امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انحصاروراثت
باسلام برادراينجانب در امريكا زندگي ميكردند كه طي تصادف فوت نمودند همسر ايشان امريكايي بوده و داراي دوفرزند ويك فرزندخوانده درامريكاميباشند،پدر ومادر وبرادروخواهر ايشان در ايران همه در قيد حيات ميباشند ،سوال من در مورد انحصاروراثت اموال ايشان در ايران ميباشد كه به چه صورت تقسيم ميگردد در عين حال در مورد اموال ايشان در امريكا نحوه تقسيم به چه صورت است واگرطبق قوانين امريكاميباشد اين قوانين به چه صورت است؟ با تشكر احمد
پاسخ
سلام دوست گرامی
تسلیت ما را بابت این ماتم جانسوز پذیرا باشید
لطفا صریح و ساده بفرمایید برادر مرحومتان از رابطه ی خود با آن خانم آمریکایی چند فرزند دارند(فرزندان آن خانم آمریکایی؛از شوهر قبلی در ارث بری مطرح نیست و شما هم آنان را جزو ورثه ی برادر خود محسوب نکنید)
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم و دوست گرامی آقای عزیزی مخاطب محترم تقسیم ماترک متوفی در آمریکا مطابق قانون جاری آن کشور بوده و اموال موجود در ایران مطابق قانون ارث ایران لذا در مورد احوال شخصیه هر شخص تابع محل اقامت خود است لذا با عنایت به توصیفات شما اگر برادرمرحومتان دوتابعیتی باشد و فرزندی از وی در آمریکا متولد شده باشد وراث وی در امریکا تابع قانون آمریکا و اگر در ایران وراثی داشته باشد تابع قانون ارث ایران به شرطی که ترک تابعیت نکرده باشد لذا در صورت ترک ابعیت مشمول قوانین جاری آمریکا میباشد این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
باتشكر ،ايشان داراي دوفرزند ميباشند ولي فرزند سوم رااز خانم خودشان به فرزندي قبول كرده ودر شناسنامه خود درايران به عنوان فرزند ثبت نموده اند ودرشناسنامه خود سه فرزند دارند،حتي باتوجه به اثبات ازمايش ژنتيك كه قبلا برادرم انجام داده بودند به صورت توافقي اسم اين فرزند رابراي سهم ارث بردن وارد شناسنامه كردند،درضمن اموال ايشان در امريكا طبق قوانين كدام كشور تقسيم خواهد شد وبه چه صورت ميباشد ممنون

باتشكر طبق قوانين ايران پدر ومادر وبرادر سهمي از وراثت دارند واگر دارند به چه ميزان ؟همسر ايشان هم همسر عقدي نبوده ودر واقع به صورت partner ميباشند،درواقع من اينجور استنباط كردم كه تا زمان فهميدن شرايط انحصاروراثت امريكا بايد روي قوانين جاري ايران فوكوس كرد،اگر در اين زمينه بيشتر توضيح بدهيد ممنون ميشوم،
در صمن باسوالات متفرقه كه من پرسيدم احتمالاتي همچون خريد املاك توسط دولت به قيمت پايين وتقسيم بين وراث مطرح شد ،ايا اين صحت دارد وبه چه صورت؟
پاسخ
(۲۹ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۷ : ۱۵)محمدعلی عزیزی نوشته است: سلام خدمت استاد بزرگوار و مخاطب عزیز
همانطور که استاد عزیز فرمودند آمریکا قائل به اعمال قانون اقامتگاه افراد است
اما در اینجا بین امریکای لاتین و آمریکا باید قائل به تفکیک شد،چرا که خود امریکا مثل انگلیس و ایران قانون ملی را حاکم بر احوال شخصیه ی افراد میدانند(م6 و 7قانون مدنی)
اما آمریکای لاتین فرد را تابع قانون اقامتگاه می داند
و اگر برادر شما ترک تابعیت از ایران ننموده باشد کماکان در تابعیت خود باقیست
فلذا به نظر بنده هرچند برادر شما اقامتگاهش آمریکا بوده اما در خصوص موضوع مطروحه باید طبق قانون ایران عمل شود:
یعنی فقط 2 فرزندی که از برادرتان به وجود امده اند از ایشان ارث می برند و آن فرزند خوانده حتی با درج اسمش در شناسنامه ی برادرتان ارث نخواهد برد
در این حالت یک هشتم به زن برادرتان خواهد رسید ، و به هر کدام از والدین ایشان یک ششم و سهم فرزندان نیز اگر هر2 از یک جنس باشند بصورت مساوی ولی اگر یکی دختر و دیگری پسر باشد ؛پسر 2 برابر دختر ارث میبرد
و برادران و خواهران متوفی هم که طبق قاعده ی عمومی( الاقرب يمنع الا بعد ) محروم از ارثند!!!!

ولی اگر برادرتان در آمریکای لاتین زندگی میکرده طبق فرمایشات استاد گرامی عمل خواهد شد

نظر و استنباط شخصی بنده با توجه به قوانین جاری کشور

باتشكراز وقتي كه گذاشتيد درمورد دخل وتصرف دولت دراين قضيه مواردي كه شنيده بودم درمورد خريد اموال ازطرف دولتبه قيمت پايين وسپس تقسيم بين وراث صحت دارد ويا نه ممنون از شما

(۲۹ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۷ : ۱۵)محمدعلی عزیزی نوشته است: سلام خدمت استاد بزرگوار و مخاطب عزیز
همانطور که استاد عزیز فرمودند آمریکا قائل به اعمال قانون اقامتگاه افراد است
اما در اینجا بین امریکای لاتین و آمریکا باید قائل به تفکیک شد،چرا که خود امریکا مثل انگلیس و ایران قانون ملی را حاکم بر احوال شخصیه ی افراد میدانند(م6 و 7قانون مدنی)
اما آمریکای لاتین فرد را تابع قانون اقامتگاه می داند
و اگر برادر شما ترک تابعیت از ایران ننموده باشد کماکان در تابعیت خود باقیست
فلذا به نظر بنده هرچند برادر شما اقامتگاهش آمریکا بوده اما در خصوص موضوع مطروحه باید طبق قانون ایران عمل شود:
یعنی فقط 2 فرزندی که از برادرتان به وجود امده اند از ایشان ارث می برند و آن فرزند خوانده حتی با درج اسمش در شناسنامه ی برادرتان ارث نخواهد برد
در این حالت یک هشتم به زن برادرتان خواهد رسید ، و به هر کدام از والدین ایشان یک ششم و سهم فرزندان نیز اگر هر2 از یک جنس باشند بصورت مساوی ولی اگر یکی دختر و دیگری پسر باشد ؛پسر 2 برابر دختر ارث میبرد
و برادران و خواهران متوفی هم که طبق قاعده ی عمومی( الاقرب يمنع الا بعد ) محروم از ارثند!!!!

ولی اگر برادرتان در آمریکای لاتین زندگی میکرده طبق فرمایشات استاد گرامی عمل خواهد شد

نظر و استنباط شخصی بنده با توجه به قوانین جاری کشور

باتشكراز وقتي كه گذاشتيد درمورد دخل وتصرف دولت دراين قضيه مواردي كه شنيده بودم درمورد خريد اموال ازطرف دولتبه قيمت پايين وسپس تقسيم بين وراث صحت دارد ويا نه ممنون از شما

اياشمااز قوانين انحصاروراثت درامريكا اطلاعي داريد واگر هست در مورد اين case به چه صورت خواهد بود ممنون
پاسخ
سلام
بنده در این خصوص هیچ اطلاعاتی ندارم(خرید اموال ب قیمت پایین)
اما فکر نمیکنم در کشوری که هر روز دَم از دموکراسی می زنند این کار انجام گیرد،در ایران که شخص بیگانه مختار است اموالش را به قیمت عادله ی روز ، و حتی کمتر یا بیشتر به شخص حقیقی یا حقوقی تبعه ی ایران بفروشد
پاسخ
سلام دوست عزیز
الآن متوجه شدم در جایی از پرسش فرموده اید همسر ایشان عقدی نبوده و...
حضورتان عرض شود اگر عقد نکاح دایمی نبوده همسر ایشان از ارث محروم خواهد شد!!!
هر چند که از برادر شما ۲فرزند دارند
این نظر بنده بود حال نظر اساتید چه باشد
پاسخ
ممنون از وقتي كه براي من گذاشتيد در مورد قوانين انحصاروراثت در امريكا من را به منبع خاصي ميتونيد ارجاع بدهيد ؟ويا اگر اطلاعات خاصي داريد به اينجانب منتقل نماييد
وباتوجه به شرايط همسر ايشان ١/٦به مادر١/٦به پدر ومابقي بين فرزندان تقسيم ميگردد اگر درست متوجه شده باشم؟ممنون از راهنمايي
پاسخ
مخاطب محترم پارتنر را قانون ایران به رسمیت نمی شمارد و همچنین کشورهای اروپائی و آمریکایی از نظر قانون ارث و طلاق و پارتنر گرفتن در کشورهای غربی و آمریکایی عمومیت داشته و وسیله ای برای فرار از قانون دست و پا گیر طلاق بوده تا جدا شدن برای هریک از زن و مرد سهل تر باشد لذا قانون اینگونه زندگی و بچه دار شدن را به رسمیت می شمارد ولی در بعضی موارد مانند طلاق و ارث و موارد خاص دیگر از حمایت قانون بهرمند نمیشوند لذا باید کلیه موارد مورد نظر به قول دوستمان آقای عزیزی باید دانست در کدام کشور یا ایالت آمریکا زندگی میکند و..... لذا پارتنر از نظر کلی طبق تحقیق بنده مگر مواردی اندک کشورها مشمول قانون ارث اکثر قریب به اتفاق کشورها نیست این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام خدمت تمامی کاربران این انجمن
اول باید معذرت خواهی کنم از استاد فرهیخته ی حقوق ، جناب آقای تیموری و دوم از مخاطب گرامی جناب احمد عزیز
دوستان دیروز که این سوال پرسیده شد بنده به کتاب تعارض قوانین نجاد علی الماسی مراجعه کرده و ص155مطالعه کردم برای یافتن دقیق پاسخ،اما...
اما متاسفانه نمیدانم چطور شده که کلمات و سطور را کاملا اشتباه خوانده و اشتباه جواب داده ام!
باید عرض کنم که جواب استاد تیموری کاملا صحیح بوده و طبق فرمایشات ایشان باید عمل شود
(اموال در امریکا طبق قانون آمریکا و اموال در ایران طبق قانون ایران)
چرا که "خود آمریکا قائل به قانون اقامتگاه" است و همچنین نظامهای انگلیسی...
اما کشورهای آمریکای لاتین ،فرانسه و قسمت های بزرگی از اروپا قائل به "قانون ملی" افراد است!!!
بخدا دیروز همین کتاب بود و با همین سطور،اما نیمدانم چرا من جای قانون اقامتگاه و ملی را اشتباهی دیده ام
بدین جهت از تمامی کاربران معذرت خواهی میکنم بالاخص از مخاطب گرامی
و من بعد قول میدهم مطالب خود را با نهایت دقت و صحت ارسال نموده و موجب به اشتباه افتادن مخاطبین و کاربران گرامی نگردم
متن اشتباهی قبلی با اجازه ی عزیزان پاک می شود
پاسخ
دوست عزیز جناب عزیزی نیازی به عذرخواهی نبوده زیرا در تفکر مربوط به موضوعات نظرات مختلف وجود داشته و در هر شخصی امکان اشتباه وجود دارد لذا مشکلی حادی وجود نداشته مهم ارائه پاسخی درست به مخاطبین بوده ممنون از فروتنی شما
پاسخ
باتشكراز جسارت شما ايا اطلاعاتي جهت اينجانب از بابت قوانين انحصاروراثت در امريكا دراين مورد خاص كه كمكي به حل مساله بنمايد دراختيار داريد ؟ازمعرفي سايت ويا رفرانس نيز ممنون ميگردم. باتشكر فراوان
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان