امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتشار تصویر حکم نهایی دادگاه
سلام

اگر حکم دادگاه علیه شخصیت حقوقی نهایی بشود آیا می تواند آن را در اینترنت منتشر کرد؟
یعنی به اجرای احکام برود و اجرا هم بشود و اعتراض هم نشود.
ببینید شرکتی از من کلاهبرداری کرد، من شکایت کردم ، تامین خواسته پیش از ابلاغ کردم و پیروز شدم.
حالا برای جلوگیری از ضرر دیگران نمی تونم حکم را منتشر کنم تا همه بفهمن که ایشون کلاهبرداره؟
پاسخ
سلام
عرض شود حضورتان درخصوص پرسش شخصیت حقوقی بالطبع شخصیت حقیقی مرتکب جرائمی گردیده اند و دردادگاه محکومیت حاصل وحکم اجراء گردیده است.

توجه شمارا به ماده٦ قانون مطبوعات جلب مینمایم
ماده6- فاش نمودن و انتشار اسناد و دستورها و مسائل محرمانه، اسرار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، نقشه و استحکامات نظامی، انتشار‌مذاکرات غیر علنی مجلس شورای اسلامی و محاکم غیر علنی دادگستری و تحقیقات مراجع قضایی بدون مجوز قانونی.

حال به نظر شما میتوان حکم دادگاه را بدون مجوز قانونی در مطبوعات منتشرنمود
پاسخ واضح است که منفی میباشد

حال شما میخواهید حکم را دراینترنت منتشر نمائید حکمی که اجراء گردیده ومحکوم علیه به ردمال و حتی حبس تعزیری محکوم گردیده است تعزیر همان عقوبتی است که حاکم برای مجرم درحکم معین نموده و با اجرای حکم ممکن نیست حتی دادگاه چنین حکمی را منتشرنماید زیرا در قانون مجازات اسلامی جرائم مشمول مرور زمان میگردند و پس از مرور زمان مثل این است که اصلا شخص مجرم که حکم براو اجرائ گردیده فاقد سوء پیشینه میبااشد واگر شما انرا در فضای مجازی منتشر نمائید به نظربنده میتواند به جرم قراردادن اعمال خویش وسیله اضرار به غیر منتشرکننده را تحت تعقیب قراردهد.

اگرمیخواهیدواقعا روال قانونی طی شود طی درخواستی موضوع انتشار حکم را از دادگاه بخواهید.
موافقت یاعدم موافقت بستگی به نظردادگاه دارد
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
متشکرم عالی بود
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتشار تصوير حكم دادگاه ya30n 6 10,442 ۲۸ تير ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۸ : ۰۹
آخرین ارسال: hadi222
  انتشار عکس های مهمانی خصوصی hamednamdari 3 8,876 ۳ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۹ : ۱۴
آخرین ارسال: کامیاب
  گم کردن وصیت نامه توسط دادگاه soooot 2 5,753 ۲۴ آبان ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: کامیاب
  مسدود کردن چک با نامه دادگاه mehdi_hidden 5 28,171 ۲۶ مهر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۰ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت
  برداشتن یک اتهام در دادگاه تجدید نظر armin125 3 5,818 ۲۳ مهر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۳ : ۰۸
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان