امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد ترک انفاق
[size=medium][size=large][size=medium]با سلام واحترام،
بنده از سال 88 به عقد دائم همسرم در اومدم،مدت 1سال و 2،3 ماه هست که همسرم به کلی من رو ترک کردن و به خونه ی مادرشون رفتن در این مدت هیچ نفقه ای به من پرداخت نکرده حتی در این اواخر از دادن یارانه های شخصی ام هم امتناع می کند،در این مدت حتی به دنبال من برای ادامه ی زندگی نیامده و مرا بلاتکلیف رها نموده،من از ایشون مبنی بر ترک نفقه شکایت کردم بعد از جلسه ی بازپرسی قرار مجرمیت براشون صادر شد،چند روز بعد قرار منع تعقیب براشون صادر شد و پرونده رو مختومه اعلام کردن علت صدور قرار منع تعقیب هم زدن عدم کفایت دلیل!!!!!با اینکه من هم استشهاد و هم 2 تا شاهد بردم کلانتری،ایشون تو بازپرسی اعلام کردن که اگه این خانم حاضر به زندگی باشه هم خونه واسشون تهیه می کنم هم نفقه پرداخت می کنم در صورتی که هیچ مبلغی به من پرداخت نمی کنه و من تو بازپرسی به صورت کتبی قبول کردم حاضر به ادامه زندگی هستم ایشون حتی با من تماس تلفنی هم ندارن،من به دلیل اوضاع و شرایط بد مالی قادر به گرفتن وکیل نیستم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید،من باید چیکار کنم از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنم؟؟؟بعد از صدور قرار منع تعقیب من اعتراض زدم و پرونده به دادگاه جزایی ارجاع شده اصولا در این شرایط چه اتفاقی می افته؟؟
HuhHuhHuh
پاسخ
سلام
1-متاسفانه مانورهای دعاوی کیفری بعضآ منجربه نتیجه به نفع متهم میشود امادرمواردی هم بوده که اخیرآ دریکی از این تایپیک ها زوج باوجود تودیع نفقه به صندوق دادگستری رای طلاق علیه او صادرشده است.
2-جه مدت است به قرارمنع تعقیب اعتراض نموده اید؟
بروید دادسرا ومشخصات مرجع اعتراض که پرونده به ان ارسال گردیده را سئوال فرمائید ضمن اینکه شماره پرونده16رقمی ورمزشخصی آنرا دریافت کنیدتا ازطریق پایانه قوه قضائیه پیگیر نتیجه باشید.
3-دردادگاه جزائی اگردلائل شما بااستناد به مواد قانونی واستلال محکمه پسندانه تنظیم شده باشد وحتی دلائل جدیدارائه نموده باشیدقرارموصوف نقض ودستورتکمیل تحقیقات به دادسراداده خواهد شد.
3-شما به پیوست کپی عقدنامه دادخواست الزام به ایفای تعهدات عرفی-قانونی موضوع پرونده کلاسه.............شعبه...........دادیاری (تهیه ملزومات تمکین)تنظیم نموده وتعهدات همسرتان رادردادسرادرشرح دادخواست متذکرگردید.
دادخواست مذکوربه دادگاه محل سکونت زوج ارائه گردد.
آنچه به فکربنده خطورنمود عرض نمودم،ازنظرات دوستانم استفاده خواهیم نمود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام و دعای قبولی عبادات خدمت دوست گرامی جناب حکمت به نظر بنده مخاطب محترم اقدام کیقری در کشور ما بجز موارد معدود کشک و دوغ است لذا به نظر بنده پرداخت نفقه مطابق قانون وظیفه زوج است و این زوج است که باید اثبات پرداخت نفقه کند نه زوجه لذا شما با ارائه سند ازدواج دادخواست مطالبه نفقه داده و همچنین دادخواست الزام زوج به تهیه مسکن و انجام وظایف قانونی وی به عنوان همسر را نموده و همچنین پرداخت یارانه به حساب مستقل خود و مهریه خود را هم اجراء بگذارید در بدو امر دادخواست اعسار از هزینه دادرسی همزمان لذا قطعاً حکم به نفع شما صادر خواهد گردید همچنین لازم به ذکر است این نصیحت دوست گرامی جناب حکمت که در زمان اقدام حقوقی همزمان هم نسبت به ارسال اظهار نامه مبنی بر ترک انفاق تهیه مسکن پرداخت یارانه و اجرت المثل و غیره را نیز نموده تا یک قدم از وی جلوتر باشید تا وی نتواند عدم تمکین شما را اثبات کند و اخیراً نیز قانونی مصوب شده که از مستثنیات دین منزل مسکونی نیز میتوان نیمی از آنرا تامین و توقیف نمود قطعاً خداوند شما را یاری خواهد نمود این نظر بنده در تکمیل عرایض دوست گرامی جناب حکمت بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۲۶ تير ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۴ : ۲۱)حکمت نوشته است: سلام
1-متاسفانه مانورهای دعاوی کیفری بعضآ منجربه نتیجه به نفع متهم میشود امادرمواردی هم بوده که اخیرآ دریکی از این تایپیک ها زوج باوجود تودیع نفقه به صندوق دادگستری رای طلاق علیه او صادرشده است.
2-جه مدت است به قرارمنع تعقیب اعتراض نموده اید؟
بروید دادسرا ومشخصات مرجع اعتراض که پرونده به ان ارسال گردیده را سئوال فرمائید ضمن اینکه شماره پرونده16رقمی ورمزشخصی آنرا دریافت کنیدتا ازطریق پایانه قوه قضائیه پیگیر نتیجه باشید.
3-دردادگاه جزائی اگردلائل شما بااستناد به مواد قانونی واستلال محکمه پسندانه تنظیم شده باشد وحتی دلائل جدیدارائه نموده باشیدقرارموصوف نقض ودستورتکمیل تحقیقات به دادسراداده خواهد شد.
3-شما به پیوست کپی عقدنامه دادخواست الزام به ایفای تعهدات عرفی-قانونی موضوع پرونده کلاسه.............شعبه...........دادیاری (تهیه ملزومات تمکین)تنظیم نموده وتعهدات همسرتان رادردادسرادرشرح دادخواست متذکرگردید.
دادخواست مذکوربه دادگاه محل سکونت زوج ارائه گردد.
آنچه به فکربنده خطورنمود عرض نمودم،ازنظرات دوستانم استفاده خواهیم نمود

من 21 ام برای قرار منع تعقیب اعتراض زدم!!!چیزی که واسه من عجیبه اینه که چطوری بدونه اینکه مطمئن شن این آقا نفقه رو پرداخت خواهد کرد یا منزل مسکونی تهیه کنه بدونه اینکه ازش تعهدی بگیرن قرار رو صادر کردن و پرونده رو مختومه اعلام کردن!!من باید چطوری ثابت کنم که دلائلم محکمه پسند و قانونی باشه؟؟؟

(۲۶ تير ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۴ : ۲۳)Kamyab.Teymouri نوشته است: با سلام و دعای قبولی عبادات خدمت دوست گرامی جناب حکمت به نظر بنده مخاطب محترم اقدام کیقری در کشور ما بجز موارد معدود کشک و دوغ است لذا به نظر بنده پرداخت نفقه مطابق قانون وظیفه زوج است و این زوج است که باید اثبات پرداخت نفقه کند نه زوجه لذا شما با ارائه سند ازدواج دادخواست مطالبه نفقه داده و همچنین دادخواست الزام زوج به تهیه مسکن و انجام وظایف قانونی وی به عنوان همسر را نموده و همچنین پرداخت یارانه به حساب مستقل خود و مهریه خود را هم اجراء بگذارید در بدو امر دادخواست اعسار از هزینه دادرسی همزمان لذا قطعاً حکم به نفع شما صادر خواهد گردید همچنین لازم به ذکر است این نصیحت دوست گرامی جناب حکمت که در زمان اقدام حقوقی همزمان هم نسبت به ارسال اظهار نامه مبنی بر ترک انفاق تهیه مسکن پرداخت یارانه و اجرت المثل و غیره را نیز نموده تا یک قدم از وی جلوتر باشید تا وی نتواند عدم تمکین شما را اثبات کند و اخیراً نیز قانونی مصوب شده که از مستثنیات دین منزل مسکونی نیز میتوان نیمی از آنرا تامین و توقیف نمود قطعاً خداوند شما را یاری خواهد نمود این نظر بنده در تکمیل عرایض دوست گرامی جناب حکمت بوده

سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون جناب کامیاب،فقط اینکه ای دادخواست هارو که فرمودید بایدبا هم ارائه بدم باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنم یا دادخواست رو تهیه کنم و مستقیما به دادگاه خانواده مراجعه کنم؟؟؟
پاسخ
سلام
باسپاس پاسخ عالی ازدوست عزیزم جناب آقای تیموری
1-بیشترقرارهای دادسرادردادگاه نقض میشودوشما باشرایط مذکور وعدم دادخواست الزام به تمکین همسرتان قطعآ قراردادسرا نقض خواهدشد مبنی براینکه درتکمیل لایحه اعتراضیه به دادگاه لایحه تکمیلی دیگری درصورت عدم تذکر مورداخیر تنظیم وبه دادگاه جزائی قبل از هراقدامی اقدام نمائید زیرا محاکم جزائی درمورد قرارهای دادسرا فوری رسیدگی میکنند وشما مکلف بوده اید مورداخیررامتذکرگردید
بااجازه مدیرمحترم انجمن جناب آقای خدائی فر لایحه را اینطورتکمیل فرمائید
بسمه تعالی
ریاست محترم شعبه..........محاکم جزائی دادگستری شهرستان .........
باسلام واحترام اینجانب مینا 1992درتکمیل لایحه اعتراضیه قرارمنع تعقیب شماره .........صادره از شهبه محترم.........دادیاری ........درپرونده کلاسه بایگانی شماره............مطروح درشعبه مذکور به استحضارعالی میرساند
علیرغم تعهد زوج دردادیاری مبنی برتمکین اینجانب واعلام تمکین درصورت ایجاد شرایط ،متهم از ایفای تعهداخیر استنکاف نموده است چه آنکه درصورت عدم تمکین مکلف به دادخواست الزام به تمکین بوده که قبل ازصدورقراروپس ازآن اقدامی ننموده بلکه شماره تلفن دسترسی به خودراازدسترس اینجانب خارج نموده است مبرهن است که متهم علیرغم تعهدات قانونی دردادسراروشرایط ضمن العقد حاضربه پرداخت نفقه وتمکین ازقانون نبوده ونمیباشد
نقض قراروصدورقرارمجرمیت به استناد عدم ایفای تعهدات در دادسراوعدم ارائه دادخواست الزام به تمکین مورداستدعاست
باتجدیدمراتب احترام.....................
شمادادخواست را ازدایره تمبردادگستری به قیمت هربرگ 1000تومان تهیه فرمائیدتا سایرموارد را باراهنمائی دوستان ومددالله خدمتتان عرض نمائیم
....................................................
ضمنآ چنانچه درتهران هستیددادخواست هاازطریق دفاترخدمات الکترونیک قضائی ودرشهرستانها ازطریق دادگاه های خانواده ارائه میگردد
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام و احترام خدمت جناب آقای حکمت؛
با عرض پوزش ابهامی برای بنده به وجود اومده،آیا می تونم این لایحه تکمیلی رو که فرمودید رو خودم تایپ کنم و بعد در دایره تمبر دادسرا،تمبر ابطال کنم؟؟؟
باید بگم که من در تهران پرونده تشکیل دادم اما با توجه به شرایط فعلیم توانایی پرداخت هزینه هایی از این قبیل رو ندارم،یکبار به دفتر خدمات الکترونیک مراجعه کردم و گفتند برای دادخواست نفقه باید حدودا 160هزار تومان تمبر باطل کنید!آیا راهی وجود داره که این کار رو بدون پرداخت این هزینه انجام بدم؟چون واقعا در شرایط بد مالی قرار دارم و در حال حاضر کارم رو هم از دست دادم!
آیا شما اطلاع دارید هزینه این لایحه تکمیلی که فرمودید در دفتر خدمات الکترونیک چقدر هست؟
ضمنا باید اعلام کنم بنده مهر رو اجرا گذاشتم ولی ایشون در جلسه دادگاه حاضر نشدند به همین خاطر محکوم شدند اما دوباره با پرداخت مبلغ 208هزار تومان از دادگاه تقاضای تجدید نظر کردند!آیا ممکنه مهر رو هم پرداخت نکنه؟؟یا به نفع ایشون تموم بشه؟؟
با تشکر و سپاس فراوان
پاسخ
سلام
1-ارائه لایحه نیاز به ابطال تمبرندارد فقط توجه فرمائید اگرپرونده تان ازدادسرابه دادگاه ارسال شده شماره بایگانی شعبه جزائیراکه به اعتراض شمارسیدگی خواهدنموددرج نمائید نه اینکه شماره دادیاری را
2-برای نفقه قانون رادوربزنید فعلآ به مقدار یک میلیون تومان ازمورخ.......(شروع) الی...........(تاریخی که یک میلیون راتکمیل میکند دادخواست خویش را تقدیم نمائید درجلسه اول دادرسی آنرا به مطالبه نفقه بطورکامل تغییردهید اخطار رفع نقص صادرمیشود ودادگاه تکلیف برپرداخت مابه التفاوت تمبر صادرمینمایددران موقعیت دادخواسست اعساربا گواهی دو گواه بدهید
یا اینکه دربدوامر دادخواست مطالبه نفقه بدوآ با گواهی دوگواه بدهیدفرم استشهاد محلی هم درپایانه قوه قضائیه جستجوکنیدوجوددارد کپی بگیریددرهردوصورت درحال حاضرهزینه دادرسی 15000الی20000تومان میباشد
3-درخصوص مهریه بنده ودوستانم هیچ محکوم به مهریه راندیده ایم که به نفع زوج تمام بشه فقط میتونه اگرنداشته بشه یکجاپرداخت کنه دادخواست اعساروتقسیط بدهد اما اینکه دردادگاه حاضر نشده واخواهی کرده نه تجدید نظرخواهی درواخواهی هم معمولآ محاکم زود رای صادرمیکنند منتهای مراتب 20روز آنهم قابل تجدید نظذرخواهی است
هردعوی حقوقی که انجام دادید درانتها مطالبه خسارات قانونی راخواسته آخرخودقراردهید
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام و احترام فراوان خدمت جناب آقای حکمت
خیلی ممنونم بابت راهنمایی های مفید شما و تمامی همکارانتون
جناب حکمت بعد از زدن اعتراض بنده در تاریخ 21ام نسبت به قرار منع تعقیب،دادگاه اعتراض من رو قبول کرده و قرار دادسرا رو نقض کرده. می خواستم ببینم در این مرحله من باید چیکار کنم و معمولا چه اتفاقی می افته یعنی بازپرس اصولا در این موارد چه تصمیمی می گیره؟آیا کیفر خواست رو صادر می کنه؟؟؟
پاسخ
سلام
خوشحالم که به نفع شما قرارنقض گردید،بستگی داره که دادگاه از دادسرا چه خواسته باشه نقص تحقیقان ؟که دادسرا مکلفه تحقیقات رو کامل کنه سپس قرار مجدد حال منع تعقیب یا مجرمیت صادرکنه یا اینکه دادگاه دلائل شمارو کافی دونسته دستور صدورقرارمجرمیت واعاده پرونده به دادگاه رو صادرنموده درچنین شرایطی دادسرا مکلف به تبعیت ازنظردادگاه هست
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام
من پرونده رو از طریق پایانه قوه قضایی دنبال می کنم،آخرین وضعیتی که برای پرونده ی من درج شده این موضوعات هست:
1-اعتراض به قرار صادره در مورد اتهام ترك انفاق رسیدگی و با قبول اعتراض قرار دادسرا نقض شد.
2-در تاریخ 29/04/1393 وقت نظارت دفتر برای تاریخ 31/04/1393 تعیین گردید
3-اعتراض نسبت به تصمیم دادسرا صادره از شعبه 5 بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب تهران در مورد شکایت مينا 1992 علیه ......مبنی بر ترك انفاق رسیدگی و طی دادنامه شماره .......... مورخ 30/04/1393 با قبول اعتراض قرار دادسرا نقض شد.
پرونده مختومه شده است
با توجه به موضوعاتی که مشاهده فرمودید به نظر شما چه حالتی ممکنه اتفاق بیافته؟در این موقعیت من نباید به دادسرا مراجعه کنم؟چون لایحه تکمیلی که فرمودید رو می خواستم ضمیمه پرونده ام کنم اما گفتند باید منتظر باشی تا نتیجه پرونده مشخص و پرونده از دادگاه جزایی برگرده!الان می تونم به دادسرا برم و لایحه تکمیلی که فرموده بودید رو ضمیمه پرونده ام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر
پاسخ
سلام
فرارنقض شده دردادگاه بعضآ به شاکی ابلاغ میشود بعضآ خیر وپس از صدورقرارپرونده به دادسراارسال میشود شما فعلآ اقدامی نکنید قطعآ دادسرا مکلف است متهم رااحضار وقرارکفالت وکیفرخواست صادرنماید

فرمودید ددخواست مهریه دادید آیا حساب بانکی یا خودرو ایشان دارداگردارد طی درخواستی ازشعبه رسیدگی کننده توقیف کنیدهزینه هم ندارد
درشورا دادخواست مطالبه یارانه تقدیم نمائید نیاز به ارائه ازطریق دفاترخدمات قضائی نیست مستقیم خودتان اقدام کنید تا به ستوه آمده وخانه برایتان تهیه نماید
من حیث المجموع وحسب تجربه سعی کنید احترام ایشان را حفظ کنید چون بعضی مواقع چنین دادخواستها وعدم گذشت موجب تنفر عمری خواهد شد اما گذشت از شکایت ومصالحه موجب خوشحالی طرف مقابل و برگشت به زندگی خواهدشد

چنانچه دردادسرا متعهد تهیه منزل شد شما نیز ازپازپرس بخواهید که صورتمجلس نماید ترک محاکمه نمودید باترک محاکمه قرارموقوفی تعقیب صادرخواهدشد وظرف یکسال با عدم ایفای تعهد پرونده قابل تعقیب مجدد میگردد اما رضایت کهبی قید وشرط است خیر

به امید بازگشت به زندگی خانوادگی وشروع زندگی سعادتمند که دوستان بنده درانجمن خصوصآ جناب آقای خدائی فرمدیرمحترم انجمن هدفی جز این ندارند
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوالي در مورد مهريه ya30n 4 6,603 ۵ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۵ : ۲۰
آخرین ارسال: ya30n
Sad پرونده سازی دروغین در مورد ترک انفاق hossein_modares 1 6,631 ۱۴ دي ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۳ : ۲۲
آخرین ارسال: حکمت
  جرم انگاری تر ک انفاق،حتی در مواقع استفاده ی زوجه از حق حبس!!! مـــدافـــع عـــدالـــت 0 4,357 ۲۳ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۴ : ۱۵
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  سوال مهم sahel 32 43,796 ۴ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۳ : ۱۰
آخرین ارسال: sahel
  سوال مهم و فوری hugo_deepred2 5 8,249 ۱۶ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۵ : ۱۵
آخرین ارسال: dadkhah

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان