امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قانون
سلام با تشکر از شما حقوقدانان عزیز
من یک وکیل یا حقوقدان نیستم فقط یک دانش آموزم اما علاقه ی شدیدی به مسایل قانونی (حقوقی-کیفری)دارم .تا به حال کتاب قانون اساسی و بخشی از قانون مجازات اسلامی و چند قانون دیگر و مقالاتی حقوقی رو خوانده ام.اما به دلایلی نمی خواهم حقوق بخوانم شاید چون حس میکنم تواناییش رو ندارم که وکیل یا حقوقدان یا یک مشاورحقوقی و ... شوم ولی خوب دوست دارم به عنوان یک شهروندی که در این جامعه ی پر از مشکلات و مسایل مختلف زندگی میکند اطلاعات حقوقیم بالا و به حدی باشدکه بتوانم گلیم خودم را از آب بیرون بکشم و نگذارم حقم ضایع و تباه شود.میخواستم شما من را راهنمایی کنید تا بدانم از از چه راه هایی می توانم آگاهیم رو بالا ببرم چون فکر میکنم که آگاهی در جامعه امروز خیلی لازم است.ممنون میشم اگه چند کتاب یا منبع دیگه رو که به واسطه اونها میشه اطلاعاتم رو بالا ببرم بهم معرفی کنید.
باز هم ممنون و خسته نباشید.
پاسخ
سلام
بنده نیز به شما تبریک عرض میکنم که واقعآ دوست دارید بدانید درجامعه ما جهل به قانون نافی مسئولیت نیست
تجربه ای از یکی از دوستان حضورتان عرض میکنم
این دوست برایم نقل کردروزی حکمی رادیده وکنجکاو شده آ د م یعنی چی ،از حقوقدانی سئوال نموده پاسخ، آئین دادرسی مدنی بوده سپس بامطالعه آن قانون مجازات اسلامی را مطالعه نموده وپس از ان قانون مدنی درحال حاضر کنجینه ای از انواع قوانین وحتی محشی انها رادارد
به هرحال متنی در انجمنی درخصوص جهل بسیط ومرکب ارسال نمودم پاسخ ذیل توسط یکی ازدوستان که ارشد حقوق خصوصی است ارسال گردید بنده نیز آنرا تقدیم به شما جوان کنجکاو مینمایم
آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند
آن کس که بداند و بداند که نداند آن هم خرک لنگ به مقصد برساند
آن کس که بداند و بداند که بداند اسب طرب از گنبد گردان بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند بیدارش نمایید که بسی خفته نماند
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  در خصوص تبصره ماده 452 قانون مجازات اسلامی tyrant 1 5,504 ۲۰ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۱۱ : ۱۹
آخرین ارسال: tyrant
  قانون جرایم رایانه ای kkakaei 1 5,936 ۲۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۸ : ۱۸
آخرین ارسال: کامیاب
  متن کامل قانون جرم سیاسی hamid79 2 5,531 ۲۰ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۲ : ۰۰
آخرین ارسال: hamid79
  قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مصوب1394 حکمت 4 10,517 ۱۲ مهر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۰ : ۱۴
آخرین ارسال: حکمت
  قانون آپارتمان نشینی علی رضا 2 6,945 ۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۷ : ۱۴
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان