امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مزاحمت تلفنی
با عرض سلام
حدود یکهفته پیش خانمی با بنده تماس گرفتند و اس ام اس دادند و ابراز علاقه میکردند و من متوجه شدم ایشان شوهر دارند تذکر دادم ولی ایشان ول کن نبود و از مشکلات زندگیش میگفت و من هم در حد توانم ایشان را راهنمایی میکردم .تنها اشتباهی که کردم چند بار بنده در جواب اس ام اس وتماس او به ایشان ابراز علاقه کردم.الان میخواهم رابطه را بهم بزنم تهدید میکند که با احساسات ایشان بازی کردم و از من شکایت میکند یا باید تماسم را با ایشان ادامه دهم.همچنین تهدید میکند که خودکشی میکند و پای من نیز به این قضیه کشیده خواهد شد.با توجه به اینکه آنطور که میگفت سابقه خودکشی هم دارد .آدم شروریست آیا میتواند از طریق شکایت و استعلام از خط بنده که خط اعتباری است آدرسم را پیدا کند؟به نظر شمابهترین کار چیست؟تشکر
پاسخ
(۲۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۴ : ۰۰)مهران نوشته است: با عرض سلام
حدود یکهفته پیش خانمی با بنده تماس گرفتند و اس ام اس دادند و ابراز علاقه میکردند و من متوجه شدم ایشان شوهر دارند تذکر دادم ولی ایشان ول کن نبود و از مشکلات زندگیش میگفت و من هم در حد توانم ایشان را راهنمایی میکردم .تنها اشتباهی که کردم چند بار بنده در جواب اس ام اس وتماس او به ایشان ابراز علاقه کردم.الان میخواهم رابطه را بهم بزنم تهدید میکند که با احساسات ایشان بازی کردم و از من شکایت میکند یا باید تماسم را با ایشان ادامه دهم.همچنین تهدید میکند که خودکشی میکند و پای من نیز به این قضیه کشیده خواهد شد.با توجه به اینکه آنطور که میگفت سابقه خودکشی هم دارد .آدم شروریست آیا میتواند از طریق شکایت و استعلام از خط بنده که خط اعتباری است آدرسم را پیدا کند؟به نظر شمابهترین کار چیست؟تشکر

سلام
دوست عزیز شما لطفاً در ابتدا اصل و واقعیت موضوع را بیان بفرمایید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم. این روایتی که فرموده اید مجهولات فراوانی دارد. بنده و سایر دوستان فرصتی برای کشف واقعیت نداریم. برای دریافت مشاوره دقیق باید واقعیات را بیان فرمایید.
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
سلام خدمت دوستان گرامی
آقا جان از من میشنوی به اون خانومه بگو خودکشی کنه
اینو جدی گفتم!
بگو خانم اگه واقعا جرأت داری خودتو بکش
اگه فرمایشات شما صحیح باشه و اینم جدی جدی خودشو بکشه
اصلا به شما مربوط نیست و هیچ مسئولیتی گریبانگیر شما نخواهد بود
اگه میخوای از دستش خلاص بشی همین کارو بکن
و به شما اطمینان میدهم هیچ اناثی جرٱت خودکشی نداره ،نگران نباش
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
(۲۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۴ : ۰۳)vakil نوشته است:
(۲۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۴ : ۰۰)مهران نوشته است: با عرض سلام

سلام
دوست عزیز شما لطفاً در ابتدا اصل و واقعیت موضوع را بیان بفرمایید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم. این روایتی که فرموده اید مجهولات فراوانی دارد. بنده و سایر دوستان فرصتی برای کشف واقعیت نداریم. برای دریافت مشاوره دقیق باید واقعیات را بیان فرمایید.
با تشکر
کل ماجرا همین بود.بعلاوه اینکه خیلی اصرار داشت که حتما منو ببینه ولی من زیر بار نرفتم.الان که دارم اینو مینویسم هنوز داره زنگ میزنه و اس ام اس میده.آنقدر تماس گرفت که منو تحت تاثیر قرار داد و منم ابراز علاقه کردم ولی از اولش موافق نبودم به من زنگ بزنه میخواستم بدانم آیا میتواند از من به طریقی شکایت کند تا آدرس مرا پیدا کند؟واقعا من حرفاشو باور کردم و قصدم کمک بود
پاسخ
سلام
باکسب اجازه ازاستادارجمندجناب آقای خدائی فر وتشکرازپاسخ احساسی دوستم آقای عزیزی

دوست عزیزآب رفته به جوي باز نخواهد گشت
خانمی پیداشده باتماس خودموجبات برانگیخته شدن احساسات شماشده شمانیز درمقابل برای بازیچه قراردادن وی به ایشان پاسخ مثبت داده ایددرحقیقت ابتدا او باتماس خودموجبات ارتباط بعدی شده است قطعآ درچنین موردی اگر به فرض شما مجردباشید جرمی متوجه شما نخواهد بودوآبروی خودش خواهد رفت پیشنهاد میکنم شماره خودراعوض فرمائید بگذارید هرکاری میخواهد بکند دادسرا های ما اینقدر پرونده های با اعمال مجرمانه سنگین دارند که قطعآ چنانچه شکایتی شود قرارمنع تعقیب صادرخواهدشد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای مهران سلام :
مزاحمت تلفنی از نظر قانون جرم محسوب میگردد که با شکایت شاکی و اعلام شماره تلفن شخص مزاحم ، دادگاه نیز دستور می دهد تا هویت شخص مزاحم از طریق مخابرات یا نمایندگی ایرانسل کشف و سپس بموحب ماده 641 قانون مجازات اسلامی مجازات گردد.
پاسخ
جناب aminahmad2020 خواهشمندم قبل از پاسخگوئی به سوال اول مخاطبین کمی مداقعه داشته باشید بحث این مخاطب هیچگونه ارتباطی به مزاحمت ندارد اگر ارتباط داشت حتماً دوستان چنین مورد کیفری را میدانند و میتوانستند راهنمایی کنند لذا این مخاطب اعلان و اقرار به ارتباط اس ام اسی و تلفنی نموده پس بحث مزاحمت با توجه به خواست طرفین منتفی بوده لذا در جرم مزاحمت تلفنی ذاتاً حتی در ابتدا و یا انتهای روابط مخاطب پاسخی نمیدهد و یا ابراز علاقه نمیکند در این حالت مخاطب ازهمان بدو امر مخالفت میکند نه همدردی لذا در پاسخگویی کم دقت کنید تا مخاطبین دچار اشتباه و سردرگمی نشوند این نظر بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم
نظر جنابعالی صائب و آن را محترم می شمارم .
پاسخ
(۲۹ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۷ : ۰۱)aminahmad2020 نوشته است: بسم الله الرحمن الرحیم
آقای مهران سلام :
مزاحمت تلفنی از نظر قانون جرم محسوب میگردد که با شکایت شاکی و اعلام شماره تلفن شخص مزاحم ، دادگاه نیز دستور می دهد تا هویت شخص مزاحم از طریق مخابرات یا نمایندگی ایرانسل کشف و سپس بموحب ماده 641 قانون مجازات اسلامی مجازات گردد.

سلام
دوست عزیز حضورتان در انجمن خودتان و شرکت در مباحث حقوقی باعت افتخار ماست .

در خصوص سوال دوست عزیزمان ، با توجه به فرمایشات دوستان و اساتید عزیز ، به نظر بنده مسئله آقای مهران رابطه نامشروع غیر زنا می باشد نه مزاحمت . همانگونه که دوست عزیزم استاد تیموری هم فرمودند مزاحمت در سیستم قضائی تعریف خاص خود را دارد .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
با عرض سلام وادب و احترام
کاربر مهران شما می تونید به دو سوال بنده پاسخ بدید؟
1.مدت آشنایی شما با این خانم چقدر هستش؟
2.آیا اس ام اس های شما بار نامشروع داشتند؟
پاسخ
(۲۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۴ : ۰۹)محمدعلی عزیزی نوشته است: سلام خدمت دوستان گرامی
آقا جان از من میشنوی به اون خانومه بگو خودکشی کنه
اینو جدی گفتم!
بگو خانم اگه واقعا جرأت داری خودتو بکش
اگه فرمایشات شما صحیح باشه و اینم جدی جدی خودشو بکشه
اصلا به شما مربوط نیست و هیچ مسئولیتی گریبانگیر شما نخواهد بود
اگه میخوای از دستش خلاص بشی همین کارو بکن
و به شما اطمینان میدهم هیچ اناثی جرٱت خودکشی نداره ،نگران نباش

با درود به شما جناب عزیزی
طبق قانون جرایم رایانه ای و مجازات اسلامی جدید, تحریک به خودکشی توسط وسایل ارتباط جمعی جرم انگاری شده است. ( صرفاً جهت اطلاع )
پاسخ
سلام خدمت دوستان گرامی
دوست عزیز جناب vekalat.infoممنون بخاطر این اطلاع رسانی مفید
واقعا نمی دانستم
اگر مقدور هست لطفا مواد قانونی اش را نیز متذکر شوید
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
(۷ ارديبهشت ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۹ : ۲۲)محمدعلی عزیزی نوشته است: سلام خدمت دوستان گرامی
دوست عزیز جناب vekalat.infoممنون بخاطر این اطلاع رسانی مفید
واقعا نمی دانستم
اگر مقدور هست لطفا مواد قانونی اش را نیز متذکر شوید

به استناد مادتین 15 قانون جرائم رایانه‌ ای مصوب 1388 و 743 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392

ماده 743 (الحاقي 5/3/1388) ـ هركس از طريق سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي يا حامل هاي داده مرتكب اعمال زير شود، به ترتيب زير مجازات خواهد شد ...

ب) چنانچه افراد را به ارتكاب جرائم منافي عفت يا استعمال مواد مخدر يا روان گردان يا خودكشي يا انحرافات جنسي يا اعمال خشونت آميز تحريك يا ترغيب يا تهديد يا دعوت كرده يا فريب دهد يا شيوه ارتكاب يا استعمال آنها را تسهيل كند يا آموزش دهد، به حبس از نود و يك روز تا يك سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون ريال تا بيست ميليون ريال يا هر دو مجازات محكوم مي شود ...
پاسخ
در این مورد خود خانم میخوان خودکشی کنن و کاربر مهران اصراری مبنی بر خودکشی این خانم ندارنExclamation
پاسخ
مخاطب محترم و دوستان حقوقی اظهار نظر محض و آکادمیک اکثراً فاقد کاربرد قضائی بوده هرچند بنده زمینه مطالعاتم حقوق خصوصی بوده ولی مزید اطلاع دوستان معروض میدارم بنده در دوره کارشناسی الفبای حقوق جزا را خوانده ام و همچنین طی مطالعات اندک که در زمینه حقوق جزا داشته برداشت داشته که جهت تحقق یک جرم سه رکن باید تجمیع شود تا آن جرم محقق شود مگر مواردی خاص که در قانون احساء شده لذا در اینگونه جرائم نمیتوان از نظر علمی و یا عملی اظهار نظر مطلق نمود و لذا با توجه به اینکه اصل در قوانین کیفری برائت بوده و همچنین تفسیر به نفع متهم و همچنین تاسیس جدید حقوق کیفری با این اصطلاح توبه متهم کدام قاضی بر اساس توهمات آکادمیک حکم صادر میکند بیایید کمی منطقی و عملی فکر کنید به نظر شخصی بنده رسیدگیهای کیفری اساسش عشقی و برداشت شخصی قاضی پرونده بوده تا موارد برداشت شخصی اشخاص پرونده اعم از شاکی و متشاکی یا وکلای آنها لذا با توجه به سیاست زندان زدائی و جرم زدائی ذاتاً کیفر معنی عملی نداشته چون همانگونه که در خروجی دادسراها برسی و مطالعه شده قریب به حدوداً 90% پرونده ها در همان دادسرا بر اساس موارد مختلف (برائت،منع تعقیب،موقوفی تعقیب،و....)بسته میشود و آن اندک پرونده هائی هم که رسیدگی میشود تعدادی هم در دادگاهها بدون وصف مجرمانه و برائت و غیره بسته میشود و اکثر باقی مانده نیز با توجه به جیب دادگستری مجازات جزای نقدی صادر میشود و تعداد اندکی از مجرمین مجازات میشوند آنهم اکثراً در موارد ضرب و جرح،قتل، درگیری،یا جرائم آدم ربائی،مواد مخدر، جرائم سیاسی و امنیتی وغیره لذا با این موارد اندک زندانها پر شده برادر من دلتان خوش است که به جرائم بچه بازی مانند ایجاد سر و صدا و مزاحمت تلفنی و یاموارد بیهوده دیگر که فی النهایه به فرض محال ثبوت هم جزای آن جریمه نقدی بوده پس اظهار نظر در اینگونه موارد باید در آخر بیانات دوستان قید شود به فرض ثبوت نه اینکه مانند دانشجو های تازه فارغ التحصیل شده بگوییم مجازات این جرم این است بدون برسی ماهیتی جرم امیدوارم دوستان وکیل و متخصص گرایش جزا و جرم از بیانات بنده دلگیر نشوند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
دوست عزیز یک حقوقدان باید وقتی وارد صحبت بشه که بتونه برای اثبات حرفش نص صریح قانونی داشته باشه.وقتی قانونگذار مجازات تعیین کرده دیگه ربطی به حقوقدان بودن و حقوق خوان بودن نیستش.موفق و موید باشید.
پاسخ
مخاطب محترم نص صریح برای اثبات جرم کافی نبوده بلکه سه رکن دخیل بوده 1)رکن مادی جرم 2)رکن معنوی 3)رکن قانونی نبود هر یک از این ارکان ذائل کننده و یا ساده تر در نبود هر یک از این سه عنصر اصولاً جرمی رخ نداده یعنی حتماً باید این سه رکن در شخص متشاکی وجود داشته باشد تا بتوان اورا مجرم آن جرم قانونی قلمداد نمود مگر موارد خاص که در قانون آمده مثلاً تصادف منجر به فوت ،و....دوستان حقوقی خواهشمندم برای جلوگیری از تشویش ذهن دیگر کاربران و همچنین ارشاد بنده لطف کنید نظر خود را بیان نمایید.
پاسخ
سلام حضور دوستان ارجمند جناب آقای تیموری وaysan-jalali
هرچند دوست ارجمند aysan-jalali داری گرایش جزاء هستند وجناب آقای تیموری نیز درحقوق خصوصی لیکن بانظر جناب آقای تیموری که بافقد یکی ازعناصرمتشکله جرم قرارمنع تعقیب صادرخواهد شد وتفسیر قانون به نفع متهم موافق هستم
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ارسال بنده جوابیه ای بود در خصوص ارسال قبلی شما.
پاسخ
مخاطب محترم آن کس که بداند که نداند در جهل مرکب ابد و دهر بماند لذا به حضرتعای متذکر میشوم داشتن مدرک تحصیلی و یا انتصاب حقوقدان دلیل بر حقوقدان بودن نیست لذا افراد بسیار دارای مدارک بالا مانند فوق لیسانس دکترای حقوق بسیار است اما میزان بار علمی و عملی صفر یعنی علم بدون عمل ماند مطاعی بی ارزش است به این معنا که وقتی شخصی کلامی بیان میکند که آن کلام در عمل ثمری ندارد بیانش عملی بیهوده است لذا متاسفانه در عالم حقوق اکثر حقوقدانان فکر میکنند عالمند و قوپی آمده ولی باید بدانند لاف در غریبی بوده در محلی که کثرت حقوقدان عملی وجود دارد ملاک سربه تو بودن است نه سرکشی جایگاه حضرتعالی جایی است که همانندهای و همفکر شما وجود دارد لذا در این انجمن هدف ارشاد و بیان واقعیات عملی حفوق بوده و هیچ یک از حقوقدانان ادعایی و احساس برتری نسبت به دیگری ندارند چه بسا یک کاردان حقوق استنباطی منطقی و عملی و قانونی مینماید که مدعیان علم و مدرک چنین استدلالی ندارند و معمولاً در علم حقوق گرایشات جزاء و جرم خود را در تصور تافته جدا از بافته میدانند لذا کسی که قدرت تحلیل و استدلال ندارد به غلط خود پافشاری میکند بنده تفکراً و ذاتاً در مباحث حقوقی تسلیم کسی هستم که حق میگوتد نه کسی که احساس میکند حق میگوید و از همه طلبکار میباشد خداوند ما را به راه راست هدایت کند با عرض پوزش از دوستان
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل فراگیر مزاحمت مدارس غیر انتفاعی ihce 5 10,703 ۱ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۸ : ۱۰
آخرین ارسال: kousha_82
  مزاحمت همسایه ابراهیمی 1 5,864 ۳ خرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۷ : ۱۰
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  مزاحمت یک مشتری saeid1346 15 17,740 ۱۱ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۳ : ۱۷
آخرین ارسال: کامیاب
Question تحدید تلفنی reza84 1 4,541 ۱۶ دي ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۰ : ۱۳
  رفع مزاحمت زوج hemila jalalian 6 10,341 ۹ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۸ : ۲۲

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان