امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حكم سرپرستي
سلام
من 26 سالم هست و دریکی از دانشگاه های آزاد مشغول به تحصیل هستم و برای گرفتن انتقالی ب حکم سرپرستی یا کفالت مادرم نیاز دارم
مادرم 56 سالش هست و مشغول به کار در آموزش وپرورش
پدرم 20سال پیش فوت کرده
و یک خواهر مجرد دارم که شاغل است
یک خواهر دیگرم بیکار
و کارت معافیت کفالت نظام وظیفه را نیز دارم
حالا سوال داشتم که با این شرایط دادگاه به من حکم سرپرستی میده؟
شاغل بودن مادرم مشکل ساز نمیشه؟اگه بگم شاغل نیست بر اساس کد ملی....متوجه میشن؟؟
و من غرب تهران هستم و باید از کجا شروع کنم و درخواستم ب کجا بدم؟؟با شرایط من گرفتن حکم راحت است یا نیاز هست که وکیل بگیرم؟؟
با تشکر
پاسخ
سلام
پیشنهاد میکنم صفجه5ارسالهای بنده را باموضوع باز کنید : ((**آیا من تک فرزند هستم یا خیر؟**))که بحث مفصلی توسط حقوقدانان این انجمن شده را ملاحظه نموده چنانچه به پاسخ موردنظر نرسیدیدیا ابهاماتی داشتید بفرمائیدتارفع ابهام شود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
سلام
ممنون
ولي جواب هيچ كدام از سوال هايم نبود بجز اينكه بايد تك پسر باشي...من ٣تا خواهر بزرگتر دارم و تك پسر هستم...
ولي درباره اينكه مادرم شاغل باشه مشكل ساز هست يا اينكه نگم ميفهمن....كجا بايد بروم چ دادسراي...از كجا و چگونه شروع كنم...اصلا شدني هست يا نه...وكيل ميخواد يا نه...
پاسخ
مخاطب محترم به نظر بنده قطعا حکم به کفالت با اوصافی که بیان فرمودید صادر خواهد شد شما چون در تهران زندگی میکنید به یکی از دفاتر خدمات قضائی مستقر در محل سکونت خود مراجعه و با بیان در خواست خود تقاضای ارائه دادخواست سرپرستی نموده و در همان دفتر پس از طرح دادخواست و دریافت هزینه های مربوطه به شما خواهند گفت جهت رسیدگی به کدام مجتمع قضائی حضور بیابید جهت رسیدگی و یا تکمیل پرونده مدارک مورد نیاز کپی مصدق فوت نامه و شناسنامه و کارت ملی اعضاء خانواده در ضمن دادگاه رسیدگی کننده نسبت به شاغل یا بیکار بودن اعضاء خانواده کاری نداشته و ورود نخواهد نمود و خودتان مختار در گرفتن وکیل هستید و جهت استفاده از خدمات حقوقی و وکیل میتوانید با جناب خدائی فر که شماره ایشان در بالای انجمن بوده تماس بگیرید قطعاً حضور وکیل در پیشبرد امور شما تاثیر خواهدداشت این نظر بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۱۲ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۶ : ۱۹)Kamyab.Teymouri نوشته است: مخاطب محترم به نظر بنده قطعا حکم به کفالت با اوصافی که بیان فرمودید صادر خواهد شد شما چون در تهران زندگی میکنید به یکی از دفاتر خدمات قضائی مستقر در محل سکونت خود مراجعه و با بیان در خواست خود تقاضای ارائه دادخواست سرپرستی نموده و در همان دفتر پس از طرح دادخواست و دریافت هزینه های مربوطه به شما خواهند گفت جهت رسیدگی به کدام مجتمع قضائی حضور بیابید جهت رسیدگی و یا تکمیل پرونده مدارک مورد نیاز کپی مصدق فوت نامه و شناسنامه و کارت ملی اعضاء خانواده در ضمن دادگاه رسیدگی کننده نسبت به شاغل یا بیکار بودن اعضاء خانواده کاری نداشته و ورود نخواهد نمود و خودتان مختار در گرفتن وکیل هستید و جهت استفاده از خدمات حقوقی و وکیل میتوانید با جناب خدائی فر که شماره ایشان در بالای انجمن بوده تماس بگیرید قطعاً حضور وکیل در پیشبرد امور شما تاثیر خواهدداشت این نظر بنده بوده

ممنون از پاسخ شما...
ولی من ب 3تا از دفاتر خدمات قضایی رفتم و هیچ کدام این کار را برای من انجام ندادن....
حالا چ کنم؟؟؟؟ Sad
در قسمت مدارک(شناسنامه.کارت ملی...) که فرمودید برای همه خانواده؟یا فقط برای مادرم؟
پاسخ
سلام
دوست عزیزalireza67اگرچه ازدفاتر خدمات قضائی نتیجه نگرفتید پیشنهاد میکنم درخواستی به سرپرستی دادسرای عمومی وانقلاب محل سکونت خود نوشته وتقاضای سرپرستی مادرتان رابنمائید قطعآ دایره سرپرستی صغارومحجورین مستغردردادسرا تجربه ارزنده ای درچنین مواردی دارنددرخواست جنابعالی ناممکن نیست اما دوندگی بسیاردارد.
طریق دوم نیز وجوددارد که با تنظیم دادخواست سرپرستی مادرتان بعنوان یگانه فرزند ذکور به طرفیت دادستان ومادرتان طرح دعوی حقوقی نموده وتحویل دادگاه خانواده نمائید
باقی قضایا را جناب آقای تیموری به وضوح راهنمائی نمودند اطاله کلام نمی.نمایم.
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
امروز ب روابط عمومي قوه قضاييه تماس گرفتم گفت برو دادسراي شهيد بهشتي اگر ج نداد برو دادسراي سرپرستي...
حالا ب كدام يك مراجعه كنم شهيد بهشتي يا سرپرستي يا دادسراي نزديك خودمان كه دادسراي در خ كاشاني اباذر؟
پاسخ
به نظر بنده باید وکیل بگیرید و لطف کنید شما با دفتر جناب خدائی فر تماس بگیرید و امور وکالت خود را به ایشان سپرده حتماً ایشان امور شما زا انجام خواهند داد در ضمن در هر صورت چه دادگاه شهید بهشتی و چه مجتمع سرپرستی هیچکدام مستقیماً در یافت دادخواست نمیکنند ولی قانوناً شما باید جهت ارائه دادخواست به مجتمع سرپرسری واقع در خیابان ایرانشهر شمالی بالاتر از خیابان آذرشهر نرسیده به کریمخان رجوع کنید این نظر بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان