امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میزان حق و حقوق سرقفلی و حق پیشه
با سلام

پدر اینجانب مغازه ای قبل از سال 1356 از یک ارگان دولتی اجاره نموده و سرقفلی آنرا نیز پرداخت نموده بودند و در آن قرارذاد قید شده بود که واگذاری به غیر و تغییر شغل ممنوع میباشد.
ولی بنا بر دلایلی بعد از فوت پدرم (1378) مجبور به تغییر شغل نمودم(بدون موافقت کتبی از سازمان مربوطه) و در ضمن پدرم قبل از فوتشان مغازه را بدون رضایت و موافقت سازمان نیز به من واگذار نمودند.
لذا در حال حاضر سوال من این است که با توجه مراتب بالا در صورت شکایت سازمان به دادگاه چه حق و حقوقی شامل حال من میشود؟
پاسخ
(۲۵ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۵ : ۱۶)mdhd نوشته است: با سلام

پدر اینجانب مغازه ای قبل از سال 1356 از یک ارگان دولتی اجاره نموده و سرقفلی آنرا نیز پرداخت نموده بودند و در آن قرارذاد قید شده بود که واگذاری به غیر و تغییر شغل ممنوع میباشد.
ولی بنا بر دلایلی بعد از فوت پدرم (1378) مجبور به تغییر شغل نمودم(بدون موافقت کتبی از سازمان مربوطه) و در ضمن پدرم قبل از فوتشان مغازه را بدون رضایت و موافقت سازمان نیز به من واگذار نمودند.
لذا در حال حاضر سوال من این است که با توجه مراتب بالا در صورت شکایت سازمان به دادگاه چه حق و حقوقی شامل حال من میشود؟

سلام
دوست گرامی حق سر قفلی مربوط به بعد سال 62 می باشد . اگر در اجاره نامه شما کلمه سرقفلی قیده شده باشد قانون سر قفلی شامل حال شما می شود . در غیر اینصورت حق کسب پیشه باید به شما پرداخت شود .
در ضمن اینکه شما نیازی به ارائه مدرک برای واگذاری از طرف پدرتان ندارید . چرا که آن ملک قهراً و به صورت ارث به شما انتقال پیدا نموده است .
اما در صورت ادعای سازمان مربوطه و قید کلمه سرقفلی در اجاره نامه ، فقط تا تاریخ 1378 حق سرقفلی شما پرداخت می گردد و شما باید مغازه را تخلیه نمایید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حقوق سرقفلی و حق پیشه ali854 4 8,242 ۸ آبان ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۳۹ : ۰۲
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان