امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکایت 5 ماه پس از تصادف
سلام ، خسته نباشید

بنده 5 ماه پیش یک تصادف داشتم

من راننده نیسان بودم ،در یک جاده بارانی یک موتور روبروی من تعادلشو از دست میده ، من برای این که به موتور نخورم انحراف به چب کردم و با یک پیکان وانت از روبرو تصادف کردم

یکی از راکبین موتور آسیب جزئی دید

راکب موتور زیر سن قانونی ، بدون گواهینامه ، در جاده خارج از شهر بدون بیمه

در کروکی تصادف ، افسر راهنمایی رانندگی شرایط رو همونطور که در بالاگفتم ذکر کرد و برای من نوشت عدم رعایت فاصله قانونی

در دادگاه

راکب موتور ادعا داشت که 1- آسیب جدی گردنی دیده (که البته نتونست مدرکی از پزشکی قانونی ارائه بده ) 2- و ادعا داشت که من از پشت با موتورش برخورد کردم

قاضی با توجه به توضیحات بنده و راننده پیکان و کروکی تصادف ادعای ایشون رو قبول نکرد و حکم داد که در زمین خوردن موتور من مقصر نبودم و در تصادف با پیکان 50 درصد من و 50 درصد موتور مقصر است

خسارت پیکان 3 میلیون براورد شد و 1/5 میلیون آن را بیمه من داد

حالا بعد از گذشت 5 ماه امروز متوجه شدم راننده پیکان که نتونسته باقی مانده خسارتش رو از موتور سوار بگیره به همراه موتور سوار از من شکایت کردند

میخواستم بدونم با این شرایط من باید چیکار کنم ، 1 ماه دیگه دادگاه برگزار میشه و آیا امکان داره که حکم برگرده و من مقصر اعلام بشم؟ اگر اینطور بشه باقی مونده خسارت رو بیمه من میده؟

یا اصلا جای نگرانی هست یا خیر ؟ برای دادگاه باید چه چیزی آماده کنم ، اصلا اگر شرکت نکنم بهتر نیست؟
پاسخ
سلام
خواسته آنان را بفرمائید چه بوده است؟
دلیل ادعا جه بوده است علی ایحال

پرونده شما ازامرمختومه برخوردارشده ودیگر هیچگونه اعتراضی نسبت به آن مسموع نیست مگردرشرایطی ازجمله اعاده دادرسی وسایر...... که فعلآ خارج ازبحث مباشد حتی اگر طرح دعوی قبلی بصورت دیگری یا عینآتکرارشده باشدازامر مختوم بها برخوردار میگردد
درهرصورت باراثبات ادعا عهده مدعی است
شمادرجلسه دادگاه باارائه حکم مصدق دادگاهی که محکوم به پرداخت خسارات شده ایدوقطعیت یافته راطی لایحه ای ارسال نمائید
ضمنآ به استناد قانون اساسی دادخواهی حق قانونی هرشهروند،رسیدگی نیز تکلیف بردادگاه است

درتکمیل پاسخ نظرات دوستانم مهم تراست
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
مخاطب محترم همانطور که جناب حکمت فرموده اند پرونده مختومه گشته و بدین جهت قابل پیگیری نخواهد بود
و درنتیجه شما با استناد به بند ۶ماده ۸۴ ق آ د م میتوانید صدور قرار رد دعوی را بخواهید
نا گفته نماند شما باید حتما در جلسه ی اول دادگاه یا شورا حاضر شوید و به خواسته ی آنان اعتراض کنید
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
(۲۸ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۳ : ۱۹)حکمت نوشته است: سلام
خواسته آنان را بفرمائید چه بوده است؟
دلیل ادعا جه بوده است علی ایحال
نمیدونم ، یه برگه اومده روش نوشته " به جهت شکایت "اسم راکب موتور" "اسم راننده پیکان" "اسم ترک نشین موتور" از شما لازم است که در دادگاه حاظر شوید ، هیچ مطلب اضافه ای هم نیست ، فقط تاریخ دادگاه و محل رو نوشته
(۲۸ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۲ : ۱۹)محمدعلی عزیزی نوشته است: نا گفته نماند شما باید حتما در جلسه ی اول دادگاه یا شورا حاضر شوید و به خواسته ی آنان اعتراض کنید
محل دادگاه خیلی دوره ، من تهرانم و دادگاه در یکی از شهرهای لرستانه !
پاسخ
دوست عزیز
با آنچه بیان نمودید موضوع شما شکایت باید باشد نه دعوی حقوق درصورت ممکن با حذف اسامی-شهرستان محل مرجع قضائی-نام خودتان -شماره پرونده -نشانی وسایر که نیاز به مجوذ قضایی جهت نشردرفضای مجازی دارد ارسال نمائید تاپاسخ مقتضی ارائه گردد
ما بیشتر،
پاسخ
Photo 
(۲۸ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۱ : ۲۱)حکمت نوشته است: دوست عزیز
با آنچه بیان نمودید موضوع شما شکایت باید باشد نه دعوی حقوق درصورت ممکن با حذف اسامی-شهرستان محل مرجع قضائی-نام خودتان -شماره پرونده -نشانی وسایر که نیاز به مجوذ قضایی جهت نشردرفضای مجازی دارد ارسال نمائید تاپاسخ مقتضی ارائه گردد

بفرمایید
ضمنا ، شماره پرونده ای که اینجا نوشته شده با شماره پرونده تصادف یکیه
[تصویر:  26964280144403643521.jpg]
پاسخ
سلام دوست عزیز
دعوی شما در صلاحیت شورای حل اختلاف بوده اما چون تصادف منجر به صدمات بدنی شده به هر2 دعوا(خسارت وانت و ادعای آسیب از ناحیه ی گردن موتور سوار)در دادگاه رسیدگی نموده اند
در هر حال شما طبق نظر کارشناس راهنمایی50درصد مقصر بوده اید و و جبران خسارت نیز کرده اید
و مطمئنا قرار رد دعوی صادر خواهد شد(با استناد به مواد قبلی که حضورتان عرض شد)
این استناد برای اعتراض باید در جلسه ی اول دادرسی انجام گیرد
سطور فوق نظر شخصی بنده با توجه به قانون و رویه ی محاکم هست باز دوستان نظرات خوبی ارائه خواهند نمود
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
باتشکرازپاسخ دوست عزیزم جناب آقای عزیزی
پیشنهاد میشود
طی لایحه ای با ازدادگاه به استناد ماده73 ق آیین دادرسی دادگاه های عمومی وانقلاب درامورکیفری درخواست مطالعه پرونده با یادداشت برداری جهت تدارک لایحه دفاعیه نمایید تا از دلائل شکات مطلع شوید
درخصوص اینکه دادگاه میخواهد آخرین دفاع راازشما اخذ نماید مگر ازجنبه عمومی جرم یعنی صدمات وارده به حتی جزئی به راکب موتور محکوم به پرداخت جریمه نقدی نشدید؟
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۸ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۹ : ۲۱)محمدعلی عزیزی نوشته است: چون تصادف منجر به صدمات بدنی شده به هر2 دعوا(خسارت وانت و ادعای آسیب از ناحیه ی گردن موتور سوار)در دادگاه رسیدگی نموده اند
در هر حال شما طبق نظر کارشناس راهنمایی50درصد مقصر بوده اید و و جبران خسارت نیز کرده اید

(۲۸ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۵ : ۲۱)حکمت نوشته است: درخصوص اینکه دادگاه میخواهد آخرین دفاع راازشما اخذ نماید مگر ازجنبه عمومی جرم یعنی صدمات وارده به حتی جزئی به راکب موتور محکوم به پرداخت جریمه نقدی نشدید؟

خیر ، در مورد تصادف با پیکان که 1/5 میلیون که نیمی از خسارت بود را بیمه پرداخت کرد
در مورد صدمات راکب هم اولا دادگاه نظر افسر راهنمایی و رانندگی در کروکی رو قبول کرد که من برخوردی با موتور نداشتم و در آن مورد من بی تقصیر شناخته شدم ثانیاً ایشان فقط ادعای آسیب دیدگی میکردند ، قاضی هم چند روزی به آنها فرصت داد که گواهی پزشکی قانونی تهیه کنند که تا پایان پرونده هیچ مدرک پزشکی برای این ادعا ارائه نکردند و صرفا ادعای شفاهی داشتند
پاسخ
با سلام خدمت دوستان محترم مخاطب محترم حضرتعالی یک برگ اخطاریه ارائه نموده اید به نظر بنده در آن زمان شما به یکی از شعبات بازپرسی و یا دادیاری رفته اید چون با توجه به پروسه رسیدگی در محاکم دادسرا و دادگستری در تصادفات منجر به جرح اصولاً تا تصمیم دادگاه یک سال یا یک سالونیم طول میکشد لذا با توجه به توضیح شما مجروح حادثه میتواند به نظر کارشناس تصادفات اعتراض کند و موارد دیگر که از حوصله بحث خارج است لذا به نظر بنده یا حضرتعالی از پروسه رسیدگی در محاکم مطلع نیستید یا توانائی بیان مسئله را ندارید چون اکثر عموم مردم در کشور ما از فرق بین دادسرا و دادگاه اطلاعی ندارند و فرق بین دادیار یا بازپرس و یا دادستان و یا قاضی را نمیدانند لذا به نظر بنده رسیدگی در این پرونده درست بوده چون هریک از اصحاب دعوی در دادسرا و یا دادگاه حق اعتراض داشته لذا در چنین پرونده ای که نام جرحی را همراه دارد قطعاً تا اثبات بیگناهی مقصر یا مقصرین و همچنین اعتراضات طرفین طولانی خواهد بود لذا فکر نمیکنم در چنین مواردی به این زودی(5ماهه)دادگاهی نظر داده و حکم صادر کنند لذا به نظر بنده مخاطب محترم اشتباه میکنند و جهت اثبات این موضوع مخاطب محترم زحمت بکشید مانند همین اسکن ابلاغیه کپی حکم صادره قبلی را جهت اظهار نظر ارسال فرمائید تا دوستان و یا بنده نظر بهتر و مستند و مستدل تری خدمت شما ارائه نمائیم این نظر بنده با توجه به اظهارات مخاطب و دوستان محترم جناب حکمت و جناب عزیزی میباشد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۲۹ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۳ : ۱۴)Kamyab.Teymouri نوشته است: جهت اثبات این موضوع مخاطب محترم زحمت بکشید مانند همین اسکن ابلاغیه کپی حکم صادره قبلی را جهت اظهار نظر ارسال فرمائید تا دوستان و یا بنده نظر بهتر و مستند و مستدل تری خدمت شما ارائه نمائیم این نظر بنده با توجه به اظهارات مخاطب و دوستان محترم جناب حکمت و جناب عزیزی میباشد
خیلی خیلی ممنون ، الان برای خودم هم سوالای بیشتر مطرح شد ممنون میشم راهنمایی کنید که الان با این شرایط من در چه وضعیتی هستم
متن نامه ای که دادگاه به من داد رو به صورت دقیق در زیر مینویسم

بسمی تعالی
مدیریت محترم شرکت سهامی بیمه ملت
با سلام ، حسب محتویات پرونده (گزارش پاسگاه انتظامی – شکایت شاکی و ...) در تاریخ 29/8/92 ساعت 9:16 حادثه رانندگی منجر به جرح در محل محور **** به **** نرسیده به روستای **** واقع شده که برابر گزارش افسر راهنمایی و رانندگی علت وقوع حاثه :
1- بی احتیاطی از جانب راکب موتورسیکلت به شماره ****/***** به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از عدم مهارت کافی نسبت به وانت پیکان و وانت نیسان ذکر شده به میزان 50% و
2- بی احتیاطی از جانب راننده وانت نیسان به شماره ***** ایران 66 به علت عدم رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به موتورسیکلت و وانت پیکان به میزان 50% مقصر است
مقصر حادثه آقای
1- ***** فرزند***** شماره شناسنامه *** متولد **** کد ملی ********* دارای گواهی نامه به شماره *********** تاریخ صدور ***** راننده وانت نیسان به شماره انتظامی ******* ایران 66 و بیمه نامه شماره*************** شرکت را ارائه نموده است ، لذا در اجرای بخشنامه شماره 19030-90000-100 25/5/91 ریاست محترم قوه قضائیه در ارتباط با ماده 33 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب 16/4/87 مراتب به حضورتان اعلام میگردد تا ضمن بررسی سوابق نظر خود در خصوص حادثه مذکور اصالت و اعتبار بیمه نامه و سقف تعهدات آن رابه این دادگاه اعلام نمایید

اسامی حادثه دیدگان خودرو مقصر
(نام و نام خانوادگی مجروح یا متوفی نسبت به راننده مقصر )
........................
اسامی حادثه دیدگان خودرو غیر مقصر
مهدی*******(این فرد راکب موتور بود)

رئیس دادگاه عمومی بخش******
13/9/92

البته از روی پرونده یه نامه پزشکی قانونی هم پیدا کردم که اونم در زیر میارم

ریاست محترم پاسگاه**** با سلام
احتراما در پاسخ به نامه شماره ********* مورخ 2/9/92 در خصوص آقای مهدی**** فرزند ******* به استحضار میرساند
بر اساس پرونده بالینی و معاینه به عمل آمده آثار 1- آسیب نسج نرم گردن 2- خراشیدگی (حارصه ) ساق راست 3- خراشیدگی (حارصه) آرنج راست ، صدمات فوق ناشی از اصابت جسم سخت طی تاریخ 29/8/92 (حسب پرونده ) ایجاد شده است معاینه مجدد یک ماه پس از زمان حدوث الزامیست تالم از قفسه سینه میکند
معاینه مجدد 29/9/92 الزامیست
****** رئیس پزشکی قانونی شهرستان ****

البته در مورد نامه های فوق ، بنده نامه اول رو به همراه راننده وانت پیکان به بیمه ارئه دادم و بیمه مراحل پرداخت نیمی از خسارت رو به ایشون طی کرد

- این که راکب 50% نسبت به من مقصر است ، آیا به این معناست که میبایست نیمی از خسارت من را جبران کند؟(زیرا من خودرو خودم را تعمیر کردم و الان سالم است)

-این که من در مورد موتور سیکلت 50% مقصر معرفی شدم به چه معناست ؟ چون در هنگام حادثه موتورسیکلت به دلیل لغزندگی جاده زمین خورد و موتور اون به وسط راه پرت شد ، و چون جاده یک لاین رفت و یک لاین برگشت بود در سمت راست لاین من دو نفر سرنشین موتو و در میانه نیمه سمت چپ لاین موتور بود ، من انحراف به چپ کردم که قسمتی از چرخ من با موتور برخورد کرد و پس از آن برخورد با پیکان از روبرو و.....
در آن حادثه من هیچ گونه برخورد با موتور که باعث سرنگونی راکبین بشود نداشتم ( که این مورد دقیقا در کروکی افسر ذکر شده) و آنها خودشان سرنگون شدن و آسیب ها ناشی از سرنگونی خودشان بود ، آیا من نسبت به دیه آنها مسئولیتی دارم؟

-آیا این مورد که راکب موتور بدون گواهی نامه و زیر سن قانونی (15 سال) بوده و در جاده ای که تردد موتور ممنوع بود حرکت میکرد ، در پرونده تاثیری دارد؟
پاسخ
مخاطب محترم با توجه به توضیح شما هنوز پرونده مفتوح و در حال رسیدگی میباشد پس چرا دوستان را به اشتباه طرح سوال میکند لذا هنوز خیلی راه تا ختم رسیدگی وجود دارد لذا شما باید بروید و عین ماوقع را در دادگاه بیان کنید و همچنین داشتن و نداشتن گواهی نامه راکب تاثیری در ماهیت دعوی ندارد چون درصورت نداشتن گواهی نامه مشمول جریمه بوده و بروید دادگاه و سوالات خود را پس از دادگاه بیان کنید و درست کردن خودرو قبل از کارشناسی میزان خسارت نیز کار درست و قانونی نبوده این نظر بنده بوده شاید دوستان حوصله توضیح بیشتر داشته باشند که با شرمندگی زحمت توضیح بیشتر را به دوستان بزرگوارم محول میکنم
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شکایت خلع ید pedram134679 1 800 ۲۰ تير ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۱۸ : ۲۰
آخرین ارسال: Hamed-babaei
  مراحل رسیدگی به تصادف جرحی zohamasadi 2 3,945 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۲
آخرین ارسال: zohamasadi
  اعتراض به کروکی تصادف unnamed 3 22,518 ۱۲ مرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۵ : ۱۶
آخرین ارسال: amir877
  تصادف جرحی سارا راشدی 3 5,112 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۵ : ۰۳
آخرین ارسال: vakil
  اعتراض به کروکی تصادف بعد از 2 ماه پرسشگر 4 9,593 ۲ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۷ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان