امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افراز ملک مشاع دارای سند
سلام زمینی 6 دانگ موجود است که مالک سه دانگ آن مادرِ مادربزرگم میباشد که فوت کرده و مالک سه دانگ دیگر نیز شخصی است که فوت کرده و سه پسر دارد و هیچ اطلاعات دیگری از مکان و آدرس زندگیشان ندارم. مادربزرگِ من سهم خود از این زمین را به من داده است و خواهران و برادرانش هنوز مالک هستند (سهم من معادل یک یازدهمِ سه دانگ به صورت مشاع میباشد) با توجه به اینکه خواهران و برادرانش همکاری نمیکنند و من هم به همه آنها دسترسی ندارم // چگونه میتوانم بدون حضور سایر مالکین ( چون دسترسی ندارم بهشون یا حاضر به همکاری نیستند) سند مشاعی خودم را از بقیه افراز کنم و سند شش دانگ بگیرم ؟ و چه مراحلی را و به چه صورت طی کنم زودتر به نتیجه میرسم؟
با تشکر
پاسخ
مخاطب محترم به نظر بنده لازمه پاسخگوئی نسبی داشتن اطلاعاتی بوده به این توضیح : مادر بزرگ شما چگونه سهم خود را به شما داده؟چگونگی انتقال سهم؟میقدار سندی زمین؟ محل وقوع (داخل شهر یا روستا بودن )و کاربری زمین؟ آیا زمین قطعاً به نام شما به صورت سند رسمی بوده یا سند عادی؟هم اکنون سند آن زمین به نام چه اشخاصی بوده؟
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام دوست عزیز
مادربزرگ من طی وکالتنامه بلاعزل تمام اختیار املاک خود را به من واگذار کرده
تاکنون برای این زمین سندی صادر نشده است و در شرف صدور سند مالکیت هست که خودم پیگیر امورش هستم
استعلام از منابع طبیعی و دادگستری و راه وشهرسازی و امور آب هم گرفتم و هیچ مانعی وجود ندارد
نقشه UTM هم کشیده شده و با توجه به اینکه سند به نسبت سهم الارث مادربزرگم که یک یازدهم از سه دانگ میباشد صادر خواهد شد (انشاالله) در دفاتر اسناد رسمی سند را به نام خود خواهم کرد.
مقدار اگر منظور مساحت میباشد یا توجه به اینکه 5 پلاک جداگانه و در کنار هم میباشد 5 سند صادر میشود و هر زمین 6 دانگ تقریبا 4 هکتار میباشد و مجموعا 25 هکتار هست.
محل وقوع طبق استعلام اداره راه و شهرسازی حوزه استحفاظی شهر میباشد. و کاربری زمین ها در گذشته به صورت مزرعه بوده و هست (زمین زراعی) و سالهاست که رها شده و کشت نمیشود.
سند به صورت تک برگ به اسم مادر بزرگ من به نسبت سهم الارث و مشاع و سپس به من منتقل خواهد شد.
امیدوارم تونسته باشم پاسخهای خوبی داده باشم
بنده بعد از اخذ سند برای افراز ملک میخواهم اقدام کنم با توجه به توضیحات بالا و عدم دسترسی به سایر شرکا...
ممنون
پاسخ
دوست گرامی با توجه به توضیحات داده شده شما تا زمانی که سند به نام خود نگیرید امکان افراز به نام خود را ندارید اما اگر بخواهید میتوانید با وکالت نامه تامه بلا عزل به نام مادر بزرگتان درخواست افراز به ثبت محل وقوع ملک بدهید که امکان دارد به دلیل اقدامات انتقال سند به نام خودتان از افراز توسط کارشناسان ثبت جلوگیری شود چون دلیل مالکیت مادربزرگتان متزلزل بوده شما قبل از این اقدامات میتوانستید ابتدا اقدام به افراز ملک موصوف نموده و پس از افراز ملک شش دانگ افراز شده را به نام خودتان نمائید در ضمن شما باید این را در نظر داشته باشید بر اساس قانون خاص اگر املاک بالای 5 هکتار در یک سند باشد قابلیت افراز داشته و زیر 5 هکتار قابلیت افراز نداشته شما باید دادخواست فروش بدهید و وجه قدر السهم خود بگیریدآنهم بعد از انتقال رسمی سند به نام خودتان این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۱۲ آبان ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۱ : ۰۹)Kamyab.Teymouri نوشته است: دوست گرامی با توجه به توضیحات داده شده شما تا زمانی که سند به نام خود نگیرید امکان افراز به نام خود را ندارید اما اگر بخواهید میتوانید با وکالت نامه تامه بلا عزل به نام مادر بزرگتان درخواست افراز به ثبت محل وقوع ملک بدهید که امکان دارد به دلیل اقدامات انتقال سند به نام خودتان از افراز توسط کارشناسان ثبت جلوگیری شود چون دلیل مالکیت مادربزرگتان متزلزل بوده شما قبل از این اقدامات میتوانستید ابتدا اقدام به افراز ملک موصوف نموده و پس از افراز ملک شش دانگ افراز شده را به نام خودتان نمائید در ضمن شما باید این را در نظر داشته باشید بر اساس قانون خاص اگر املاک بالای 5 هکتار در یک سند باشد قابلیت افراز داشته و زیر 5 هکتار قابلیت افراز نداشته شما باید دادخواست فروش بدهید و وجه قدر السهم خود بگیریدآنهم بعد از انتقال رسمی سند به نام خودتان این نظر شخصی بنده بوده

خیلی ممنون از پاسختان لطف کردین
اگر فرض بگیریم هدف اصلی من افراز ملک و جدا کردن سهم میباشد و هنوز سندی به نام من منتقل نشده و فقط وکالتنامه تامه دارم به نظرتان برای رسیدن به هدفم چه شیوه ای را اتخاذ کنم؟
و این مورد که زمین زیر 5 هکتار قابلیت افراز ندارد قانون نانوشته است ؟ یا قانون قابل استنادیست ؟ چون این زمینها اکثرا نزدیک به 5 هکتار میباشند ( با چهار پنج هزار متر کم و زیاد)

خیلی متشکرم از وقتی که میزارین
پاسخ
مخاطب محترم شما به نظر بنده تا زمانی که مالکیت شما به صورت رسمس و قانونی مستقر نشود حق هیچگونه عملیات رسمی و قانونی به نام خودتان را ندارید چون همانگونه که از نام وکالت آمده شما وکیل هستید نه اصیل حتی اگر وکالت شما با مبایعه نامه رسمی هم باشد باز هم وکیل هستید پس کمی صبر کنید تا نام شما در ثبت بغنوان مالک قرار بگیرد سپس ادعای مالکیت کنید و در مورد سوال دوم شما در مورد عدم افراز املاک (یا شرایط افراز ) قانون نوشته و مدون و در حال اجراء چه در ثبت و چه در محاکم وجود داشته و دلیل آن ممانعت و جلوگیری از خرد کردن زمینهای کشاورزی جهت تغییر کاربری بوده اگر به ثبت محل رجوع کنید هرچند در ادارات ثبت کشور حرف اول و آخر را پول میزند نه قانون چون بنده سندمعارض بسیار در ثبت دیده ام و اعمال خلاف قانون بسیار دیده ام رابط و زیرمیزی اصل حاکم بر امور ثبتی بوده هست و خواهد بود و فساد از ثبت ایران به سختی خارج میشود اگر به ثبت محل وقوع ملک مورد نظر بروید حتماً به شما خواهند گفت این نظر کلی و شکلی و شخصی بنده بوده
پاسخ
خیلی سپاسگزارم
ممنون
موفق باشید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  افراز آپارتمان سجاد کرجی 1 5,964 ۱۷ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب
  پبش فروش واحدهای دارای سند مشاع milad 2 3,625 ۲۲ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۲ : ۱۸
  جلوگیری از افراز کامیاب 0 4,318 ۱۱ آذر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۳ : ۰۱
  يك مشكل بزرگ ........افراز ملك مشاع silverheart 0 3,753 ۲۳ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۳ : ۱۷
آخرین ارسال: silverheart
  افراز ملک مشاعی (2) amir.1985 2 7,699 ۲۲ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۷ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان