط اجرای احکام طیق رای صادر شده محاسبه می شود .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
(۱۶ دي ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۹ : ۱۱)seosho نوشته است: من خودم چند سال پیش تصادف کردم و یکی از دستام شکست پزشکی قانونی 30 تومان در نظر گرفت. آیا با توجه به تورم این قیمت افزایش پیدا میکنه؟

اگر تا الان دیه را دریافت نکرده اید و شخص محکوم اقدام به پرداخت و انجام کارهای قانونی آن نکرده است ، در زمان اجرای حکم ، طبق شاخص تورم بانک مرکزی محاسبه خواهد گردید . Cool
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
(۱۶ دي ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۱ : ۱۱)seosho نوشته است:
(۱۸ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۹ : ۱۶)dadkhah نوشته است: با سلام.....راي وحدت رويه هيات عمومي ديوان عالي كشور

....
میزان دیه, بر اساس گواهی پزشکی قانونی تعیین می گردد, فلذا در این خصوص اعلام میزان معینی دیه, مقدور نمی باشد و باید توجه داشته باشید, پس از ارائه نامه پزشکی قانونی, قاضی محترم دادگاه در نهایت با توجه به شرایط, حسب مورد نوع جنایت اعم از عمد , غیر عمد و یا شبه عمد, اقدام به صدور رأی می نماید, و مهلت پرداخت دیه مزبور بستگی به نوع جنایت وارده دارد, و همچنین نرخ دیه در سال 1393 به میزان 150 میلیون تومان می باشد که برای ماه‌ های حرام  به این مبلغ (150 میلیون تومان) 30 درصد اضافه می‌گردد.

استخوان بزرگ یا کوچک تاثیری در قیمت نداره؟

ديه شكستن استخوان هر عضوي كه براي آن عضو ديه معيني است خمس آن مي‌باشد .
پاسخ
 سپاس شده توسط rezakian ، hamid79

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان