امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواهشا فوری راهنمائی کنید
سلام
در مورد اداره کار است لطفا چند لحظه به مطالب نوشته شده را مطالعه فرمائید باتشکر
یکی از دوستان اینجانب چند سال پیش برای عمویش کار میکرد اما به دلیل فامیل بودند قرار دادی نبسته بودند و این دوست من هم حقوقی را دریافت نکرد زیرا عمویش به بدلیل فامیل بودن و رو دروایسی داشتن میگفت بعدا پرداخت میکنم و من تو را بیمه کردم

تا اینکه یک سال قبل دوستم متوجه شد حتا پول بیمه را نداده و او را بیمه نکرده است و همین باعث مشکلاتی شد

تا اینکه دوستم چند وقت قبل به اداره کار شکایت کرد و گفت قرار داد شفاهی بوده است اما شعبه دادرسی در نوبت اول اصلا برخورد خوبی با این دوستم نداشت و انگار اصلا طرف کارفرما بود در نوبت دوم هم از نوبت اول بدتر و اصلا برخورد خوبی نداشت و احتمالا به حل اختلاف خواهند رسید

نکته بسیار مهم

( در نوبت اول عموی دوستم در نامه ای که ارائه کرد نوشته بود که ایشان را چند سال قبل بنا به در خواست پدرش بیمه کرده بودم و خودم اعتراف میکنم )

و اداره بیمه هم رفتیم و گفت اصلا بیمه نشدی

که این خودش مهمترین اعترافی بوده عمویش کرده است اما شعبه دادرسی گفت ایشان بعدا گفته بودند که اشتباه کرده بودن و حواسشان نبوده

به آنها گفتیم این بزرگترین مدرک است که خودش اعتراف کرده و همین دروغ عمویش باعث شد که چند سال پیش او مجانی کار کند اما قبول نکردند

حال از شما خواهشمند است بفرمائید چه کنیم چکار کنیم که دوستم بحقش برسد

ممنون
خداحافظ
پاسخ
سلام
دوست عزیز درموارد اینچنینی اشخاص بدون اینکه حتی باشخص حقوقدانی مشاوره کندشکایت تنظیم وبه مرجع مربوطه ارائه مینماید ومنجر به نتیجه هم نمیشود
علی ایحال مشخص نمائید آیا اداره کاررای صادر نموده ورای به شما ابلاغ شده ، تابافی قضایا؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
باتشکر از شما
الان دوستم هم همینجا است و گفته با حقوقدان و وکیل هم صحبت کرده بوده و گفته بودند چون قرار داد یا کتبی است و یا شفاهی و مال شما شفاهی بوده است حق را به کار گر میدهند اما این چنین نشد

و احتمالا هنوز رای را ندادند چون مثل اینکه اعتراض کردند و گفتند که یک بار دیگر از محل کار تحقیق کنند هر چند که محل کار مربوط به 5 سال قبل بوده و اصلا دیگر کسی اونجا کار نمیکند

و یک چیز مهمتر یکی دیگر از عموهای دیگرش واسطه شده بود و در تلفن بهشون گفته بود که عمویش گفته بله ایشان پیش من خیلی کار کرده است و زحمت زیادی کشیده است اما من الان پولی ندارم و فقط میتوانم ماهی 80 هزارتومان بهش بدهم
و دوستم صدایش را ظبت کرده است
حالا این هم میتواند مدرک خوبی باشد حتا میتواند به مخابرات و دیگر مراجع برای اثبات ارسال کند
هم صدا ظبت شده است و هم اعتراف کتبی بود که کرده بود در مورد دادن حق بیمه حالا آیا میتونه کمک کنه بدادن حق
ممنون
پاسخ
خواهش میکنم
اینکه شما صدای کسی رابدون مجوز قانونی ضبط کرده باشید مرتکب جرم شده اید هرچند درمرجع مربوطه میتواند از قرائن باشد اما دلیل نیست چه آنکه باپیشرفت علم وفناوری میتوان هرنوع صدائی را تنها با یک جمله ازطرف مقابل شبیه سازی کرد
بگذارید تحقیقات کامل شود اگرگواهانی نسبت به سوابق خوددارید معرفی کنید اگرقبول نکردند درتجدیدنظرخواهی میتوانید استناد وگواهان خودرا معرفی وخواستار استماع گواهی آنان به عنوان دلیل جدیدنمائید
ما بیشتر،
پاسخ
مخاطب محترم به نظر بنده با عنایت به بیانات حضرتعالی و پاسخهای دوست عزیزم جناب حکمت اقرار با عنایت به ادله اثبات دعوی در امور مدنی آنهم مکتوب یکبار کفایت مینماید و بیان و برگشت از اقرار به نظر بنده مفهوم و معنا ندارد و در صورت عدم قبول مرجع رسیدگی کننده در مورد اقرار تخلف آن مرجع بوده و در مورد حق و حقوق شما با توجه به گذشت چنین زمان بالایی در یافت حقوق معوق معنایی ندارد چون شما اگر دو الی سه ماه و یا حداکثر 5 ماه حقوق از طرف کارفرما پرداخت نگردیده تکلیف به شکایت و در یافت حقوق خود از کارفرما را داشته اید و این عدم اقدام توسط شما مسموع نبوده و اقدام علیه خود بوده و به نظر بنده شما باید مدعی عدم پرداخت حقوق 3 تا 5 ماه بوده و عیدی و سنوات و بن و عدم پرداخت حق بیمه چند سال گذشته را مینمودید لذا ادعای شما از پایه اشتباه و غلط از نظر قانون کار بوده این نظر بنده با توجه به بیانات شما و از قانون کار و رویه جاری در اداره کار بوده این نظر و برداشت شخصی بنده میباشد امیدوارم دوستان بنده را از بیانات دیگر خود بی نصیب نگذارند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام خدمت شما جناب حکمت و جناب Kamyab.Teymouri و ممنون از راهنمائیهائی شما دوستان
سوال دارم اگر لطف کنید

1- در مورد اینکه گفتید باید برای حد اکثر 5 ماه اعلام شکایت میکردید دوستم گفته که نزدیک به 2 سال برای کازفرما کار میکرده اما بدلیل اینکه عمویش گفته بود که تو را بیمه کردم و نگران نباش حق تو را خواهم داد بهمین دلیل دوستم پیگیر ماجرا نشد تا اینکه امسال متوجه شد که حتا او را بیمه نکرده و همین باعث شکایت کردن دوستم شد

که خود کارفرما هم اعتراف کرده بود

2- در اداره کار که رفتیم بعضی ها گفتن که حتا در شرکت های دولتی هم کار کردن و حدود 1 سال است که حقوق نگرفته اند و همانطور که میدانید در روزنامه ها هم مینویسند که مثلا فلان شرکت یک سال حقوق پرداخت نکرده و طبق قانون اگر چند سال هم بگذرد حق و حقوق سر جای خودش است

3- پس نظر شما هم در مورد اعتراف کردنش این است که نمیتواند زیر حرف خودش بزند چون کتبی نوشته است درسته ؟

4- در مورد صدای ظبت شده آیا واقعا نمیشود به آن استناد کرد آخه صدا در تلفن دوستم ظبت شده است و در تلفن دوستم است و گفت حتا میتواند به مخابرات سوال کنید که فلان روز در چه ساعتی تماس گرفته و حتا مکالمه را مورد بررسی قرار دهند

کلا صدای ظبت شده خود شخص و شخص مقابل در تلفن خودش ممنونع است ؟

ممنون میشویم بیشتر راهنمائی کنید

خداحافظ
پاسخ
مخاطب محترم بنده نگفتم به حقش نمیرسد بنده بیان نمودم در اداره کار به حقش نخواهد رسید لذا ایشان میتواند حدود مطالبات خود را مشخص و در صورتی که بالای 5 میلیون تومان بوده در دادگاه و زیر 5 میلیون به شورای حل اختلاف محل کار رجوع کند لذا بیانات شما در مورد اداره کار بوده نه مطالبه طلب و پس از صدور حکم جهت سنوات بیمه ای و غیره در اداره کار اقدام کند لذا دوست عزیز برداشت غلط از بیانات بنده و دوستان نفرمایید فقط کمی دقت بفرمایید چون هدف من و دوستان کمک به شما بوده و بیان حقایق قانونی نه منحرف کردن و نا امید کردن شما لذا شما مشکل خود را بیان فرمودید ولی راهکارهای دیگر را درخواست ننموده اید در ضمن عدم دریاف حقوق در دوایر دولتی طی یک سال کمی نا معقول و نا ممکن بوده امکان این مسائل در شرکتهای خدماتی دولتی هم بسیار کم بوده ولی امکان دارد و در مورد صدای ضبط شده به هیچ عنوان همانگونه که دوستان بزگوارم بیان فرموده قابل پذیرش نبوده و نیست و همچنین در مورد سوال سوم شما بله انکار بعد از اقرار مطابق قانون مسموع نیست این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر بهتر داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
آقا واقعا ممنون هستم Heart
باور کنید اصلا نوشتم توند نبود و فقط سوال بود و همین پاسخهای که دادید کامل بود و لطف داشتید باز هم ممنون
آقا ببخشید اگر سوال دیگری دوستم داشت خدمت شما اینجا ارسال میکنم چون این دوستم میخواهد بحق خودش برسد و راهنمائی های شما دوستان را میخواهد
باز هم تشکر میکنم
خداحافظ
پاسخ
سلام
دوست عزیز حریم خصوصی شما دارای حرمت و محدودیتی میباشد آیا به نظرخودتان دوست دارید این حریم شکسته بشه وشخصی که به او اعتماد نموده اید باورود به حریم شما عکس یا نوار یا تصویربدون مجوذ قانونی ضبط نماید
ضمن اینکه برای راهنمائی بیشتر توصیه میکنم اصل22و25 قانون اساسی وماده 582 را که به ضمانت اصول استنادی قانون اساسی صادرشده مطالعه نمائید اگر هم ندارید تهیه نمائید چون به نظربنده ازواجبات است

درخصوص شکایت هم دوست واستاد ارجمندم جناب آقای تیموری راهنمائی های لازم رانمودند
ما بیشتر،
پاسخ
سلام
دوستان خواهشا راهنمائی کنید واقعا این دوستمون نمیدونه دیگه چکار کند
شعبع دادرسی حق را نداد و رد کرد و گفت باید اعتراض کنید که به شعبه حل اختلاف اداره کار برسد و اونجا پیگیر بشوید
از جائی پرسیدیم گفت اگر شاهد داشه باشی موفق میشوی خوب این دوستمون هم شاهد دارد
بعد رفت از مسولشون سوال کرد و گفت که ما شاهد را قبول نداریم و قبول نمیکنیم
آخه پس باید چگونه دیگر اثبات کند ؟

یعنی واقعا در حل اختلاف اداره کار شاهد قبول نیست آیا ماده قانونی هم در این مورد است ؟
لطفا راهنمائی کنید
ممنون
خداحافظ
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید omid1362 8 9,785 ۱ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۶ : ۲۲
آخرین ارسال: omid1362
  لطفا راهنمایی کنید Mazda_dalvandi 5 8,227 ۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۰۱
آخرین ارسال: کامیاب
  لطفا کمکم کنید سید کاظم موسوی 11 11,986 ۲۱ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان